Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Jurasik
Originální název: Jurassik
Rok vydání: 2011
Výrobci: Ilopeli, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Sběratelství («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Jste paleontology, kteří hledají kosti dinosaurů na nově objeveném nalezišti. Nejslavnějším paleontologem se stane ten, kdo dokáže objevit kompletní kostry! Z karet vyskládaných na nalezišti si hráči podle jednoduchých pravidel postupně berou buď karty dinosaurů, nebo akční karty. Za karty dinosaurů jsou na konci body, nejvíce za kompletní kostry složené ze čtyř karet. Akční karty znamenají riziko - mohou přinést zisk, ale i ztrátu. Krásná hra určená především pro rodiny s dětmi od pěti let.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Česká pravidla hryHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,31) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 734.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.01.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Jurasik - můj kamarád dinosaurus
Dinosauři byli přátelská stvoření. Každé druhé dítě by si chtělo vzít Triceratopse nebo Brachiosaura (pomineme rozměry) do postele a mazlit se s ním. A pak až se probudí, tak si s ním hrát na dvorku a jít ho ukázat kamarádům. Skuteční dinosauři však už (a ještě) nejsou, možná za pár desítek let. Zatím si musí děti vystačit s představivostí.

A dnes ji povzbudíme dílkem z hlavy Charlese Chevalliera, který vytvořil karetní hru Jurasik. Ta je svojí povahou zaměřená na malé děti už od pěti let a má opravdu rychlou herní dobu. Vyšla v produkci francouzské společnosti Ilopeli a ilustrace k ní vytvořil muž s pěkným jménem - David Boniffacy. Pro český trh si ji vybrala společnost MindOK, která ji na začátku léta 2012 začala prodávat.

Krabička je z tvrdého kartonu a má na sobě obrázek triceratopse vesele koukajícího do dáli na pravěkou krajinu. Pokud se od něj necháte pozvat a víko karetní hry zvednete, najdete zde malou brožurku s pravidly a 55 herních karet, některé obsahují dinosaury a jiné kosti.

Dinosauří karty jsou oboustranné. Na jedné straně najdete část kostry některého z dinosaurů a na druhé straně jej najdete celého, živého a veselého. Celkem se ve hře nachází osm dinosaurů a každý se skládá ze čtyř různě orientovaných karet. Dinosaury od sebe oddělíte snadno podle barvy, a abyste poznali správné natočení karty, je v rohu vždy nakreslené celé jeho tělo.

Zbylých 22 karet představuje akce, které budete v průběhu partie využívat, pokud některou z nich při vykopávkách objevíte. Tyto karty na sobě mají spousty kostí a jsou snadno rozlišitelné od dinosauřích karet. Současně ale mají všechny stejnou zadní stranu, abyste nevěděli, která akce se kde ukrývá. Ještě jsme zapomněli na jednu startovní kartu, kolem které budete stavět celé vykopávky.

Představte si, že jste kouzelník, který má magickou moc. Pokud se mu podaří objevit a sestavit celou dinosauří kostru, může jej jedním mávnutím přivést znovu k životu a jít si s ním hrát. Právě na takovém principu je Jurasik založený.

A abyste mohli začít čarovat, musíte nejdříve vzít startovní kartu a položit ji někam na stůl. Kolem ní pak vybudujete naleziště ze všech ostatních karet. Z akčních karet nejdřív náhodně odložíte sedm karet stranou do krabice. Se zbylými patnácti se bude partie hrát. Všechny tyto akční listy musíte položit obrázkem dolů tak, aby nebylo poznat, jakou možnost vám právě ta daná karta umožní. A všichni dinosauři pak patří svojí kostlivou stránkou nahoru. Oživit je můžete až ve chvíli, kdy máte kompletní čtyři karty.

Jakmile vytvoříte obdélník o rozměrech 6x8 karet, už se konečně blíží začátek partie. Stačí už jen odstranit startovní kartu. Tím vznikne mezi 48 kartami mezera, kam se postaví všichni zúčastnění archeologové (hráči). Tedy alespoň v duchu, protože hra žádné figurky neobsahuje.

Právě odsud mohou hráči začít postupovat po vykopávkách a snažit se získat co nejlepší sbírku kostí. Hráči se střídají na tahu a každý si může vzít kartu, která je alespoň z jedné strany volná - sousedí tedy se stále se zvětšujícím otvorem po startovní kartě někde uprostřed.

Všichni vidí na první pohled, kde se nachází kteří dinosauři a mohou tak dobře plánovat, kterou barvu chtějí sbírat. Pouze hráč, kterému se podaří nasbírat všechny čtyři karty od jednoho druhu, může tyto karty seřadit, otočit a mít svého vlastního živého dinosaura. Toho už mu nikdo až do konce hry nevezme.

Pokud ale máte nějaké nekompletní kosti, tedy jednu až tři karty nějaké barvy, je stále možné, že se vám je pokusí soupeři ukrást. Právě to je jeden z účelů akčních karet. Postup hráčů nalezištěm také občas blokují závaly v podobě kamenů. Ty jsou jedním z obrázků, které naleznete na akčních kartách.

Kromě již zmiňovaných karet krádeže a skály najdete také výměnu. Je podobná jako krádež, ovšem hráč musí za sebranou kartu poškozenému dát jednu svoji. Potěší vás určitě dvojitý tah, který umožňuje jako jediný získat dvě karty v jednom tahu.

Ale všechny takovéto speciální schopnosti by měly mít nějakou tu zradu, která vás donutí přemýšlet, jestli se vám chce akce využívat. Nechybí ani tady a jmenuje se odhození. Pokud tedy budete chtít škodit soupeřům, obrátíte akční kartu a na ní bude symbol odhození, nic nezískáte. Naopak ztratíte jednu ze svých pracně nasbíraných karet.

Hra končí ve chvíli, kdy na nalezišti dojdou karty dinosaurů nebo se už k žádným z nich nelze dostat, protože jsou třeba schované za závaly. V takové situaci si všichni hráči spočítají získané body za dostavěné i nekompletní dinosaury. Ten s nejvyšším součtem se stává vítězem.

Jurasik je nenáročná karetní hra pro děti. V popularitě jí určitě pomůže oblíbené téma dinosaurů, na které děti hodně slyší. A to ještě podporují pěkné kresby. Samozřejmě kosti se tolik dětem nelíbí, ale o to víc se těší, až mohou dinosaura dostavět a otočit barevnou stranou vzhůru.

Dětem hra také trénuje plánování a v prvních hrách také představivost, protože musíte dinosaura složit ze čtyř kartiček, které lze různě natáčet. Při oživení dinosaura musíte dát pozor, jakou stranou karty otáčíte, jinak si svůj obrázek rozhodíte a budete jej muset přeskládat. Správně je to tedy za horní stranu dolů.

Jediná větší výtka se týká grafiky akčních karet. Ve snaze být tematická hra zapomíná na přehlednost a jednotlivé akční karty tak nemají na první pohled viditelný význam. V prvních partiích nebo po delší pauze od hraní musíte tak vzít do ruky pravidla a vždy si objasnit, která karta je která.

Díky tomu, že dinosauři jsou viditelní od prvního tahu, je možné ve hře opravdu plánovat a počítat s tím, co udělají soupeři. Málokdy se vám stane, že se podaří sesbírat celého dinosaura bez problémů, obzvlášť pokud hraje více hráčů. Ve dvou je hra spíše o syslení na vlastním písečku a tolik se nepobavíte.

Jurasik je prostě hrou pro děti. Nic víc od ní nečekejte, protože dospělé brzy omrzí. Ale děti, především díky tématu dinosaurů, ji budou rády hrát stále znovu a znovu. Jen si ověřte, že ji mají s kým hrát, protože ve dvou to není ono. Jinak se jedná o pěknou legraci s dinosaury.

Recenze převzata ze serveru DeskoveHry.com: http://www.deskovehry.com/s-pribehem/877/recenze-jurasik-muj-kamarad-dinosaurusDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |