Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Aktivity 2
Originální název: Activity 2
Rok vydání: 2002
Výrobci: PIATNIK
Dovozci: PIATNIK
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 16
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Hra se slovy («»), Logika a dedukce («»), Motorická hra («»), Párty hra («»), Spolupráce («»), Závodění («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Hra vhodná pro větší skupiny hráčů. Chcete-li popojít figurkou po herním plánu, musíte spoluhráčům do časového limitu sdělit pojem, který jste si vytáhl na kartičce. Máte ale vždy stanoven i způsob, jakým musíte onen pojem sdělit – kresbou, pantomimou nebo opisem jinými slovy. Existuje též ve snazší a kratší dětské variantě.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice a rozložená hraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Pokud máte rádi hru Activity, téměř jistě se vám bude líbit i hra Time´s Up!
  Pravidla hry   BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 180 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,88) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 79.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  18.07.2011 uživatelem paulhunter . Hodnocení:
Zábavná hra na společné akce
S hrou Activity jsem se setkal teprve nedávno, dlouho jsem o ní slýchával od přátel, že je to úžasná hra. Rozhodně se jedná o hru, která "stmelí" kolektiv a při které se všichni pobaví.

Hra nepřináší nic nového, vždyť předvádění pantomimy, hádání slov nebo kreslení patří už k dávno zažitým zábavám. Ovšem hra Activity tomu dala "obal" a seskupila všechny (no, ještě se k tomu vrátím) aktivity.
Activity obsahuje (obsahují) pěkný hrací plán, figurky, přesípací hodiny a obrovské množství kartiček s úkoly. Bohužel, cena je už trochu vyšší, což dělá především "značka", neboť stejně laděné hry od méně známých výrobců dosahují daleko nižších částek.

Po velkém množství odehraných her již začnou být úkoly známější a už nebudou tak obtížné jako poprvé, ale s tím nelze nic dělat.

+ zábava pro velký počet lidí
+ zábava pro každého
+ pěkné zpracování

- cena
- hra obsahuje "jen" 3 aktivity

= Zajímavá hra, ovšem v mých očích nedosahuje pověsti, která jí předchází.


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Activity Original 2 - aktivitou k zábavě
U hry Activity se spolehlivě zabaví tři až dvanáct hráčů. Ale co jsou vlastně Activity? To vám nejlépe prozradí už jejich jméno, opravdu u nich budete muset být aktivní, ať už slovně, kreslířsky nebo mimicky.

O tuto sytě zelenou krabici jste už určitě alespoň jednou v nějakém obchodě očima zavadili. V podstatě není ničím výrazná, ale přesto upoutá pozornost. Co je ovšem mnohem důležitější a zajímavější je její obsah. Všemu kraluje 550 karet, které obsahují vždy šest pojmů, dohromady na vás tedy ve hře čeká neskutečných 3300 úkolů. Karty jsou rozděleny podle svého rubu do tří obtížností od trojky do pětky.

Neméně důležitou součástí hry je plán, po němž se jako had vine trať pro dřevěné figurky. Ty jsou vyvedeny velmi netradičně a jsou pěkně velké, takže se při hře dobře vyjímají. Vše pak dotváří přesýpací hodiny, které do hry přinesou špetku napětí. Kromě zmiňovaného obsahu je nutný papír a dobře ořezaná tužka.

Activity jsou primárně hrou týmovou. Jedinou výjimkou je hra tří hráčů, při které soupeří každý s každým. Této variantě je v pravidlech věnován samostatný odstavec, my se ovšem budeme zabývat hlavně primární týmovou hrou.

Hráči se na úvod rozdělí maximálně do čtyř týmů po dvou, třech či čtyřech hráčích. Každá ze skupinek si zvolí barvu figurky a postaví ji na startovní políčko. Určený hráč začínajícího týmu si vybere jednu z obtížností (kartičku s číslem tři, čtyři nebo pět) a může si na ní zvolit jeden z pojmů. U každého z pojmů je vyobrazen symbol s určitým barevným pozadím. Tyto jednotlivé obrázky odpovídají i čtverečkům na hracím plánu. Nyní ukáže vybraný pojem členům soupeřících týmů. Jeho úkolem je znázornit toto slovo tak, aby jej dokázali uhodnout jeho spoluhráči.

Jak jsme již zmínili, existují tři způsoby předvádění pojmů. Nejsnadnějším je mluvení, při němž může vyprávějící pojem jakkoliv okecat, aniž by použil slovo se stejným základem.

Druhou, náročnější variantou je nakreslení daného pojmu. Samozřejmě se většinou jedná o těžko znázornitelné slovíčka, a tak si při malování užijete obrovskou spoustu legrace.

Ovšem třetí, nejzábavnější a také nejoblíbenější variantou hry je pantomima. Předvádějící hráč při ní může klidně stát a použít řeč celého těla, aby předvedl ostatním třeba jízdu na kole.

V průběhu může gestikulací či grimasami naznačovat hádajícím, jestli se ubírají správným směrem. Všechny tři úkoly odměřují přesýpací hodiny. Po dopadení posledního zrníčka je snažení úspěšně či neúspěšně u konce. Pokud spoluhráči pojem uhodli, mohou svoji figurku posunout o tolik políček, kolik je obtížnost kartičky.

Další kola budou mít ovšem trochu odlišný průběh, protože znázorňovaný pojem nemůže vybírat hráč, ale je určen políčkem, na kterém stojí figurka týmu. Samozřejmě v předvádění se pravidelně musí všichni členové střídat.

Na kartičkách může být některý z pojmů znázorněn i červeným písmem. V tomto případě hádají slovo všichni a ne pouze členové hráčova týmu. Bodově ohodnocen je jak tým, který uhodne, tak tým předvádějícího hráče. Toto je zároveň princip, kterým lze Activity hrát i ve třech hráčích.

Taktický nádech do hry přináší skutečnost, že pokud tým figurkou dojde na políčko, které už je obsazené, odsune postavičku, která na tom místě stála o jeden čtvereček zpět.

Nevýhodou soupeření tří hráčů je, že hra je příliš rychle u konce, protože se posouvají v případě uhodnutí dvě figurky, obě o plný počet bodů, ovšem průběh můžete prodloužit, pokud patřičně ponížíte bodové hodnoty kartiček.

Activity u nás získaly ocenění hračka roku 2009, ale původně pochází z Rakouska. Pokud by se vám náhodou vyčerpalo oněch 550 karet s pojmy, můžete si za pár korun dokoupit rozšíření obsahující dalších 660 pojmů. Přesto se při častém hraní i přes velký počet pojmů začnou úkoly opakovat.

Jedná se prioritně o zábavu na párty, ale skvěle se u ní zabaví i rodina se staršími dětmi. Activity je od dvanácti díky slovní zásobě, protože s některými pojmy by měla mladší část populace problémy. Pro ně vydala firma Piatnik samostatné hry, které se jmenují Activity Děti (od čtyř let) a Activity Junior (od osmi let). Na trhu jsou i další podobně zaměřené hry, třeba Teď předveď! specializující se na české a světové filmy (recenze Teď předveď).

Activity skýtají přehluboký rybník plný šplouchající veselé zábavy. U této hry platí jasné pravidlo, že čím víc hráčů se partie účastní, tím víc legrace si užijete. V každém případě je můžeme doporučit každému, kdo se chce pobavit, ale zároveň si i procvičit ztuhlé svaly, mozkové závity a kresličské schopnosti. V Activitách je vše dovoleno.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/19/recenze-activity-original-2-aktivitou-k-zabave


Vytvořeno:  01.10.2006 uživatelem poutník . Hodnocení:
Silvestr bez Aktivit nelze
Na Silvestra ji hrajeme už několik let a vždy se na ni moc těšíme. Ovšem během roku ji vytáhneme ze skříně jen vyjímečně. Hodí se i na návštěvu, kde se lidé chtějí a umějí aktivně bavit, herecká pantomima je občas jedinečná. Určitě ji vyzkoušejte, stojí to za to, každý týden ji ale hrát nebude nikdo.
Jediné nedostatky jsou v nesprávném bodovém ohodnocení některých slov, na tom jsem se shodl nezávisle s více lidma. A nehrajeme rým a řetěz. Velká krabice nevadí, většinou je potřeba mnohem víc místa na hru samotnou.


Vytvořeno:  28.08.2006 uživatelem misa . Hodnocení:
activity
Hra Activity je teď ta nejoblíbenější hra na trhu. Nejen, že skvěle pobaví, ale i krásně zabere čas při kterém bývá občas nuda. Když ji hrajeme, kolikrát nemůžu dál, protože od toho věčného smíchu jsem už natolik vyčerpaná, že to prostě nejde představte si např. když má někdo za úkol předvést pantomimu baletku a přitom má 100kilo. Je to mazec.


Vytvořeno:  08.08.2006 uživatelem Honnza . Hodnocení:
Hra je pro pobavení jako zrozená
Autoři ACTIVITY vymysleli tuto skvělou hru, která je pro pobavení jako zrozená. Máte za úkol dosáhnout cílového pole, kde splnit závěrečný úkol. A jak se ho dosáhne? Žádné kostky na házení, ale mozkem. Hra je pro 3 až 16 (!!) hráčů.
Hráči znázorňují pojmy a druzí je musí uhodnout. Velká sranda tedy je, když se má například pantomimou předvést prostitutka nebo homosexuálové. Hra je skvělá také cesty a zaručeně se s ní pobavíte.


Vytvořeno:  22.03.2006 uživatelem Ariadna . Hodnocení:
Na mejdany super hra
Hrála jsem ji už mnohokrát! Čím víc nebo častěji ji hraju, tím pro mě strácí své kouzlo. Ale když vzpomínám na záčátky, tak mohu říci, že o zábavu bylo vždy postaráno!
Doporučuji hrát v max. 6 lidech - v 8 a více je pozornost hráčů strhávána jinam (obzvlášť na alkoholových večírcích) a je těžké udržet klid. Jinak na Silvestra jsme to hráli v 11 lidech a myslím, že si ji někteří rádi zopakují :o)


Vytvořeno:  22.02.2006 uživatelem tadu . Hodnocení:
sranda...
...tak by se dala definovat hlavní myšlenka této hry. Zvedne náladu i procvičí mozek. Vzácná kombinace.
Pokud hledáte hru, která by se hodila např. i pro ne příliš stmelné kolektivy, kde se lidé třeba ani moc neznají, je to to pravé. Je interaktivní a nikdo není sám za sebe. komunikace je zde velice důležitá a tím je to zkrátka společenská hra se vším všudy. Hádání slov, významu obrázků či pantomimy zaručují, že se nikdo nebude ani mimo svůj herní čas nudit, což si přiznejme u jiných her často děje...
Jediná kosmetická vada je, že ač je katriček se slovy mnoho, přeborníci v hraní již některé krkolomné formulace, které by nováčkovi ani nepřišly na mysl, odhanou z prvního gesta, náznaku či tahu.


Vytvořeno:  03.01.2006 uživatelem Lau . Hodnocení:
Spousta legrace
Nemohu jinak, než dát plný počet. Celou rodinu tahle hra nadchla a užíváme si spoustu legrace. Protože tahle hra je určena pro hráče od 12 let, má s nimi občas moje desetiletá neteř problémy, ale o to víc legrace si užijeme. Kdo má poznat v nějaké kočce, nad kterou jsou čísla od jedné do deseti, časovanou pumu??? Takže už vyrážíme do prodejny pro Activity Junior.


Vytvořeno:  05.09.2005 uživatelem sanchez . Hodnocení:
obměna hry
Máte-li málo času nebo se vám nechce hrát znova od začátku??? Zkuste si každý vytáhnout jednu kartičku a všechny pojmy z kartičky předvést pantomimou (samozřejmě kromě rýmu :o)) nám se to osvědčilo na 100%.


Vytvořeno:  09.03.2005 uživatelem Vicino . Hodnocení:
Mimo jiné o rozšiřujícím balíčku
I já předesílám, že jde pro mě o jednu z nejzábavnějších her, jakou jsem kdy hrála. Pobavit je vlastně její jediný cíl a daří se jí to skvěle. Člověk při ní nemusí být kdovíjaký talent či myslitel, stačí když má v sobě trochu komediantství a smyslu pro humor. Na mejdan či na dovolenou nebo na hory je to prostě super. Po několikerém hraní zjistíte, že pravidla jsou dobře vymyšlená a to včetně závěru nebo někým zatracovanému RÝMU či ŘETĚZU. Až budete zkušení hráči, zjistíte, že připravit se o tato dvě zpestření je věčná škoda. Vůbec nejsou krkolomná či těžká, jde o to jen je zkusit a přinesou vám porci zábavy navíc. A že je závěr zdlouhavý? Vůbec ne! Těžko tu totiž někdo vyhraje systémem start - cíl. A v závěru právě často hru rozhodnou ve svůj prospěch i zdánliví outsideři, což zajišťuje napětí do poslední chvíle. Uhádnutí slov náhodou moc nehrozí, kartiček je 440, každá se 6 pojmy, takže pravděpodobnost, že by si někdo vytáhl stejnou a všichni si například při kreslení nějakého zvířete vybavili zrovna hledanou "býčí šíji", je nízká. "Zvířecích" pojmů je tady totiž spousta. Ale i tak můžete pro jistotu využít jednoduchý postup - odehrané kartičky dávat stranou a brát jen nové. Než odehrajete všech 440 kartiček, bude vaše dovolená s jistotou minulostí a do příště už si nikdo nic pamatovat nebude. A ono dokoupení rozšiřujícího balíčku moc nedoporučuji, za 190,- korun totiž získáte jen 100 dalších karet, některé navíc s pojmy mnohem šílenějšími než v původní sadě. Jak byste například přesně nakreslili pojem "bublina s textem v komiksu"? Nekecám - to tam fakt je!


Vytvořeno:  03.02.2005 uživatelem Anna . Hodnocení:
...slovo lze uhodnout i náhodou
Aktivity jsou hezká hra, je při ní spousta zábavy, hlavně když se sejde velká parta a nikdo nemá při sobě BANG! (to pak kluci raději pokřikují a střílí). Trochu mi na té hře ale vadí, že pokud to hrajeme několikrát ve stejném složení lidí, objevují se už slova, která si pamatujeme a jejich uhodnutí je potom snadnější. Myslím, že je sice slov hodně, ale ne nevyčerpatelně a dřív nebo později se začnou opakovat. Třeba když někdo začne kreslit krávu (nebo něco podobného), tak je všem jasné, že hledaná dvě slova jsou býčí šíje. Asi tomu pomůže rozšiřující balíček.

Také se někdy může stát, že uhodnete slovo bez jakékoliv nápovědy. Když jsme hráli ve 4 lidech (dvojice já a brácha proti našim partnerům) a naše dvojice byla ve finále, měla jsem kreslit slovo a brácha hádal. Abychom neuhodli,začla bráchu jeho slečna rozptylovat, pošťuchovat a tak podobně. No a protože ji chtěl rychle odehnat, tak ji odstrčil a řekl jenom KUŠ!. A to bylo přesně to hledané slovo :). Neuplynula ani vteřina od začátku malování a my už jsme byli vítězi. Takže pozor, záměrně vyrušovat soutežící při Aktivitách se nevyplácí.


Vytvořeno:  27.01.2005 uživatelem Verca . Hodnocení:
vychytávka
Activity je nestrategická oddychová hra. 4 hvězdičky dávám jen proto, že jsem právě ohodnotila Měděný kotlík, se kterým se Activity co do promyšlenostií srovnat rozhodně nedají. Samozřejmě to není na úkor zábavnosti, právě naopak (viz. Gouda gouda nebo Slepičí olympiáda).....ok, připisuju půlhvězdičku :-).

Jinak malou vychytávku: Kdo zná Activity, chtěl by si je zahrát a je tak trochu socka, tak si lze koupit Activity-rozšíření (=pouze kartičky) asi za 150,-. Místo originál herního plánu lze s úspěchem použít plán na Člověče nezlob se pro 6 hráčů, který má každý určitě doma. Vytvoří tak Originál Activity Originál :-).


Vytvořeno:  17.01.2005 uživatelem mekele . Hodnocení:
Opravdu stojí za to!!
Tato hra je naprosto Super, hrajeme ji s děckama doma i v hospodě,a vždy se dobře pobavíme. Při předvádění pantomimy nám už ani nevadí lidi, kteří se na nás dívají a říkají si, co je to za paka, co to tam dělají. Dost často se k nám připojí i někdo nový. Opravdu ji můžu doporučit. Pokud se rádi s přáteli bavíte, tak si ji určitě kupte. TA HRA STOJÍ ZA TO.


Vytvořeno:  08.01.2005 uživatelem alatariel . Hodnocení:
pro společnost
Aktivity je hra, při které se opravdu nasmějete. Například když se má nakreslit husa, dotyčný ji nakreslí a vám se zdá nějaká "divná". Pak si uvědomíte, že je to proto, že místou dvou nakreslil čtyři nohy :-). Tato hra se výborně hodí pro společnost, která se na večírku nechce jen opít. Super!


Vytvořeno:  05.01.2005 uživatelem GeniuZ . Hodnocení:
Jedna z nejlepších her
Neznám hru, při které by byla větší zábava.
Ve hře jde o souboj týmů (možno i jedinců), kdy vždy jeden člověk znázurňuje, tj. kreslí nebo popisuje nebo předvádí(pantomima) a ostatní hádají.
K této hře se vracíme už několik let a stále nás nepřestala bavit.


Vytvořeno:  26.08.2004 uživatelem Stanley . Hodnocení:
Výborná hra pro větší společnost.
Aktivity Vám budou nejspíš trochu připomínat televizní soutěž KUFR.
V podstatě to ani není desková hra, i když má plán, po kterém postupují družstva vpřed. Malujete, předvádíte, popisujete pojmy z kartiček svému družstvu. To vše v daném časovém limitu.

+ skvělá hra na večírek pro 4-16 lidí
+ hodně se u ní pobavíte a nasmějete
+ obrovská, nevyčerpatelná zásoba pojmů
+ příznivá cena

- zvláštní bodové hodnocení některých pojmů(těžké slovo=málo bodů a naopak)
- přesýpaci hodiny se občas zastaví(alespoň nám se to stává)
- konec hry je příliš těžký a z toho důvodu hodně dlouhý. Doporučuji ukončení hry zjednodušit.
- RÝM je dost krkolomný. My na něj ani nehrajeme.

Jste-li organizátorem různých společenských akcí a večírků, kupte tuto hru a máte o zábavu postaráno.


Vytvořeno:  13.07.2004 uživatelem Nathaelen . Hodnocení:
nepromyšlený překlad
Tato hra je sice hodně zábavná, ale hodně se na ní podepsala nepromyšlená jazyková mutace. Některá slova, která jsou zřejmě v angličtině náročná, a tedy hodnocená vysokým počtem bodů, jsou naopak v češtině naprosto banální. Počet bodů přitom zůstal nezměněn. To je ale podle mě jedinou vadou.


Vytvořeno:  20.12.2002 uživatelem Andrea . Hodnocení:
Aktivity
Tuto hru bereme s sebou, když jezdíte s dětmi na tábor. Není to však hra určená pro děti, ale pro pobavení vedoucích když děti spí. Doporučuji všem.


Vytvořeno:  18.11.2002 uživatelem Půča . Hodnocení:
Skvělá hra
Výborná hra na party s přáteli, skvěle se pobavíte a zablbnete!!!Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Aktivity 2' obsahuje 16 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 11.01.2013 v 19:42 uživatel miwinkaa.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
super hra na večer s přátelistána15.08.2006 08:35
rozdil original a 2vraba05.12.2006 23:00
Re: rozdil original a 2kráčmerka26.12.2006 14:16
Konec Activity 22vkjmch27.12.2006 02:07
Re: Konec Activity 2kráčmerka04.01.2007 21:53
Re: Konec Activity 22vkjmch05.01.2007 07:41
Re: rozdil original a 22vkjmch05.01.2007 08:04
Obtížnost pojmů2vkjmch05.01.2007 09:40
HraSába01.09.2007 13:49
radahobhopka25.03.2008 13:01
Re: radaCholerus25.03.2008 17:44
rozšířeníLazyt10.12.2008 20:23
Re: rozšířeníAndy63604.08.2011 15:09
Re: rozšířenídilli06.08.2011 09:31
Dobré Alternativní pravidloRay170725.08.2009 21:25
Kdo nehrál nepochopí!miwinkaa11.01.2013 19:42

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |