Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Richelieu a královna
Originální název: Richelieu und die Königin
Rok vydání: 2003
Autoři: Michael Schacht
Výrobci: RAVENSBURGER
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Sběratelství («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Jemné a ještě jemnější fintičky i bezcharakterní podpásovky proti sobě používají královna a její kardinál. Touha po moci je obrovská a kdo ovládne více francouzských krajů nakonec zvítězí. Zvítězí jenom jeden...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   BoardGameGeekOcenění hry

  2003 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 9 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,65) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 557.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  25.05.2007 uživatelem Richmond . Hodnocení:
Píše se rok 1630...
Ve Francii vrcholí boj o moc. Na trůně sedí Ludvík XIII. a o jeho přízeň se uchází královna matka Marie Medicejská a kardinál Richelieu. A je na vaší volbě, za kterou z historických postav si hru zahrajete. Ale již dost historie, před námi je popis svěží taktické karetní hry od Michaela Schachta. Vaším cílem je získat vliv ve francouzských regionech, soupeřit budete také o duchovní, politickou a vojenskou moc.

Hra obsahuje 48 karet v devíti barvách francouzských regionů. Na kartách jsou 1 – 2 erby jednotlivých regionů, na některých jsou navíc symboly kříže, věže a meče. Na kartách je též přehledně označeno, kolik erbů daného regionu je ve hře k dispozici. V případě křížů, mečů a věží je počet vždy 9.

Karty se vyloží lícem nahoru do 4 řad po 12 kartách. Pak se položí na 8 karet (kam umístit popsáno v pravidlech) kulaté žetony, které mají funkci žolíků, neboť jsou otočeny obrázkem dolů a budoucí majitel tedy neví, který žeton si bere. Na těchto žetonech jsou zastoupeny vždy jeden erb od každého regionu a pak také 1 kříž, 1 věž a 1 meč.

Jak tedy hra probíhá? Hráči se střídají a jejich povinností je vzít si 1 nebo 2 karty stejného regionu, přičemž musí dodržet tato pravidla:
- musí se jednat o karty na jednom z obou konců řad
- součet erbů může maximálně roven 2
Poté může hráč umístit svou značku (na počátku hry má k dispozici 3) na libovolnou kartu, kde dosud není jeho či soupeřova značka. Tím ztěžuje protihráči jeho případnou touhu kartu získat, neboť by musel obětovat svou značku a to se může v pozdějších fázích fatálně nevyplatit.

Sebrané karty si hráči formují obrázkem nahoru před sebe, aby je soupeř viděl a mohl tak zjistit aktuální vliv v regionech. Naopak sebrané kulaté žetony hráč pokládá obrázkem dolů (předtím se samozřejmě může podívat na daný symbol) a tyto se na konci hry přiřazují k jednotlivým regionům a symbolům moci.
Hra okamžitě končí pokud zbývá poslední řada karet. Poté se vyhodnotí vliv regionech a symbolech moci. Hráčům se počítají pouze počet erbů z regionů, ve kterých získali většinu. Ale pokud některý hráč nemá ani jeden erb či symbol moci, musí si naopak odečíst 5 bodů.
Hra plyne velmi rychle a je třeba být ostražitý a nedovolit soupeři zahrát takový tah, kdy si vzal např. 2 karty s jedním erbem, 2 symboly moci a třeba ještě nějakým žetonem ...

Hra pravdu není náročná a partie trvají jen několik minut. Autor hry Michael Schacht dal k dispozici na svých stránkách (http://www.spiele-aus-timbuktu.de/richdown.html) zdroje pro vytisknutí kartiček a žetonů, takže si ji mohou zahrát úplně všichni. Autor připravil i variantu pro 3 nebo 4 hráče. Navíc je možné si hru zahrát i na internetových stránkách www.mabiweb.com a to i s autorem hry :)Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Richelieu a královna' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 10.12.2008 v 13:07 uživatel Richmond.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Hra pro stratégyDenny29.08.2007 23:36
Dodatek k recenziRichmond10.12.2008 13:07

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |