Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Samurajský meč
Originální název: Samurai Sword
Rok vydání: 2012
Autoři: Emiliano Sciarra
Výrobci: ALBI
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 3 až 7
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Blafování («»), Karetní hra («»), Logika a dedukce («»), Párty hra («»), Vyjednávání a diplomacie («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Samurajský meč je nová karetní hra, jejíž systém vychází ze známého a populárního Bangu. Zasazena je do středověkého Japonska, kdy samurajové chránili svého vládce Shoguna. Stejně jako v Bangu jsou ve hře skryté postavy, některé mechanismy se ale liší. Ve výsledku se jedná o samostatnou hru. Výraznou změnou je, že nikdo nevypadává. O vítězství či prohře rozhodují body cti.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Samurai Sword – Essen 2012Zajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Pravidla hry (Albi)Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 2 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,09) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 928.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  14.06.2014 uživatelem Kozy9 . Hodnocení:
Samurajská párty
Samurajský meč je značne podhodnotená hra. Ľudia totiž očakávajú Bang! s inými obrázkami, čoho sa našťastie nikdy nedkočkajú. Herný systém nie je taký preplnený ako u Bangu, pôsobí svižnejšie a jednoduchšie. Jednotlivé karty do seba zapadajú a každá hra ma nadmieru bavila. Čím viac hráčov, tým lepšie, ale už pri 3–4 sa určite nudiť nebudete. Medzi jediné nedostatky považujem menšiu variabilitu kariet a malý počet charakterov, ale to by sa malo vyriešiť prípadnými doplnkami. Takto je to 80 %.


Vytvořeno:  29.05.2014 uživatelem Pedestrian . Hodnocení:
pár postřehů k této hře

Samurajský meč je BANG v trochu jiné podobě. Už na krabičce si všimneme popisku BANG herní systém. Ti znalejší poznají i jméno autora Emiliana Sciarra. A po otevření krabičky odhalíte spoustu dalších podobností. Opět tu máme šerife, pomocníky, odpadlíka a bandity – teda pardon šogůna, samuraje, ronina a ninje. Opět tu máme postavy se speciálními schopnostmi, a opět tu máme karty, se kterýma se hraje (střílí, uhýbá, krade karty, zahazuje karty, přidává karty, přidává životy, atd). Něco je ale jinak. Samurajský meč byl propagován jako Bang, ve kterém byly vychytány a odstraněny ty největší nešvary Bangu. Bang byl a stále je mojí srdcovkou, tudíž jsem byl zvědavý a Samurajský meč koupil.

Opravdu se oproti Bangu odstraňuje největší nešvar – jeden z hráčů už prostě nevypadne ze hry a pak se nemusí jen smutně dívat na zbytek hry jen proto, že si na něj někdo zasedl či mu přišly špatné karty.

Pár dalších věcí se mění, a myslím, že k horšímu. Nestřílí se již bangy, ale útočí se zbraněmi, která má každá jiný a navíc cizí název (např. Kusarigama, Bokken, Naginata a další druhy), což má velmi negativní důsledek na jednoduchost hraní v porovnání s Bangem. Hráči se už nestřílejí – pouze se dostávají do soubojů – dávají si zranění, a pokud přijdou o všechny své body zdraví, nepřichází o život, ale pouze svůj žeton cti. Minimálně tyto dva aspekty by stačily k tomu, abych mohl prohlásit, že ta hra nemá tu skvělou atmosféru Bangu. Jenže ten nejzávažnější prvek, který hru kazí nejvíce, je závěrečné bodování. Ve chvíli, kdy jeden hráč ztratí svůj žeton cti, hra končí a každý tým si spočítá své body. Obrovský rozdíl oproti Bangu, kde bylo jasné, že když zabiju všechny své nepřátele, tak jsem vyhrál. Tady rozhodují jen čísla.

Že Samurajský meč je spíše zklamání svědčí i jeho častý výskyt v různých bazarech či aukcích.

Obhajovatelé Samurajského meče namítají jedinou věc – je to jen základní hra, ke které zatím chybí rozšíření, a proto, ta hra ještě není tak dobrá. Nemají pravdu, základní Bang byl sám o sobě dobrá hra, kterou Město duchů skvěle vylepšilo o zelené karty. Samurajský meč tak dobrá hra v základu není a obávám se, že chybějící atmosféru ani sebelepší rozšíření nepřidá.

A možná nemá takový úspěch i proto, že samurajství pro nás v České republice tolik neznamená, na rozdíl od divokého západu, který máme více v krvi ať už díky Karlu Mayovi a jeho knihám či Limonádovému Joe či oblíbeným filmům s Clintem Eastwoodem.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Samurajský meč' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.06.2014 v 14:15 uživatel Kozy9.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Japonská PártyKozy904.06.2014 14:15

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |