Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Titanic
Originální název: Titanic
Rok vydání: 2009
Výrobci: MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 1
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Zachraňte všechny tonoucí a staňte se hrdinou dne! Den potopení Titanicu se do historie zapsal jako velmi tragická a dramatická událost. V této hře máte možnost toto drama prožít. Staňte se velitelem flotily záchranných člunů a promyslete plán akce na záchranu tonoucích. podaří se vám vytáhnout všechny živé z vody? Dejte pozor! Rozhodně nebude jednoduché udržet záchrannou misi pod kontrolou protože každý tonoucí se snaží dostat z ledové vody do člunu co nejdříve. Staňte se účastníkem dramatu a ve 48 napínavých rébusech dokažte, že jste člověk na správném místě.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiálZajímavé odkazy

  Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 3
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,70)
Pořadí hry v žebříčku 536.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  09.08.2011 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Smart Games Titanic – logika v ledové vodě
Na Titanicu vládla skvělá nálada. Byl večer 14. dubna 1912 a pomalu se blížila půlnoc. V tanečním sále však zábava vůbec nekončila a lidé si užívali každou minutu blyštivého parketu a skvělé hudby. Nikdo netušil, že už za chvíli se budou všichni bát o své životy. A ještě méně pasažérů by napadlo, že na palubě nebude dostatek člunů pro všechny.

Jakmile k tragédii došlo, spousta lidí naskákalo do vody, kde se snažilo potápějícímu se vraku uplavat. Mnohým se to podařilo a ty, kteří měli opravdu štěstí, našel některý z únikových člunů a vzal je k sobě na palubu.

Hra Titanic z řady SmartGames vás přivede do role řidiče jedné takové loďky. Máte na ní pouze omezené místo, které musíte co nejlépe využít. Dokážete vytáhnout z vody všechny lidi a zachránit je před jistým utopením?

S řadou Smart Games jste se u nás už jistě setkali, ať už některou hru vlastníte nebo jste o jejich průhledné krabice zavadili okem v obchodě. Do České republiky je dováží společnost MindOK a mezi největší hity patří například Na ledové kře (recenze) nebo Anti Virus (recenze). Všechny se vyznačují originálním nápadem a jednoduchými herními principy.

Všechny tyto vlastnosti se snaží převzít i novinka v nabídce pro rok 2011, hra Titanic. Na český trh se dostala spolu s další logickou hrou Metro (recenze) na jaře roku 2011 a rozšířila nabídku těchto her v našem jazyce. Autorem principu Titanicu je Ref Peeters, stejně jako u policejního Auto Bloku (recenze).

Pokud vlastníte už některý z předchozích Smartů, pak krabice zapadne přesně do vaší sbírky. Má stejné rozměry a naprosto klasický vzhled. Na přední straně najdete okýnko, kterým můžete nahlédnout dovnitř. Všechny komponenty uvnitř drží průhledná plastová vložka, která ukazuje také člun s postavičkami díky několika prolisům.

Jakmile otevřete z boční strany krabici, můžete vytáhnout pouze jeden celek a ten teprve venku na vzduchu rozebrat. Po nadzvednutí průhledného poklopu získáte jednu velkou modrou krabičku a na ní umístěných několik lodiček.

Modrý hrací plán tvoří mořské vlnky z jedné strany na druhou, kterých je na plánu celkem šest. Jednotlivé záchranné čluny jsou očíslované od jedničky do šestky, první tři mají volné na palubě jedno místo, druhé tři pak uvezou každý hned dva promrzlé a namočené pasažéry. Šest figurek toužících po záchraně je pak od sebe odlišeno barevně a ve hře vždy (stejně jako u člunů) použijete jen některé z nich.

Poslední součástí je pochopitelně brožurka pravidel, která obsahuje kromě samotných herních principů také zadání všech možných variant. Celkem zde najdete čtyři obtížnosti (starter, junior, expert a master) vždy po dvanácti zadáních. Dohromady to tedy dává 48 úkolů, které budete muset vyřešit. Všechny komponenty se snadno vejdou do zavřené krabičky, takže můžete Titanic bez obav přenášet kamkoliv a nevytratíte ani dílek.

Česká pravidla překvapivě nenaleznete jako součást brožurky, ale jako zvláštní vložený list, který je tak o trochu snadnější ztratit. Nám se to naštěstí nepodařilo. Ale ono by to v podstatě ani nevadilo a to hned ze dvou důvodů – pravidla jsou dostupná na webu, ale především pravidla všech Smartů jsou naprosto jednoduchá a intuitivní. Nebo ne?

Titanic má opravdu herní systém o trošku složitější, než jsme si zvykli. Je to dáno tím, že potřebujete nejen pohybovat loďkami, ale také nakládat pasažéry. To principy mírně zesložiťuje, ale nepředstavují nic, co by se nedalo zvládnout za jedno přečtení a zahrání nějakého jednoduššího úkolu.

Jednotlivé úkoly si, stejně jako u všech ostatních Smartů, nachystáte podle obrázku v zadání. Ovšem je to mnohem elegantnější než v případě starších Smartů – obrázek řešeného zadání umístíte do nitra krabičky tak, aby byl nahoře. Když pak krabičku zavřete, uvidíte zadání přes vlny a můžete tak vždy snadno nastavit všechny komponenty na výchozí pozici.

Do vln podle zadání zasadíte jednotlivé barevné postavičky. Protože vlny jsou znázorněny velmi efektně vždy několika plastovými proužky za sebou, mají postavičky na dolní straně tělíčka zářezy tak, aby na vlny pěkně dosedly. Podobně jsou na tom čluny, které se však mohou po vlnách snadno pohybovat, podobně jako například ve hře Anti Virus.

Čluny samozřejmě také zaujmou svoje výchozí postavení, odkud je budete moci navigovat. Doporučujeme opět zahájit hru bez ohledu na zkušenosti v obtížnosti starter, protože hrou se principy a pravidla specifická pro tuto hru naučíte nejlépe.

Teď už je jen na vás, jak dokážete se čluny pohybovat, aby se doplňovaly. Můžete s nimi plout vpřed, vzad a do stran. Zapovězeno vám je pouze otáčení a plavba šikmo. Zdá se tedy, že máte naprostou volnost, ale není to tak docela pravda. Ve vodě se vám motají do cesty pasažéři a ostatní čluny.

Pokud se ocitne některý z člunů vedle člověka volajícího o záchranu, nemá na výběr a musí jej naložit. Nelze tedy nejdříve rozestavit lodě do ideální pozice, a pak teprve začít nakládat. Každá minuta v ledové vodě totiž je strašný zážitek. Čluny mají pouze omezenou kapacitu pro zachráněné lidi, které uvezou. Jakmile se naplní, už nemohou nabírat žádné další.

Nejdůležitějším pravidlem, na které snadno v zápalu zachraňování zapomenete, je, že jakmile záchranný člun naplníte, nesmíte s ním již vůbec hýbat. Tím se z něj v podstatě stává překážka pro ostatní a i pro vás ve splnění vašeho nelehkého úkolu. Samotní pasažéři jsou tak unavení, že v loďce ani nesmí přelézat na sousední místa.

Úkol jste splnili ve chvíli, kdy jsou všichni lidé z vody zachráněni a jsou na suchu v loďkách. Každý úkol má pouze jedno jediné řešení a to najdete v druhé brožurce, která je pod víkem krabičky ukrytá. Je dobře, že řešení je opět umístěno na jiné místo než zadání a nepovzbuzuje tak luštitele k nahlížení.

Titanic vám zamotá hlavu už od úvodní obtížnosti. Důvodem je skutečnost, že se musíte soustředit hned na několik věcí současně. Synchronizace pohybu s čluny je však stále tím nejdůležitějším. Ačkoliv se často dostanete do situace, ve které můžete naložit človíčka do více člunů nebo do různých částí vašeho člunu.

Vždy je jen jedno správné řešení a někdy trvá, než jej uvidíte. Obzvlášť u vyšších obtížností, kde se to čluny a tonoucími jen hemží (tři až čtyři čluny a až sedm cestujících).

Bohužel je pro hráče občas složité sledovat dodržování všech pravidel. Jak už jsme zmínili v popisu herního systému, je občas velice jednoduché zapomenout na zákaz pohybu s plným člunem. Navíc občas můžete minout pasažéra ve vodě bez naložení, protože vás k tomu také nic nenutí.

Naopak jen chválu můžeme směřovat ke zpracování. Od elegantního zpracování průhledné hrací desky pro zadání, přes pěkné figurky pasažérů až po čluny, které mají dokonce na stranách nakreslené čáry vyznačující místa, kudy mohou zachránění naskočit do loďky.

Titanic je doporučený pro hráče od šesti let, což je určitě příliš nízké číslo. Věříme, že děti od osmi si s ním již poradí, ale hra se podle nás spíše nachází právě na úrovni těch složitějších smartů, které jsou všechny od osmi let (Anti Virus, Auto Blok a podobné).

Titanic je zajímavým zpracováním jedné z velkých událostí dvacátého století. Hráči si určitě užijí roli zachránců a budou si své zážitky s hrou dlouho pamatovat. Přesto není hra tak plynulá, jak by mohla být. Musíte neustále myslet na omezení, která ve hře existují.

Ovšem ani to nemůže změnit nic na skutečnosti, že Titanic je dalším velmi zajímavým přírůstkem do této logické rodiny. Pokud už máte jeho bratříčky nahrané, pak vás určitě nezklame. A pokud chcete vstoupit do světa hlavolamů zrovna na mořských vlnách, určitě vás od toho nebudeme zrazovat.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/519/recenze-smart-games-titanic-logika-v-ledove-vodeDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |