Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Na ledové kře
Originální název: North Pole Camouflage
Rok vydání: 2003
Výrobci: MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 1 a více
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 1 - komunikace je zakázána («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Pomozte obyvatelům severního pólu se maskovat v jejich přirozeném prostředí. Umístěte 6 průhledných herních dílků tak, aby všechna zvířata byla zamaskována ve svém přirozeném prostředí - lední medvědi musejí zůstat na ledových krách a ryby zase ve vodě. V drsném prostředí ledových ker se pohybují odvážní Eskymáci, kteří se vydávají na lov ryb a mevědů a zvířata si na ně musejí dát veký pozor. Vyřešte rychle všech 48 arktických rébusů této logickéh hry, ať na ledových krách nezmrznete.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Web SMART games   Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 8
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,20)
Pořadí hry v žebříčku 324.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  29.11.2011 uživatelem MestoProDeti.cz . Hodnocení:
Na ledové kře
Obsah krabice Na ledové kře není ani tak společenskou hrou jako spíš sadou osmačtyřiceti hlavolamů. Pokud se chcete pobavit ve větším počtu hráčů než je jeden, musíte na řešení buď spolupracovat, anebo se u hříčky prostřídat a třeba si měřit rychlost přemýšlení na stopkách. A co že se zde tedy řeší? Musíte na kousku krajiny s mořem a ledovci (vyměnitelné mapky) uložit do bezpečí několik zvířat (plastové dílky) – ryba nesmí zůstat na suchu a medvědovi zas nesmí navlhnout kožich. Zní to jednoduše, jenže... Tvůrci dobře věděli, proč hru umístili do mrazivého prostředí; chlazení se bude hodit, protože se vám brzy začne kouřit od hlav. Vždy existuje pouze jediné správné řešení a rozhodně jím není to, při němž vám medvědí pár uvízne na kajaku s Eskymákem! Že umístit deset zvířat do pomyslných šestnácti čtverců je snadné? Že poskládat šest dílků skládačky zvládnete levou zadní? Inu na prvních dvanácti rébusech s nápovědou označených jako „Starter“ dozajista ano. Ale jak minete sekci „Junior“, už jste za polárním kruhem hodně daleko, takže Eskymáci zmizí a vy zůstanete s medvědy, rybami a kosatkou sami. Společnost není špatná, ale úkoly jsou čím dál zapeklitější. Přiložený letáček s nákresy řešení raději svěřte ke správě někomu jinému, jinak vás (speciálně u mapek 37 a výš) při netrpělivém převracení dílků budou hodně svrbět prsty, že byste se jako koukli.
Pokud si vás Na ledové kře podmaní – a já bych řekl, že ano –, tak vás bude zajímat informace o rozšiřujícím balíčku. Ten obsahuje jednak zbrusu novou sadu rébusů, ale hlavně náhradní dílek s dvěma novými obyvateli, kteří hrou od základu otřesou. Jsou to tuleni, kteří se nesmí ocitnout na stejné kře s medvědem. A teď babo raď...

Recenze převzata z webového portálu Město pro děti.cz www.mestoprodeti.cz - web o kultuře pro děti od 3 do 15 let.


Vytvořeno:  07.06.2011 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Recenze: Smart Games - Na ledové kře
S globálním oteplováním a ubýváním ledovců se zmenšuje přirozené prostředí pro úžasná zvířata: bílé lední medvědy. Proto je pro ně velmi důležité vybrat si tu správnou kru, kde medvídkovi nehrozí žádné nebezpečí od zákeřných Eskymáků a zároveň je u ní dostatek ryb, aby mohl medvěd bez problémů přežít.

Na ledové kře pochází z kolekce logických her SMART Games, které v České republice distribuuje společnost MindOK. V rámci jejich uvedení v červnu loňského roku jsme vyzpovídali zástupce MindOKu, Pavla Prachaře v krátkém rozhovoru.

Řada SMART games zahrnuje k dnešnímu dni téměř třicet nejrůznějších logických her, z nichž najdete v české distribuci devět. V nedávném novinkovém článku jsme poodhalili plány na vydání dalších her z řady, a to konkrétně Den a noc, Metro a Titanic.

Všechny hry zmíněné řady jsou zaměřeny na rodiny s dětmi a tvůrci je rozdělili logicky do několika věkových kategorií. Všechny jsou zaměřeny primárně na hru jednoho hráče, ostatní mohou pouze přihlížet.

Dnes si představíme hru, kterou ocení malí i velcí. V balení Na ledové kře nenajdete žádného zamaskované zajíce v pytli, protože už před samotnou koupí si můžete prohlédnout přes průhlednou přední stranu všechny komponenty. Dokonce si na zadní straně krabice můžete přečíst, jak přesně probíhá samotná hra, takže vlastně ani nepotřebujete pravidla, která jsou uvnitř.

Skrze plastikový obal uvidíte všech šest průhledných hracích dílků nepravidelných tvarů, na nichž jsou nakreslení medvědi a ryby. Pod těmito komponentami leží úvodní hrací deska s plovoucími krami. Pokud si plastovou krabici, která zároveň tvoří hrací plochu, dobře prohlédnete, zjistíte, že je v ní ukrytý šuplík se schovanými zadáními a také s brožurkou ke hře. Výhodou takového balení je, že vše jednoduše sbalíte do plastového boxu a papírovou krabici můžete v podstatě zahodit, ale to udělá asi málokdo, protože pak se hra nebude pěkně vyjímat na poličce.

V první fázi po rozbalení si možná pomyslíte: "Jen šest kousků? A s tím mě má jako bavit celá hra? To přece nemůže být těžké." Jenže budete na velkém omylu.

Na hracích plánech najdete různě plovoucí kry, někdy budou tvořit jednolitou pevninu, jindy budou rozházeny po celém prostoru. Jelikož se nacházíme v Arktidě, zajisté zde budeme potkávat lední medvědy, ale určitě potkáme i nějakého toho živáčka. Proto se na hracích plochách objevují i Eskymáci a to buď s loveckou výbavou na souši, nebo v kanoi na moři.

Hlavní výhodou hracích ploch je jejich roztřídění podle obtížnosti. V balení se nachází celkem 24 plánů, které jsou oboustranně potištěny. To znamená, že hru můžete hrát celkem ve 48 různých prostředích, která musíte zabydlet medvídky a rybami.

Prvních dvanáct plánků je určeno jako startovací balíček, pomocí kterého si vštípíte herní principy, případně pro menší děti. Pro jednodušší hraní dospělých nebo i dětí je na těchto startovacích kartách naznačena poloha jednoho z dílků, takže vám v samotné hře bude stačit položit zbývajících pět.

Ostatní varianty a obtížnosti jsou od sebe barevně a číselně odlišeny. Naleznete zde balíčky po dvanácti kartách v kategoriích junior, expert a master. Vyšší číslo v dané kategorii však neznamená vyšší obtížnost. Karty jsou vyrobeny z kvalitního materiálu a pro snadnější vyjímání je na boxu důlek pro nadzvednutí. Občas se stane, že se karta "přilepí", ale téměř vždy ji bez problémů sundáte.

Příprava hry je velmi jednoduchá a zabere vám několik desítek vteřin. Stačí, když otevřete plastikový box a vyberete si jednu z arktických ploch a vedle plánku připravíte průhledné hrací komponenty. Pak už jen zbývá položit kartu s nakresleným prostředím na vrchní část krabičky a můžete začít hru.

Princip hry je na první pohled zřejmý. Vašim úkolem bude do čtverce naskládat všech šestplastových dílů a přitom dodržet následující pravidla. Medvědi jsou nejraději, když se prochází po ledových krách a nemají rádi, když se musí dlouho koupat ve vodě, protože by se unavili a utopili. Proto medvědy můžete umístit pouze na pevninu.

Zato ryby mají opačný problém, na souši se jim moc dobře neplave, a tak je lze umisťovat pouze do moře. Samozřejmě kosatka do moře patří taky. Pro všechna tato zvířátka bez rozdílu jsou velkým nebezpečím Eskymáci. Proto když nějakého uvidí stát na ledu, snaží se utéct co nejdále od něj, aby byly v bezpečí. Proto medvěd na pevnině nesmí stát na místě, kde se nachází postava Eskymáka. Ten by si z něho totiž určitě rád udělal teplý kožich.

Nebezpeční jsou i Eskymáci na kánoích, protože jsou opravdu dobří lovci. Na ně nesmíte pro změnu umístit žádnou rybu nebo kosatku, protože by je jistě chytil a snědl. Takže v kostce medvěd patří na souš, ryba do vody a na Eskymáka nesmí být položeno žádné zvíře. To jsou veškerá pravidla, která vás budou při hraní omezovat a ztěžovat dokončení úkolu.

Součástí pravidel jsou pochopitelně také podrobná řešení pro každou hrací plochu. Ty však doporučujeme zahodit nebo alespoň někam schovat, aby vás nelákalo nakouknout se na správné řešení. V té chvíli by totiž celá hra Na ledové kře postrádala smysl a připravili byste se o největší zábavu. Trápení mozkových závitů a zahřívání nervových drah je přece přinejmenším pro přihlížející opravdová legrace. Jediné, v čem vás může řešení (a také my) ujistit a možná uklidnit je, že každá z hracích ploch má řešení, i když tomu občas nebudete věřit.

Zpracování hry Na ledové kře je opravdu kvalitní, nehrozí žádné poškození přenosného boxu nebo plastových komponent. Samotné hrací plány jsou tvořeny z kvalitního materiálu, který je snadné otřít hadříkem. Hra by tedy měla bez problémů přežít dětské zacházení, už jen z toho důvodu, že hra je určena hlavně jim.

Na ledové kře je doporučeno dětem od šesti let, což považujeme za odpovídající. Malým hráčům zároveň zajisté rozvine představivost a kombinační schopnosti, takže bude kromě zábavy i prospěšná.

I když dospělí by tuhle hru taktéž neměli zatracovat, protože minimálně horních 24 zadání jim a jejich představivosti dá pořádně zabrat. Některá řešení budete hledat horko těžko a pořádně se při řešení zapotíte. O to déle pak vydrží jako zábava dětem, které postupně budou dorůstat do dalších a dalších obtížností, jak se budou zlepšovat.

Hra je určena pro hráče samotáře, ale taktéž ji lze hrát postupně v několika kolech v neomezeném počtu hráčů. Hratelnost je limitována pouze 48 plány, i když asi není moc velká šance, že byste si po vyřešení všech plánů přesně zapamatovali umístění jednotlivých komponent pro dané plány.

Rozdělení karet na čtyři obtížnosti se tvůrcům podařilo velice dobře. Jednotlivé úrovně jsou mezi sebou co do složitosti vyrovnané a přechod na další stupeň je při hraní znatelný.

Pokud by některým polárníkům nestačily karty ze základní hry, pro oblíbenost si hra Na ledové kře vysloužila rozšíření, ve kterém najdete šedesát nových rébusů a navíc i nový herní dílek s tuleni.

Pokud máte rádi rébusy, pak vás bude hra zaručeně bavit. Občas se na ni naštvete, ale zajisté vám spolu s roztomilými medvídky rychle přiroste k srdci a budete se k ní rádi vracet.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/372/recenze-smart-games-na-ledove-kre


Vytvořeno:  10.10.2010 uživatelem ta*jemná* . Hodnocení:
...
Tuto hru jsem pořídila, protože jsem chtěla nějaký hlavolam. Zpracování je krásné. Ze všech smart games jsem vybrala právě tuhle, protože se mi nejvíc líbila a rozhodně nelituji! Hra je to bezvadná, jak pro děti, tak i pro dospělé. V základním setu je možnost 48 úrovní obtížnosti. Prvních 12 je skutečně velice jednoduchých a potom se obtížnost stupňuje a dostat medvědy na ledové kry a ryby do vody, jak je dle návodu třeba dá někdy pěkně zabrat! Každopádně doma se jí bavíme bez ohledu na věk všichni. Nedovedu si představit, že se tato hra jednoduše ohraje, myslím, že pokud se tak stane, stačí pořídit rozšíření ke hře, které přidává 60 nových možností jak hru hrát. Takže vzhůru do ledových dálav a bílých plání po nichž se prohánějí lední medvědi a tuleni lovící ryby z průzračných křišťálově mrazivých vod...


Vytvořeno:  08.09.2010 uživatelem palcice . Hodnocení:
Zajímavá hra - především pro děti
Tato hra není zdaleka špatná, vaším úkolem je poskládat dílky s rybami, ledními medvědy a prázdnými místy na mapy, kde je voda a kry tak, aby ryby byli vždy ve vodě a medvědi na ledě, mapy mají různé obtížnosti, což je výhoda. Může se to zdát nudné, pro děti do šesti let, ale hra je určena pro děti OD šesti let, nudná také není, alespoň pro děti na první stupni rozhodně ne, vyřešit všechny mapy není lehké, tak jak se zdá. Doma se moc nevyplatí, během krátké doby ohrajete všechny mapy (tak po 15 hrách), ale do škol, kde dětí narozdíl od domáctností víc, se určitě vyplatí a je to můj tip, pokud o nějaké hře uvažujete, chcete ji dohrát za přestávku, chcete aby bavila prvňáky i páťáky kupte tuhle, určitě nebudete zklamaní.

Moje celkové hodnocení je 3,5 a doufám, že jsem vám pomohl, recenzí, kteráje zatím první.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Na ledové kře' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 29.12.2011 v 10:42 uživatel Maud.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Skvělá hraMaud29.12.2011 10:42

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |