Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry)
Originální název: Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry)
Rok vydání: 1997
Autoři: Klaus Teuber
Výrobci: ALBI, KOSMOS
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Budování civilizace («»), Obchodování («»), Pozor! Rozšíření hry («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

„Osadníci z Katanu: Námořníci“ jsou nejoblíbenější rozšiřující sadou známé obchodně stavitelské hry. Poskytuje materiál pro sestavení více ostrovů, kromě cest umožňuje stavět i lodě a mezi suroviny začleňuje zlato. Pravidla obsahují devět rozdílných variant - způsobů, jak tohoto potenciálu využít. Pozor - toto rozšíření lze použít pouze dohromady se základní hrou, nikoli samostatně!Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Herní materiál   Pravidla hry Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry)
  BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 150 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,00) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 62.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  08.03.2011 uživatelem rulen . Hodnocení:
Rozšiřte svůj vliv
Snad ani nelze hodnotit negativně cokoli, co se týká Osadníků z Katanu, je to má nejoblíbenější hra, takže moje hodnocení může být hodně subjektivní.
Toto rozšíření není nijak těžké na prostudování, pravidla se nijak neliší od základní verze, přibývá zde pouze možnost osidlovat nové ostrovy, které jsou za mořem. K těmto ostrovům se dostanete pomocí lodí, které se staví na principu cest, rozdíl je jen v tom, že loď stojí jednu ovci a jedno dřevo. Loď také můžete spustit na moře jen z vesnice nebo města, které máte postavené na pobřeží.
Nové je také jedno pole s názvem zlatonosná řeka, které ovšem nedává žádnou novou surovinu. Pokud máte na tomto poli postavenou vesnici nebo město a padne příslušné číslo, berete kartu (nebo karty) vaší volby. Můžete si tedy vzít jakoukoli surovinu.
V návodu naleznete hned několik scénařů, jak si postavit hrací desku, ale to je samozřejmě čistě jen na vás. Podle mého názoru jsou scénaře opravdu zajímavé a zábavné, takže jen doporučuji si je zahrát.
Toto rozšíření opravdu rozšiřuje vaše hrací možnosti, takže nemůžu hodnotit jinak než plným počtem bodů. Pokud přeci jen chcete malé negativum, pak je to cena, která je totožná se základní hrou a to přece jen není málo, na to, že se jedná "jen" o rozšíření. A ještě upozorňuju, že budete potřebovat větší prostor na stole, popřípadě větší stůl :)


Vytvořeno:  28.08.2010 uživatelem Standa . Hodnocení:
Vzhůru na ostrovy!
Rád bych napsal krátkou recenzi na toto rozšíření Osadníků. Jak již bylo napsáno dříve, hra obsahuje několik scénářů ve variantách pro 3 a 4 hráče. Rád bych se zmínil o dvou scénářích. Nejraději hrajeme scénář Nový svět. Podle návodu se připraví díly krajin vč. moří, zamíchají a náhodně rozloží do rámu. Může vzniknout jeden nebo několik ostrovů. Náhodně se rozdělí i žetony s čísly, ovšem 6 a 8 nesmí ležet vedle sebe. Pak hráči umístí přístavy jak chtějí. Hraje se na 12 bodů, za každou první vesnici postavenou na cizím ostrově (pro daného hráče) obdrží hráč jeden mimořádný bod. Může se stát, že všechny díly s jednou surovinou mají nízká čísla, některé krajiny s čísly 6 a 8 jsou na malých ostrovech atd. Mám stavět pouze na jednom větším ostrově (a být hned u surovin) nebo stavět přes moře i na jiném malém ostrůvku, když tak získám bod navíc? Často hrajeme Osadníky ve třech hráčích a souhlasím s dříve uvedeným názorem, že pro 3 hráče jsou lepší Námořníci, protože na jednom ostrově „základních“ Osadníků je pro 3 hráče hodně místa a takto jsou Osadníci více strategičtí. Druhý scénář, který jsem hrál pouze jednou, a láká mě zahrát podruhé je Velký katan (scénář pro 4 hráče). Hráči mají k dispozici více vesnic a měst, herní plán se skládá větší. Dle návodu se postaví jeden větší a několik menších ostrovů. Všichni začínají na velkém ostrově. Na malých ostrovech nejsou žetony s čísly. Když během hry někdo dorazí na dílek krajiny bez čísla, tak se vytáhne z pytlíku. Později i ty dojdou a ubírá se z velkého ostrova (podle určitých pravidel). A hraje se na 18 vítězných bodů. Byla to legrace, ovšem když se někdo zpočátku nechytí, pak „dohrává“ hru, i když je jasné, že nevyhraje. Scénář potřebuje 2 základní sady, my jsme je neměli (máme ovšem rozšíření pro 5 a 6 hráčů), ale nějak jsme s materiálem zaimprovizovali (pajduláčci, sirky...). Zkrátka Námořníci jsou dobré zpestření Osadníků.


Vytvořeno:  16.03.2006 uživatelem Ondra . Hodnocení:
Super hra
Je to skvělá hra, nebo spíš super rozšíření. Moc se mi líbí, že teď se dá hrát mnohem více možností, nejenom samotný Katan a je mnohem větší prostor, takže je stavba jednodušší a zvlášť skvělá je nová ZLATONOSNÁ ŘEKA. Prostě skvělé rozšíření k Osadníkům. Jediný problém je, že to je tak drahé.


Vytvořeno:  08.05.2005 uživatelem greyhound . Hodnocení:
Oživení hry
Rozšíření Námořníci mám asi tři týdny, a už po prvních hrách je jasné, že je to oživení proti samotné základní hře, hraní je teď delší a zajímavější, jde si více vyhrát s hracím plánem, hra je tak variabilnější a zajímavější je boj o nejdelší obchodní cestu, zatímco v základní hře moc dlouhé silnice stavět nešlo kvůli nutnosti budovat vesnice a města, nyní je to boj o důležité dva body díky možnosti budovat vodní cestu :-) Take zvětšení plánu je dobré, i když většinou hrajeme tři nebo i dva (každý za dvě barvy), tak původní Katan byl poněkud těsný. Rozšíření tak každému doporučuji :-)


Vytvořeno:  16.12.2004 uživatelem Marco . Hodnocení:
Moc, moc dobré
Hraji Osadníky pár měsíců a jsem jimi stále nadšen. Je to dle mého zatím nejlepší hra, se kterou jsem se setkal. Rozšíření - Námořníci jsem si koupil hned se základní sadou a její výhody doceňuji teprve teď, kdy už základní verzi mám řádně obehranou.
Nějvětší předností tohoto rozšíření jsou vytvořené scénáře pro 3 hráče. Základní verze Osadníků v tomto počtu hráčů je přeci jen méně zajímavá (je v ní "příliš" místa na ostrově a tudíž se nemusí příliš přemýšlet kam se rozvíjet, nějaké místo se vždy najde, což považuji za mínus).
Jednotlivé scénáře jsou zajímavé, nás asi nejvíce baví čtyři ostovy. "Objevitelská" varianta je určitě nejzábavnější, ale taky "nejnáhodnější" (stává se, že má někdo ostrovy s pevninou vedle sebe a tím získává rozhodující výhodu).
K záporům snad jen klasický povzdech každého "normálního" hráče. Za 45 lodiček + jednoho piráta a vymyšlení několika scénářů není cena moc "směroplatná" (jak by řekla Máňa ve filmu Kulový blesk).


Vytvořeno:  27.04.2004 uživatelem Mirunak . Hodnocení:
Je pro osadníky Katan těsný - vyplujte na širé moře
První rozšíření osadníků má pouze několik změn od základních pravidel. Je zde nová stavba - loď. Za tu zaplatíte 1 ovci a 1 dřevo. Lodě lze spustit na moře jen z vesnice, kterou mám umístěnu na pobřeží. Lze navázat na silnici lodní cestou, ale musí být mezi silnicí a lodní cestou vesnice hráče, který ji chce stavět. Autoři připravili několik scénářů, které doporučuji hrát dle jejich návodu. Samozřejmě nic nebrání tomu, aby kdo chce hrát, si vytvořil svůj scénář. Co však považuji za velký plus tohoto rozšíření, je ta skutečnost, že jsou vytvořeny dva scénáře, jeden pro 3 hráče a druhý pro 4 hráče. To nenajdete v žádném jiném rozšíření. Autoři přidali nové hrací pole, a to zlatý důl. Ten však neprodukuje zlato, ale kdo jej obsadí má možnost, když padne jeho číslo si vzít z banku libovolnou surovinu. Je zde možnost získávat další body, když svojí plavbou objevíte nový ostrov a na něm založíte svojí vesnici, dostáváte bod. Rovněž zde můžete hrát i pirátskou variantu. To je černá loď a má téměř stejnou funkci jako zloděj v základní sadě.
Co říci závěrem ? Hra je delší než základní sada, hraje se na 12 nebo 13 bodů, ale pokud chcete oživit své Osadníky, je toto ideální volba. Všechny scénáře jsou výborné. Nám se asi nejvíce líbil scénář Oceánie, kde máte mateřský ostrov ze kterého plujete na širé moře, ale políčka jsou otočena, tak nevíte zda narazíte jen na moře nebo se stanete novým objevitelem ostrovů. A surovinové políčko můžete začít osídlovat jako ostrov, i když vůbec netušíte jak bude ostrov veliký nebo to bude jen jedno surovinové políčko.
Toto rozšíření vřele doporučuji, protože kdo má rád základní sadu, tímto rozšířením nebude určitě zklamán.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Osadníci z Katanu: Námořníci (rozšíření hry)' obsahuje 14 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 07.03.2010 v 23:05 uživatel Raptorix.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Nejasnost v pravidlechPetrBa08.01.2007 15:22
Re: Nejasnost v pravidlechtondakolik04.01.2008 20:21
Rozšíření pro 5-6 hračůstanda14.01.2007 13:52
Verze ?honzidolar09.03.2009 23:32
Re: Verze ?Beholder10.03.2009 07:17
Re: Verze ?honzidolar10.03.2009 10:05
Re: Verze ?honzidolar10.03.2009 12:22
Re: Verze ?Beholder10.03.2009 14:14
Re: Verze ?honzidolar10.03.2009 18:42
Re: Verze ?Beholder10.03.2009 19:10
Re: Verze ?honzidolar10.03.2009 21:10
Re: Verze ?Beholder10.03.2009 21:40
Re: Verze ?Raptorix07.03.2010 23:05
Dotaz na pravidlaskyfire28.02.2010 15:18

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |