Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Agricola: Sedláci z Blat
Originální název: Agricola: Die Moorbauern
Rok vydání: 2009
Autoři: Uwe Rosenberg
Výrobci: Lookout Games, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 1 až 5
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Budování civilizace («»), Podnikatelská hra («»), Pozor! Rozšíření hry («»), Umisťování dělníků («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Může být jedna z nejlepších her všech dob ještě lepší? Odpověď je jednoduchá - může. Podle názoru hráčů, kteří s námi toto rozšíření testovali se opravdu povedlo. Hráči začínají s kartičkami lesů a močálů na své farmě. Těch se musejí zbavit, aby si uvolnili místo pro rozvoj svého hospodářství. Ve hře jsou také nová zvířata - koně a v průběhu každé sklizně musí hráči vytopit svůj dům, aby členové jejich rodiny neonemocněli - život na statku ve hře Agricola tak získává ještě reálnější obrysy. Toto rozšíření přináší do hry novou dynamiku a nové druhy rozhodování - spustu dalších hodin zábavy.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Česká pravidla hryHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 46 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,38) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 5.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  16.09.2010 uživatelem jakub . Hodnocení:
Sedláci z blat vylepšují hospodářství

Když se podíváte na různé herní žebříčky, zjistíte, že mezi nejlépe hodnocené hry patří Agricola. Recenzenti pak oceňují její promyšlenost a silné téma. Může být tato hra ještě lepší? Díky rozšíření Sedláci z blat rozhodně ano. Kdo má rád Agricolu samotnou, pro něj je toto první velké rozšíření jednoznačnou volbou. Je celkem pravděpodobné, že již Agricolu bez Sedláků z blat hrát nebude. Podstatu hry nemění, ale hru originálně obohacuje a nutí řešit nové situace. Rozhodně ji doporučuji. Abyste si Sedláky z blat zahráli, budete potřebovat základní hru a musíte znát její pravidla.

Ukázka počátečního rozložení lesů a močálů.


 

Proč Sedláci z blat stojí za to? Přináší do hry prvky, které vás ještě více přibližují životu na statku. Hráčům dává nové možnosti, ale zároveň hru usnadňují, pokud je vhodně zužitkují. Přitom k tomu stačilo poměrně málo. Váš statek nezakládáte na "zelené louce", ale v reálnějším prostředí s lesy a močály. Ty tvoří překážku v rozvoji statku, zároveň poskytují nové příležitosti. Vykácením lesa získáte tak potřebné dřevo, ale i pole, vyřezáním rašeliny si zajistíte palivo pro vytopení svého důmu.

S rozšířením dostanete také koně. Ve hře pro ně platí stejná pravidla jako pro ostatní zvířata. Na konci hry obdržíte tolik bodů, kolik jich budete mít (podobně jako u zeleniny). Bez koní o bod přijdete. Koně získáte jen pomocí speciální akce koňský handlíř. Speciální akce jsou také novinkou.


 

Několik nových žetonů.

Palivo je dalším novým prvkem ve hře. Při každé sklizni musíte mít kromě dostatku jídla také palivo, kterým vytopíte svou chýši či dům. Jinak hrozí, že někdo z vaší domácnosti onemocní a bude muset na ošetřovnu, takže vám na statku nepomůže. Jedno kolo nebude pracovat.

Těžba rašeliny, kácní lesa, ale i další nové akce nerozšířily stávající karty s akcemi. Hráči je mají k dispozici zvlášť jako "volné" akce. Ten, kdo si je zvolí, ušetří pracovní kapacity člena domácnosti. Je to jakási "mimořádná práce přes čas". Podle počtu hráčů jsou k připraveny dvě až tři karty, na nichž jsou dvě až tři speciálnní akce. Hráč si vezme kartu, položí si ji před sebe a zvolí jednu z možností. Získat ji může ještě jeden hráč, ale ten ji již nemá zadarmo, ale musí zaplatit dvě jídla. Abyste mohli specíální akci využít, musíte mít ve svém domě alespoň jednoho člověka.

Příklad velkého vybavení.

Novinkami jsme ještě neskončili. V základní hře je dvanáct karet velkého vybavení. Nyní budete hrát s dalšími čtrnácti. Je to pro vás příležitost získat body navíc, například myslivna, hřebčín nebo kuchyně. K tomu, abyste plně využili nové možnosti, které dává les, močály, koně a ostatní věci, vám pomohou dva balíčky malého vybavení: E pro základní hru a F pro pokročilou hru.

S rozšířením je Agricola o něco složitější, protože přináší více herních prvků. Současně však dává hráčům více možností. Hráči mají větší výběr akcí pro rozhodování, jakým způsobem budou svůj statek budovat, v jednom kole toho stihnou více udělat. Stejně jako v základní hře však platí, že všechno rozhodně nestihnete. Pokud ale dokážete své tahy dobře zkombinovat, ušetříte akce i suroviny. K úspěchu ve hře vede více cest, možných strategií. Musíte si vybírat tu, která je pro vás nejlepší.

Agricola je přátelská hra. Hráči si vzájemně neškodí. Akcí je dostatek na to, abyste si zvolili tu, která vám nejvíce pomůže. Kdo chce ale být nejlepší, musí také sledovat ostatní hráče, aby před ním neobsadili pro něj důležitou akci. Pokud přece jen uděláte nějakou chybu, nemusíte zoufat. Ostatní hráči jistě nějakou tu chybičku udělají také. V této hře platí, že vyhrávají všichni, protože všichni vybudují své hospodářství jen z mála, které dostali na začátku. S každou novou hrou objevujete její další a další možnosti, jak lépe využít dostupné akce a efektivněji hospodařit.

Speciální akce (pro 2 hráče).

Pokud jste Agricolu ještě nehráli, měli byste si ji nejprve vyzkoušet samostatně, a teprve poté připojit Sedláky z blat. Méně zkušeným hráčům pak jednoznačně doporučuji začít rodinnou variantou bez karet. Hru si tak dobře osahají a ocení její všechny možnosti. Agricola vám zajistí zábavu na mnoho dnů. A rádi se k Agricole budete vracet. Agricola s rozšířením patří k těm hrám, které si rádi opakovaně zahrajete. Záznamy o výsledku jednotlivých partií si uchovávejte. Budete moci později porovnat, jak jste se zlepšili či jaká strategie vám lépe vyšla.

Celou původní recenzi si můžete přečíst na herním webu Frodovy deskové hry (
http://deskovehry.blogspot.com/2010/09/predstaveni-hry-agricola-sedlaci-z-blat.html)Vytvořeno:  02.03.2013 uživatelem greyhound . Hodnocení:
Nový rozměr už tak výborné hry
Hru Agricola jsem si pořídil hned po vydání její české verze a hraji ji velmi rád. Je to pro mě takový velký hlavolam, vymýšlet vždy další cesty, jak nasbírat co nejvíc bodů a mít co nejlepší farmu. Sedláci z blat hru obohacují opravdu velmi a dávají hraní nový formát. Už nemusíte hlídat jen jídlo, ale musíte i vytopit svůj dům, jinak vám členové rodiny nastydnou a skončí na marodce. Už nemusíte jen zaplnit políčka farmy, ale musíte napřed vymýtit les a zlikvidovat močály. Už nechováte jen ovce, pašíky a kravky, ale už i koníky. Navíc máte možnost využít hromadu nových karet vybavení a profesí, zkrátka s tímto rozšířením toho do hry přibylo opravdu velmi mnoho a hra tím velmi získala. K samotnému obsahu krabice nemám výtky, vše je provedeno stejně kvalitně jako v původní hře, trošku sice mate, že koně barvou a velikostí figurek trochu připomínají krávy ze základní hry, ale celkově je dojem výtečný a rozšíření mohu jen doporučit každému, kdo má rád základní hru.


Vytvořeno:  10.02.2013 uživatelem klasternice . Hodnocení:
Skvělé rozšíření základní hry Agricola
Skvělé rozšíření základní hry Agricola. Velice obohacuje základní hru, ovšem hru o mnoho neprodlužuje časově, což určitě také patří mezi výhody. Se základní hrou ve dvou hráčích nezabere většinou více než 90 minut. Toto rozšíření obohacuje základní hru například o nové postavičky koníků (občas se dají barvou zaměnit s krávami ze základní hry), také jsou zde nové žetonky se symboly ohníčků (aby vám rodina nezmrzla, je třeba při sklizni také vytopit všechny místnosti vaší chýše či domu) a samozřejmě jsou zde také vychytávky jako například ta, že čím lepší máte místnost (jílovou, kamennou), tím méně musíte vytápět :) Mezi nové věci patří také hromada karet malého vybavení, které se v libovolném počtu míchají s kartami ze základní hry či jiného rozšíření karet, můžete si namíchat karty v poměru 2:5, 3:4, 4:3 či 5:2, je to jen a jen na vás :) Další novou věcí jsou také lesy a močály, které máte od začátku hry přiděleny různě na své farmě a je jen na vás, kolik lesů a močálů si ponecháte a které naopak odstraníte a využijete například jako dřevo či palivo a nebo přeměníte les na pole, na které můžete později osít obilí či zeleninu. Určitě jsem nevyjmenovala všechny novinky a výhody, je jich totiž opravdu hodně :) A je jen na vás, jak se s tímto rozšířením poperete, každopádně jak ho jednou vyzkoušíte, už bez něj hru Agricola nedokážete hrát :)


Vytvořeno:  10.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Agricola Sedláci z blat – koně útočí!
Světově proslulá a podle fanoušků deskových her momentálně nejlepší moderní desková hra na světě Agricola se dočkala loni na podzim dlouho očekávaného velkého rozšíření s názvem Sedláci z blat. Jak se tato novinka hraje?

U nás jste se již dříve mohli setkat s takzvaným rozšířením malým, což je česká specialita. Distributorská firma MINDOK totiž Agricolu úmyslně rozdělila na začátečnickou část a pokročilou (obsahující speciální karty dalších profesí a vybavení), a to kvůli cenové dostupnosti základní verze.

V průběhu dvou let od vydání první verze Agricoly se dočkala hra také řady menších regionálních rozšíření, jako jsou balíček Č (speciální české karty), balíček X (sci-fi rozšíření) nebo balíček Ö (speciální rakouské karty). Za jednu stokorunu v ní dostanete vždy 24 kartiček, tucet profesí a tucet vybavení.

V roce 2009 konečně uzrál čas, aby německý autor Uwe Rosenberg vydal plnohodnotné rozšíření. Okamžitě po jeho ohlášení se k němu upřely zraky všech fanoušků Agricoly, protože mělo kromě jiného nabídnout i nové figurky zvířat – koní. Už po osmi měsících po jejím oficiálním vydání se i čeští hráči mohou těšit z kompletně přeložené verze. Sedláci z blat (v originále Farmers of the Moor) jsou hratelní pouze se základní verzí hry Agricola a jejich základním cílem je navýšit variabilitu a zajímavost partií. Co tedy novinka nabízí?

Krabice má stejnou výšku a šířku jako základní verze, ale její hloubka je přibližně poloviční a tomu odpovídá také počet komponent, které naleznete uvnitř. V první řadě se netěšte na žádné nové hráčské plány, místo toho se dočkáte kartiček, pomocí kterých budete moci původní mapky farem modifikovat. Samozřejmě nemohou chybět obří balíčky karet s malým a velkým vybavením, naopak zde nenaleznete žádné nové profese.

Kromě zmíněných kartiček vás překvapí karty s nadpisem Speciální akce, a pak další s textem Startovní karta na rubové straně. Nabídku doplňují tři větší kartičky, které jako jediné přiložíte ke stávající nabídce společných herních plánů, a několik žetonků s obrázky. Největší dojem na vás ale stejně udělá pytlík dřevěných koníků. Výčet můžeme zdárně uzavřít zcela novým bločkem pro zápis skóre, který navíc obsahuje kolonku pro bodování koní.

Ačkoliv Sedláci z blat lákají na líbivé tvary dřevěných figurek koníků, srdce vylepšení, která do hry přináší, leží zcela jinde. Největší změny jsou dvě: na závěr kola musíte nejen zasytit celou svoji farmářskou rodinu, ale také vytopit dům, aby vaši svěřenci neonemocněli. Druhým, možná ještě větším zásahem do strategie, jsou nové speciální akce, k jejichž aktivaci nepotřebujete žeton člena rodiny! Většina ostatních novinek se pak váže na tyto zmíněná vylepšení.

Rozdíl poznáte už při přípravě hry. Na začátku si totiž každý z hráčů vylosuje jednu startovní kartu, která znázorňuje výchozí vzhled jeho pozemku. Na své farmě kromě polí a dřevěného domečku naleznete také lesy a močály, které obsazují místo pro pole a pastviny. Z nich můžete využitím akcí získat palivo nebo dřevo. Podle rozestavení si kartičky se symboly lesa nebo bažiny rozložíte na svůj plánek farmy, vždy se jedná o pět lesů a tři močály, ovšem jinak rozestavené.

V další přípravě musíte pod stávající velké vybavení ze základní Agricoly umístit nové karty velkých vybavení, která budou však přístupné až po zakoupení původních kartiček a na začátku si je tedy pořídit nemůžete. Výjimku tvoří dvě přídavná políčka, která rozšiřují počet výchozích velkých vybavení na dvanáct. Na dosah všem umístíte kartičky speciálních akcí vybrané v závislosti na počtu hráčů (jedná se o dvě až čtyři kartičky).

Do hry si také můžete libovolně zařadit kartičky malého vybavení opět klasicky ve dvou verzích – pro základní (E) a pokročilou (F) hru. Většina z nich je zaměřena na nové podmínky, které přináší rozšíření, tedy na koně, rašeliniště a lesy. Nových karet je celkem 118. Při rozdávání je pravidla doporučují namíchat s malými vybaveními ze základní verze.

Samotná hra se odlišuje v možnosti využití speciálních akcí. K jejich provádění využijete vyložené kartičky, které obsahují vždy více než jednu možnost, z nichž musíte volit. Jedna kartička speciálních akcí může být zahrána v rámci jednoho kola dokonce dvěma různými hráči, druhý však za její využití musí zaplatit dvě jidla. Nejdůležitější však je, že k jejímu využití nepotřebujete žeton farmáře/farmářky a jedná se tak vlastně o jednu bonusovou akci navíc v rámci kola.

Kromě kácení stromů (= dřevo) a mýcení lesa (= pole) můžete ještě využít možnosti Černý trh a Podloudnictví, díky kterým se můžete za menší poplatek pořídit některé z dostupných malých či velkých vybavení.

Možná si říkáte, že pak se budou na začátku každého kola prát hráči pouze o kartičky speciálních akcí, ale není to pravda. Tím, že si tuto kartičku vezmete, totiž zároveň riskujete, že vám některý z hráčů po vás zabere vaši jinou plánovanou akci.

V období sklizně na vás čeká úkol vytopit vaše obydlí za pomoci paliva (získáte jej vytěžením rašeliniště). Platí, že čím kvalitnější máte dům (jílový, kamenný) tím méně vás vytápění stojí. Pokud nemáte palivo, můžete jej nahradit dřevem.

Na závěr jsme si nechali koně. Ty si můžete pořídit za pomoci akce Koňský handlíř ze speciální karty. Prostřednictvím handlíře získáte koně výměnou za jedno jídlo. Výhoda koní je, že při závěrečném bodování neexistuje horní hranice bodového zisku (za každého koně získáte jeden bodík).

A jak se to vlastně celé hraje v kombinaci se základní verzí Agricoly? Hra je dynamičtější a člověk na první pohled stihne víc činností za kolo. Opačným důsledkem je mírné prodloužení hrací doby, ale vzhledem k poměrně vysoké hrací době samotné hry se nejedná o žádnou zásadní časovou zátěž navíc.

Samotní koníci pouze rozšiřují možnosti bodového zisku a leží trochu stranou všech ostatních vylepšení, ovšem jejich kouzlo je v neomezeném bodovacím počtu a mohou být tím důležitým jazýčkem na váhách v závěrečném bodování, proto se vyplatí je chovat a kupovat kdykoliv to je možné.

Zbylé novinky jsou dohromady důmyslně propojené, protože rašelinu vytěžíte jen pomocí speciální akční kartičky, jejich odstraněním získáte palivo, které následně použijete k vytopení svého zmrzlého obydlí.

Rozšíření rozhodně není určené nováčkům ve světě Agricoly, ovšem staří a zkušení farmáři s ním budou určitě spokojení. Samotné učení nových pravidel zabere pouze čas potřebný k jednomu přečtení šesti řídce popsaných a názorných pravidel.

Pravidla nezapomínají ani na sólovou hru, která má také lehce upravená pravidla. Navíc je obohacena o tři cíle – dosáhnout 65, 70 a 72 bodů.

Samotná pravidla doporučují, abyste karty vylepšení míchali s původní verzí, čímž získáte ještě mnohem větší překvapivost a variabilitu možností. Karty jsou odlišené svojí rubovou stranou, takže po ukončení partie nebudete mít problém komponenty znovu rychle roztřídit do příslušných krabic.

Ve hře všechno je pěkně precizně vyrovnané a k vítězství může vést spousta strategií, například již není tak důležité rozšiřování domu a rodiny. Celkově se bodové zisky na konci hry trochu navýšily, ale to určitě všichni hráči ocení. Připadalo nám, že v průběhu hry je k dispozici možná až příliš jídla a nakrmení rodiny tak přestává být problémem, k čemuž ve třech hráčích přispívá ještě zisk dvou jídel ze speciální akce Trh práce místo jednoho. Přebytečné jídlo však lze využít pro druhou aktivaci karet speciálních akcí v jednom kole.

Problémem může být fakt, že se výrazně navýšil čas k přípravě hry. Každý z hráčů si musí připravit svoji farmu podle vytažené karty, ale především se jedná o karty velkých vylepšení, které musíte skrýt pod vylepšení z původní hry, což je časově náročné.

Jediným černým puntíkem, který kazí celkový velmi dobrý dojem ze Sedláků z blat, je jejich doporučená maloobchodní cena: 825 korun. To nám připadá v porovnání s 930 za celou původní Agricolu trochu přemrštěné, a může mnoho zájemců odradit.

Zpracování je ovšem stejně jako u původní hry luxusní a zábava, kterou za svoje peníze dostanete je opravdu velká, proto můžeme i přesto všem fanouškům Agricoly tuto investici směle doporučit. Získáte nepřeberné množství nových karet vylepšení, krásné dřevěné koníky a k tomu ještě dva nové herní principy, které přináší do hry mnoho nových zážitků.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/48/recenze-agricola-sedlaci-z-blat-kone-utociDiskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Agricola: Sedláci z Blat' obsahuje 92 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.09.2013 v 17:44 uživatel dilli.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
kdy bude u nás?siegel06.04.2010 10:21
Re: kdy bude u nás?dilli06.04.2010 13:29
Re: kdy bude u nás?pogo06.04.2010 15:19
Re: kdy bude u nás?Erumoico02.05.2010 11:54
Re: kdy bude u nás?dilli02.05.2010 17:44
Re: kdy bude u nás?pogo03.05.2010 09:31
Re: kdy bude u nás?Erumoico03.05.2010 10:49
Re: kdy bude u nás?pogo03.05.2010 10:57
Drobný zádrhelErumoico06.04.2010 17:05
Re: Drobný zádrheldilli06.04.2010 19:12
Re: Drobný zádrhelErumoico06.04.2010 19:49
Re: Drobný zádrhelpogo07.04.2010 08:38
Re: Drobný zádrhelDavides25.08.2010 11:43
Re: Drobný zádrhelpogo25.08.2010 13:20
Re: Drobný zádrhelDavides25.08.2010 14:57
predobjednavka na Slovenskuacedrac07.04.2010 06:54
Re: predobjednavka na Slovenskudilli07.04.2010 10:56
Re: predobjednavka na Slovenskuacedrac07.04.2010 13:46
Rozšíření, nebo kompletní hraHrubiduk09.04.2010 14:29
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraskyfire09.04.2010 14:32
Re: Rozšíření, nebo kompletní hrapogo09.04.2010 15:35
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraREM09.04.2010 17:45
Re: Rozšíření, nebo kompletní hramuf13.04.2010 10:53
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraskyfire13.04.2010 11:05
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraPJ_HB13.04.2010 12:51
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraShako16.04.2010 01:03
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraKOLMI20.04.2010 15:45
Re: Rozšíření, nebo kompletní hradilli13.04.2010 12:52
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraskyfire13.04.2010 16:37
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraskyfire13.04.2010 17:33
Re: Rozšíření, nebo kompletní hradilli13.04.2010 20:16
Re: Rozšíření, nebo kompletní hra - kritika cenyREM13.04.2010 21:50
Re: Rozšíření, nebo kompletní hradilli13.04.2010 20:18
Re: Rozšíření, nebo kompletní hrapogo13.04.2010 13:10
Re: Rozšíření, nebo kompletní hramuf13.04.2010 15:06
Re: Rozšíření, nebo kompletní hradilli13.04.2010 15:56
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraondrasu13.04.2010 19:44
Re: Rozšíření, nebo kompletní hradilli13.04.2010 20:14
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraondrasu13.04.2010 22:39
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraExupery11.05.2010 15:02
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraDeth14.04.2010 08:17
Re: Rozšíření, nebo kompletní hrapogo14.04.2010 14:05
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraShako16.04.2010 01:13
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraREM13.04.2010 13:54
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraAzalin14.04.2010 13:57
Re: Rozšíření, nebo kompletní hrapogo16.04.2010 08:30
Re: Rozšíření, nebo kompletní hraondrasu20.04.2010 21:43
Také zádrhel... ;-)Denise12.04.2010 14:57
Re: Také zádrhel... ;-)pogo13.04.2010 09:48
11. květenKOLMI11.05.2010 11:24
Re: 11. květenskyfire11.05.2010 11:55
Re: 11. květenpogo11.05.2010 12:28
Re: 11. květenDeth11.05.2010 15:38
Re: 11. květenErumoico11.05.2010 19:26
Re: 11. květenpeta00712.05.2010 15:56
Kombinace karetErumoico11.05.2010 19:56
Re: Kombinace karetpogo12.05.2010 08:38
Re: Kombinace karetErumoico18.12.2010 22:55
Re: Kombinace karetREM20.12.2010 11:54
Re: Kombinace karetpogo20.12.2010 15:04
první malé i velké zklamáníKOLMI12.05.2010 17:14
Re: první malé i velké zklamáníKOLMI12.05.2010 17:21
Re: první malé i velké zklamáníREM12.05.2010 19:12
Re: první malé i velké zklamáníczechpastor16.05.2010 23:41
První návštěva u sedláků v bažináchBubusak12.05.2010 18:01
Další rozšíření?Bubusak13.05.2010 09:58
Re: Další rozšíření?Michal13.05.2010 12:15
Re: Další rozšíření?pogo13.05.2010 12:18
Přírodní zákoutískyfire16.05.2010 18:29
Re: Přírodní zákoutíDeth16.05.2010 19:15
Re: Přírodní zákoutíREM16.05.2010 19:16
Re: Přírodní zákoutídilli16.05.2010 22:49
Re: Přírodní zákoutískyfire17.05.2010 07:32
Nejasné rozšírenie "zimní zásobárna"matušF27.12.2010 01:13
Re: Nejasné rozšírenie "zimní zásobárna"BuBen27.12.2010 20:01
Dotaz kachlova kamna a jilovy dumSlawa29.12.2010 01:18
Re: Dotaz kachlova kamna a jilovy dumDavides905.09.2011 21:29
Re: Dotaz kachlova kamna a jilovy dumDavides905.09.2011 21:31
Re: Dotaz kachlova kamna a jilovy dumWotton13.09.2011 17:12
Re: Dotaz kachlova kamna a jilovy dumDavides913.09.2011 22:48
Re: Dotaz kachlova kamna a jilovy dumWotton18.09.2011 21:26
Startovní rozdělení karet Malé vybavenítanulo25.12.2011 20:51
Re: Startovní rozdělení karet Malé vybavenídilli26.12.2011 22:38
Agricola bez rozšíření + Sedláci z blat? paulhunter16.08.2012 10:01
Podloudnictví, černý trhRadka N12.06.2013 21:41
Re: Podloudnictví, černý trhdilli16.06.2013 22:37
Karta ´´Dluzni upis´´Mrskoš27.08.2013 21:17
Re: Karta ´´Dluzni upis´´dilli29.08.2013 19:35
Re: Karta ´´Dluzni upis´´Mrskoš30.08.2013 01:24
Re: Karta ´´Dluzni upis´´dilli30.08.2013 15:19
Re: Karta ´´Dluzni upis´´Mrskoš01.09.2013 00:51
Re: Karta ´´Dluzni upis´´dilli04.09.2013 17:44

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |