Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Milostný dopis
Originální název: Love letter
Rok vydání: 2012
Výrobci: MINDOK
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 1 - triviální («»)
Herní systém: Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Zábavná karetní hra s úplně novým herním mechanismem. Jako oddaný ctitel krásné princezny se snažíte doručit svůj milostný dopis. Princezna je však bohužel uzavřena v paláci a dopis není možné předat přímo. Udělejte vše pro to, aby se vaše vyznání dostalo k princezně jako první. Hra, která odpovídá na otázku, zda je možné navrhnout skvělou hru pouze se šestnácti kartami. A ta odpověď zní: "Jednoznačně ano!"Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Pravidla hryOcenění hry

  2013 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republice
  2013 - nejlepší karetní hra
Golden Geek Awards

O nejlepších hrách v několika kategoriích hlasují uživatelé portálu BoardGameGeek.comHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 10 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,74) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 510.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  01.01.2014 uživatelem Mirka . Hodnocení:
Až příliš rychlá hra

O tuto hru jsem si napsala Ježíškovi. Trochu mě překvapilo, že krabička je velká asi jako (pro pamětníky) krabička na žvýkačkové cigarety. Což je plus (proč taky velké krabice na pár karet)? Karty se mi taky moc líbí. Uvedení do děje taky. Zatím jen plusy.

Tuto recenzi píši po mnoha a mnoha odehraných partiích. Po mnoha a mnoha? Protože jedna partie ve dvou (7 kol) může trvat klidně jen 5 minut. Ano, takto rychlá hra to je. A myslím, že je to trochu na škodu. Kolikrát stačí vyložit jen strážnou, od boku tipnout kartu (nebo vědět díky kartě kněze či výměně - král) v ruce protivníka, a když se zadaří (a často se zadaří), protivník je pro toto kolo vyřazen. A jede se dál. Ani jednou se nám (ve 2 i 3 hráčích) nepodařilo vybrat balíček. Vždy jsme skončili dřív. Myslím, že ani ve 4 to nebude jiné. Ve hře je mnoho karet, jimiž lze kolo rychle ukončit - strážná (5x), baron (2x), princezna (1x).

Herní mechanismus se mi vcelku líbi, ale na nějakou strategii není moc prostor. Tuto hru si oblíbila dcera (4 roky). Líbí se jí příběh i atmosféra hry. I když ještě neumí číst, není to na závadu. Karet je jen 8 druhů - a jejich vlastnosti jsou jednoduché, tzn. snadno zapamatovatelné. Za to půl hvězdičky navíc.

Jen tak na okraj. Nějak jsme si zpočátku špatně vyložili pravidla a hráli jsme to tak, že kolo je jen kolo ve hře. Tudíž, když např. strážná odhadla vaši kartu, tak jste sice skončili (nebrali jste si kartu/byli jste přeskočeni), ale hra pokračovala až do úplného vybrání a vyložení všech karet. Kdo držel princeznu, mohl vyhrát, ale to naštvání, když byl nucen ji před koncem vyměnit - král, vyložit - princ nebo byl často mimo, kvůli tomu, že si ho vychutnávali ti, co vyložili strážnou. No, sice to nebylo podle popsaných pravidel, ale nějak se mi to líbilo víc. Když jsme chybu ve výkladu odhalili, začali jsme hrát podle pravidel a nějak mě ta rychlovka přestala bavit.Vytvořeno:  02.11.2013 uživatelem tony123 . Hodnocení:
Perfektní rychlovka
Tato hra se mi zdála opravdu nesmyslná. 16 karet s nehezkými obrázky za 100 korun? Děkuji, nechci. Ale poté jsem našel karty na netu, a abych si to alespoň vyzkoušel, tak jsem si je vytisknul. DOPORUČUJI- kupte!!! Vynikající oddychovka. Sice s velkým podílem náhody, ale přesto je občas důležité zablafovat nebo taktizovat. Obrázky jsou krásné a vůbec na nic si nestěžuji. Nejlepší je hru hrát ve 4, při menším počtu hráčů se občas některá hra promění v minutovou.
Stručný návod. Každý hráč má v ruce 1 kartu. Když je na řadě, tak dolízává druhou a z těcho dvou pak musí vybrat, kterou zahraje. Tudíž hra i při velkém taktizování nemůže trvat příliš dlouho. Každá karta má nějakou hodnotu. 1-8 Hráč s nejvyšší hodnotou na konci kola doručí dopis princezně a vyhraje 1 bod. Také může vyhrát, pokud skončí jako poslední ve hře.
Všem, kteří si občas rádi odpočinou od her s 1000 kartami, 500 postavičkami, a obrovskými mapami Milostný dopis doporučuji.


Vytvořeno:  29.10.2013 uživatelem maja . Hodnocení:
Milostný dopis
Milostný dopis je krátká karetní hra pro dva až čtyři hráče, odehraná do 20 minut. Je to takzvaný filler, tedy hra výplňová. Ačkoliv se tímto myslí především pauzy o krátkém intervalu, s úspěchem jsme hrou vyplnili několik hodin při přesedání a čekání na letišti.

Co najdeme v krabičce? Dvacet karet a pravidla, která jsou vysvětlena 37 větami. Zbytek knížečky pravidel je tvořen úvodem do hry - příběhem, popisem jednotlivých kartiček, jejichž text najdeme i na kartách samotných a přehledem herních komponent. Z oněch dvaceti karet jsou čtyři přehledové, takže suma sumárum hru tvoří 16 karet s hodnotami 1-8.

Jakožto nápadník princezny, snažíte se dopravit milostný dopis osobou co nejbližší princezně, aby si ho ta mohla přečíst. Hra se hraje na několik vítězných bodů podle počtu hráčů. Každý hráč má v ruce jednu kartu, ve svém tahu si dobere z balíčku druhou a jednu z nich zahraje. Rozhodování je tedy minimální a i hráči s extrémně dlouhými časy pro přemýšlení tady nemají nad čím moc přemýšlet, protože je vždy na výběr pouze z maximálně dvou možností. Maximálně proto, že některé karty mají přesně daný efekt, pokud jsou drženy s jinou kartou (hraběnka s princem nebo králem), případně proto, že kdo zahraje princeznu jindy než na konci kola - prohrál.

Může šestnáct karet, primitivní pravidla a dvacet minut stačit k tomu, aby člověka tahle hra pobavila?
Jednoznačně ano. Hra je neuvěřitelně svižná a ačkoliv je zde velký podíl náhody, ta je kompenzována vysokou mírou zábavy. Vznikají zde zábavné situace a protože hra dává prostor pro blafování, výborně se u ní člověk nasměje.

Milostný dopis je velmi jednoduchá hra s originálně pojatým systémem hraní karet. Díky výběru ze dvou karet a osmi jejich druhům nedochází k prodlevám a jedna hra střídá druhou. Za skvělý peníz získá člověk zábavu do kapsy a k tomu jeden DOK v pravidlech, takže otázka není, koupit, nebo ne, ale: Zahrajeme si?Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Milostný dopis' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 23.07.2014 v 23:16 uživatel jakub.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Nesmyslně přeceňovaná hracarom18.07.2014 23:09
Re: Nesmyslně přeceňovaná hrajakub23.07.2014 23:16

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |