Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Takenoko
Originální název: Takenoko
Rok vydání: 2011
Výrobci: Asmodee, REXHRY
Dovozci: REXHRY
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Umisťování dělníků («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Hráči kultivují políčka, zavlažují je a pěstují tři druhy bambusu. V tom jim pomáhá hlavní zahradník. Neustále hladná panda jim ale v jejich úsilí lehce překáží...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiálZajímavé odkazy

  BoardGameGeekOcenění hry

  2012 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 6 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,97) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 412.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.02.2014 uživatelem jakub . Hodnocení:
Hra s pandou a bambusy
Takenoko v japonštině znamená bambusový výhonek. Hra vás zavede na japonský císařský dvůr. Hráči společně pečují o zahradu, kde pěstují několik druhů bambusu pro věčně hladovou pandu. Za splněné úkoly získávají body.

Takenoko je zdařilá hra pro rodinné hraní a příležitostné hráče, ale kterou nepohrdnou ani ti náročnější. Zaujme vás hned z několika důvodů. Má rychle pochopitelná pravidla, herní dobu do jedné hodiny a především excelentní provedení. Plnobarevné figurky pandy a zahradníka se vám budou líbit. Stejně tak výhonky bambusu, které se skládají na sebe, a tím rostou do výšky.

Celou recenzi najdete na herním webu Frodovy deskové hry.


Vytvořeno:  25.02.2014 uživatelem gutalin . Hodnocení:
Souboj s nenasytnou pandou

Takenoko zaujme už graficky přitažlivým designem s jemnými pastelovými barvami a tvary, které připomínají tradici japonské mangy. Konec konců, úvodní příběh, který na pravidlech představuje východisko pro představení hry, má skutečně komiksovou podobu. Spolu s figurkami zahradníka, černobílé pandy a bambusů nás nic nemůže nechat na pochybách, že hra se inspirovala východoasijskou kulturou. Pokud je v něčem Takenoko opravdu nepřehlédnutelné, je to kvalita a půvab herních komponent. Bambusy v dřevěném provedení můžeme najít hned ve třech barvách – zelené, žluté a růžové. Stejné barvy mají i šestiboká políčka, ze kterých se postupně přikládáním vybuduje herní plán.

Cílem hráče je splnit úkoly na třech typech karet.
1) Karty políček: hráč má sestavit bambusová políčka do tvaru předepsaného na kartě. Jsou bodované relativně skromněji, protože jejich splnění je nejsnazší – zvlášť v pozdní fázi hry.
2) Karty pandy: úkolem pandy je sežrat zahradníkovi kousky bambusu požadovaných barev. Karty jsou bodově výhodnější a vzhledem k tomu, že rozhodují v případě remízy, jejich sběr představuje sázku na jistotu.
3) Karty zahradníka: jsou sice bodově poněkud zvýhodněny, nicméně v porovnání s obtížností jejich plnění nedostatečně, neboť jejich úkolem je vypěstovat bambusy určité barvy, počtu a výšky, jenže ty současně užírá nenasytná panda. V určité nevyváženosti bodového hodnocení jednotlivých druhů karet je tak zároveň jediná výraznější slabina jinak zajímavé a sympatické hry.

Každý hráč má před sebou malou desku, na které jsou pomocí ikonek zobrazeny možné akce. Za pomoci žetonů si v každém kole dvě akce vybere a provede. Pomocí hodu kostky na počasí může získat třetí bonusovou akci, případně právo volit v jednom kole dvě stejné akce. Hráč tak může budovat zahradu, stavět zavlažovací kanály, pěstovat bambus či krmit pandu. Hráč, který jako první splní příslušný počet úkolů, je samotným císařem odměněn bonusovou kartou a hra končí dohráním bonusového kola.

Takenoko je jedna z nejzábavnějších a nejkomplexnějších her rodinného typu, které se momentálně vyskytují na trhu. Její pravidla jsou dostatečně jednoduchá, aby je pochopily i menší děti, a zároveň nikoliv primitivní, aby nudila dospělé. Hra je dostatečně variabilní, takže se neohraje už po několika partiích. Dobře hratelná je už ve dvou hráčích, i když se stoupajícím počtem spoluhráčů se bezpochyby zvyšuje i množství zábavy. Jako správná rodinná hra poskytuje přiměřené množství náhody, aby vyrovnala věkové rozdíly mezi hráči. Slouží k tomu losování karet úkolů, losování bambusových políček a pochopitelně i hody kostkou. Délka odehraných partií se pohybuje obvykle kolem 45–50 minut.

Výhodou Takenoka je, že herní mechanismus nesvádí k dlouhému přemýšlení a následným prostojům. Vhodně zvolenou taktikou lze nicméně mnohé ovlivnit a je dobré sledovat počínání soupeřů a odhadovat jejich cíle. Hráči si sice obvykle přímo neškodí, ale svými tahy se významně ovlivňují.Vytvořeno:  04.08.2012 uživatelem aneken . Hodnocení:
Zábavná hra s pandou
Takenoko je příjemná rodinná hra, ve kterým je vaším úkolem pěstovat bambus pro věčně hladovou pandu. Hráči staví bambusovou zahrádku, na které rostou různé druhy bambusu. Touto stavbou mohou plnit tajné kartičky s úkoly, stejně tak jako vypěstováním různě vysokých bambusových stromů, o což se stará figurka zahradníka, kterou můžete po zahradě pohybovat. Třetím způsobem, jak získat bodíky, je pohyb pandou a její žravost, kterou také plníte úkoly.
Takenoko je hra, která je velmi přístupná začínajícím hráčům, hodí se ale i pro hraní rodin s dětmi. Ratolesti totiž u hry udrží překrásné zpracování a příjemná tématika. Panda je prostě boží!;)Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |