Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Alhambra: The Dice Game
Originální název: Alhambra: The Dice Game
Rok vydání: 2006
Autoři: Dirk Henn
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Tento nový člen rodiny hry Alhambra je samostatná hra se stejně velkou krabicí jako Alhambra samotná.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Ukázka hry
KostkyZajímavé odkazy

  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 3 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,39) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 695.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  16.12.2010 uživatelem tondakolik . Hodnocení:
Kostková Alhambra
Kostkovou Alhambru jsem poprvé hrál v Klubu deskových her v Olomouci a hned od této první hry jsem si ji oblíbil. Jednoduchá pravidla, napínavý průběh hry a hezké zpracování. Proto jsem se vůbec nezlobil, když jsem po hodně dlouhé době dostal k Vánocům od rodičů deskovou hru, kterou jsem si předem nevybral.

Alhambra The Dice Game obsahuje oboustrannou hrací desku. Můžete hrát kostkovou hru nebo zkombinovat kostky a kartičky budov ze základní hry Alhambra a hrát zajímavou variantu nazvanou Alcazaba.

Pokud budete hrát klasickou kostkovou hru, budete potřebovat osm bílých kostek a jednu černou. Na stěnách kostek nejsou čísla ale obrázky budov. Dále budete potřebovat pro každého hráče bodovací žetony a osmihránky, sadu žetonů a kartičku začínajícího hráče.

Hra probíhá v celkem pěti kolech. Po každém kole je malé vyhodnocení a po každém lichém kole je navíc také vyhodnocení velké. Tah hráče se v jednotlivých kolech nemění. Vezme si kožený kalíšek s kostkami a hodí. Z tohoto hodu si může nechat všechny kostky s budovami jedné barvy a ostatní kostky vložit zpět do kalíšku. Nyní může svůj tah ukončit nebo pokračovat druhým hodem. Po tomto druhém hodu si může k již ponechaným kostkám přidat všechny stejné z tohoto hodu, nebo může vybrat všechny kostky s jinou budovou a ty předchozí vrátit zpět do kalíšku. Pokud se ani nyní nerozhodne skončit může ještě jednou házet.

Když se hráč rozhodne skončit, což musí nejpozději po třetím hodu, vezme jeden ze svých osmihránků a umístí jej na hrací desku k příslušné budově na hodnotu, kolik se mu podařilo naházet kostek dané budovy. Pokud se rozhodl ukončit svůj tah po prvním hodu, bude lépe postaven než pokud by ukončil tah po druhém nebo třetím hodu.
Takto odehrají všichni hráči, dokud mají osmihránky. Jakmile umístí poslední hráč svůj poslední osmihránek kolo končí.

Po skončení každého kola následuje malé vyhodnocení. U jednotlivých budov se postupně rozdělí body za první dvě místa. Ten z hráčů, který u budovy stojí nejvýše, naházel tedy nejvíce kostek dané budovy nebo na nejméně hodů, si vybere, zda chce posunout svůj bodovací žeton o dva body na počítadle vlivu v dané budově nebo pouze jeden bod a k tomu bonusový žeton s nějakou výhodou. Druhý hráč dostane to, co si první hráč nevybral. Po vyhodnocení se osmihránky odeberou z hracího plánu a vrátí hráčům. Tímto způsobem se vyhodnotí všechny budovy. Osmihránky na třetích a horších místech se vůbec nehodnotí a hráči si je jenom odeberou z hracího plánu.

Po prvním, třetím a pátém kole navíc následuje velké vyhodnocení. V prvním dostane body za vliv v dané budově první hráč, ve třetím kole dostanou body první a druhý a v kole pátém dostanou body první tři. Kolik dostanou za kterou budovu bodů je znázorněno přehlednou tabulkou u každé budovy.

Po skončení pátého kola a následného velkého vyhodnocení hra končí a vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem bodů.

Přestože jde o kostkovou hru a je zde tedy logicky velký podíl náhody, zůstává tu prostor pro strategii. Určitě se každý hráč může rozhodnout, které budovy bude chtít naházet. Dále může hru ovlivňovat pomocí žetonů, které může v průběhu hry nasbírat. Jeden ze strategických prvků hry je také žeton pro určení začínajícího hráče. Ten, kdo tento žeton získá určí začínajícího hráče pro následující kolo. Málokdy hráči určí sebe. Pokud hráč začíná, může sice naházet cokoli ale ostatní hráči již vědí, kolik oni musí naházet, aby jej překonali. První hráč tedy má jednodušší pozici v tom, že mu nepřekáží osmihránky protihráčů, ale naopak neví, jak budou házet ostatní hráči. Poslední hráč má naopak nevýhodu v tom, že pokud hodí stejně jako jiný z hráčů, musí se postavit až za něj, ale může se rozhodnout, v kterých budovách má smysl se ještě snažit.

Skutečně se tedy jedná o hru s jednoduchými pravidly, kterou může hrát skutečně celá rodina. Průběh hry bývá velmi napínavý, neboť všichni hráči chtějí své osmihránky mít co nejvýše, ale dokud není konec kola, stále může ten můj osmihránek někdo přeházet. Někdy se člověk snaží, ale kostky mu prostě nepřejí, jindy jen tak hodí a sám žasne, jak se mu daří.

Při variantě Alcazaba se použije druhá strana hracího plánu a kartičky budov ze základní hry. Před začátkem každého kola se rozmístí kartičky budov do příslušných sloupců a hráči tak umísťováním osmihránků nebojují o body vlivu v dané budově ale přímo o kartičku budovy. Po umístění všech osmihránků nedostávají hráči žádné body vlivu ale rozeberou si kartičky budov a umístí si je do svého paláce jako v základní hře Alhambra. Může se tedy stát, že v jednom sloupci, kde bude jediná kartička dostane budovu jen první, ve sloupci jiné budovy dostanou budovu třeba první čtyři. Záleží vždy na počtu budov dané barvy.
Po každém lichém kole následuje velké hodnocení, které probíhá dle pravidel základní hry.

Alcazaba je velmi zajímavá a o nic méně zábavná a napínavá jako kostková hra. Pokud se vám už omrzela klasická hra Alhambra, pak vřele doporučuji oživit ji házením kostek.

Kostková Alhambra je výborná napínavá hra, kterou pochopí kdokoli a u které se pobaví snad každý. Navíc pokud máte základní hru můžete tyto dvě zkombinovat a máte tedy v podstatě tři různé varianty Alhambry.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |