Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Osadníci z Katanu: Historické scénáře II: Trója & Velká čínská zeď
Originální název: Die Siedler von Catan: Historische Szenarien II: Troja & Die Große Mauer
Rok vydání: 2001
Autoři: Klaus Teuber
Výrobci: KOSMOS
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 4 až 6
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Budování civilizace («»), Obchodování («»), Pozor! Rozšíření hry («»), Spolupráce («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Tato sada je rozšířením veleúspěšné hry Osadníci z Katanu. Samostatně je nehratelná - potřebujete základní sadu. K základní hře přibyli dva hrací plány. Oba obsahují nový zajímavý herní mechanismus - spolupráce hráčů. Pro hru 5 a 6 hráčů je potřeba vlastnit také Die Siedler von Catan: Ergänzungs-Set für 5-6 Spieler.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 40
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,84)
Pořadí hry v žebříčku 93.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  31.03.2007 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Trója
Trója vás přenese do antiky, do války o Tróju. Každý kráč, kromě
obvyklého budování měst, vesnic a dalších obvyklých věcí posílá suroviny i jedné ze dvou válčících stran (Tróje nebo Mykénám). Pokaždé, když se nahromadí dost surovin, vypukne bitva a strana, která má víc surovin, má větší šanci vyhrát. Za vítěznou bitvu je bod. Ale pozor: strany jsou dvě, hráči 4 - takže vítězný bod mají dva z nich(resp. 3 při 6-ti hráčích). Ale kdo to je? V tom je právě Trója nová a zábavná - každý své město podporuje tajně, takže někdy se až do poslední chvíle neví, kdo koho podporuje a komu patří body za vítězství té které strany. Ovšem - když podporuji Tróju, přinese mi její vítězná bitbva bod - ale kdo Tróju podporuje se mnou? Co když má víc vesnic a měst než já? Nemám raděj stavět vlastní vesnice? Ale když nepošlu Tróje suroviny, neohrozí mě její prohra příliš?

Tohle rozšíření zkrátka vnáší do hry jiný druh strategie a oceníte ho asi hlavně tehdy, když častěji hrajete se stejnými spoluhráči. Kdo bude jaké město podporovat se losuje, takže není prostor na taktiku typu "Já a Pepa vždycky hrajeme za Mykény".

Trója je zcela samostatným rozšířením, nelze ji kombinovat s "městy" ani s "námořníky", možná s některým rozšířením z "Atlantidy". Hrát může pouze sudý počet (4 nebo 6) hráčů, ve 2 hra ztrácí smysl. To je docela nepříjemné omezení.

Rozhodně je to hra, při které si s "Osadníky" užijete asi nejvíc legrace - sledovat výraz spoluráčů při výsledku bitev a odhadovat kdo hraje s kým a kdo proti komu - to je fakt skvělé!


Vytvořeno:  06.04.2004 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Velká čínská zeď je prima
Pozor: Toto rozšíření je určeno pouze pro hru ve 4 nebo 6 hráčích! Velkou Čínskou zeď hrajeme občas i ve třech, s jistou úpravou pravidel (stejné by to asi bylo i v 5 lidech).

Pokud se vám zdá rozšíření "Města a Rytíři" už poněkud příliš složité (třeba pro hru s menšími dětmi), ale základní verzi už máte ohranou, pak může být Velká čínská zeď to pravé.

Do hry vstupuje nový prvek vnějšího ohrožení (nájezdy Hunů), takže je třeba nesoustředit se jen na výstavbu vlastních vesnic a měst, ale i na budování vám svěřeného úseku Velké zdi, která vás před barbarskými hordami Hunů ochrání. (Obdobně jako stavění rytířů v "Města a rytíři".) Jistě ale také brzy zjistíte, že někdy se Hunové škodící soupeřům docela hodí :-)
Doba hraní je delší než u základní verze.

Je příjemné, že hra obsahuje všechny potřebné dílky i pro 6 hráčů, takže máte-li rozšíření základní verze, nemusíte už nic dalšího dokupovat.

Trója se bohužel v lichém počtu hráčů nedá hrát vůbec - respektive by bylo nutné odstranit právě tu část pravidel, které vytvářejí největší kouzlo tohoto rozšíření - skrytou podporu jedné z válčících stran.


Vytvořeno:  14.03.2004 uživatelem Hanka . Hodnocení:
Doporučení
Hrou jsme nadšeni. Toto hodnocení se vztahuje pouze na Tróju, Velká čínská zeď je sice taky výborná, ale Tróji se nevyrovná v ačnosti. Koupili jsme si k základní hře Osadníci z Katanu všechna rozříšení, které byly u nás k dostání (námořníky, Tróju i Alexandra), ale jestli se chystáte ke koupi některého rozšíření, sáhněte nejdříve po Tróji.
Hru zvládá i osmiletý hráč.
Dalším plusem je i předem natištěná bodová hodnota krajiny a tím je hrací plán přehlednější (pro toho, kdo vyplácí výnosy). Nemůže se také stát, že např. rukávem či hracími kostkami pohnete s čísly.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Osadníci z Katanu: Historické scénáře II: Trója & Velká čínská zeď' obsahuje 6 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 12.03.2009 v 12:08 uživatel Standa.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
spojeniemisho04.05.2006 20:16
Re: spojenieAgáta04.01.2007 23:27
dostupnoststanda06.12.2006 15:37
Kde zakopit?standa06.12.2006 15:40
Re: Kde zakopit?Agáta04.01.2007 23:29
DotazStanda12.03.2009 12:08

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |