Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Tantrix
Originální název: Tantrix
Rok vydání: 1995
Autoři: Mike McManaway
Výrobci: FAMILY GAMES
Dovozci: BILLARD CENTRUM
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hra se skládá z 56 kamenů šestiúhelníkového tvaru. Na každém kamenu jsou tři linie v různých barvách (celkově jsou barevy 4) Hráči se vhodným přikládáním kamenů snaží vytvořit co nejdelšího hada svojí barvy, a zároveň co nejvíce zkomplikovat stavění svým soupeřům.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Cestovní balení
HraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Svět deskových herHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 24
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,64)
Pořadí hry v žebříčku 148.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  23.10.2003 uživatelem Lau . Hodnocení:
Dobrá hra
Souhlasím s Morguem, že se jadná o velmi chytrou hru. V podstatě souhlasím se vším, co napsal. Snad jen doplním, že herní žetony jsou vyrobeny z bakelitu a jsou velmi příjemné pro uchopení a držení v ruce.
Pro ty, kteří neumějí moc dobře anglicky nebo si nejsou úplně jisti svým překladem, existují dobře provedené stránky Klubu Tantrixu na Slovensku www.tantrix.sk. Slovenština je nám stále velmi blízký jazyk, přesto nedávno narození by mohli mít problémy. Pro ty doporučuji téměř doslovný překlad na www.hlavolam.com/hlavolamy/tantrix.htm.


Vytvořeno:  11.07.2003 uživatelem Pavla . Hodnocení:
Chytne a nepustí :-)))
Tantrix jsem objevila v obchodě na dovolené náhodou a můžu jej všem jen doporučit. Je to hra zábavná a plná napětí, ve které si může najít to svoje každý. Pokud máte skvělou paměť a hodláte ji využít na naučení se všech kostek, pak je to hra čistě strategická, protože přesně víte, které kostky ještě nebyly taženy. Pokud se raději necháte překvapit, je do hry zapojena i porce štěstí a náhody. Pravidla jsou naprosto jednoduchá a je jich málo, takže jsou skoro vyloučeny hádky o pravidla. Hra je sice strategická, ale ne tak plánovitá jako třeba šachy, takže v ní má šanci uspět i naprostý nováček proti někomu zkušenému.
Zkušebně zahrát si můžete na www.tantrix.com. Hra je vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti a to již od nejmenších, které si mohou na barevných šestiúhelnících procvičovat barvy a tvary a později skládat kolečka či vlnovky (nebo srdíčka). My starší můžeme hrát až se třemi dalšími hráči (počet je omezen počtem barev) a snažit se o co nejdelší kolečko (dvojnásobné body) či čáru nebo vzít hozenou rukavici a pokusit se vyřešit některé z hlavolamů nabízených v pravidlech. Nebo si jen tak skládat pro radost. Hru je možné hrát i s více sety najednou a další skvělá věc je, že nevadí, pokud se některá kostka ztratí, jde hrát i bez ní. :-)))


Vytvořeno:  14.06.2003 uživatelem Morgue . Hodnocení:
Tantrix
Hra má velmi chytrá pravidla, navíc je celkem estetická. Podíl náhody je zde velmi malý. Vzhledem k tomu, že se Tantrix dá hrát i sám se sebou (celkem se dá Tantrix hrát na 3, nebo 4 způsoby, navíc si hráč může vytvářet obrazce jen tak pro radost), vydrží dost dlouho. Tantrix je dost nová hra (myslím stylem), neboť hru byť trochu podobnou jsem nezahlédl. Pravidla jsou jasná a jednoduchá, bohužel zatím (rok 2003) v angličtině, ale to zas tak moc nevadí, protože dost pochybuji, že by si tuto hru kupoval někdo, kdo není velmi hravý (pro hráče, kteří mají v oblibě Člověče napij se a jiné "pivní" hry Tantrix prostě není), ochotný přemýšlet dopředu, a většina takovýchto lidí umí anglicky. Herní princip je tak jednoduchý, až by se to dálo podivné, ale, jak říká prof. Hrbolek, tak tomu nenííí. Pokud hráč není ochoten přemýšlet dopředu a promyšleně "chybovat" zřejmě prohraje, protože té náhody v Tantrixu fakt moc není. Materiál, ze kterého hra je : Obal - pevná, solidní látka, zřejmě umělé vlákno, navíc na zip, herní hexy - velmi pěkně provedené, je to nějaký plast, ale velmi pevný, žádný PET.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |