Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Psí život
Originální název: A Dog's Life
Rok vydání: 2001
Autoři: Christophe Boelinger
Výrobci: EUROGAMES DESCARTES
Dovozci: specializované maloobchodní prodejny
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 1 - velký podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Hra s českým návodem obsahující materiál v cizím jazyce («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Každý hráč má svého pejska s unikátními vlastnostmi. Pejsci putují městem a snaží se jako první nalézt 3 až 4 kosti, které poté odnesou na svůj pozemek. Kosti mohou vyžebrat v restauracích, získat za roznášku novin, vyhrabat v popelnicích. Kromě toho pejsci musí také jíst a pít, značkují si svoje teritorium. Musí také dávat pozor na odchytový vůz, který brouzdá městem a chytá psy do útulku...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní materiál
HraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 38 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,44) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 229.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  04.01.2007 uživatelem bodyremover . Hodnocení:
Zivot nebo kus zvance
Sam sem tomu moc nevěřil, ale zábavy si u toho užijete až až. Pořídil sem tuhle hru domů na ty delší rodiný večery a docela sem koukal, jak se to ujalo. První šarvátky nastaly hned po otevření krabice a to sice o to, kdo bude kdo:). Pravidla jsou celkem jednoduchá, stačí si je přečíst jednou dvakrát, ukázat na praktických příkladech a můžete se pustit do hry. Dospělý člověk rázem omládne (viz můj tatík:)), žene se za kostí jak zběsilej, očůrává co se dá, probírá popelnice, somruje. Hra se může i pěkně protáhnout, což ke konci ubírá na zábavnosti. Co se taktiky a náročnosti na přemýšlení týká, taky to není hra úplně o náhodě, jak je psáno. Protože se vám plní močový měchýř, celkem často kručí žaludek a samozřejmě chcete vyhrát, protože to chce přeci každý pes, kolikrát si musíte situaci pořádně rozmyslet (ostatní psíci, anton, vybrané popelnice, vidina několika nocí v útulku a samozřejmě zabraná teritoria vám to pořádně zkomplikují). Pěkné provedení hry je velice příjemný bonus. Je sice pravda, že orientace na herním plánu je ze začátku docela těžká, ale je to jen otázka zvyku. Tím, že je hra až pro 6 hráčů, nabízí pár variací, které můžou být ještě zábavnější...v pravidlech je sice nenajdete, ale kdo by si nezkusil válku psích gangů:) (2 hraci = každý 3 pesany = ideál). Je to zkrátka hodně vyvedena gamesa...


Vytvořeno:  21.07.2005 uživatelem mealy . Hodnocení:
Vcelku zábavná hra
Ano, jak už název recenze napovídá, jedná se dle mého názoru o velmi zábavnou hru. Díky nemalému vlivu náhody je tato hra spíše určena pro hráče, kteří dávají přednost lehčím žánrům, než pro takové, kteří se zlédli ve strategiích a taktických hrách.
Provedení hry je vcelku vydařené - figurky pejsků se vcelku povedly, i když si nejsem jist, zda-li by byli kynologové schopni vždy jednoznačně identifikovat rasu každého pejska podle přiložené figurky. Hrací deska je také pěkně vyvedená, ovšem zpočátku může činit problémy, když je k vám deska natočená bokem či otočená o 180 stupňů. Někteří hráči taktéž tvrdí, že je hrací deska až příliš pestrobarevná; někdy opravdu činí problém najít na desce ve změti barev např. hrací kostku.
Hru lze hrát již ve dvou hráčích, avšak pravá zábava nastává až v situaci, kdy je na hrací desce více pejsků a tím pádem i více překážek. Hru ve dvou hráčích lze však obohatit tím, že si každý hráč vylosuje namísto jednoho pejska vždy pejsky dva. A pak začíná ta pravá psí mela...

Vytvořeno:  10.03.2003 uživatelem Alnagon . Hodnocení:
Je těžké být toulavým psem.

Než vyhodíte svého domácího mazlíčka z domu na ulici, zahrajte si tuhle hru, ať víte, jaké to je být toulavým psem. Je to vskutku psí život.

Jakkoli se myšlenka hry zdá infantilní, rozhodně hra poskytuje dobrou zábavu i dospělému člověku. Myšlenka je to originální a zpracovaná do velmi hratelné podoby.Hráči si vylosují jednoho ze šesti psů, každý pejsek má trošku jiné dispozice, ale celkově je to vyvážené. Psi běhají po městě a shánějí potravu různě po popelnicích, žebrají v restauracích, případně roznášejí noviny. Místo potravy mohou ovšem dostat kost a s tou se musí běžet "domů" a onen zahrabat. Cílem hry je zahrabat čtyři kosti. Aby to nebylo tak jednoduché, musíš si dávat pozor, aby ses nedostal do útulku. To se může stát třemi způsoby - sebere tě Anton, který soustavně krouží městem a loví toulavé psy, padneš hlady nebo prohraješ souboj s jiným psem. Z útulku pak musíš utéct a pak hurá za dalším úlovkem. V pozdější fázi hry je ocenitelné využívání další psí vlastnosti - očůrávání kandelábrů. To dokáže ostatní psi slušně zdržet.

Při pohledu na kvalitně zpracovaný herní plán a figurky, které jsou v podstatě věrnými soškami jednotlivých plemen, mne napadá, že si výrobci her hráče pěkně rozmazlují. Brzy nebude hra, kde by se používaly klasické figurky, snad s výjimkou "člobrda".
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Psí život' obsahuje 15 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 28.02.2013 v 15:05 uživatel ivetacek.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
DotazKary01.01.2007 20:06
Re: Dotazbodyremover04.01.2007 09:41
Re: DotazMaya06.01.2007 11:01
Psí životsvobodovaj16.01.2007 08:42
Re: Psí životivetacek28.02.2013 15:05
doručení novinahooooja17.01.2007 09:52
Re: doručení novinahooooja18.01.2007 08:10
...Bára03.12.2007 18:23
Kde lze koupit?jesterka.as17.01.2008 12:16
Psí život dostupný !stenly2506.11.2008 17:25
KUPIMsnehhulka06.10.2009 14:58
Koupim Psi zivotPetr02.01.2010 09:06
Psí životBinka13.02.2010 10:47
Re: Psí životstenly2504.11.2011 18:55
Rada koupím hru psí život (Dogville)ivetacek28.02.2013 15:03

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |