Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Koňský trh
Originální název: Kuhhandel
Rok vydání: 1985
Autoři: Rudiger Koltze
Výrobci: RAVENSBURGER
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 3 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Aukce/dražba/licitace («»), Blafování («»), Karetní hra («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Každý hráč se snaží získat karty zvířat s co nejvyšší bodovou hodnotou a sice buď prostřednictvím dražby nebo na tzv. „koňském trhu“. Vítězí ten, kdo má na konci nejvíce bodů.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain GamewebOcenění hry

  1985 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 24
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,61)
Pořadí hry v žebříčku 162.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  13.10.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Zábava s obchodováním a blafováním

Na první pohled na mne hra Kuhhandel působila poměrně dětsky a nezajímavě. Malá krabička obsahovala karty peněz a zvířat. První dojem vzal ale za své po prvním sehrání této velmi zábavné hry.

Pravidla hry jsou velmi jednoduchá. Hráči začínají hru s 60 penězi a dvěmi nulovými blafovacími kartami. Čtyřikrát za hru si doberou další peníze, což způsobuje mírnou inflaci a ceny také proto během hry rostou. Hráč na tahu má dvě možnosti:

  • otočit kartu zvířete a zahájí dražbu
      • ostatní se překřikují, kdo dá za dané zvíře víc. Jakmile je dražba u konce, hráč, který dal nejvíc, musí cenu zaplatit tomu, kdo vyvolával a bere si zvíře.
  • nabídnout jinému hráči, který vlastní stejné zvíře, "handl"
      • vybere si libovolný obnos peněz, položí jej na stůl a s patřičným komentářem (který nemusí být pravdivý) se snažií dosáhnout buď toho, že hráč s daným zvířetem nabídku příjme, nebo dá protinávrh. V druhém případě si hráči peníze vymění a ten, který dal víc, si vezme i zvíře.

Oba tyto principy dodávají hře velmi důležité a podstatné koření - humor. ten je způsobený nejen neustálou komunikací hráčů, ale také výbornou grafikou obrázků. Místností se většinou ozývá: "prvotřídní kousek, překrásné prasátko, výborný hlídač,..." Handl je také plný humoru - nikdy nevíte, kolik Vám protihráč vlastně nabízí. Poskytnete - li totiž protinabídku třeba jen o deset peněz vyšší, získáte totiž zvíře téměř zadarmo. Hráči si totiž vyměněné peníze nechávají.

Hra má hezký spád, výbornou úroveň komunikace mezi hráči a také od hráčů vyžaduje schonost správně odhadnout situaci a protihráče. Jediná výtka je asi k tomu, že opravdu dobrou zábavu nabízí až ve čtyřech a pěti hráčích - ve třech je to spíše nouzové řešení. Ačkoliv se jedná čistě o karetní hru, už během první partie zapomenete na to, že se jedná jen o karty. Naopak tuto vlastnost oceníte, pokud se chystáte na dovolenou nebo na návštěvu. Stručně řečeno: geniální nápad v malém balení.

 Vytvořeno:  14.12.2003 uživatelem Budy . Hodnocení:
Jak je krásně chlupatá, nepřisadíte si někdo???
I takovýhle vychvalování sem už při téhle hře zažil... nejlepší sou ty lidi např. ve vlaku okolo, kteří chudáci většinou nechápou.... :) Skvělá hra!!!!!


Vytvořeno:  05.04.2003 uživatelem Kolík Aťsepicnu . Hodnocení:
Kdo chce na koňském trhu uspět musí umět své zvíře vychválit.
Hra je prostě úžasná.

Je dobrá do herny , hospůdky, na vandr či do vlaku a když je třeba přestoupit stačí, když každý vezme své peníze a zvířátka a hra se může dohrát třeba v kupé či na čtyřce.

Nejkouzelnější je komunikace hráčů. Jeden hráč za druhým otáčí vrchní karu z balíčku zvířátek a snaží se toto zvířátko prodat za co nejlepší cenu ..."á máme tu kohoutka, nádherný kousek za kterého by byla ostuda nabízet méně jak 30"... po dosažení nejvyšší nabídky ..." a opravdu už za toho skvostného pejska nikdo nedáte více"... hráč který zvířátko dražil dostane od kupujícího peníze a může se těšit že koupí další zvíře, jenž otáčí hráč vedle něj po směru hry ..." a máme tu kozičku, koukám pán už má kozlíka a kocourka, kupte jim do chlívku ještě druhou kozičku a máte doma celou slepičku, ... kozička poprvé... kozička za 300 poprvé... kozička za 300 potřetí... pán v pruhovaném tričku se stal majitelem výstavního párku koziček"...
A hra běží dál ..." tady mladá dáma s krásnýma modrýma očima si nemůže nechat ujít příležitost ke koupí krásného růžového čuníka"... včíl už naslouchá celý vagón a někteří se neskrývavě baví, postarší babičky potichu vzpomínají na svá mladá léta, no najde se i nějaký ten bručoun či ospalec, ale když přijde řada na vychvalování ona i on pookřeje a vzdá svůj pokus dospat probdělou noc.

A u handlířů se pomalu kupí jednotlivá zvířátka. Někde to vypadá jak v Hrusících na návsi o pouti kde Mikeš s čuníkem a kozlem dělali pěnkej virvál.
Hra se blíží ke konci a stále častěji dochází na "obálkovou metodu" kde se využijí i karty s nulovou finanční hodnotou, ale to už se dočtete v pravidlech.

Kdo nás slyšel hrát letos v létě na Vltavě ve vodáckým kempu, určitě nezapomene na to množství vychvalovaných zvířátek.

Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Koňský trh' obsahuje 1 příspěvek. Poslední příspěvek vytvořil dne 15.01.2009 v 07:57 uživatel Standa.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Máte někdo prosím česká pravidla?Standa15.01.2009 07:57

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |