Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Magellan
Originální název: Magellan
Rok vydání: 2002
Autoři: Tom Lehmann
Výrobci: HANS IM GLÜCK
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 3 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hráči se vžívají do pozice králů středověku, kteří si najímají do svých služeb 6 slavných mořeplavců. Najímání probíhá formou dražby. Každý z najatých mořeplavců přináší hráči určité výhody - body, další peníze a speciální akce. Kdo umí nejlépe hospodařit s financemi a odhadnout záměry a možnosti ostatních hráčů, vyhrává.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain GamewebOcenění hry

  2002 - 10. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2002 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hrami
  2003 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 35
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,29)
Pořadí hry v žebříčku 281.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  16.12.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Dražba s rozvahou.

Do rukou se mi dostala novinka od firmy Hans im Glück, která v obou hlavních německých anketách posbírala solidní umístění. Po otevření krabice získáte dva hrací plány (velmi dobře graficky vyvedené), figurky hráčů a hrací karty.

Postup hry:
hráči se snaží vydražit ve veřejné dražbě vždy danou kartu mořeplavce. Ten se dostává do jejich služeb. Hra se hraje na tři fáze. V prvním kole může každý z šesti mořeplavců sloužit jednomu až třema pánům (hráčům). V druhém maximálně dvěma - dražby se zúčastní již jen účastníci, kteří uspěli v prvním kole. A do třetího kola postoupí jen jeden. Celá hra je vlastně o dobré strategii a taktice při dražení jednotlivých karet. Každý z mořeplavců totiž hráčům přináší různé počty bodů, dražících karet a speciální akci. Je důležité všechny tyto tři věci dobře skloubit, aby hráč na konci získal co nejvíce bodů. Počítání je ve hře sice docela důležité, ale nejedná se o žádnou složitou matematiku - sčítání do 50 Vám bohatě postačí. Hraje se na dvou hracích deskách, které mají potištěné obě strany. Tyto strany můžete libovolně kombinovat, takže se hra jen tak jednoduše neomrzí a hlavně nejde také najít jednoduchá strategie. Nejenže se mění hrací plán, ale i reakce protihráčů jsou v každé hře jiné.

Grafika hracího materiálu je velmi hezká - dokonce jsem se přiučil, v kterých zemích a kdy jednotliví slavní mořeplavci působili. Ačkoliv se jedná o dovezenou hru z Německa, materiál neobsahuje žádnou němčinu. Překlad pravidel je srozumitelný, jasný a téměř podobný originálu.

Hra je také velmi jednoduchá na pochopení, takže je vhodná i pro "nehráče". Postup hraní je také jednoduchý. K záporům, i když nepříliš podstatným, bych asi zařadil malou "akčnost" jednotlivých postav. Přece jenom mohl být systém akcí více komplikovaný. Když už ne na jedné straně hracího plánu, tak na té druhé. Nehledáte-li ve hrách složitosti, jakobych nic neřekl. Velmi dobrá hra.Vytvořeno:  17.12.2007 uživatelem Bruno . Hodnocení:
Předvídatelná strategie
Tak Vám nevím. Hra se mi líbila prvních pár her. Jenže poté se všichni hráči začínají chovat jaksi šablonovitě - a nioc se proti tomu nedá dělat. Holt v této hře existuje určitá strategie (dobře popsaná na deskovehry.cz), která vede k cíly poměrně zaručeně. Jakmile pak chtějí všichni hráči vyhrát, hrají tuto strategii a zábava je kdesi v nenávratnu. Pokud to hraji s lidmi, kteří hru neznají (a sám se donutím nejít cestou té "tutovky"), pak je to docela zábava, ale obecně to považuji za veliké minus této hry.


Vytvořeno:  23.11.2004 uživatelem Stanley . Hodnocení:
Vzhůru na palubu, dálky volají...

Nebudu zde popisovat pravidla (to už udělal p. Kovařík), ale spíše své dojmy z této skvělé hry. Není vůbec jednoduché přijít na vítěznou taktiku. Musíte dobře odhadnout své vlastní možnosti a možnosti či úmysly protihráčů. Dobře rozložit "síly" do všech tří fází hry.

Hlavním prvkem hry je dražba a trocha blafování, takže komu se dražební systémy nelíbí, ať si tuto hru nekupuje.
Pravidla nejsou složitá, ale jejich vysvětlování nováčkům a pochopení všech detailů může být pro leckoho obtížnější. Doporučuji proto odehrát prvních pár her na stejné straně hracího plánu.

Plusy:

  • krásně a přehledně provedený hrací plán a ostatní příslušenství. U každého mořeplavce je uvedena země, odkud pocházel a které části světa navštívil (objevil). Prostě paráda.
  • variabilita hracího plánu. Hraje se na dvou deskách, které jsou oboustranné, takže je můžete libovolně kombinovat, čímž se obměňují vlastnosti mořeplavců.
  • příznivá cena
  • hra je skladná

Mínusy:

  • s vyšším počtem hráčů stoupá i zajímavost hry. Doporučuji alespoň 4 hráče.
  • návodu bych vytknul méně jasná pravidla pro některé situace. Přitom by stačila jedna věta navíc a bylo by vsjo jásno. Dále se mi nelíbí v českých pravidlech nečitelnost a titěrnost barevných obrázků. Musíte nahlížet do originálu.

Ještě mi dovolte malou poznámku k náhodě. I když zde hraje náhoda malou roli, dokáže se projevit nepříznivě v ten nejméně vhodný okamžik = např. při posledním dobírání peněžních kartiček si líznete ty s malým bodovým ohodnocením a vašim soupeřům naopak přálo štěstí, takže rozdíl v bodech za tyto karty může být rozhodující pro konečné pořadí. V této hře totiž hraje roli každý bod. Nebo potřebujete peníze a zrovna si líznete ten nejnižší možný obnos. Náhoda se také projevuje tím, kdy který mořeplavec půjde do dražby. Zvláště ve druhé a třetí fázi hry to můžete citelně pocítit. Přesto ale nebudete mít pocit, že jste prohráli díky náhodě. Budete-li hrát chytře a prozíravě od začátku hry, umístíte se na předních místech, i kdyby se náhoda stavěla na hlavu.
 
A závěr? Magellan je výborná hra se zajímavým herním systémem. Kdo koupí, neprohloupí!
Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |