Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Elfenland
Originální název: Elfenland
Rok vydání: 1998
Autoři: Alan R. Moon
Výrobci: ALBI, AMIGO
Dovozci: BILLARD CENTRUM
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Železniční a jiné sítě («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

V říši elfů platí pravidlo, že každý mladý elf, ať už chlapec nebo děvče, musí složit zvláštní zkoušku, než jej přijmou mezi dospělé. Každý dostane mapu říše a musí navštívit co nejvíce památných míst. K tomu slouží různé dopravní prostředky a různé způsoby urychlení cesty:draci, jednorožci, divočáci, kouzelná kola, káry, magické obláčky, přívozy a vory. Ale použití těchto dopravních prostředků je omezené a nedá se jimi projet všemi oblastmi. A tak mezi sebou mladí elfové soutěží, kdo z nich je nejchytřeji zkombinuje. Z každého navštíveného místa si vezme elf na památku kámen ve své barvě. Kdo má na konci nejvíce kamenů, vyhrál.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Herní materiál   Pravidla hry (www.deskovehry.cz)
  Funagain Gameweb   Svět deskových her
  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Informace o hře na internetovém obchodu Ostrov pokladůOcenění hry

  1998 - 3. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  1998 - vítěz
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 116 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,58) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 173.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  02.10.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Jak to všechno dobře skloubit...
Hra Elfenland získala v roce 1998 významné ocenění Spiel des Jahres. Její autor - Alan Moon - také není žádný nováček. Mezi jeho skvosty patří hry Union Pacific, San Marco a Capitol.

Po rozbalení získáte nádherný hrací plán země skřítků, velké množství karet, dopravních prostředků, 120 dřevěných špalíčků - vše v prvotřídní kvalitě v Čechách zatím málokdy vídané.

Pravidla hry jsou vskutku originální. Hráči se snaží procestovat co nejvíce městeček na nádherně ztvárněném hracím plánu. Do všech městeček vedou cesty - přes louku, les, poušť, hory nebo po vodě. Aby se hráč dostal z místa A do místa B, musí na tomto úseku ležet dopravní prostředek (drak, jednorožec, kára, kouzelné kolo, magický oblak nebo divočák). Tyto si hráč postupně dobírá v přípravné fázi tahu a pokládá je potom na hrací plán. Po vyložení dopravních prostředků všemi hráči, každý postupně projede co největší část krajiny a z každého místa, které navštíví, si vezme upomínkový kámen. Hráč s nejvíce upomínkovými kameny na konci čtvrtého kola vyhrává. Na to, abych mohl použít daný dopravní prostředek na daném úseku cesty, musím použít cestovní kartu, která odpovídá danému dopravnímu prostředku. Situace je stížená tím, že ne všechny dopravní prostředky mohou jezdit na všech typech krajiny a některé, ačkoliv se dají použít, potřebují k jízdě dvě cestovní karty.

Pravidla hry jsou velmi kvalitní, plné obrázků a příkladů. Po prvním sehrání hry již ale nejsou potřeba, protože princip, na první pohled nový a zajímavý, je velmi dobře zapamatovatelný a hratelný.

Kouzlo hry spočívá v dobrém plánování, odhadu kroků spoluhráčů a také vhodné taktice. Hráči si musí dobře vybrat dopravní prostředky ke svým kartám, poté je umístit a pokud je na dané trase někdo předběhne s jiným dopravním prostředkem, včas změnit taktiku a jet jinudy. Hra je poměrně svižná, jedna partie trvá téměř vždy do hodiny.

Shrnutí hlavních rysů hry:

  • rozvíjí schopnost plánování hráčů
  • má jeden z nejkrásnějších hracích plánů
  • je vhodná pro dospělé, ale i děti od 10 let
  • rozvíjí kombinační schopnosti hráčů
  • existuje k ní náročnější rozšíření Elfengold, které klade ještě větší důraz na schonosti hráčů (odstraňuje malý prvek náhody)
  • hra je tvůrčí, nedochází v ní ke konfliktům - všichni hráči v průběhu hry sbírají kameny, na konci tedy nemají pocit, že prohráli - nedochází k rozladění z prohry.

Hru vřele doporučuji pro příležitostné hráče. Pro zkušené "harcovníky" a pro ty, kteří si budete chtít hru obohatit, doporučuji rozšující sadu Elfengold.Vytvořeno:  29.10.2003 uživatelem PepaK . Hodnocení:
Hra si nás získala
Velmi pěkně vyvedená a originální hra. Pravidla jsou napsána přehledně s doprovodnými obrázky a příklady, které velmi rychle pochopí i hráč začátečník. Kvalita zpracování celé hry je vynikající.

Ze začátku na vás tato hra může působit příliš složitě, ale ve chvíli, kdy se dobře naučíte pravidla a hlavně kde se dá jaký prostředek a za kolik karet použít, tak začnete více přemýšlet o taktice. V šesti lidech si užijete více legrace, ale hlavně poslední kolo se mění ve velmi zuřivý boj o poslední kameny a na řadu přichází překážky, které ne jednoho hráče dokážou pěkně naštvat. Když hrajete v šesti nemá cenu přemýšlet příliš dopředu a svou taktiku budete muset více přizpůsobovat aktuálnímu dění na hracím plánu. A tak se vám nezřídka stane, že zvolíte úplně jinou cestu, než jste původně mysleli. Ve chvíli, kdy už všichni hráči dobře ovládají pravidla, je lepší hrát variantu hry s koncovými městy.

Tuto hru vám vřele doporučuji.


Vytvořeno:  12.08.2003 uživatelem Renella . Hodnocení:
Šťastnou cestu v Zemi skřítků
Myšlenka hry je originální. Vhodným plánováním trasy a použitím příslušných dopravních prostředků, je potřeba objet celou Zemi skřítků a posbírat příslušné předměty. Pravidla jsou snadno pochopitelná, hra má spád.
Velmi pěkně je graficky stvárněn herní plán s mapou, kvalitní jsou i ostatní herní pomůcky.
Hru vřele doporučuji všem skalním i začínajícím hráčům.


Vytvořeno:  24.06.2003 uživatelem Kolík Aťsepicnu . Hodnocení:
Elfenland je přípravou na život
Po pár hrách Elfenlandu nemůžu sice podat vyčerpávající hodnocení, ale hrál jsem hru i s mladšími hráči a plně jsem si uvědomil její zábavnost. "Protože váš tah závisí na tom, co udělají všichni hráči před vámi, nemá moc smyslu přemýšlet, nejste-li zrovna na řadě." (viz recenze Agáty) Ale pokud si naplánujete cestu dopředu, jak to udělali hráči ve věku kolem 10 let, musíte operativně měnit své plány a strategie. Přestože je hra o cestování v zemi fantazie a dopravní prostředky tomu odpovídají (Jednorožec, Drak ...), připomínala mi cestování v reálném světě. Výpadky dopravních prostředků, zpoždění, nenavazující spoje a nedostatek prostředků cestovatele na daný dopravní prostředek. Autoři snad museli cestovat i u nás, nebo je to ve světě obdobné. Pokud necháte dětem trochu volnosti, zjistíte, že jejich orientace v dopravních prostředcích a potřebných nákladech je obdivuhodná. Hra je nádherně graficky zpracována, což ji předurčuje k tomu, aby si získala zejména mladší hráče. Ti, kdo dávají přednost dlouho naplánované strategii, již jen neochotně mění v závislosti na změně podmínek, ať necestují a nebo si vyberou jinou hru.

Osobně bych ji doporučil právě mladším začínajícím hráčům. Vždyť se jedná o zkoušku mladých „elfů“ před opravdovými úkoly, jež je čekají, až budou těmi „velkými elfy“.

Kolík Aťsepicnu


Vytvořeno:  08.03.2003 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Slabiny Elfenlandu

Hra se sice dá hrát i ve dvou, ale není to ono. Výsledek hry pak závisí mnohem více na náhodě (jaké karty dostanete), než na strategii.

Pokud je naopak hráčů více (může jich být až 6), vystupuje druhá nevýhoda hry: poměrně malý spád. Každý z hráčů musí svůj tah dobře promyslet, zatímco ostatní čekají. Protože váš tah  závisí na tom, co udělají všichni hráči před vámi, nemá moc smyslu přemýšlet, nejste-li zrovna na řadě. Hraje-li tedy víc lidí, dost dlouho čekáte na svůj tah a nudíte se.
Hlavně pro začátečníky a mladší hráče to může být důvod, proč hru odložit. jakmile ale zvládnete pravidla a objevíte kouzlo hry, bude se vám líbit.Vytvořeno:  17.11.2002 uživatelem Jacques . Hodnocení:
Nejlepší hra

Hra kterou mam nejraději díky jejímu ději. Plánek je také velmi kvalitni.

Pravidla hry jsou vskutku originální. Hráči se snaží procestovat co nejvíce městeček na nádherně ztvárněném hracím plánu. Do všech městeček vedou cesty - přes louku, les, poušť, hory nebo po vodě. Aby se hráč dostal z místa A do místa B, musí na tomto úseku ležet dopravní prostředek (drak, jednorožec, kára, kouzelné kolo, magický oblak nebo divočák). Tyto si hráč postupně dobírá v přípravné fázi tahu a pokládá je potom na hrací plán. Po vyložení dopravních prostředků všemi hráči, každý postupně projede co největší část krajiny a z každého místa, které navštíví, si vezme upomínkový kámen. Hráč s nejvíce upomínkovými kameny na konci čtvrtého kola vyhrává. Na to, abych mohl použít daný dopravní prostředek na daném úseku cesty, musím použít cestovní kartu, která odpovídá danému dopravnímu prostředku. Situace je stížená tím, že ne všechny dopravní prostředky mohou jezdit na všech typech krajiny a některé, ačkoliv se dají použít, potřebují k jízdě dvě cestovní karty.Tato hra je prostě nejlepší!
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Elfenland' obsahuje 7 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 02.02.2009 v 22:38 uživatel Sodovka.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Karavana X překážkaSodovka12.02.2008 20:51
Re: Karavana X překážkaMartin28.05.2008 19:07
Re: Karavana X překážkaSodovka29.05.2008 09:49
dotazProchy15.08.2008 23:57
Re: dotazCholerus16.08.2008 09:01
dotazProchy02.02.2009 22:26
Re: dotazSodovka02.02.2009 22:38

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |