Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Jungle Speed
Originální název: Jungle Speed
Výrobci: ADC Blackfire, Asmodee
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 8
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Akční hra («»), Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hráči kladou na stůl na svojí hromádku karty a zároveň sledují jaké karty mají jejich soupeři. Objeví-li se dvě stejné karty, pak se hráči kterým tyto patří, snaží co nejrychleji chytit kolík uprostřed stolu. Komu se to podaří dá svojí hromádku soupeři, který jí i se svojí hromádkou dá dospodu balíčku karet v ruce. Jestli však někdo chytí kolík aniž by byla na stole karta schodná z jeho, bere všechny karty na stole. Zvítězí hráč který se zbaví všech svých karet.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  Svět deskových her   BoardGameGeek
  Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 88 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,72) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 121.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  27.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Jungle Speed – rychlejší než blesk
Někdy člověk prostě nemá chuť hrát nějakou komplikovanou hru se spoustou pravidel a strategie a chce prostě sáhnout po něčem jednoduchém, rychlém a zábavném. A právě to je okamžik, ve kterém nastupuje Jungle Speed. Hra, která si po celém světě získala ohromné spousty fanoušků. Je založená na postřehu a rychlosti.

Je to teprve několik týdnů, co firma Blackfire uvedla na trh počeštěnou verzi, která má českou krabici i česká pravidla. Uvnitř netradičně zpracované oranžové krabice, která má v sobě na přední straně díru, najdete návod, balíček osmdesáti karet a dřevěný totem s nápisem Jungle Speed na spodních stranách. Na závěr vytáhnete pytlík pro snadné přenášení.

Jungle Speed je ve své podstatě karetní párty hra, postavená na jednoduchém principu shody karet, kterou mají na svědomí dvě nesourodá jména: Pierrick Yakovenko a Thomas Vuarchex. Hra byla poprvé vydána v roce 1997.

Před začátkem partie postavíte doprostřed stolu totem tak, aby na něj všichni dosáhli. Toto je také jediné omezení pro počet hráčů, které ve hře najdete – pokud se dokážete směstnat u stolu, můžete ji hrát v naprosto libovolném počtu. Tedy maximální počet je stanoven na osmdesát, protože více karet v balení není, ale tak velká skupinka asi stejně nikdy nebude k dispozici.

Každému ze soupeřů rozdáte karty tak, aby měli všichni stejně. Pokud nějaké zbudou, jejich místo je pod totemem. Každý si vezme svůj balíček a položí jej obrázkem před sebe. Právě tohoto paklíku se má za úkol co nejrychleji zbavit, protože právě ten hráč, kterému nezůstanou před ním žádné karty, se stává vítězem.

Hráči pak na střídačku otáčí svoje karty obrázkem nahoru tak, aby překryli ty případně již vyložené. Zde je také velmi důležitý a výrazný rozdíl v otáčení karet, které by měly být otáčeny tak, aby obrázek na spodní straně karty viděl nejdříve soupeř. Nesmíme zapomenout zmínit jedno omezení pro všechny zúčastněné – při hře může každý hráč používat pouze jednu ruku.

Jak se tato odkládací hromádka plní, zvyšuje se pravděpodobnost, že někdo otočí kartu, která se bude shodovat s horní kartou na odkládacím balíčku soupeřů. Ve chvíli, kdy k této shodě dojde, nastává takzvaný souboj, kterého se mohou účastnit dva hráči.

V tom je úkolem obou soupeřů chytit jako první totem uprostřed stolu. Pomalejší z dvojice je potrestán povinností vzít si celý odkládací balíček soupeře a všechny karty, které leží pod totemem. Tam mohou být zbylé karty ze začátku hry, ale také balíčky následkem nerozhodnutelných soubojů. Všechny tyto sebrané karty hráč umístí dospod své dobírací hromádky, čímž se vzdálí vítězství.

Pokud hráči převrhnou při souboji totem a ten spadne, pak souboj nevyhrál nikdo a všechny karty všech hráčů, které jsou obrázkem nahoru, se umístí pod totem.

Na podobném principu fungují i tresty za chycení totemu ve špatnou chvíli nebo jeho poražení. V obou těchto případech si provinilec vezme všechny karty, které leží na stole otočené obrázkem nahoru. Proto si budete vždy velmi dobře rozmýšlet, jestli po totemu sáhnout. Jenže právě ten zlomek vteřiny nejistoty a váhání může využít soupeř a získat totem pro sebe.

Co by to bylo za karetní hru, kdyby neobsahovala akční karty. V Jungle Speedu najdeme celkem tři speciální typy. První z nich znázorňuje šipky směřující ven z karty. V takovém případě se koná hromadný souboj, v němž všichni současně otočí horní kartičku z dobírací hromádky, a pokud se objeví stejné symboly, pak tito hráči musí sáhnout co nejrychleji po totemu.

Šipky směřující dovnitř jsou signálem, že v tuto chvíli se všichni hráči současně pokusí chytit co nejrychleji totem. Při otočení této karty dochází k nejkurióznějším situacím, protože se jí účastní vždy všichni. Vítěz tohoto souboje má možnost umístit všechny své karty z odkládací hromádky do středu pod totem.

Poslední nevysvětlená karta obsahuje čtyři barevné šipky. Od této chvíle není pro zahájení souboje důležitý symbol na kartě, ale barva, jakým je vykreslen. Účinek této akční karty končí ihned po prvním souboji nebo je zrušen jinou akční kartou.

Konec hry nenastane ve chvíli, kdy některý z účastníků otočí svoji poslední kartu z dobírací hromádky, pokud před ním ještě leží jeho odkládací balíček. I v tuto chvíli mají stále ostatní hráči šanci jej porazit, pokud budou v souboji rychlejší než on.

Pravidla zahrnují také bláznivou variantu pro dva, která popisuje, že každá ruka je samostatný hráč, takže se soupeří, jako by se partie účastnili čtyři. Nemusíme asi příliš naznačovat, že při této partii není o legraci nouze.

Abyste si hru pořádně užili, je nejdůležitější samotné míchání karet na začátku, protože právě náhoda je v Jungle Speedu nejdůležitější složkou celé zábavy. Nikdo neví, kdy přijde stejná karta, všichni se musí plně soustředit a dávat pozor v průběhu celé hry.

Čím víc hráčů se partie účastní, tím je Jungle Speed zajímavější. Připadáte si pak jak na startu atletické volné stovky, stačí jeden záškub souseda a už máte ulitý start, držíte totem a přitom jste se ho vůbec neměli dotknout. A trest v podobě žluté vlaječky je nevyhnutelný.

Občas se můžete setkat s problémem zjistit, kdo je právě na řadě, pokud se zrovna odehrál souboj. Často totiž v té rychlosti a uvolnění napětí při sáhnutí po totemu zapomenete, kdo vlastně byl ten poslední na řadě.

Jak již jsme uvedli při vysvětlování pravidel, nesmíte zapomenout, že karty se otáčí ne směrem k sobě, jak jsme zvyklí, ale opačně, tedy směrem k soupeřům. Tím se vyrovnávají šance na reakci, naopak větší šanci má vždy protihráč. Vzniká tak velmi důležité napětí, protože kdyby všichni otáčeli obrázky směrem k sobě, ve většině případů by vyhrál otáčející hráč.

Krabička v tomto případě plní pouze vystavovací funkci. Pokud si budete chtít Jungle Speed vzít s sebou na výlet nebo na návštěvu, určitě využijete skvělý pytlík, který je součástí balení.

Při hraní se nevyhnete fyzickým kontaktům, protože soupeření o totem je pouze záležitostí reflexů a rychlého natažení ruky. Proto doporučujeme všem zúčastněným před hrou ostříhat nehty, jinak můžete přijít k nepříjemným škrábancům.

Jelikož první vydání hry je datováno již do roku 1997, je jasné, že se dočkala rozšíření, které si však na náš trh cestu nenašlo. Rozšíření hry s jednoduchým názvem Jungle Speed Extension dodává do hry nových osmdesát karet se speciálními pravidly, které umožní například umístit karty nahoru na totem. Vznikly také tematické variace, jako třeba Jungle Speed: Scooby Doo nebo speciální limitovaná francouzská edice Flower Power. Na trhu existuje také konkurenční a o něco jednodušší Jungle Jam.

Jungle Speed je vynikající párty hra, o čemž svědčí její obliba u nás i v zahraničí. Kvalitní provedení všech komponent zaručuje dlouhou trvanlivost, ačkoliv se jedná o akční hru, kde totem bude často létat všude možně po zemi. Pokud máte rádi jednoduchou zábavu, která závisí na reflexech hráčů, pak si můžete být jistí, že v džungli tvarů a barev zažijete spoustu legrace.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/83/recenze-jungle-speed-rychlejsi-nez-blesk


Vytvořeno:  05.09.2010 uživatelem madrianova . Hodnocení:
hra již zakoupena! huráá
Hra již zakoupena
takže konečně již hru vlastním!! Huráá. Jungle speed je hlavně hra o soustředěnosti a postřehu. Hráli sme ji teď s několika lidma a měla veliký úspěch. Sice se do ní některým lidem, kteří mají pomalejší reakce nechtělo, ale nakonec se i oni nechali přemluvit a "chytli se" a hru zvládali velmi dobře. Samozřejmě, že každá hra, která je nová, je pro nováčky vždy těžší, ale tuto hru brzy všichni pochopíte a jistě si ji oblíbíte jako já s přítelem a celou rodinou. Jako příklad každému uvádím mého synovce, kterému je 4,5 roku a hru si natolik oblíbil, že ji chtěl hrát stále dokola. Takže,když ji pochopí 4,5-letý dítě, tak vy jistě také :-) Takže se není čeho obávat. Rozhodně to ale není hra pro malé děti, pravidla jsme maličko upravili. Vzhledem k malé ručičce dítěte a těžším obrázkům na kartě :-)
Pokud hledáte hru, u které se všichni zasmějete, pobavíte, ať už je vám 5 nebo 80 let, hru která je svižná, rychlá a velmi zábavná a zároveň vám postupně vycvičí váš postřeh a soustředěnost, tak tuto hru mohu jen doporučit!! Libí se mi i to, že jste stále ve hře a nemusíte čekat až se odehraje kolo, naopak musíte sledovat co odhazuje váš spoluhráč.
Je snadno přenositelná, nezabere moc místa při hraní ani při skladování doma :-)
U mě má jasných 5 bodů.S * navíc :-).


Vytvořeno:  05.08.2010 uživatelem madrianova . Hodnocení:
super hra, která vás pobaví
tuhle hru jsem měla možnost hrát se známýma, je to vážně super hra
nejdřív jsem trošku nechápala, protože je to hra o soustředěnosti a rychlosti, ale velmi rychle si nás všechny získala,takže jsme se u ní skvěle pobavili.
Všem doporučuji, chystám se jí taky koupit.
Pro koho je hra určená dle mého názoru: pro všechny lidičky, kteří se chtějí pobavit, zasmát a užít si legraci, zároveň si provětrat mozkový závity /soustředit se/ a zlepšit se v postřehu :-)
Je vhodná i pro dospěláky, do hospůdky, pro rodinu i pro děti.


Vytvořeno:  28.11.2007 uživatelem trupik . Hodnocení:
Řádně praštěná a zábavná hra o rychlost a postřehu.
Hra je velice jednoduchá - a to je u her tohoto typu určitě přínos. Při hraní si určitě užijete spoustu zábavy, je to taková příjemná rychlovka na odreagování, ne sice hra, kterou byste vydrželi hrát celý večer, ale určitě vás nějakou dobu bavit bude.

Celou recenzi si můžete přečíst na adrese http://trupik.aspweb.cz/deskove-hry/jungle-speed.aspx .


Vytvořeno:  30.01.2005 uživatelem hlinak . Hodnocení:
Je to dobrá hra...
Hra je naprosto vynikající. Hry hraju většinou ve středisku mládeže s dětmi a mladými. Ze zkušenosti z jiných her můžu říct, že se nedokáží na hry většinou pořádně soustředit. Tato hra je vynikající právě na tréning soustředění. Kdo jen chvíli nedával pozor, je zahrnut kartičkami, kterých se musí naopak zbavovat, aby vyhrál. Velice doporučuji. :-)


Vytvořeno:  06.12.2003 uživatelem Skaut . Hodnocení:
Dobré
Velmi dobrá hra, velmi rychlá hra a někdy i bolavá (pokud hrajete s někým, kdo má delší nehty a střetne se s Vámi při chytání kolíku). Hra, kde rozhoduje reakce a reakce a reakce. Doporučuji. IvanDiskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Jungle Speed' obsahuje 5 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 11.01.2013 v 19:37 uživatel miwinkaa.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Minimalni počet hraču...???DONKEY08.04.2009 12:22
Re: Minimalni počet hraču...???VasekVydra08.04.2009 15:55
Re: Minimalni počet hraču...???DONKEY09.04.2009 09:53
Hra již zakoupenamadrianova05.09.2010 13:51
Ukaž nehty aneb vše ze stolu pryč!miwinkaa11.01.2013 19:37

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |