Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Barvínek
Originální název: Colori Duo
Rok vydání: 2011
Věk hráčů: Dětská hra («»)
Počet hráčů: 2 až 8
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Medvídek Barvínek má doma velikou spoustu hraček a rád by se o ně podělil se svými kamarády. Aby se rozdělili spravedlivě, musí vždy najít dvě úplně stejné. Hra obsahuje 15 oboustranných destiček s obrázky. Otočte vždy 2 destičky. Bez ohledu na to, které 2 destičky otočíte, je vždy na obou destičkách právě jedna dvojice úplně stejných předmětů. Nikdy více než jedna, ale vždy právě jedna. Cílem hry je vždy najít co nejrychleji právě tuto dvojici. Výborná postřehová hra pro rodiny s dětmi od čtyř let. Na barevně odlišené, druhé straně destiček, jsou vždy dvě dvojice úplně stejných předmětů a je třeba najít obě.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 2
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,38)
Pořadí hry v žebříčku 698.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  09.08.2013 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Barvínek - s barvičkami za zábavou pro nejmenší
Konvička, dráček, čepička, motýlek, autíčko. Všechny tyhle věci mohou být opravdu hodně barevné, často mají hned několik barevných pruhů nebo skvrn, ze kterých se skládají. Právě v tom je také jejich krása. No a pro všechny děti, které mají rádi barevné předměty a chtějí zažít trochu dobrodružství je nová postřehová hra Barvínek.

Barvínek pochází z edice společnosti Amigo Spiele, podobně jako třeba Bobří banda (recenze). Autorem Barvínka je Reinhard Staupe a grafiku ke hře vypracoval Oliver Freundreich, který má za sebou mnoho ilustrací karetních a deskových her. Hra vyšla v České republice jako novinka v červnu letošního roku 2012 pod značkou společnosti MindOK.

Hru najdete v malé krabičce s odděleným víkem, jak u karetních her bývá zvykem. Když box otevřete a odložíte stranou skládací pravidla, najdete pod nimi patnáct oboustranných destiček s obrázky. Z jedné strany jsou modré a z druhé žluté – každá strana bude sloužit jedné hře. Stejně tak pravidla jsou oboustranné a na krátkém prostoru vám vysvětlí pravidla obou her. Druhá strana je pak vyhrazená pro slovenštinu.

Barvínek, jak napovídá nadpis recenze, je směřovaný na ty úplně nejmenší děti od čtyř let věku. Tomu je uzpůsobené také grafické zpracování, které si zakládá hodně na rozeznávání barev. Ty jsou na kartách od sebe dobře odlišitelné a děti nebudou mít problém s tím, že by je rušila třeba podkladová barva.

Pro základní hru slouží modrá strana destiček. Hráči je na začátku partie zamíchají a připraví do hromádky uprostřed stolu, která však musí být nahoru svojí stranou s opačnou barvou – v tomto případě tedy žlutou. Tím je celá hra připravená a nejzkušenější hráč nyní může vzít dvě horní karty a položit je tak, aby na ně všichni hráči viděli.

Nyní je úkolem všech snaha co nejrychleji najít dva naprosto stejné obrázky na těchto kartách. Zrada je v tom, že obrázky jsou ve skutečnosti vždy na všech kartách, ačkoliv různě poházené. Ovšem pouze jeden z nich má úplně stejnou kombinaci a rozložení barev na obou kartách.

Stejně jako karet, i obrázků (a tedy předmětů) na kartách je patnáct tak, aby vyšlo dobře, že každá karta se shoduje právě s jednou další. Všechno tedy je o barvách a nalezení dvou úplně totožných symbolů.

Jakmile hráč nalezne shodu, musí vykřiknout, že ji našel a ukázat ostatním. Pokud měl pravdu a našel správný obrázek, může si za odměnu vzít tuto kartu k sobě. Kdo z hráčů nasbírá nejvíce karet, se stává vítězem.

Žlutá strana kartiček, se kterou se jinak hraje zcela stejně, se shoduje rovnou ve dvou obrázcích. Hráči tedy musí najít oba, než se přihlásí o vítězství v kole. Tato verze je o něco obtížnější a také časově náročnější.

Barvínek je jednoduchou postřehovou hrou, která si bere za předlohu oblíbený kulatý Dobble (recenze). Ovšem zatímco Dobble je těžší a náročnější na hraní, Barvínek jde čistě dětskou cestou. Obsahuje pěkné jednoduché kresby, které děti bez problémů rozeznají a pojmenují a především jednoduché barevné kombinace.

Přesto hra výborně cvičí postřeh a koncentraci u každého z účastníků. Navíc neurazí ani dospělého, který by si měl s dětmi v této jednoduché a především rychlé karetní hře zasoutěžit. Každý souboj končí do deseti minut od chvíle, kdy začal a hry se může účastnit až osm hráčů.

Právě proto je tato hra vhodná na rodinná setkání, ale i na klidné večery, kdy chcete dítě ještě trochu unavit. Autorovi se podařilo zachovat ducha postřehových her a vystavět jej na jednoduchém porovnávání barev.

Kartičky jsou si podobné, takže ani pokud budete hrát partii popadesáté, nemáte šanci najít dva stejné obrázky jen po paměti. Vždy budete muset hledat. Samozřejmě s cílovou skupinou je zde také riziko, že kartičky dojdou nějaké újmě. Naštěstí jsou z poměrně tvrdého materiálu a mohly by nějaké horší zacházení vydržet, protože výraznější vizuální poškození by pokazilo zážitek ze hry.

Barvínek je velice dobrou hrou pro ty nejmenší děti. Pomůže jim s rozeznáváním barev a naučí je rychlým reakcím. Za velice příznivou cenu tak dostanete patnáct kartiček plných barevné zábavy pro mrňouse.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com:
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/822/recenze-barvinek-s-barvickami-za-zabavou-pro-nejmensi


Vytvořeno:  10.04.2012 uživatelem pogo . Hodnocení:
Barvínek
Je podle našich zkušeností milována předškolními dětmi (3,5 - 7 let; obstála na výbornou nejen doma, ale také ve smíšeném kolektivu v mateřské škole).

Hru mohou děti hrát i solitérně. Kunterbunt Duo nabízí rovné šance na výhru jak dětem, tak jejich dospělým spoluhráčům. Varianta Kunterbunt je skvělá; varianta Duo, kde hledáte rovnou dvojice identických obrázků, je dle slov dětských hráčů "přímo mazec" :-) . Vejde se do každého výletnického batůžku a lze ji hrát doslova "na koleně", např. i v autě nebo ve vlaku.

Hledáte-li časově nenáročnou - avšak chytlavou - hru pro předškoláka, která "nenápadně" procvičí kdeco (od barev přes slovní zásobu, komunikaci, postřeh, vysvětlování pravidel novým hráčům, počítání až po smysl pro zdravou soutěživost), sáhněte sem.

Převzato z www.svet-deskovych-her.czDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |