Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření)
Originální název: Carcassonne: Handler und Baumeister
Rok vydání: 2003
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Výrobci: HANS IM GLÜCK, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»), Pozor! Rozšíření hry («»), Spojování («»), Spolupráce («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Další přírůstek do rodiny "Carcassonnů"... Přidáním k základní sadě získáte nové kartičky a figurky, které základní hru nebo hru s prvním rozšířením dělají ještě zajímavější...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiál
Rozehraná hra
Herní materiál
Herní materiál
Herní materiál
Krabice - zadní strana
         Zajímavé odkazy

  Herní materiál   Seznam karet
  Funagain Gameweb   Pravidla hry Carcassonne 2. rozšíření
  BoardGameGeek   Svět deskových her
  Informace o hře na internetovém obchodu Ostrov pokladů   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 401 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,21) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 19.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  01.09.2012 uživatelem Marteen . Hodnocení:
Výborné rozšíření k základní hře
Jedná se velmi povedené rozšíření, které bych označil zřejmě za nejlepší ze všech, co jsem zatím hrál (1., 2., 4., 6.). Po půl roce hraní samotné základní hry většinou ve dvou lidech jsem přemýšlel, jaké rozšíření zakoupit a zvolil jsem Kupce a stavitele a hra tím dostala zcela nový náboj a rozměr. Časem jsem vyzkoušel ještě i další tři rozšíření v kombinaci se základní hrou, ale zatím žádné jiné neovlivnilo hru tolik, jak právě druhé rozšíření. V současnosti hraji hru s 1., 2. a 6. rozšířením. Občas si zahraju Věž, která je trošku zákeřnější a když s ní hrajeme, tak to částečně omezuje strategie, protože se u nás většinou hráči soustředí víc na demolici než stavění.


Vytvořeno:  19.10.2011 uživatelem Mrkew . Hodnocení:
2.rozšíření
Na začátek bych odsouhlasil předešlé recenze typu"že ta cena je trochu vysoká na málo materiálu" a zároveň i souhlasím s tím, že za nápad se platí. Toto rozšíření v kombinaci se základem i s prvním rozšířením, popřípadě třeba se všemi rozšířeními zvedá hratelnost o dost dopředu. Možnost stavitele a dablovaného tahu je pro hráče dost výhodná. Možnost 4 bodů za město na louce pomocí prasátka se mi také líbí(i když v 6.rozšíření je na to kartička).A na rozdíl od jiných her mi nevadí u Carcassonne rozšíření. Všechny rozšíření mají smysl a nemají jentak zbytečně těžká pravidla jen proto aby bylo rozšíření. Toť můj pohled na tuto hru :-)


Vytvořeno:  19.10.2011 uživatelem Nifty . Hodnocení:
Bezva
Nedávno jsem zakoupil Carcassonne a hra mě neuvěřitelně chytla. Po pár týdnech jsem si chtěl dokopit nějaké rozšíření a sáhl jsem po tomto.
Můj názor je, že značně mění herní strategii. Což je dobře.
Nejzajímavější je asi Stavitel, který umožňuje dvojitý tah.
Sbíráni surovin je také zajímavé a strategické.
Selátko, které zvyšuje počet ze 3 bodů za uzavřené město na 4 je nejméně zajímavý prvek ve hře.
Sedláci jsou stále asi největší bodovou hrozbou. Cesty skoro nestavíme, protože primárnost zastoupili města.
Nicméně to dává hře jiný rozměr.
Mohu jen doporučit.Vytvořeno:  05.01.2010 uživatelem Milas . Hodnocení:
Kupci a stavitelé
Toto rozšíření zvedá hratelnost hry asi o 100%. Dostanete figurku stavitele - když je umístěna máte možnost dvojitého tahu. To může být opravdová výhoda v ukončování měst. Další je prasátko - jednoduše zvedá hodnotu měst na louce.
Z části kupci se k vám dostanou kartičky krajiny s motivy surovin. Za ukončení města se surovinami je dostanete a na konci se obodují. V kombinaci s předchozím rozšířením Hostince a Katedrály se vaše závěrečné body dostanou mnohem výše než se základní hrou. Zatím nelepší rozšíření, které jsem hrál a určitě doporučuji.


Vytvořeno:  03.01.2007 uživatelem Hroch . Hodnocení:
Dobré
- vysoká cena za málo materiálu (chápu že copiright je copyright a za nápad se platí)

+zajímavé herní varianty
+nové zajímavé kartičky
+pytlík na cestování
+jednoduchá pravidla v duchu základní hry (nechápu, jak někdo může říct, že pravidla jsou složitá)

Rozhodoval jsem se, které rozšíření koupím. Dle recenzí jsem si vybral kupce a stavitele. Rozšířením se oproti základní hře mění strategie. Zatímco v zákl. hře byli na pořadu dne města a rozhodovali hodně sedláci, tak s tímto rozšířením (i přes selátko) mnohem cennější města (stavitel,zboží,nové karty větší města).
Nejvýraznější pravidlo je stavitel - myslím že se povedlo, dvojité tahy jsou super.

Momentálně hraju i s rozšířením č. 1 a 2 dohromady a to je ještě větší jízda.
Když to celkově shrnu, tak i přes cenu se rozšíření vyplatí koupit, jelikož Carcassone je svou jednoduchostí a přitom rozmanitostí prostě geniální hra. A navíc taková hra Vám vydrží sakra dlouho - můžete ji hrát celý život. Skvělá zábava!!!

p.s.: 4 hvězdy za cenu a (subjektivně) nevyrovnanost - města vs. cesty vs. louky


Vytvořeno:  01.10.2006 uživatelem poutník . Hodnocení:
přikláním se k paladinovi
Ztotožňuji se s paladinem. Rozšíření tuto hru velmi mění k lepšímu, ovšem za málo karet se platí hodně peněz. Jinak zde bylo vše řečeno.


Vytvořeno:  22.05.2006 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Zbožie a bonusové ťahanie
Super!!! Toto je fakt super. Síce Carcassonne ma vôbec nebaví, ale keď mám príležitosť, hneď hrám toto nové rozšírenie. V hre ide o to, že pribudla nová vec, o ktorú sa budú hnať hráči pri tejto hre, a sú to látky, sudy, obilie. Tieto typy bývajú normálne ako erby v hradoch. Ale keď si niekto stavá pokojne hrad, má v ňom aj nejaké zbožie, chýbamu posledná kartička, súperovi sa dostane, súper dá túto kartičku k tvojmu hradu, získa on zbožia!!! Ďalej je tu ďalšia vec, staviteľ. Staviteľa prikládate k ceste, hradu, a vtedy keď priložíte k tomuto staviteľovi získate o jednu bonusovú kartičku viac, ktorú priložíte podľa vlasnej voľby. Tomuto novému typu Carcassonne dávam hodnotenie 4.5 a to preto, lebo látky a staviteľia prinašajú inú tvár Carcassonne, v zmysle lepšom.


Vytvořeno:  08.04.2006 uživatelem Dark DJ . Hodnocení:
Skvělé!
Je to supr rozšíření, ale než jsem ho otevřel, tak jsem nad tím trochu zapochyboval, protože krabička není moc velká. Ovšem jakmile jsem ji otevřel, změnil jsem názor. Nejvíc jsem využil ten pytlík, protože muj bratr pořád podváděl (ale jak vysvětlíte 5-letému dítěti, že se to nemá) a taky jak se píše na obalu, tak jsem až na kartu s body pohodlně sbalil. Mě osobně se líbí a tak dávám plný počet hvězdiček.


Vytvořeno:  13.01.2006 uživatelem paladin91 . Hodnocení:
Vlastimile! Vlastimile!
Přečtění poslední recenze mě přimělo k napsání vlastního hodnocení hry Cascassonne, a hlavně jejich rozšíření. Zatímco první rozšíření je spíše kosmetické, tak nad druhým (kupci a stavitelé) musí každý opravdový hráč zaplesat. Je pravdou, že své peníze toho, co se týče herního materiálu, mnoho nedostane, ale samotnou hru tím značně obohatíte. Hlavně kupci mají svoje nesporné kouzlo, neboť vám umožňují získávat body z měst, ve kterých nemáte žádné rytíře. Body za suroviny se udělují až na konci hry, ale každý si může jednoduše spočítat, kolik surovin ještě zbývá. Figurka stavitele pak hlavně usnadňuje uzavírání měst. Hra s tímto rozšíření získává na bohatostí a rozhodně není "zbytečně složitá". Nové kartičky krajiny vám pak pomůžou propojit někdy i "nepropojitelné" :) .


Vytvořeno:  02.01.2006 uživatelem Vlastimil . Hodnocení:
pozor!
cena:vysoká
počet kostek:nízký
pravidla:zbytečně složitá
má rada: od tohoto rozšíření raději ruce pryč
poznámka: Jediný způsob, jak toto rozšíření rozumně využít, je nevšímat si přiložených pravidel a používat kostky jako obyčejný "materiál" ke hře. Potom je hra delší a trochu napínavější.


Vytvořeno:  16.09.2005 uživatelem Sliver . Hodnocení:
Je to good vylepšení!
Tento doplněk je podle mé skušenosti vynikající, ale mám k němu nebo spíše k jeho pravidlům jednu výhradu: Když se doplněk hraje už v 4 a více hráčích, cena z zboží postrádá smysl. Já a mí kamarádi, co hru hrajeme, jsme si proto vymysleli svoje.
Ne, že za každý druh zboží na konci hry dostane jeho vlastník 10 bodů, ale za každou kartičku (žeton) se zbožím dostane 10 bodů. Je to lepší a (může te zbožím i uplácet spoluhráčí čí protihráče, nebo s ním obchodovat). Ono 10 bodů za sud piva na konci hry dokáže divy....


Vytvořeno:  13.01.2005 uživatelem greyhound . Hodnocení:
Nezbytnost k základní hře
Každé rozšíření k námi oblíbenému Carcassonnu jsme přivítali, kromě v Česku prodávaných 2 rozšíření jsem stáhl i Řeku a další karty a hra tím dostala nový rozměr. Zejména sbírání surovin udělalo hru zajímavější a napínavější. Základní hra mi připadne příliš jednoduchá a náhodná, ale se všemi rozšířeními je to i trochu o taktice a hodně o zábavě :-)


Vytvořeno:  12.12.2004 uživatelem Salvator . Hodnocení:
dobry doplnek
Pokud někdo již máte základní verzi Carcassonne, toto rozšíření nelze než doporučit, nové karty a nové možnosti hru výrazně oživí a přidají nové možnosti, hra je delší, zábavnější a napínavější. Sbírání surovin nebo výhody z postavy stavitel hned přidají na taktice. Jen to sele je trochu nevychytané, taková zbytečná figurka navíc ale i přesto je to super.


Vytvořeno:  01.01.2004 uživatelem chloridka . Hodnocení:
Konečně Carcassonne dostalo šťávu!
Už dříve jsem si pořídila základní verzi Carcassonnu a musím říct, že jsem tím byla docela zklamaná. Bylo to moc jednoduché a ve hře se spíše uplatňovala náhoda něž strategie. Teď jsem si k Vánocům nadělila obě rozšíření k této hře a konečně jsem poznala krásu a zajímavost této hry. Hra je nejlepší, když se hraje s oběma rozšířeními dohromady. Musí se více přemýšlet a i když se hra hraje na stejném principu jako její základní verze, ubylo mnohem více náhody a přibylo spoustu zábavy. Pro fandy Carcassonnu vřele doporučuji.


Vytvořeno:  25.12.2003 uživatelem Danyi . Hodnocení:
Kde je řeka...???
Kdyby se opravdu podařilo dostat do hry "Řeku" uvažoval bych o koupi. Takto bohužel ne! Cena je v porovnání se základní sadou příliš vysoká. Co na tom, že je tam sáček na kartičky, prasátka a další věci, když tam chybí Řeka. Každému doporučuji vytisknout si řeku z internetu a máte o zábavu postaráno. Konec nekonečným velkým loukám.
Škoda ...Namlsali jste mě, ale zůstali jste pouze u slibu a to je chyba. Možná, že se objeví Řeka někdy později, ale to už je opět tahání peněz z dobře rozjetého byznysu Carcassone.


Vytvořeno:  15.12.2003 uživatelem tonda007 . Hodnocení:
2. rozšíření a co s ním?
Jelikož rozšíření již hodnotili jiní, začnu tedy svou recenzi jinak.
Vadí mi, že výrobce nikde ve hře neotiskl podobu nově přidaných karet. A proč? No, je to jednoduché, základní pravidla hry zůstala téměř stejná, jenže s novými kartami se stala hra ještě složitější, napínavější a více strategickou. Během hry je důležité nyní více počítat a celkově více taktizovat. To je oproti základní verzi i prvnímu rozšíření zásadní posun. Tehdy ke hře stačilo přistupovat dvěma základními herními principy: škodit nebo budovat. Jelikož hrajeme jak se stejně starými kamarády, tak v rodině s dětmi, domnívám se, že otištěna podoba přidaných žetonů (např. v návodu) by pomohla nové žetony vybrat a hrát pouze se základní sadou. Domnívám se totiž, že s 2. rozšířením vzroslo i věkové ohraničení. Po zkušenostech z tohoto víkendu je dolní limit 8 let nesmyslný.
No a zkušené hráče dosavadních verzí upozorňuji, že hra s 2. rozšířením je skutečně skok do neznáma. Po první hře, kdy jsem skončil jako předposlední, jsem byl hrou, resp. svou hrou, tak rozčarován, že jsem málem odmítl hrát dál. Byl jsem umluven a to bylo dobře. Nová podoba Carcassonne se doslova zadere pod kůži a stává se drogou. Každý chce nyní vyhrát a pokořit své protivníky. Proto dávám plný počet bodů, neboť můj problém s vyjmutím nových kartiček nemá vliv na kvalitu samotné hry ani na její provedení. Rozšíření je kvalitně vytištěno na kvalitním materiálu.
Kupte si ho pod stromeček a uvídíte, že neprohloupíte!


Vytvořeno:  07.12.2003 uživatelem atarax . Hodnocení:
Dokonalé
Naprosto dokonalé, 24 nových kartiček, více strategie a pro ty, co by rovnou hráli se všemi rozšířeními, lze hrát i podle starých a jednoduchých pravidel, i když pro ty, co již hráli původní verzi, budou nová pravidla něčím, co ve ve hře zatím chybělo. Pro dva hráče trvá nyní hra něco přes 1 hodinu (včetně prvního rozšíření) a hra neztrácí na dynamice. Nyní již na vítěztví nestačí mít velké město s katedrálou, ale záleží na celkové strategii. Vřele všem doporučuji, aby toto rozšíření vyzkoušeli!!!!!!!


Vytvořeno:  19.10.2003 uživatelem WillBlack . Hodnocení:
Fajn rozšíření
Tak zatím dojmy po pár hrách - koupil jsem najednou první i druhé rozšíření a hra je oběma příjemně zpestřena. Při hře dvou hráčů se mi teď dost často stává, že jeden vyhraje i o 100 bodů (i když to může být jen štěstím) Potěšilo mne, že i když dost kartiček omezuje moje oblíbené přiživování se na cizích městech připojením svého rytíře, tak se dá přiživovat aspoň uzavíráním cizích měst a sbíráním zboží z nich (těch 10 bodů na konci se hodí vždycky). Figurka stavitele je taky dobrá, je fajn stavět rychleji a určitě taky zrychluje hru, když je více kartiček z rozšíření. Zatím jsem ale nepřišel moc na chuť figurce selátka - 4 body místo 3 za město pro sedláka mi nepříjdou zase jako nějaká moc velká výhoda (určitě ne proti ostatním věcem z rozšíření).


Vytvořeno:  15.10.2003 uživatelem Pitr . Hodnocení:
Více zábavy, méně tvrdé strategie...
Hru hrajeme s prvním i druhým rozšířením zároveň a hra je teď mnohem více hrou rodinnou. Nové kartičky, nové strategie a nové bodování přináší více zábavy a více možností jak hru ve společnosti přátel hrát. Celkové pojetí hry s rozšířeními je však zcela odlišné od základní verze. Už nerozhoduje jediný sedlák a nemusíte přemýšlet nad položením každé karty, stačí mít figurku stavitele stále ve hře a uzavírat i města soupeřů :-)Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Carcassonne: Kupci a stavitelé (2. rozšíření)' obsahuje 11 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 13.01.2011 v 18:19 uživatel dilli.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Mám tuto hru ale ....Honza10303.08.2006 08:38
Re: Mám tuto hru ale ....Davides28.08.2010 22:27
Otázka k pravidlámSebastian24.04.2007 19:55
Re: Otázka k pravidlámSebastian29.04.2007 13:51
Re: Otázka k pravidlámdilli04.02.2008 13:47
dotaz na prasezdendalini04.02.2008 12:30
Re: dotaz na prasetondakolik04.02.2008 13:52
Re: dotaz na prasezdendalini04.02.2008 13:56
Nová verze hryThom-ík01.12.2010 08:50
otázka k pravidlůmVojta12.01.2011 14:34
Re: otázka k pravidlůmdilli13.01.2011 18:19

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |