Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Super farmář
Originální název: Super farmář
Výrobci: GRANNA
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Není známo (nebo nelze určit)
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Už před 50 lety přišla první verze Super farmáře a stále se hraje a bude hrát, protože...když získáš šest králíků, můžeš je vyměnit za jednu ovci anebo za malého psa, protože jedině ten ochrání tvé stádo před liškou. Pravidla hry se opírají o zásady matematiky a logiky, nutí hráče počítat, předvídat, plánovat a kalkulovat s riziky. Hru tehdy vymyslel dávno známý matematik Karol Borsuk a dodnes hrou učí děti i rodiče strategicky myslet. Nebo vůbec myslet.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Super farmář - krabiceZajímavé odkazy

  Svět deskových herHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 33
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,44)
Pořadí hry v žebříčku 231.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  12.10.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Superfarmář DeLuxe – králík, kráva, nebo kůň?
Hra Superfarmář není žádným nováčkem mezi moderními deskovými hrami, dalo by se říct, že je prověřená dobou. Její první vydání sahá až ke vzdálenému letopočtu 1943. Toho roku vdechl polský matematik, profesor Karol Borsuk, život hře s názvem Chov zvířátek. Právě možná proto je ve hře patrná matematická logika a bez počtů se neobejdete přesně jako správný farmář. Co by to bylo za chovatele, kdyby nevěděl, kolik má zvířátek a neměl přehled, jak se mu množí?

Při otevření krabice na vás vyštěkne celkem šest plastových pejsků, z nich čtyři jsou malí, umí chránit před liškou, a dva velcí, ti zaženou dokonce i vlka. Dále v balení objevíte 120 originálně ilustrovaných žetonů zvířat (králíků, ovcí, prasat, krav a koní). Na první pohled vás určitě zaujmou dvě obrovské dvanáctistěnné kostky, které mají na každé straně vyobrazeno jedno z výše uvedených zvířátek. Poslední součástí balení jsou čtyři hrací desky z tvrdého kartonu, které zpodobňují ohrady na zvířátka.

Pravidla hry jsou vystavěna na pevném základu matematiky a logiky. Jsou však velmi jednoduchá, a proto je hra určena i dětem okolo věku 7 let. Hraní jim určitě pomůže v chápání základním matematických dovedností a naučí je postupně i strategickému uvažování, které mohou využít v životě nebo při hraní náročnějších deskových her.

Základním principem hry je směna zvířat, protože když jich má farmář dostatek od jednoho živočišného druhu, může s nimi jít na trh a vyměnit je za jiné, cennější. Na počátku nikdo z hráčů nemá na hrací desce žádné zvířátko. Hru tedy musí začít hodem kostkou, na které musí padnout dvě stejná zvířátka. Ta se pomyslně rozmnoží a vy si díky tomu můžete do svého stáda přidat jedno z nich.

Na kostkách je nejčastěji nakreslen králík, proto vám bude padat často. Výsledkem hodu můžete být zisk králíka, ovce nebo prasete. Výjimku tvoří kráva a kůň, protože ty se na obou kostkách dohromady vyskytují pouze jedenkrát a nemůžete je tedy získat pouhým správným hodem.

Stejný případ tvoří i dva predátoři, kteří vám ohrožují farmu: vlk a liška. V případě, že vám padne, zanechá to velké škody na vašem pečlivě budovaném stádu. Liška sežere všechny králíky, vlk má velký žaludek a proto pozře všechno kromě koně. Tedy v případě, že vaše zvířátka nehlídá malý pes (ochrana před liškou) nebo velký hafan (zažene vlka). V takovém případě se za vás obětuje nejlepší přítel člověka, ale farma zůstane nedotčena.

Na každé hrací ploše jsou v dolních rozích umístěny směnové tabulky, které jasně určují hodnoty zvířat. Proto je jasné, že ovci můžete kromě hodu kostkou získat také směnou za šest králíků, prasátko si můžete vzít v případě, že odevzdáte dvě ovce, a tak dále až ke koníkovi. Pokud chcete získat pejsky, musíte je směnit za jednu ovečku, respektive za jednu krávu.

Bohužel celá hra je propletena pomyslnou pavučinou náhody, a tak se občas stane, že některý z hráčů, ať se snaží, jak se snaží, má před sebou jen prázdnou hrací plochu, ať už jako následek nájezdů divokých zvířat nebo toho, že mu nepadají správná zvířátka na kostkách. Na druhou stranu tato náhoda přináší do hry také jisté kouzlo, kdy si hráči říkají: "Příště už to přece musí vyjít!"

Aby byla náhoda trochu vyrovnaná, existuje v pravidlech také tzv. dynamická hra. Na začátku hráč nezačíná s prázdnou náručí, ale vezme si k sobě jednoho králíka. Stejně tak v případě napadení liškou nebo vlkem nepřijde o všechno, ale jeden králík mu zůstane. Navíc si může vzít ještě koně (pokud ho ovšem už předtím vlastnil).

Pro upřesnění je třeba zmínit, že na českém trhu jsou k dostání hned dvě varianty hry. První, levnější verze, nese prosté označení Superfarmář. Druhá, dražší, vyšla k příležitosti desátého výročí prodeje hry u nás, a jmenuje se Superfarmář de luxe. Jak už z přízviska vyplývá, jedná se o luxusnější provedení. V základní verzi najdete kartonové žetonky zvířátek a dvě hrací kostky; druhá výše zmíněná verze je bohatší o plastové figurky psů a pěkné hrací desky, na které si hráč pokládá ukořistěná zvířátka.

Press Pygmalion se snaží svého Superfarmáře dostat i do školních družin, a tak každoročně pořádá turnaje v hraní této hry ve spolupráci s několika dalšími sponzory. Jedná se o několik regionálních kol přímo ve školách, které projeví zájem, pak následuje velké finále. Vítězové si vždy odnesou domů některou z her z portfolia pořadatele.

Superfarmář je hra, která nenásilně zábavným způsobem učí děti počítat a směňovat levnější zvířátka za dražší a naopak. To je jejím základním posláním. Přes velký podíl náhody má rozhodně velký potenciál zaujmout mnoho malých počtářů, a stejně jako nedávno recenzovaný Rummikub, dělá z matematiky příjemnou zábavu.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/118/recenze-superfarmar-deluxe-kralik-krava-nebo-kun


Vytvořeno:  31.12.2004 uživatelem dana . Hodnocení:
doporučuje celá rodina

Hru hraje celá naše rodina (děti 5, 7 a 13 let). Baví se rodiče i děti. Vzhledem ke značnému podílu náhody se vítězství stěhují celkem rovnoměrně.
Cílem hry je získat stádo domácích zvířat, ve kterém je od každého druhu minimálně jeden kus. Hází se dvěmi dvanáctistěnnými kostkami, na kterých jsou obrázky zvířat. Pokud padnou 2 stejné obrázky, získáváte jedno zvíře daného druhu, pokud máte již například 3 zvířata stejného druhu a padne na jedné kostce toto zvíře, vytvoří se vám celkem dva páry, které vyprodukují 2 další jedince. Protože pravděpodobnost, že hodíte na obou kostkách stejné zvíře, se liší podle druhu zvířat, můžete si další druhy v určitých poměrech vyměnit za ta zvířata, kterých máte dostatek. Hra procvičuje matematické uvažování. Za 6 králíků je jedna ovce. Za 2 ovce jedno prase, atd. Děti nejprve směňují zvířata podle přiložené tabulky, ale postupně dokáží vydedukovat i poměry, které na tabulce nejsou zapsány. Procvičují si tak násobilku a logické uvažování a navíc se jedná o zajímavou přípravu na pozdější studium rovnic. Protože se na kostkách vyskytuje i rizikový faktor v podobě šelem, hra docela slušně simuluje skutečné podnikání. Je třeba zvažovat rizika, rozumně investovat...
Přitom hru pochopí i předškolní dítě, zvláště poté, co se po nějakou dobu účastní jako divák. Pro zaměstané rodiče bych doplnila, že hra není časově nijak náročná a zábavu si užijí i dospělí.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Super farmář' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 08.08.2009 v 00:17 uživatel jmakovka.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
PravidlaLuckaHla10.03.2009 19:47
Jaký je rozdíl mezi hrami: Super farmář a Super farmář de lux?jmakovka08.08.2009 00:17

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |