Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Coloretto
Originální název: Coloretto
Rok vydání: 2003
Autoři: Michael Schacht
Výrobci: ALBI
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 3 až 5
Doba hraní: Krátká hra do 20 minut
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Blafování («»), Logika a dedukce («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Jako chameleon umíte měnit barvy tak často jak potřebujete. Ale pozor. Kdo to přežene, zůstane pozadu za ostatními nebo schytá i mínusové body. Vyčkejte na správnou chvíli a seberte karty soupeřům dříve než se vzpamatují!Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Coloretto   Pravidla hry Coloretto
  Svět deskových herOcenění hry

  2003 - 9. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2003 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2004 - nominace
Hra roku

Ocenění Akademie her v České republiceHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 89
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,58)
Pořadí hry v žebříčku 175.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  03.02.2009 uživatelem Adam . Hodnocení:
Nečekané překvapení
Hru jsem vyhrál na turnaji v Bangu a od počátku jsem k ní přistupoval s velkým despektem, protože jsem očekával variaci na prší. To jsem se ale HODNĚ spletl. Hra je totiž parádní! Pravidla jsou jednoduché a vysvětlit je netrvá déle než pár minut. V kontrastu s jednoduchými pravidly je herní systém tak propracovaný, že jsem se nestačil divit. Ve hře se doplňují dva základní prvky - pomáhat sobě (kde to jenom jde) a škodit jiným (kde to jenom jde:-)) Hra vás postupně, jak tahy jdou, staví před desítky zábavných a mnohdy obtížných rozhodnutí. Nejlepší tah je samozřejmě ten, kdy sobě hodně pomůžete a jinému těžce uškodíte. Obecně není hra úplná oddechovka typu Střelených kachen, musí se u ní trochu zapřemýšlet. Přesto hra odsýpá svižně a hráč nemá možnost se nudit, neboť je pořád vtažen do hry a co chvíli je na tahu. Hra, !!!pozor!!!, není o náhodě, i když ta se tu vyskytuje, tak v omezené míře a dobří hráči vyhrávají častěji než ti horší. Hru si vychutnají nováččci i pokročilí hráči (když se dostanou do skupinky s nováčky, kteří prostě s vámi ten Axis and Allies nezahrajou) i když asi největší fandy bude mít hra v okruhu příležitostných hráčů, co si ji díky skladnosti vezmou třeba do batohu na hory, na dovču, a tak. Závěrem shrnu a podtrhnu, že Coloretto je hra až nečekaně vysokých možností, kdy na jednoduchém principuje je postavená výborná zábava.


Vytvořeno:  01.10.2006 uživatelem poutník . Hodnocení:
chameleoni
Zase trochu jiný nápad, rád si hru zahraju, ale že bych učůrával blahem? Možná trochu menší děti. Na osvěžení a taktiku je ale fajn a někteří hráči na ni nedají dopustit.


Vytvořeno:  19.03.2005 uživatelem Láďa Smejkal . Hodnocení:
Pojďte si hrát s chameleony

Myslíte, že deset druhů karet je na dobrou karetní hru málo? Vyzkoušejte Coloretto! Již na první pohled vás překvapí, že krabička obsahuje vlastně jen a jen chameleony v různých barvách. Celkem jich je 8 barev po osmi kartách od každé. Navíc se v balíčku ukrývají tři duhoví chameloeni a jedinou větší odlišnost představují karty s dvojbodovými bonusy a kartička indikující blížící se konec hry. A to je vše. Ale i tohle "málo" stačí v rukách šikovného autora na vykouzlení kandidáta na hru roku!

Jak vlastně hra funguje? Je založena na dvou principech. Prvním je, že hráči se snaží získat co nejvíce chameleonů jednotlivých barev, ale každý musí počítat s tím, že jen chameleoni tří barev mu přinesou kladné body, za další se naopak body odečítají.

Druhým je geniální způsob získávání karet s chameleony. Ve středu stolu jsou hromádky odpovídající počtu hráčů a na ně hráči postupně přihazují otáčené karty. Počet karet v každé hromádce je omezen na max. tři. Pokud se nějaká hromádka hráči, který je na tahu líbí, může si vzít. Takto se pokračuje, dokud každý hráč nezíská jednu hromádku. Poté se opět zapojí všichni do vytváření nových hromádek.

V okamžiku, kdy některých hráč otočí kartu signalizující konec hry, dokončí se již pouze aktuální vytváření a rozdělování hromádek. Poté se spočtou body. Duhoví chameloni se mohou použít jako chameleoni libovolné barvy, za bonusové karty se připočte odpovídající počet bodů. Hodnocení chameleonů je progresivní. Čím více chameleonů od jednoho druhu hráč nasbíral, tím více se zvyšuje počet bodů, které získá nebo o které přijde.

V čem spočívá úspěch této hry? Prostě v tom, že každý hráč je v neustálém tlaku, když se musí doslova při každém tahu rozhodovat, zda si už má vzít hromádku nebo čekat na tučnější zisk; zda si má vylepšit hromádku, kterou by rád nebo by mu ji už někdo uzmul; jestli je lepší vylepšit hromádku soupeři nebo uškodit sobě apod. Samozřejmě málokdy je odpověď jednoznačná, záleží na strategii ostatních, na tom, jaké karty a kdy se otočí, ale také na momentální náladě soupeřů :-).

Prostě Coloretto je jednoduchá, svižná, ale návyková hra pro malé i velké hráče. Pokud by vás přesto hra časem začala nudit, na stránkách autora si můžete stáhnout a vytisknout zdarma dvě minirozšíření hry. Více informací k rozšířením najde v tomto článku.Vytvořeno:  21.11.2004 uživatelem XiXaO . Hodnocení:
Stojí to za to
Jednoduchá, skvělá hra. V méně hráčích můžete lépe ovlivňovat karty uprostřed stolu. Je to taková hra „buď budeme přemýšlet, a bude to super, a nebo nebudeme přemýšlet a nebude to super“.
A právě to dodává Colorettu jedinečné kouzlo.


Vytvořeno:  05.11.2004 uživatelem Darn . Hodnocení:
V jednoduchosti je SÍLA
Coloretto je ve svém principu jednoduchá hra pro 3-5 hráčů (doporučuji hrát alespoň ve čtyřech), do jejíchž pravidel rychle a lehce zasvětíte své kamarády (i když první hru budou ještě lehce tápat a je vhodné jim alespoň trochu nastínit taktiku, zvlášť, pokud nemají předchozí zkušenosti s moderními hrami) A věřte, že i lidé od přírody nedůvěřiví k moderním či karetním hrám Coloretto velmi záhy chytne a nepustí a možná se vám stane, že nakonec na vás nezbyde místo u stolu.

Cílem hry je sbírat chameleony jedné barvy (k dispozici je barev 7, každá má devět chameleonů a ještě jsou ve hře "žolíci" a bonusové body) Celý vtip je v tom, že na závěr se vám do hodnocení započítávají chameleoni pouze od tří barev, každá barva navíc pro vás znamená mínusové body. Chameleony sbíráte tak, že je přikládáte na "vozíčky" a potom sami jeden z "vozíčků" seberete. Vypadá to možná trochu zmateně a složitě, ale věřte - jedna hra a pochopíte a co víc - hru si zamilujete, zvlášť, pokud hrajete s lidmi s tím správným "barvocitem" :o)

Hra je pěkná, skladná (jak se ostatně u karetních her předpokládá) a docela svižná (vejdete se do dvaceti minut, půl hodiny) Problém je v tom, že jedna hra většinou nestačí... Nezbývá, než poděkovat Albi, že Coloretto je od října k dostání i v Čechách


Vytvořeno:  10.09.2004 uživatelem kokon . Hodnocení:
dobrá hra
Já jsem měl velice exkluzivní příležitost si tu hru zahrát a tak píšu recenzi:
Velice jednoduchá pravidla a jednoduchý, leč propracovaný systém hry je výborný. Musíte sbírat chameleony různých barev, ale počítají se vám jen tři barvy. Nejlepší je, jak můžete ostatním hráčům pěkně škodit. Jinak hra se dá asi nejlíp přirovnat ke Ztraceným městům.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Coloretto' obsahuje 9 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 18.03.2010 v 09:46 uživatel stazka.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
dotazProchy02.02.2009 22:09
Re: dotazAdam03.02.2009 09:19
Re: dotazGimli03.02.2009 10:02
Re: dotazProchy03.02.2009 11:59
Re: dotazAdam03.02.2009 15:09
Re: dotazProchy03.02.2009 16:12
otázka - poslední hráč v kolestazka17.03.2010 22:14
Re: otázka - poslední hráč v koledilli18.03.2010 00:55
Re: otázka - poslední hráč v kolestazka18.03.2010 09:46

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |