Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Edel, Stein & Reich
Originální název: Edel, Stein & Reich
Rok vydání: 2003
Autoři: Reinhard Staupe
Výrobci: ALEA
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 3 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Obchodování («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Smaragdy, rubíny, safíry a vážení obchodníci v drahých kravatách, zkrátka seriózní podnik Edel, Stein & Reich. Kdo je chytrý a v oboru se vyzná nemůže na burze drahokamů prodělat. Ovšem konkurence je veliká a obchodníci čím dál mazanější. Je potřeba intuice a trocha toho herectví.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Pravidla hry (www.deskovehry.cz)
  BoardGameGeekOcenění hry

  2003 - 10. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2003 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 10 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,38) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 251.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  28.01.2004 uživatelem V.S. . Hodnocení:
obchoduj a odhaduj
Hra byla uvedena na trh v loňském roce a byla zařazena do nominační listiny her roku 2003, i když se jedná o novou verzi hry uvedené v roce 1998 pod jménem Basari. Je určena pro 3-5 hráčů, existují i pravidla pro dva hráče: Ke stažení jsou na domovských stránkách vydavatele. V hezky vyvedeném balení najdete karty, peníze a pěkně udělané diamanty.
Hra je založena na dražebním principu. Na začátku každý hráč obdrží tři karty, a to kartu peněz, diamantů a událostí. Dále obdrží 20 drahokamů ve čtyřech barvách. Účelem hry je získat co nejvíce peněz.
Peníze můžete získat buď přímo v jednotlivých dražbách, nebo při vyhodnocování kol. Tam získá peníze ten, kdo má nejvíce diamantů jedné barvy. Poslední možnost k získání peněz je využití různých karet událostí.
Hra má tři velká kola, která se skládají z dalších menších kol (5-7 dle množství hráčů). V jednotlivých malých kolech vykládají všichni hráči skrytě karty diamantů, událostí nebo peněz. Ty musí vyložit podle toho, jaké diamanty, částku peněz či událost může hráč získat (diamanty a peníze může získat každý v různém množství), podle karty, kterou si aktuálně líznou z balíčku v každém malém kole.
Pokud vyloží jednu ze jmenovaných karet pouze jeden hráč, získá příslušný obnost, diamanty atd... Pokud vyloží stejnou kartu více než dva hráči nikdo nic nezíská. Vyloži-li stejnou kartu právě dva hráči, nastává nejzajímavější okamžik, a to obchod. Oba hráči určeným systémem nabízejí svému soupeři drahokamy (protihráč buď bere nebo nabízí více), tak dlouho dokud jeden nezíská nabízené drahokamy a jeden draženou věc.
Na konci každého kola jsou vyhodnoceny drahokamy, za něž majitel největšího počtu diamantů jedné barvy obdrží peníze. Stejně jsou užity i karty událostí.
Hra je velmi zábavná. Musíte jednak předvídat co udělají ostatní hráči, a občas brát něco "zdarma", zabraňovat ostatním aby nezískali něco příliš levně a taky sledovat aby jste měli hodně drahokamů. Také je třeba dobře obchodovat, včas druhého natáhnout, nebo nenabídnout příliš. Hra se dá hrát mnohokrát a neohraje se. Musíte stále uvažovat, rozhodovat se, sledovat co dělají ostatní, což uspokojí i náročné hráče, ale přesto nemusíte namáhat hlavu složitými výpočty a kombinacemi takže je vhodná i pro neskalní hráče.
Hru lze jen doporučit. Hra je k dostání bez českých pravidel, ale obsahuje pouze nepříliš složitý německý text na akčních kartách. Vlastní překlad pravidel mohu na požádání zaslat.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |