Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Příběhy z kostek
Originální název: Rory´s Story Cubes
Rok vydání: 2010
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 20
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

9 kostek, 54 obrázků, 10 miliónů kombinací, nekonečné příběhy... Hoďte kostkami a vyprávějte příběh! Buď jen tak povídejte pohádky, nebo soutěžte o nejzajímavější příběh. Prostě hoďte kostkami a podívejte se na obrázky, které vám padly. Pak začněte skládat příběh, ve kterém se vše, co je na kostkách, objeví. Příliš nepřemýšlejte. Podívejte se na obrázky a příběh se sám začne rozvíjet. Jedinečná společenská hra, která rozvíjí představivost a fantazii dětí i dospělých.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

HraZajímavé odkazy

  Krásné video o hře   Pravidla hry
  Internetové stránky hry (v angličtině)   Film z kostekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 4
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,85)
Pořadí hry v žebříčku 466.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  24.05.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Příběhy z kostek - vyprávění může být taky hra
Představte si svět, kde jsou všichni šťastní. Možná budete muset hledat na všech světových stranách, abyste jej našli. A někdo řekne, že tenhle svět nikdy neexistoval a že můžete prohledat i celou historii času. Bezúspěšně. Jenže vy si myslíte něco jiného.

Svět dokonalého štěstí někde opravdu existuje. Možná vás sem zavedla nakonec i trocha štěstí. Nechybělo moc a našli jste si klidné místo pod stromem, kde byste mohli odložit svoji stařeckou hůl, postavit stan a v klidu umřít s pohledem do vlnících se větví.

Ale nakonec jste ho zahlédli. Poprvé to bylo v mírném svitu srpku měsíce. Jen na chvilku jste uviděli ten mír a bílou planinu spokojených těl. Škarohlídi by namítli, že to není žádné místo klidu a míru, ale vy jste se v těch hebkých peřinách ztratili. Našli jste konečně svůj domov mezi stádem ovcí, bezstarostných a šťastných..

Kdo by neměl rád příběhy a vyprávění? Všichni to v sobě máme a někdy jen potřebujeme trochu povzbudit fantazii. Načrtnout nějakou příběhovou linii, které se budeme držet. A tuhle metodu nemusíte použít jen na pohádku na dobrou noc, ale třeba i při začátku psaní nějakého velkolepého románu. Všechno je možné a rozhodně to není podvádění.

Neuvěřitelné a nekonečné možnosti. Devět kostek plných fantazie. Zdá se to být jako málo, ale hra Příběhy z kostek vás velice rychle vyvede z omylu. V originále krabička vyšla pod názvem Rory’s Story Cubes (tedy Roryho příběhové kostky) a český název je tedy velice věrný. A právě tenhle Rory vydal pod hlavičkou The Creativity Hub Ltd. první vydání téhle legrácky. A loni na podzim se svojí šance chytila i společnost MindOK, která hru přeložila do češtiny.

Od prvního vydání se leccos změnilo. Kostky mají ještě kapesnější a luxusnější vydání. Krabičku s plastovým průhledným vnitřkem nahradila krásná elegantní magnetická krabička. Ta je zasunutá uvnitř obalu z tvrdého papíru. Ten ale ve skutečnosti k ničemu nebudete potřebovat, protože všechno důležité se ukrývá pod magnetickým víkem.

Mezi čtveřicí zdí se nachází už zmiňovaná devítka kostek. Každá má šest stran a na každé z nich jedinečný obrázek. Dohromady tedy ve hře najdete 54 různých obrázků a symbolů. Například náš příběh na začátku se skládal z kostek v tomto pořadí: usmívající se tvář, kompas (osm šipek ukazujících všemi světovými směry), hodiny, kostka, strom, hůl, stan, srpek měsíce a postava ovečky.

Ale samozřejmě můžete některé z těchto obrázků vyložit i jinak, pokud si to obhájíte. Z hole může být šnorchl, nebo ze srpku kolébka. Záleží jen na vaší fantazii, ale většina obrázků je na první pohled jasných. Ale jsou zde i symboly, jako autoškola nebo šipka.

Spolu s kostkami putují v krabičce také pravidla. Ony to vlastně nejsou pravidla, jako spíš návod k tomu, jak si s kostkami můžete hrát. Ale i tady se fantazii meze nekladou. Kromě toho vás ale pravidla upozorní na zajímavou skutečnost – na AppStore najdete iOS verzi této hry, pro Android jsou kostky k dispozici za 44 korun.

Ale o softwarové verzi si dnes povídat nechceme. Pocit, že kostky držíte v ruce a opravdu si hodem určujete, o čem budete dnes vyprávět, je pochopitelně lepší. A přitom cena není nijak výrazně vyšší, než za zmiňované aplikace. A přenosná je hra také velice pohodlně a elegantně.

A o co tedy vlastně jde? To už vám určitě došlo, když tu pořád mluvíme o vyprávění příběhu. Jednoduše hodíte kostkami a podle symbolů, které vám padnou, vyprávíte příběh. Ten musí obsahovat všechny obrázky z kostek v nějaké podobě. A všechno to začíná slovy "Bylo nebylo", přitom to ale na rozdíl od stejnojmenné hry (Bylo nebylo – recenze) není hra na vítězství, ale jen tak pro radost.

Pravidla obsahují povzbuzující ujištění. Žádný příběh není špatný. A věřte nám, že s pravidelným hraním se neuvěřitelně rozvine vaše fantazie. Najednou si budete moci dovolit mnohem složitější a zajímavější příběhy a ohromíte ostatní, kteří s vámi u stolu sedí.

A dokonce můžete hrát i soupeřivou variantu, která v pravidlech není. Jednoduše si navzájem budete své příběhy tajně bodovat podle kvality. Záleží pak jen na taktice, kterou jednotliví hráči u bodování zvolí, ale důležitou roli hraje i ten váš odvyprávěný příběh.

Kromě téhle naší speciální verze pravidla obsahují i další možnosti, jak se ke kostkám postavit. Příběh můžete sestavovat z více kostek – po použití všech kostek jej neuzavřete, ale hodíte znovu a navážete tam, kde jste skončili. Většinou tak ale nevznikají tak pěkné příběhy, jako z jednoho hodu, ačkoliv výjimky potvrzují pravidlo.

Mnohem zajímavější možností, jak zapojit do hry více lidí, je řetězové vyprávění. Rozhodíte na stůl všechny kostky, vyberete si jednu z nich a zahájíte vyprávění. Další kostku a text naváže ale už následující hráč. Tak se společně podílíte na vzniku příběhu tak trochu jako bájné psaní různých vět na kus papíru.

Navíc pro všechny, kteří umí anglicky, máme další dobrou zprávu. Na oficiálních stránkách http://www.storycubes.com/play najdete spoustu různých variant, které vymýšlí lidé z celého světa. Například v současné době je první varianta se superhrdiny. Každý z účastníků vyprávění hodí třemi kostkami a podle nich pojmenuje svého hrdinu i jeho schopnost. Pak za pomoci všech devíti kostek vytvoříte příběh o této postavě. Na závěr mu vytvoříte i jeho nemesis, tedy záporáka, se kterým bojuje.

Ačkoliv Příběhy z kostek nejsou ve skutečnosti hra, nedokážete si představit množství zábavy, které se s nimi dá užít. Za chvíli ustoupí obrázky do pozadí a všechno ovládnou fantazie hráčů. Nechte se unášet světem představivosti, protože ten má opravdu co nabídnout!

Co je, ale ještě mnohem lepší zprávou je existence rozšíření. Věříme, že o něm si popovídáme už brzy v samostatném článku. Zatím jsme jej neměli možnost otestovat, takže vám pouze řekneme, že má za téma Výpravy a budou laděni do dobrodružnější podoby.

Příběhy z kostek bourají stereotypy, hranice a jazykové bariéry. Jejich použití jsou nekonečná. Můžete je využít pro trénink svých dětí, ale třeba i na procvičení vlastních jazykových dovedností. Dokážete vyprávět příběh v cizím jazyce? Tahle krabička má ohromnou sílu a potenciál. Měl by ji vlastnit úplně každý, kdo si rád hraje, vypráví nebo si jen tak sám pro sebe přemýšlí..Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |