Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Chytré autíčko
Originální název: Smart Car
Rok vydání: 2009
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 1
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 1 - komunikace je zakázána («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Chytré autíčko je dřevěná hra, hračka a zároveň hlavolam, který se rozvíjí s tím, jak vaše děti rostou. Navíc je to skutečná hračka - autíčko, které opravdu jezdí! Zvládnete postavit autíčko ze čtyř dřevěných dílků? Typ autíčka zůstává stejný, ale stavební plány jsou čím dál tím náročnější! A když je autíčko hotové, vezměte ho na testovací jízdu! Každé správné autíčko potřebuje stále sledovat silnici před sebou, a proto musí mít bystré oči. Dílky je možné otočit do všech směrů. Proto existuje mnohem více možností, jak z nich postavit tvar autíčka, než si na první pohled dokážete představit. Je to výzva nejen pro kluky ve věku 3 - 8 let. Stavba autíčka z dřevěných dílků a hraní s ním rozvíjí u dětí především logické myšlení, jemnou motoriku a koordinaci ruka - oko.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Autíčko
ZadáníZajímavé odkazy

  Web SMART games   Další hry ze série SMART gamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 3
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,45)
Pořadí hry v žebříčku 662.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  09.08.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Smart Games Car - chytré autíčko především pro kluky
Rafovi nikdo nevěřil, že si s ním jeho autíčko povídá. Každý večer, když šel spát, vzal si ho do postele a jakmile zhasnula všechna světla, autíčko otevřelo oči. Povídalo si s ním, vyprávělo mu pohádky a on mu na oplátku říkal, jak se ten den měl. Autíčko bylo barevné, mělo velká malovaná kolečka. Jeho majitel si mohl poskládat čtyři různé díly ve tvaru L tak, jak se mu zrovna chtělo. Na některých byly oči.

A když malý Rafík vyrostl a autíčko k němu přestalo mluvit, rozhodl se, že přinese ostatním dětem také tuhle zábavu domů. A vymyslel SMART Car, tedy Chytré autíčko. My dospělí nepoznáme, jestli umí mluvit, ale určitě víme, že lze skládat a funguje jako výborná hádanka pro všechny děti.

Už jste asi pochopili, že SMART Car je dalším hlavolamem z řady úspěšných logických hádanek SMART hry, které pocházejí z Belgie a jejich autorem je v poslední době převážně Raf Peeters. Nejinak tomu je i v tomto případě. Pokud by vás zajímaly další hry z této řady, podívejte se třeba na Tučňáky na ledu (recenze), Na ledové kře (recenze), Metro (recenze) nebo Auto Blok (recenze). Všechny tyto hry do češtiny přináší společnost MindOK.

Dnes si ale budeme povídat o SMARTu, který je celý ze dřeva a je tedy určený menším dětem než zmiňované hry. Patří do řady dřevěných her, podobně jako Záhadný hrad (recenze), Den a noc nebo Zámecké schody (recenze).

Ale teď už zpátky za autíčkem, aby mu nezačalo být smutno. Schovává se ve čtvercové krabici, která je celá vyplněná měkkým materiálem s prolisy. V nich jsou pečlivě a bezpečně uložené všechny dílky - velký dřevěný podvozek auta s připevněnými koly. Autíčko má také na přední straně nakreslenou pusu, abyste na první pohled poznali, kterým směrem má jet.

Kromě něj jsou v krabici také dílky do L v různých barvách. Na některých z jejich stran najdete nalepené oči, které se na vás budou usmívat, až budete plnit jednotlivé úkoly. No a právě k nim budete potřebovat návod tvořený českým listem a především brožuru se zadáními a řešeními všech hádanek.

Stejně jako ostatní chytré hry, i tato má zadání rozdělená podle obtížnosti na čtyři části. Nejjednodušší je určená pro úplně nejmenší hráče. Ti dostanou v zadání přímo fotografii autíčka tak, jak má vypadat. Protože se jedná o šikmý pohled, je na první pohled vidět, jak mají dílky být rozmístěné. Tedy alespoň pro dospělého. Pro dítě je hlavním úkolem dokázat kostičky podle návodu naskládat tak, aby odpovídaly zadání. Tahle první obtížnost je právě ta, kterou využijete v nejnižším doporučeném věku - ve třech letech.

Jak se začnou děti zlepšovat, přejdete postupně k dalším obtížnostem, které už autíčko ukazují jen z jedné strany. V tu chvíli už si hráči musí domýšlet podle barev jednotlivých dílků, jak mohou ležet v prostoru. Pouze jedno řešení je vždy správné. Každá kostka má jinou barvu, je tedy snadné je od sebe odlišit. Stavitelé si musí dát také pozor na natočení dílků, protože na některých stranách kostek jsou oči, které by měly koukat jen dopředu.

Poslední obtížnost pak ještě ubírá informací, které děti dostanou na začátku luštění. Některé kostičky totiž při pohledu zboku už nejsou ani vidět a je na jejich místě nakreslený pouze bezbarvý čtvereček. Ale v této fázi luštění už hráči většinou znají svoje kostičky velice dobře.

Pokud by se náhodou zasekli při některém luštění, na druhé straně listu je vždy nakreslené řešení. To má právě podobu šikmého pohledu shora na autíčko, který odhaluje přesné rozmístění kostek.

Chytré autíčko je pěkná a jednoduchá logická hra, která těží především ze svého výborného zpracování. Všechno je poctivě vyrobené tak, aby se s hrou mohli opravdu zabavit i ti nejmenší. A to je přesně, co od takovýchto her očekáváme.

Vzhledem ke skutečnosti, že se jedná o autíčko, je tato hra směřovaná především na chlapce. Výhodou také je, že kdykoliv si může dítě hračku sestavit a jezdit s ní, jako s klasickým autíčkem. Hlavolam je tedy pouze jednou ze dvou funkcí Chytrého autíčka.

Rodiče, kteří hledají pro svoje malé závodníky nějakou zábavu a zároveň by rádi, aby se při tom děti něco přiučily, by se měli porozhlédnout po Chytrém autíčku ve svém okolí. Je to totiž opravdu moc pěkná a povedená hračka pro nejmenší.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com:
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/860/recenze-smart-games-car-chytre-auticko-predevsim-pro-kluky


Vytvořeno:  07.04.2013 uživatelem Pamir . Hodnocení:
Hlavolam i hračka v jednom
Chytré autíčko je nádherné barevné auto představující hračku a hlavolam v jednom. Chytré autíčko tedy s vaším dítětem roste. Při otevření krabice je radost pohledět. Vykouknou na vás 4 barevné okaté dílky , pojízdný podvozek auta s milým úsměvem a knížka s úkoly.

Máte malé dítko? Auto můžete s přehledem dát ročnímu dítku na hraní. Kostky jsou akorát do ruky a pokud už se stane, že je „ochutná“ , není se čeho bát. Díky své velikosti nehrozí, že by skončil díl auta celý v puse. Auto je pojízdné.. Dítko se učí s autem pohybovat a zároveň dávat kostky jako náklad na auto. Ideální pro rozvoj jemné motoriky. Kostky jsou v základních barvách – modrá, zelená, žlutá a červená. Dítě se tedy učí i barvy. Navíc černé oči na bílém podkladu děti přitahují a kostky si se zaujetím rádi prohlížejí.

Uběhne nějaký ten pátek a je nejvyšší čas naučit se něco nového. Co takhle vycvičit prostorovou představivost a logické myšlení. Při tom všem je třeba se soustředit na úkol. Pro začátek je zde starter, následuje junior, expert a master. Celkem je tedy 48 úkolů rozdělených do 4 skupin podle obtížnosti.V knížce úkolů najdete také správná řešení. Ty jsou vždy na druhé straně zadání.

Při řešení úkolů platí několik pravidel. Tvar po složení je vždy stejný. Mění se pouze barvy. Všechny dílky se musí použít. Na „čelním skle“ auta musí být vždy dvě oči a zároveň nikde jinde nesmí být oko vidět. Řešení je pouze jedno.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |