Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Anti Virus
Originální název: Anti Virus
Rok vydání: 2008
Výrobci: MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 1 a více
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 1 - komunikace je zakázána («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Zapojte své tělo i mysl a zbavte se zákeřného viru! Zákeřný virus napadl buňku lidského těla. Dokážete se ho zbavit dříve, než se rozmnoží a napadne další buňky? Tato hra je ještě větší výzvou, než to na první pohled vypadá. Dokážete si představit, že uvnitře buňky zrovna není mnoho místa. Virus a další molekuly se stále blokují a překážejí si v cestě. Navíc se mohou pohybovat i ve skupinách a hýbou se pouze diagonálně. Nikdo neodolá této nakažlivé zábavě. 60 rébusů vám přinese dlouhé hodiny zábavy. Cestovní váček vám umožní vzít si hru kamkoli s sebou.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Web SMART games   Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 10
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,24)
Pořadí hry v žebříčku 304.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  29.11.2011 uživatelem MestoProDeti.cz . Hodnocení:
Anti-Virus
Další herní titul Anti-Virus z řady Smart Games je opět spíš hlavolamem pro jednu osobu, kterým se můžeme zaobírat, pokud zrovna nemáme k dispozici žádného spoluhráče. Toto není „hra na doktora“, nýbrž „hra na epidemiologa“. Na herní plochu se můžeme dívat jako na buňku, která je napadena nějakým bacilem v podobě červeného dílku. Cílem každého kola je cizí tělísko vyvést rohovou propustí z buňky ven, a tím pomyslné tělo uzdravit. „Choroby“ jsou dle náročnosti rozděleny do pěti oddílů po dvanácti případech, což dohromady činí šedesátku rébusů. Každý z nich si rozestavíme podle nákresu v přiložené knížečce, která pro případ nouze obsahuje ve své zadní části i řešení – nechceme přeci způsobit skutečnou epidemii, že? V sekci „Starter“ začneme takovými těmi běžnými rýmičkami a kašlíky – stačí vnitřkem hrací plochy párkrát pošoupat a řešení (nebo vakcína, chcete-li) je na světě. Takto popisována ale hra možná působí jednodušeji, než tomu ve skutečnosti je; jako u každé hry jsou zde určitá pravidla. Bílými dílky se nehýbe. Virem, jakožto i ostatními částmi se smí posouvat pouze diagonálně, tedy tak, jak to konstrukce hry bez drhnutí umožňuje. Pohyb v kolmých směrech (nahoru a dolu) je zapovězen, stejně tak jako otáčení částicemi. „Zdravé“ dílky můžete ven z herního plánu jen povysunout – ostatně bývají rozmístěny tak, že při dodržení pravidla o neotáčení se zcela ven může dostat jen bacil. Ale nemusí! Přiznám se bez mučení, že řada případů od sekce „Expert“ výš (nechci být příliš bizarní, ale tam už jsou pořádné „dýmějové mory“) je mimo mou prostorovou představivost. A o to právě jde: Anti-Virus u dětí skvěle rozvíjí vnímání prostoru a abstraktní uvažování jako takové. Je ale třeba pokračovat postupně, lekci za lekcí.

Recenze převzata z webového portálu Město pro děti.cz www.mestoprodeti.cz - web o kultuře pro děti od 3 do 15 let.


Vytvořeno:  07.06.2011 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Recenze: Smart Games Anti Virus - dostaňte virus z těla!
Naše tělo bojuje s vnějšími útoky každý den. Stačí, abychom si neumyli tělo, někde se škrábnuli o větvičku nebo se nám do dřívější rány dostane prach. Můžeme sníst nebo vypít něco špatného. V takových případech nastupují obranné mechanismy těla, které mají za úkol všechny škodlivé látky a organismy vypudit ven. I když většina z nás neví, jak to funguje, přesto víme, že se naše tělo umí před takovými napadeními bránit.

Společnost Smart Games, která stojí za stejnojmennou sérií deskových her pro jednoho hráče, se rozhodla, že nám poskytne takový zjednodušený pohled na boj s jedním takovým virem. Právě proto vzniknul Anti Virus. A společnost MindOK jej pod nezměněným názvem prodává také v České republice. Tak se klikatými cestičkami dostal jeden kus hry až k nám do redakce.

Podobně jako ostatní hry z řady Smart Games, o kterých jsme již psali (Na ledové kře, Safari: schovej a najdi), se Anti Virus ukrývá v krabičce s otvorem zepředu. Tak si můžete před koupí prohlédnout na vlastní oči obsah krabice, ačkoliv jen přes plastovou vložku, která vše drží na místě. Velmi hrdě se hlásí k podtitulu "bio-logical game" (bio-logická hra), což je zároveň trefné i vtipné označení.

Autorem celého systému je vynikající hlavolamový mág z Nizozemska. Jeho jméno zní Oskar van Deventer a vymyslel již mnoho známých hlavolamů Hanayama.

Jakmile tento tvarovaný plast vysunete z krabičky a otevřete, objevíte uvnitř zajímavý bílý hrací plán s netradičními vlnkami. Na něm jsou zdándlivě bez ladu a skladu naskládané nejrůznější barevné dílky roztodivných tvarů. Ale když se podíváte blíže, zjistíte, že jsou rozmístěné důmyslně. Na hrací desce totiž nezůstalo ani jedno políčko volné. Dobře si tohle rozložení zapamatujte, protože při balení zpět do krabice jej budete potřebovat zopakovat (ačkoliv způsobů, jak položit správně dílky je několik).

Kromě zmíněných jedenácti dílků najdete v krabici také pytlík s logem Smart Games v modré barvě a samozřejmě brožurku obsahující zadání. Na závěr ještě zmíníme knížečku s pravidly všech Smart Games vydaných v loňském roce MindOKem. Stejně jako ostatní hry, i AntiVirus má velice jednoduchá pravidla.

Zadání jsou opět rozdělená podle obtížností do pěti úrovní od nejjednodušší pro začátečníky až po opravdu velmi obtížné úkoly pro opravdové mistry. A pokud si myslíte, že mistři už umí všechno, pak zkuste poslední obtížnost wizard (čaroděj)! Právě podle zadání na začátku řešení úlohy rozestavíte dílky na hrací desce. Když to zkusíte, zjistíte, že dílky krásně zapadnou do prohlubní na plánu.

Bez ohledu na zadání pak máte vždy jeden stejný úkol - vypudit ze společnosti mírumilovných buněk tu, která obsahuje vir. Nebezpečný dvojdílek má podle očekávání červenou barvu a je tak snadno viditelný za všech situací.

Když jsou všechny dílky na správných místech podle zadání (pozor na místo, kde leží jediný východ z hracího plánu!), můžete se nyní pokusit roztodivné tvary zkrotit. Můžete s nimi pohybovat sem a tam a snažit se udělat volnou cestu pro červený virus. Ten se musí dostat právě zmiňovaným otvorem ven. Tím je logický úkol úspěšně zakončený.

Samozřejmě to vypadá velice jednoduše, ale různé tvary dílků vám dají pořádně zabrat. Navíc hrací plocha je velmi netradičně vlnitá a dílky se po ní pohybují mírným šoupáním do stran, takže chvilku trvá, než si na to zvyknete.

Vaše snažení vám zdárně blokují v některých zadáních také pevné jednobodové zábrany. Nezbývá, než se jim pokusit elegantně při manévrování vyhnout. Ale určitě to nebude jednoduché, to mi věřte. Ve spojení s roztodivnými tvary jsou totiž největším omezením okraje plánu, které vám nedají ani o čtvereček víc prostoru, i když si myslíte, že byste ho potřebovali.

Ale nebojte, všechna zadání mají opravdu řešení a to je pro každého zapáleného luštitele tou nejlepší výzvou. U všech hlavolamově pozitivních vzbuzuje ten pocit nevyřešeného úkolu nepříjemné nutkání znovu ke hře sednout a pokořit ji. A právě v tom je kouzlo všech Smart Games, i Anti Viru.

Posouvání dílků je velice přirozené. Mají v sobě totiž prohlubně, díky nimž se s nimi pohybuje sem a tam snadno a bez nutnosti vynakládat sílu. Dílek vás sám navede přesně tam, kam ve skutečnosti může jít a žádné jiné pohyby vám nedovolí. Mistrovsky vymyšleno od designérů hry.

Při přípravě se vám dílky nebudou vůbec plést. Barvy jsou zvolené velice dobře a snadno je od sebe rozeznáte. Všemu navíc napomáhá různost tvarů, která se pohybuje od klasických dvojdílků, přes dlouhonohý trojúhelník až po prapodivné záhyby.

Anti Virus je zatím nejnáročnější hrou z řady Smart Games, které byly vydány v českém jazyce. V letošním roce mu začal velmi zdárně konkurovat Titanic, který se začal před měsíce v češtině prodávat.

Škoda, že zrovna Anti Virus se nedočkal zatím žádných rozšíření ani v podobě zadání, ani v podobě dalších rozšiřujících dílků, které by navýšili možnosti zábavy. Takto si budete muset vystačit s šedesáti hádankami.

Podobně jako u ostatních her i zde je velmi obtížné si zapamatovat řešení některých ze složitějších zadání. Většinou vyžaduje tolik pohybů, že se brzy ztratíte. Takže je zábava zaručena i s omezeným počtem zadání.

Jak už jsme psali v souvislosti s dílky a jejich pohybem, kvalita dílenského zpracování celé hry je na velmi vysoké úrovni. Všechny plasty jsou tvrdé a v podstatě nezničitelné. Ke hře navíc dostanete i pytlík na přenášení, díky němuž se hra snadno vejde do libovolného batůžku na cesty.

Na zadáních kromě přehledného rozdělení na kategorie obtížnosti chválíme především oddělení sekcí zadání a řešení. Díky tomu tolik nelákají všechny luštitele, aby nakouknuli, jak vlastně ta správná taktika vypadá. Je tak po očku, na první dva nebo tři tahy, už nevím jak dál. No vždyť to znáte. A pak je z toho úplně zkažený zážitek z lámání hlavy.

Anti Virus je další vynikající a velice podařenou hrou z řady Smart Games. Je určen luštitelům, kteří mají rádi opravdové výzvy, ale zabaví se u něj i děti od sedmi let. Navíc se velmi dobře vyjímá na stole a vypadá opravdu originálně. Pokud hledáte nějaké nové hádanky, pak je Anti Virus určitě více než dobrým adeptem.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/429/recenze-smart-games-anti-virus-dostante-virus-z-tela


Vytvořeno:  23.01.2012 uživatelem Pamir . Hodnocení:
popis hry a celkový dojem
Už mě zase skolila horečka, piji teplý čaj, ležím v posteli a snažím se vypotit a dostat ten strašný virus z těla ven. Ještě to chvilku potrvá, ale nakonec se mi úspěšně podaří bacil zahnat…

Hra obsahuje
1 hrací plastová deska s východem pro zákeřný virus
12 plastových barevných dílků
1 sešit ze 60ti rébusy a s jejich řešeními
1 cestovní pytlík
1 návod v CZ

Hra je určena pro jednoho hráče. Hrací deska představuje lidský organismus, kde se usídlil nebezpečný vir. Úkolem hráče je dostat tento červený vir ven z hracího pole. V cestě mu ovšem stojí buňky, které pomocí posunu uvolní cestu nejnebezpečnějšímu červenému viru.

Na začátku hry se vybere varianta obtížnosti ze sešitu a dle předlohy se naskládají vybrané buňky a vir do hrací desky. Je možno vybírat celkem z 5ti obtížností – starter, junior, expert master a wizard. Buňkami se dá hýbat pouze šikmo. Mohou se shlukovat a pohybovat ve skupině. Buňka může částečně vykouknou otvorem pro východ, ale nesmí vypadnout ven. Nesmí se jimi otáčet dokola a pohybat vodorovně a svisle. Dvěma bílými buňkami se nesmí hýbat vůbec. Hra končí vysunutím červeného viru z hrací desky.

Hra vypadá jednoduše, ale nenechte se zmýlit. Dokáže pěkně potrápit i dospělácký mozek. Řekla bych, že je pro trošku starší děti než uvádí výrobce, posuzuji dle dětí ve svém okolí. Zajímavý nápad a opravdu nádherné barevné provedení. Materiál je velice příjemný do ruky, je to kvalitní plast (co bývá v legu). Hra rozvíjí logické myšlení a prostorovou představivost. Jediné co bych vytkla je, že měla být namalovaná předloha pro umístění dílků do hrací desky, při uklízení. Nicméně sem si ji udělala sama během chvilky.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Anti Virus' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.10.2010 v 01:08 uživatel vytick.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Fantasticka hravytick04.10.2010 01:08

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |