Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: 7 divů světa
Originální název: 7 Wonders
Rok vydání: 2010
Autoři: Antoine Bauza
Výrobci: ADC Blackfire, Repos Production
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 7
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Sběratelství («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

7 Wonders trvá tři věky. V každém věku hráči obdrží sedm karet od určitého prostoru. Zvolí si jednu z těchto karet a pak stačí projít zbytek plánu až ke svému sousedovi. Hráči odhalují své karty současně, platební prostředky v případě potřeby, nebo sbírání prostředků nebo interakci s jinými hráči různými způsoby. Každý hráč si pak vybere další kartu z balíčku a proces se opakuje dokud hráči mají šest karet ve hře od každého věku. Po skončení všech tří věků hra končí. V podstatě 7 Wonders je karetní hra vývoj po vzoru Race for Galaxy nebo Dominion. Některé karty mají okamžitý účinek, zatímco jiné poskytují bonusy nebo upgrade později ve hře. Některé karty poskytují slevy na budoucí nákupy. Některé z nich poskytují vojenskou sílu sloužící k přemožení svých sousedů a některé dávají pouze vítězné body. Na rozdíl od Magic je každá karta hraje ihned po vyložení vidět, takže budete vědět, jaké karty váš soused dostává a jak jeho rozhodnutí může mít vliv na to, co jste již vybudované. Karty jsou předány jak zleva, tak i zprava, takže je třeba dávat pozor na sousedy v obou směrech.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Zadní strana krabice
Rozehraná hra
Herní pozice jednoho hráčeZajímavé odkazy

  BoardGameGeekOcenění hry

  2011 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2011 - vítěz
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republice
  2011 - vítěz
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.
  2011 - Speciální cena
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 39 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,96) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 67.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  24.08.2011 uživatelem jakub . Hodnocení:
Postavte svůj div světa
Znáte všech sedm divů starověkého světa? Že ne? Nevadí. S karetní hrou 7 divů světa si je připomenete. Hra je přístupná širokému publiku, během krátké doby si získala oblibu po celém světě. Oceňují ji i odborníci, jak o tom svědčí řada herních cen. Nyní ji máme k dispozici i v kompletním českém vydání. Hra je svižná, variabilní, dobře hratelná v různém počtu hráčů, má jednoduchá pravidla a vynikající zpracování. Má tedy nejdůležitější vlastnosti k tomu, aby si našla cestu do rodin i mezi náročnější hráče.

Ve hře se stanete vládcem starověkého města, který usiluje o jeho rozkvět. Především však budete chtít vybudovat jeden z divů, který by obdivoval celý svět. Hráči soupeří o to, čí město bude nejskvělejší. Budete se starat o zdroje surovin, budovat obchodní zázemí i vojenskou moc, podporovat vědu, stavět ty nejhodnotnější budovy, které vám přinesou nejvíce výhod. Přitom se vyplatí sledovat, co se děje u sousedů, výhodně s nimi obchodovat či včas zajistit obranu.

Celou původní recenzi si můžete přečíst na webu o hrách Frodovy deskové hry.


Vytvořeno:  21.02.2012 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Svižná strategie
Příběh hry je jednoduchý – stavíte jeden ze sedmi divů světa a vyhraje ten, kdo dokáže různé suroviny využít tak, aby mu přinesly co nejvíce bodů. Suroviny slouží ke stavbě budov a vašeho divu, např. Kolosu Rhodského. Každá budova a každý div přináší body (a/nebo výhody pro další hraní) trochu jiným způsobem, takže k vítězství vede pokaždé jiná cesta. Záleží nejen na náhodě (namíchání karet v balíčku) ale i na chování spoluhráčů.

Her na podobném principu je mnoho – od Osadníků z Katanu, přes třeba Vikingy a Dobu kamennou, až po Puerto Rico a Agricolu. Všude vyměňujete nějaké suroviny na vítězné body. Proč tedy sáhnout právě po 7 divech?

Hra je velmi rychlá, partie se dá zvládnout za 20 – 30 minut. Všichni totiž hrají najednou, takže se nemusí čekat, až si někdo hodí kostkou, nebo až se konečně rozmyslí, zda vzít raději tu či onu kartičku, surovinu, figurku... Díky tomu se dá dobře hrát i ve větším počtu (až 7 hráčů), aniž by někdo musel dlouho čekat, než přijde na řadu.
Poměrně rychlá je i příprava hry (a její úklid), herního materiálu moc není. Karty i ostatní materiál je však hezky graficky zpracovaný, karty jsou vtipně navrženy tak aby se daly vyložit na stůl a nezabíraly moc místa. Plusem je bloček na počítání bodů.
Pravidla jsou poměrně jednoduchá, rychle je vysvětlíte i začínajícímu hráči. Ve hře se nemusí moc počítat ani číst, takže hru zvládnou i sedmileté děti (výrobce dodporučuje od 10 let).
Hra moc nepodporuje komunikaci, spoluhráče ve hře moc nepotřebujete (nakupujete od nich chybějící suroviny, ovšem obchod nelze odmítnout, takže nějaké dohadování odpadá). Můžete jim však škodit – třeba zahodit kartu, která by protivníkovi mohla pomoci; můžete na nich i parazitovat – shrábnout body za jejich budovy. Musíte pochopitelně svoji strategii přizpůsobit chování soupeřů, takže je potřeba sledovat co kdo dělá.
Prvek náhody tu není velký – počet karet ve hře je není velký (3x7 na hráče), takže se dá odhadnout (nebo dohledat v pravidlech), která karta ještě do hry přijde. Strategie hráče ale také závisí na tom, jaký div staví on sám i jeho spoluhráči (na začátku se určí losem). Ve hře je tedy pokaždé jiná kombinace 14 různých výchozích divů (každý div má 2 varianty stavění). Dá se čekat, že to se hned tak neohraje; pokud ano, lze pořídit rozšíření (/Hrajeme/GameDetail.aspx?id_hry=1698).

Přiznám se, že 7 divů je pro mě velmi příjemným objevem. Strategická, přitom svižná a dobře hratelná věc.


Vytvořeno:  04.04.2011 uživatelem Zachi . Hodnocení:
Skvělá hra, doporučuji
Ideální hra v mnoha směrech:
- 2 až 7 hráčů, to nemá žádná mně známá (a hratelná) hra. Pak už znám jen Citadelu a Bang;
- jednoduchá pravidla vysvětlená za chvíli nebo pochopitelná během první hry;
- odsejpá a nemá hluchá místa - neznám hru v 7 hráčích, kde by všichni hráli současně a opravdu do 40 minut byla odehraná (a to ji ještě nemáme tak zmáklou). Prostě nemáte šanci se nudit;
- "všejazyčná", neboli nezáleží na tom, v jakém státě ji koupíte. Jediné, co je na kartičách různé, budou asi jejich názvy (karty neobsahují doplňující text, ten je uveden vždy v pravidlech);
- na cesty - skládá se pouze z desek Divů, karet jedné velikosti a pár desítek žetonků. Nezkoušel jsem to, ale odhaduji, že bez pravidel se to celé vejde cca do kartonu nápoje o obsahu 1,5 litru;
- rychle chytlavá, graficky na velmi dobré úrovni.
Jen ta cena je trochu zarážející, ale u které hry v ČR to není? :-)Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra 7 divů světa' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 22.10.2012 v 13:36 uživatel REM.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Karta MajákDwarfMan20.10.2012 13:37
Re: Karta MajákREM22.10.2012 13:36

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |