Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Vládce Tokia
Originální název: King of Tokyo
Rok vydání: 2011
Autoři: Richard Garfield
Výrobci: IELLO, REXHRY
Dovozci: REXHRY
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Házení kostkou («»), Válečná hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Určite vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Staňte se jedním z monster a pokuste se pobít ostatní monstra. Nebo přežít a získat dost vítězných bodů. Kdo je na tahu, hodí šesti speciálními kostkami, které může dvakrát přehodit (a to i již odložené kostky). Výsledné symboly na kostkách určí, co se stane. Tlapičky s drápy zraní soupeře, srdíčko léčí, blesk dodá energii potřebnou k nejrůznějším vylepšením, čísla 1, 2, 3 mohou přinést body, ale jen když jsou k dispozici alespoň tři o stejné hodnotě.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiálZajímavé odkazy

  BoardGameGeekOcenění hry

  2013 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,71) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 530.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  25.02.2014 uživatelem gutalin . Hodnocení:
Nemilosrdná mlátička v kulisách japonské metropole

Vládce Tokia je jedna z těch vděčných univerzálních her, které je možné použít kdekoliv a kdykoliv, zvládnutí jednoduchých pravidel totiž nepředstavuje žádný intelektuální výkon a jejich vysvětlení nezdrží víc než několik minut. Pobaví děti i dospělé, hrát může kdokoliv, včetně těch, co jsou světem deskových her nepolíbení. Velký podíl náhody spolehlivě vyrovnává nedostatek hráčských zkušeností a věkové rozdíly. Snad jen útlocitné duše mohou mít problém s hrou, jejíž příběh je založen na násilí a nekompromisním soupeření. Jakkoliv jde o přímočarou rychlou jízdu za pomoci kostek, ani tady se bez určité – a nikoliv bezvýznamné – strategie a plánování určitě neobejdete, jinak vás soupeři převálcují za pomoci akčních karet nebo přehozů kostek.

Hra dává vzpomenout na sérii katastrofických sci-fi snímků japonské výroby, které přivedly na svět nebezpečná monstra exotických jmen jako Gappa, Gojira či Godzilla, jež si kupodivu se železnou pravidelností za cíl svého útoku volila japonské souostroví a jmenovitě Tokio. Vládce Tokia nespoléhá jen na klasické japonské obludy ve stylu přerostlého veleještěra, ale na pomoc si designéři přizvali mutaci King Konga, Krakena a pro holčičky či příznivce velikonočních zajíčků je ideální děsivý Cyber Bunny. Fandy kosmických sci-fi pohádek zaujme pro změnu Alienoid. A pro ty, co dávají přednost klasickým pohádkám, je spíš Meka Dragon. Celkem 6 příšer se utká v zápase ve volném stylu o čest stát se vládcem Tokia. Tu po sobě hodí tankerem, tu se na chvíli zabaví kočkováním s jednotkami národní gardy. Námět z brakových filmů podtrhuje přitažlivá komiksová grafika.

Každý z hráčů si vybere nejsympatičtější příšeru a snaží se ostatní zlikvidovat, což je nejrychlejší cesta k vítězství. Ti opatrnější se pokusí postupně nasbírat během zápasu 20 bodů. Hází se přitom kostkami, které na sobě mají čísla od 1 do 3, symbol drápu (útok), symbol srdce (léčení) a symbol blesku (energie). K bodování je nutné hodit tři stejné číslice, tři jedničky znamenají 1 bod, tři dvojky 2 body a tři trojky 3 body. Každé další stejné číslo pak přidává po jednom bodu. Symbol drápu připravuje protihráče o 1 život, srdce naopak hráči 1 život vrací. Za symbol blesku obdrží hráč jednu energii. Za zelené kostičky představující energii je možné nakupovat akční karty – buď jednorázové, nebo trvalého charakteru. Tyto karty mohou přinášet výhody typu posílení útoku, jednorázového vyléčení nebo zisku bodu.

Vládce Tokia je oddechová záležitost na hranici mezi party hrami a hrami rodinného typu. Nabízí humor a svižné tempo, jedna partie se dá zvládnout za 20–40 minut podle toho, jak dalece jsou hráči ochotni riskovat. Výhodou hry je (narozdíl např. od Bangu), že předčasně vyřazený hráč nezůstává díky příznivé herní době dlouho mimo. Taktickou stránku hry představují rozhodnutí, zda hrát agresivně na útoky, nebo sbírat karty a posilovat, či bod po bodu trpělivě získávat body a posléze zdolat 20bodovou metu. Hra má šanci díky tématu a výtvarnému provedení včetně herního mechanismu oslovit i menší děti.Vytvořeno:  12.06.2011 uživatelem Azalin . Hodnocení:
Ideální do hospody
Výborná hra, naprosto ideální do hospody. Ono už jméno tvůrce legendární hry Magic: The Gathering je zárukou, že přes poměrně velkou cenu za pár kostek a kartiček se koupě vyplatí. Náhoda zde sice hraje poměrně velkou roli, ale podobně jako v případě kostkové hry Dragon Dice je velmi důležitá i zvolená strategie, k vítězství totiž vede několik cest. Hlavní výhodou je, že jedna hra netrvá dlouho, i když někdy se může protáhnout i značně přes uváděnou půlhodinu, a taky se dobře hraje v různém počtu hráčů. Rozhodně doporučuju.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |