Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Záhadný hrad
Originální název: Castle Logix
Rok vydání: 2005
Výrobci: MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 1 a více
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 1 - komunikace je zakázána («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Pojďme stavět hrady! Posilte své mozkové závity s touto krásnou dřevěnou 3D logickou hrou. Cílem je sestavit různé dřevěné dílky tak, aby společně vytvořily hrad zobrazený v knížce zadání. Ve hře najdete jak jednoduché úkoly pro stavitele začátečníky, tak i úkoly náročné pro zkušené architekty. Vezměte krásné dřevěné dílky a postavte z nich krásný hrad s věžemi! Hra Záhadný hrad je vytvořená tak, že rozvíjí logické myšlení a prostorovou představivost.



Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.




Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.



Galerie obrázků

Krabice



Zajímavé odkazy

  Web SMART games   Další hry ze série SMART games



Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 4
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,85)
Pořadí hry v žebříčku 463.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  09.08.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
SMART Záhadný hrad – postavte pevnost ze dřeva
Hrady jsou odjakživa sídlem princezen a princů. To všichni moc dobře ví. Jenže kdo takový hrad postavil? Jak dát kámen ke kameni, abyste měli nakonec tu grandiózní stavbu, ze které se všem kolemjdoucím zatají dech a zároveň udrží před svými hradbami zlé nepřátele a rozzlobené odmítnuté nápadníky?

A co vaše děti? Chtěly si někdy postavit hrad? Z kostek, z nějaké stavebnice, z čehokoliv? Pak se z nich mohou jednou stát slavní architekti a vy byste v nich měli tuto touhu a zájem podporovat. Měly by vědět, kam patří střecha, kde budou okna a jak to všechno spojit dohromady, aby stavba držela a nespadla.

Společnost MindOK jim tyto vědomosti představuje nově v podobě krásné dřevěné deskové hry s názvem Záhadný hrad. Tato logická hra patří do řady SMART Games pro nejmenší a je určena dětem už od tří let. Autorem herního designu je belgičan Raf Peeters, který vytvořil i starší logické hry pro starší děti, jako je Na ledové kře (recenze), Safari schovej a najdi (recenze) nebo Metro (recenze).

Z řady SMART her připravuje společnost MindOK nově další dřevěnou hru pro nejmenší s názvem SMART Car, jak jsme informovali v našem novinkovém článku na přelomu roku.

Ale zpět k Záhadnému hradu, který čtvercovým formátem nijak nevybočuje z řady chytrých her. V originále se hra nazývá Castle Logix. Jen tentokrát při výrobě udělali výjimku a krabice není průhledná. Nemůžete tak na první pohled vidět dřevěné dílky, ale místo nich si prohlédnete kreslený obrázek hradu.

Pokud si hlavolam přinesete domů a začnete jej rozbalovat, musíte z krabice vytáhnout ven papírovou vložku. U dětské hry se určitě jedná o lepší volbu oproti ostrému a relativně nebezpečnějšímu plastu u již zmiňovaných SMART hlavolamů pro starší.

Když si prohlédneme pozorně dřevěné bloky, tak každý ze čtyř velkých dílků má v sobě nějaký ten kruhový otvor. Pokaždé jej najdete na jiném místě. Důležité také je, že každá z kostek má zepředu a zezadu různé obrázky, takže natočení je při řešení také důležité.

A jak vlastně takové řešení vypadá? To závisí na zvolené obtížnosti. U prvních úrovní totiž hráči dostanou na kartičce zadání rovnou i nápovědu v podobě obrázku ze strany. Tím je na první pohled jasné, který dílek patří kam a na řešiteli zůstává pouze úkol umístit správně tyčinky, a provléct je těmi správnými otvory. To se samozřejmě může zdát příliš jednoduché, ale to není pravda.

Každá z tyčí je odlišně dlouhá a někdy třeba vyčnívají nad zdi hradu, takže je potřeba dávat pozor na správné natočení dílků a jejich rozmístění. Všechny úkoly mají pouze jedno řešení a tak se k němu děti časem doberou a budou se v řešení postupně zdokonalovat.

V otvorech si pohodlně hoví několik krásných masivních dřevěných součástek, které dohromady představují věže a hrad. Čtyři kostky o rozměrech jednoho až tří čtverců a tři spojovací díly, které mají tvar dlouhého válečku s věžičkou na konci.

Ke všemu pak patří už jen brožurka se zadáními a také dva vložené listy s českými a slovenskými pravidly. Opět není příliš co vysvětlovat, takže textu zde najdete pomálu. Jednotlivé úkoly mají logické seřazení podle obtížnosti. Jenže Záhadný hrad je zároveň i výukovou hrou, a proto je doporučené dodržovat opravdu pořadí tak, jak je navržené v brožurce. Začnete tedy tuctem základních starter zadání, pokračovat budete přes další tucty juniora a experta. Celá architektonická pouť pak skončí u obtížnosti master, která také obsahuje dvanáct zadání. Dohromady tedy hra obsahuje 48 úkolů, které menší hráče zaměstnají na dlouhou dobu.

Právě proto zde pak najdete obtížnost master, která u svých dvanácti úkolů již neobsahuje nápovědu. Zatímco u prvních tří úrovní se postupně zvyšuje obtížnost především rozložením tyčí, které se postupně začnou strkat i zboku a děti tak skvěle připraví na závěrečné úkoly. U mastera však v zadání už najdete pouze světle hnědou plochu hradu a je pouze na hráčích, aby objevili správné rozložení dílků.

Na druhé straně zadání je nakreslené řešení jednoduše tak, že kostičky jsou "průhledné" a díky tomu je vidět přesné rozmístění spojovacích tyčí. Umístění hned na druhé straně opět trochu pokouší netrpělivce, kteří by se mohli hned raději nakouknout na řešení. Proto je lepší na dítě dohlédnout, aby nepodvádělo, protože ještě nemá jasný koncept toho, že je to nesprávné a že si tím vlastně kazí celou hru. Zvlášť pokud se delší dobu nedaří, je pak i pro dospělého těžké odolávat a nezvolit jednodušší cestu s odhalením řešení.

Osmačtyřicet zadání u takovéto dětské hry je určitě dostačující počet. Jen je škoda, že právě těch obtížnějších zadání s utajeným rozložením dílků není více. Pokud totiž zvládne základní principy, pak pro něj budou představovat výzvu především úkoly na konci, které dají zabrat i leckterému dospělému. Z toho důvodu by určitě potěšilo, kdyby jich bylo třeba alespoň 24, klidně i kdyby šlo o zopakované některé zadání z předchozích jednodušších (není totiž možné si je všechny jen tak zapamatovat).

Už v pravidlech sám autor nabádá ke zpětnému postupu, pokud jsou pro děti úkoly příliš těžké. To se může stát, pokud opravdu budete hrát Záhadný hrad s dětmi starými tři roky. Zpětný postup znamená, že rodič nejdříve sestaví hrad, a pak postupně ukazuje dítěti, jak to vlastně funguje a rozkládá kostičky před jeho očima. Právě tak se děti nejlépe naučí zákonitosti hry a za chvíli si s ní mohou hrát samy.

Vzhledem k opravdu kvalitnímu provedení a skutečnosti, že v krabici nejsou žádné malé dílky, můžete děti nechat s touto dřevěnou hračkou klidně i o samotě. Skládání hradu je pro mnoho malých hráčů opravdu lákavou zábavou a naprosto je pohltí.

Záhadný hrad je krásně zpracovaným hlavolamem pro nejmenší a potěší nejen děti, ale i jejich rodiče. Mohou totiž nechat svého potomka o samotě s kostkami a nemusí se bát, že by něco provedl. Navíc hra výborně cvičí manipulaci s předměty, prostorové vnímání a zákonitosti třetího rozměru.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com:
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/636/recenze-smart-zahadny-hrad-postavte-pevnost-ze-dreva


Vytvořeno:  14.03.2013 uživatelem Lucinka21CL . Hodnocení:
Skvělá hra již od dvou let
Syn ji dostal jakou svou první hru ještě před druhými narozeninami a zpočátku to bral jen jako kostičky a trénovali jsme na nich barvičky. Postupně přicházel na to, že do dírek se dají strkat kolíky se střechou a stavět tak hrad. Na 2,5 letech jsme poprvé ukázali předlohu a nyní mu budou tři a již bez mrknutí oka skládá jednoduché stavby dle předlohy. Hra podporuje hlavně představivost. Každopádně za nás doporučuji.



Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |