Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Den a Noc
Originální název: Day and Night
Rok vydání: 2010
Výrobci: MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 1
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 1 - komunikace je zakázána («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Den a noc je hra plná zábavy a skvělých možností rozvoje. Děti se učí barvy a tvary a při stavbě figurek veselých panáčků, stromů, domečků a spousty dalších věcí. Při tom rozvíjejí své schopnosti. V této hře následují náročnější rébusy po jednodušších, stejně jako následuje noc po dni. Den a noc je zároveň hra, hlavolam i hračka, která rozvíjí logické myšlení a prostorovou představivost dětí od 18 měsíců do 5 let.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiálZajímavé odkazy

  Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,06)
Pořadí hry v žebříčku 370.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  24.08.2011 uživatelem jakub . Hodnocení:
Hra i hlavolam pro předškoláky
Hledáte dobrou hračku pro své dítko nebo dárek, který bude vhodný již pro batole a vydrží delší dobu? Pak vám doporučuji Den a Noc z řady Smart Games. Hra obsahuje sadu dřevěných dílků různých tvarů a barev, které se nasazují na dřevěné tyčky. Děti se při hře rozvíjí v různých směrech. Učí se barvy, tvary, procvičují jemnou motoriku, řeší jednoduché úkoly. Hra přináší řadu rébusů od jednoduchých po složitější. Hra je určena předškolním dětem od dvou let.

Den a Noc je hračka a hlavolam zároveň. MindOK vydal tuto hru v řadě her pro jednoho hráče. Uvádí, že je hra vhodná pro děti od 18 měsíců, ale s barevnými dílky si mohou hrát již mladší děti. Malé děti baví nasazovat dřevěné dílky na tyčky a všemožně s nimi točit. Jen musíte dát pozor, abyste o některé části hry nepřišli, když s nimi vaše dítko začne házet. Z dílků můžete společně skládat různé tvary, veselé panáčky, domečky, stromy.

Starší děti okolo tří let pak mohou skládat dílky podle obrázku. Knížečka se zadáními jich celkem obsahuje 48 ve čtyřech obtížnostních úrovních. Jednodušší varianta (den) zadání obsahuje barvy i tvary. Ve složitější variantě (noc) jsou jen tvary.

Tato hra tedy může vyrůstat s vaším dítětem. Stále mu bude přinášet něco nového, bude mít zábavu a zároveň se bude učit. Doporučuji všem rodičům.

Celý původní článek si můžete přečíst na webu o hrách Frodovy deskové hry.


Vytvořeno:  29.11.2011 uživatelem MestoProDeti.cz . Hodnocení:
Den a noc
Tato víceúrovňová logická hra - soubor hraček i hlavolamů - je určena dětem od cca roku a půl do pěti let. Pětiletí ji mohou hrát sami, ale ti mladší ještě budou potřebovat asistenci rodičů nebo staršího sourozence, což může upevnit sourozenecké vztahy, protože se jedná více o spolupráci než vzájemné soutěžení. Malé děti, které teprve poznávají svět si díky této hře mohou osvojit a procvičit tvary a barvy. Pestrobarevná sestava jen několika kusů hlaviček panáčků, stromů, kvádříků domečků a různých dílků válečků a trojúhelníků je velmi variabilní a rébus za rébusem překvapuje dalšími a novými možnostmi. Takže zatímco například zelený dílek s červenými kolečky byl v jednom rébusu součástí stromu, v příštím se stane automobilem. Při sestavování tyto tvary neustále střídají pozice, vytvářejí nové a nové situace. Malý hráč musí nad těmito docela stylizovanými tvary hodně přemýšlet a rozvíjet svou fantazii. Hráči postupují podle předlohy v podobě stojací knížečky s jednotlivými vizuálními návody. Knížka o 48 rébusech je rozdělena na čtyři úrovně, z nichž každé je možné dosáhnout zkoušením jedenácti kroků. Nejjednodušší je Starter, druhý stupeň je Junior, třetí stupeň náročnosti Expert a nejnáročnější úroveň je Master. První dva stupně náročnosti jsou tzv. denní sestavou – obrázek, kde k rozlišování dílků dochází díky rozpoznávání barev. Poslední dva stupně jsou tzv. noční sestavou, kde k rozlišování dílků dochází díky rozpoznávání tvarů, což je náročnější. Pokud jsou však hráči zvědaví, zda noční sestavu vytvořili správně nebo který díl je ten pravý, stačí otočit stojací kalendář a hned na rubové straně je vidět denní sestava jako řešení.
Hra je krásná i po výtvarné stránce – dřevěné dílky jsou hezky malované. I vizuální návody v knížce vypadají vkusně, v případě nočních rébusů dokonce i trochu mysticky, kdy sestavy připomínají záhadné totemy. Tato hra byla v dubnu 2011 na veletrhu For Kids v Letňanech oceněna jako nejlepší hra.

Recenze převzata z webového portálu Město pro děti.cz www.mestoprodeti.cz - web o kultuře pro děti od 3 do 15 let.


Vytvořeno:  09.08.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
SMART GAMES Den a noc – království z kostek
Den a noc se od sebe liší stejně jako světlo a tma, jako bílá a černá barva. Ve dne je všechno krásně barevné a září do očí, v noci barvy vybledají do neurčité černé a rozeznat tvary je více než obtížné. Noc je královstvím tajemství, skrýší a nebezpečí.

Den a noc je další logický hlavolam od společnosti SMART Games, který ve svojí edici SMART hry vydává česká firma MindOK. Stejně jako předtím recenzované hry Záhadný hrad (recenze) a Zámecké schody (recenze) je i Den a noc hlavolamem pro ty nejmenší. Na krabici najdete jasně vyraženou číslovku 3+. Autorem hlavolamu je belgický designér Raf Peeters a hlavolam pochází z roku 2010.

Série pro nejmenší ale není jediný způsob, jak se hry mezi sebou podobají. Už při nákupu totiž uvidíte okýnkem dovnitř a na první pohled rozeznáte dřevěné součásti. Po rozbalení krabice zjistíte, že všechny dílky jsou opravdu z masivního dřeva se zabroušenými hranami, které mohou děti bez problémů používat. Doplňuje je dřevěná základna se třemi tyčemi, na které budou hráči dílky nasouvat při luštění hlavolamů.

Jednotlivé dílky v krabici nemají stejné tvary, ale jsou různě zakulacené, aby do sebe zapadly jen v některých polohách. V krabičce pak najdete samozřejmě také brožurku se zadáními a lístek s českými pravidly, která jsou opravdu velice jednoduchá, jak už to u takových dětských her bývá.

Brožurka zadání je tentokrát ale přecejen něčím unikátní. Přehnutím spodní části do tvaru W můžete knížečku postavit a zadání tak mít neustále na očích. Obtížnost úkolů je rozdělena do čtyř sekcí od dvanácti úkolů STARTER až po tucet těch nejtěžších MASTER. Tyto oddíly lze současně opět sloučit pouze do dvou podle druhu zadání - první, jednodušší polovina zadání, je osvětlená, zatímco následujících 24 úkolů je zadáno ve tmě.

Tentokrát nejsou samotné řešení potřeba, protože zadání je současně řešením. Tedy alespoň v případě první poloviny úkolů, kdy přímo na obrázku děti vidí výsledný tvar, který mají na třech tyčích se základnou složit. Jejich jediným úkolem tedy je, najít správný otvor a ve správném pořadí je navléknout tak, aby se obrázek shodoval s jejich vytvořeným dílem.

Samozřejmě tato část hlavolamu Den a noc je zaměřena především na vylepšení a zpřesnění motoriky. Právě proto je hra doporučena už od tří let, kdy se děti mohou snažit zkopírovat obrázek za pomoci prostorových objektů do reality. Pro dospělého je samozřejmě splnění takového úkolu dílem desítek vteřin.

Obtížnější situace nastane, pokud se dostanete do druhé poloviny kalendáře se zadáními. Dílky jsou zde ponořeny do tmy a děti vidí pouze základní obrys, jak by měl výsledný obrázek vypadat. Jejich úkol ovšem zůstává stejný - napodobit tvar na stole za pomoci dostupných dílků.

Nyní se k podpoře motoriky přidává další důležitá schopnost - představivost. Děti musí být schopné pouze podle obrysu identifikovat správný dílek a navléct je ve správném pořadí. Tím se jim podaří splnit úkol, který je v první polovině nočních zadání jednodušší, zatímco v druhé polovině se postupně ztěžuje.

Den a noc je hlavolamem pro malé děti. Obrázky na kostkách jsou veselé a na první pohled hra vzbuzuje úsměv i u dospělého. Děti si s ní vydrží hrát opravdu dlouho. Neustále přeskládávají kostky, ze kterých lze vytvořit třeba i panáčka. K dispozici mají hned dva smajlíky nakreslené na dvou nejmenších kulatých dílcích.

Nemůžete samozřejmě počítat, že taková hra bude bavit děti starší, pro které netvoří poskládání dřevěných dílků žádnou výzvu. Tedy alespoň těch prvních 24 úkolů. Ovšem na chvilku je potrápí těch dalších 24, takže se se hrou zapotí několik minut třeba i starší sourozenci, kteří by mohli dítěti jeho novou hru závidět.

Den a noc není pro školáky, to je jisté. Jejich místo je v rodinách s malými dětmi, které začínají zkoumat svět kolem sebe a učí se jeho zákonitosti. S pomocí této hry dosáhnou dalšího poznání a navíc si potrénují některé důležité základní schopnosti. Pokud tedy chcete svému mrňousovi udělat radost, pořiďte si Den a noc.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com:
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/761/recenze-smart-games-den-a-noc-kralovstvi-z-kostekDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |