Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Zámecké schody
Originální název: Camelot Junior
Rok vydání: 2006
Výrobci: MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 1 a více
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 1 - komunikace je zakázána («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Když princ hledá svoji princeznu... Princeznu uvěznil zlý čaroděj ve věži! A statečný princ se vydává na její záchranu. Pomůžete mu? Postavte z krásných dřevěných dílků schody a mosty tak, aby princ mohl zachránit princeznu. Posilte své mozkové závity s touto krásnou dřevěnou 3D logickou hrou. Ve hře najdete jak jednoduché úkoly pro stavitele začátečníky, tak i úkoly náročné pro zkušené architekty. Hra Zámecké schody je vytvořená tak, že rovzíjí logické myšlení a prostorovou představivost.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Web SMART games   Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 3
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,45)
Pořadí hry v žebříčku 669.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  09.08.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
SMART Zámecké schody – zachraňte princeznu
Sotva jste si postavili svůj vysněný hrad, zatopili v něm a udělali si pohodlí na nově potaženém trůnu, zaútočil na vaši říši zlý lord Bublifuk. Jeho armáda rozdrásala hory a louky, poddaní se začali třást strachy. Síly vaší armády nebyly k ničemu, muži vyčerpaní po stavbě velké pevnosti brzy podlehli nájezdu a hrad padnul do rukou nepřítele.

Jenže to dobyvateli nestačilo, našel totiž zalíbení ve vaší dceři, princezně Pance a zavřel ji do nejvyšší věže v opevnění. Nahoru vedou jen jediné točité schody a ty jsou hlídané dnem i nocí pěticí strážných. Zdá se nemožné dostat se nahoru a zachránit ji.

Naštěstí vaše království je známé svojí stavitelskou dovedností. Jako král se skrýváte ve vesnici mezi svými poddanými a potají připravujete plán. Sestavu schodů, které přes noc rychle postavíte na sebe, doběhnete za princeznou a zachráníte ji.

Záhadný hrad (recenze), o kterém jsme si povídali minule, se stane v podstatě dějištěm dalšího přírůstku do sbírky SMART her. Nová hra se sice jmenuje Zámecké schody a avizuje tak dějiště spíše na zámek, ale princezny žily určitě i na hradech a nám se líbí víc myšlenka, že jsou tyto dvě hry propojeny.

Každopádně se tedy jedná o hru z tvůrčí řady Rafa Peeterse, který stojí i za dospělejšími Metrem (recenze) nebo Tučňáky na ledu (recenze). Ale Zámecké schody jsou spíše určené pro děti a jako takové je také distribuuje česká společnost MindOK. Tato dřevená řada se brzy rozroste o třetí kousek, který však bude postrádat romantiku starých staveb. Místo toho se zaměří na kluky a jejich zálibu v autech - jedná se o SMART Car. I o této hře si někdy povíme.

Jak už jistě víte, SMARTy jsou vlastně spíš hlavolamy než hry. A to je pochopitelně případ i Zámeckých schodů. Krabička je stejná jako u Záhadného hradu - tedy neprůhledná, s odklápěcím víkem a oušky zastrčenými do přední části. Po nahlédnutí dovnitř objevíte dřevěné dílky věží a schodů. Všechny si opět pěkně pohodlně hoví uložené v hnědém kartonu, pevně a tak, aby se nemohly poškodit při přenosu.

Kromě osmi dílků (v rozměrech jeden až tři čtverečky) najdete v krabici především dvě figurky - prince a princeznu. Právě oni jsou hlavními hrdiny celého příběhu, který Zámecké schody vypráví. Princezna bude zachraňována odvážným princem. Ten si k ní ale nejdříve musí postavit cestu. Veškeré stavění se odehrává na dřevěné podložce, která má v sobě šestici otvorů pro postavení věžiček.

Nedílnou součástí krabice jsou pochopitelně také pravidla. Konkrétně dva vložené lístky s českým a slovenským návodem ke hraní a pak především v kroužkované vazbě provedenou brožuru se zadáními. Těch je celkem 48 a dělí se do čtyř skupin po dvanácti podle obtížnosti - starter (začátečník), junior, expert a master. Poslední smartovská obtížnost wizard v těchto dětských hrách chybí.

Na začátku každého zadání stojí na jedné straně princ a na druhé princezna. Vy podle zadání rozestavíte několik věží, které tam stály ve chvíli, kdy byla vznešená dívka unesena. Princ dorazil na místo až později a musí se teď vypořádat s překážkami, které mu stojí v cestě. Na věže šplhat neumí, proto je nejlepší propojit dílky co nejlépe za pomoci schodů.

Nedělí je obvykle pouze vzdálenost, ale také výška. Vaším úkolem je pomoci princi nalézt cestu k princezně, ale pouze za použití předem stanovených dílků schodů a věží. Ty jsou vždy nakresleny přímo u daného zadání a jiné dílky nesmíte při řešení použít.

Na začátku mají malí hráči k dispozici obvykle pouze dva dřevěné dílky, ale jak obtížnost stoupá a oni se propracovávají zadáními dál, přibývá i dílků a především důmyslných triků, které musí používat. Pravidla jsou jednoduchá - princ musí mít jasnou cestu, která nesmí zahrnovat žádné skoky či pády. Musí tedy vždy jít buď po rovince nebo po schodech nahoru či dolů. Stavba, kterou cestu připravíte, nesmí padat a musí být stabilní tak, že figurku opravdu unese. Teprve pak je úkol splněn.

Správné řešení je nakreslené hned na stránce následující za zadáním, ale vždy je kvůli němu třeba otočit stránku, což je dobře. Kdyby jej hráči měli přímo na očích (jako bývá třeba v rébusových knihách), asi by se nedalo ubránit nějakému nakouknutí. Některé hádanky mají rovnou několik různých řešení, hlavní je vyvedené ve velkém obrázku a ty ostatní v menších náhledech nad ním.

Zámecké schody využívají jednoduchý systém skládání dílků na sebe, ovšem jejich největší zbraní kromě dřevěného zpracování je především prostorovost celého rébusu. Řešitel si tedy může opravdu s kostičkami hrát a musí je umístit nejen na správné místo, ale také celou plochou, aby drželo.

Přitom ale jsou náročnější na prostorovou představivost než Záhadný hrad, kde stačilo pouze získat představu o pozici děr v kostičkách. Tentokrát musíte kromě představivosti zapojit také logické uvažování, protože k dosažení princezniny věže je třeba často vymyslet důmyslné konstrukce. A v tom spočívá opravdu velká zábava a legrace.

Pro děti jsou Zámecké schody skvělým kusem hádankové hry. Ačkoliv na obalu najdeme holčičku, která si hraje s princeznou a princem, určitě by se neměla tato hra limitovat pouze na dívčí publikum. Stejným způsobem totiž zaujme i chlapce, kteří se naopak mohou vžít do odvážného zachránce.

Zastoupení obtížností je tentokrát trochu lépe provedené. Nedochází k výrazným rozdílům mezi úrovněmi, jak se tomu stalo u Záhadného hradu. Tentokrát lze hrát opakovaně i nižší obtížnosti s výjimkou zcela výukového začátečníka.

Zpracování je kompletně ze dřeva, což je u hry pro malé děti od tří let určitě jednoznačnou výhodou. Navíc jsou kostičky a figurky pěkně barevné a sestavením vždy vznikají líbivé obrazce. Hlavní roli ale v dojmu hrají určitě postavičky princezny a prince, díky kterým si lépe představujete téma hry.

Zámecké schody jsou výbornou zábavou pro malé děti, na nejvyšší obtížnost ale potrápí na chvilku i dospělé, kteří si tak mohou hrát se svými dětmi. Největší efekt ale samozřejmě představuje výukový vliv na děti, jejich představivost, motoriku a logické uvažování. V tom nový SMART opravdu vyniká.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com:
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/655/recenze-smart-zamecke-schody-zachrante-princeznu


Vytvořeno:  07.04.2013 uživatelem Pamir . Hodnocení:
Zámecké schody
Povím vám pěknou pohádku o princezně a o hrádku.
Ve vysoké hradní věži princezna v okně leží...

Pláče a naříká velice, že marně čeká prince.
Hledí do modré dálavy a chodí jako bez hlavy.

Tu celá zem se třese, když princ k hrdu se nese.
Uvázal koně k javoru a šine si to nahoru...


Nenechte princeznu dlouho čekat a poskládejte správně schody k její věži. Úkolem tohoto hlavolamu je tedy správně poskládat dílky tak, aby mohl princ dojít k princezně. K tomu je třeba použít pouze dílky, které jsou vyznačeny v zadání. Správné vyřešení úkolu najdete na druhé straně zadání. Dílky jsou z masivního dřeva - schody, věže a samozřejmě princ s princeznou. Dále je tu základna, na kterou se dílky skládají. Nedílnou součástí je knížka s rébusy. Celkem je zde 48 úkolů, které se dělí do čtyř skupin. V každé skupině je tedy 12 úkolů – starter (zde je malá nápověda – dílky jsou natočené ve správném směru pro umístění) , junior, expert a master.

Jak na to:
1. Vyberte si zadání a nachystejte věže, prince a princeznu dle zadání.
2. Vezměte si pouze vyobrazené dílky v horní části zadání
3. A nyní je to na vás - přemýšlejte a skládejte... Ovšem při tom je třeba dodržet několik pravidel. Například, že cesta musí být souvislá bez „propastí“. Tj. princ nemůže šplhat po stěnách ani seskakovat s věží.

Hra je určena dětem od 4 let. Určitě bych doporučila začít u prvního úkolu i když se bude zdát jednoduchý. Tím se připravujete na těžší úkoly a uvědomujete si, jak dobře dílky skládat. Pokud je v rodině mladší dítě, může si jen tak stavět věže bez zadání. Hlavolam je tedy zároveň i hračka.


Vytvořeno:  29.04.2011 uživatelem skyfire . Hodnocení:
Pro děti ideální
Tuto hru jsem koupil pro své děti a očekávání splnila na 100%. Kluk, který má 4,5 roků pochopil systém během pár minut a díky pěkně provedené a přehledné knižce s úkoly si je schopen sám úkoly dle zadání připravit a pak koumat jak to udělat, aby se princ dostal k princezně. Vydrží u toho sedět opravdu dlouho a hra ho hodně baví. V knížce jsou úkoly rozděleny podle obtížnosti a s těmi obtížnějšími mají leckdy problémy i dospělí. Takže i dospělý si dokáže s hrou vyhrát. Nakonec jak je to s nejmenšíma. Dcera má necelé 3 roky a ještě nechápe, že se mají kostičky stavět tak, aby se splnil zadaný úkol, ale i přesto si s nima dokáže vyhrát. Staví si z dílečků komínky, domečky apod. a hra se ji moc líbí.
Shrnutí :
+ zpracování (kvalitní dřevěné díly)
+ jednoduché na pochopení
+ vyhrají si všechny věkové kategorie
+ 48 úkolů rozdělených dle obtížnosti
+ rozvíjí dětský intelekt a představivost
+ přehledná knížká s úkoly i jejich řešeníma
- cena (ale dá se sehnat za polovic, pak je to +)Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |