Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Dračí hrad
Originální název: Dračí hrad
Rok vydání: 2003
Výrobci: DINOTOYS s.r.o.
Dovozci: DINOTOYS
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 7
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Dračí hrad je dobrodružná hra na hrdiny, která vás zanese do světa plného nestvůr, pokladů a soubojů. S touto hrou zažijete dobrodružství, která díky hernímu systému budou pokaždé jiná. Cílem hry je vytvořit vlastního hrdinu, projít stezkou do tajemného hradu, přemoci nestvůry, objevit zlato a nalézt ztracené žezlo. Hráč jehož hrdina postupně získá nejvíce bodů vyhrává.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 45
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,75)
Pořadí hry v žebříčku 509.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  11.08.2009 uživatelem gaff . Hodnocení:
pro malé děti
Pro děti do 3 let dobrý, doporučuju. V opačném případě vidím hnedle několik drobných chybiček:

- tvůrci si hru zapomněli vyzkoušet, pravidla jen načrtli, proto sme je za chodu měnili už během první hry, aby se vůbec dala dohrát, urychlit.. (třeba pravidlo typu "doplnit pouze jeden život (resp. 2) namísto celého svého tahu" po boji, kde přijdete o 7 životů, musel vymyslet idiot, máte-li jen trochu smůly, odkazuje vás na 4-7 kol doplňování životů)
- kartičky v poli vypadají nadějně, ale když už asi popatnáctý odkryjete úplně stejnou jedovatou šipku a nemáte OČ aspoň 15, začne vás to mírně řečeno srát (šipka vezme život a otráví hrdinu, nemá-li už protijed, každý další kolo mu vezme život, kterých má max 9, když se omylem netrefí do krámu během několika kol, je mrtvej), když OC máte, šipky jsou naprosto k h.... a že jich tam je
- v poli je 80+8 kartiček, co se furt opakujou a nemají ŽÁDNOU šťávu (půlku karet zabírají stopky, vratky, dveře a podobný zbytečný kraviny, žádnej artefakt nebo tak něco)
- boje by unudily i vola
- nákupy a neustálý vyměňování peněz má na starost šéf a je to neskutečnej vopruz
- i přes následující změny byla hra dementní, ale aspoň se dala dohrát rychle

změny v pravidlech po PRVNÍ hře:
- používání předmětů (např. životů) v libovolném počtu a bez ztráty tahu
- preclík přenáší tam i zpátky (do odkrytého místa vzdáleného 2 od původního místa)
- za potvory si hráč může vybrat libovolnej podíl zkušenosti a peněz
- za poklad se berou jen peníze
- za zkušenosti (např. 50) lze vylepšit ÚČ nebo OČ
- v posledních 6ti obchodech ve městě lze nakoupit cokoliv
- lučištníkům zvednout ÚČ i OČ a dát jim třeba druhej útok
- plánovali jsme trochu vylepšit i postavy, ale na to už se nedostalo
- ještě modifikovat karty v poli a přidat vlastnosti potvorám, aby kupříkladu pavouk byl opravdu jedovatej a kostra opravdu způsobovala zranění, která se hůř hojí
- zrušili sme i současnej útok
- dále modifikovat zbraně, zbroje,
- atd.

jediným plusem je vcelku poctivý zpracování, máte-li sebedestruktivní sklony či opravdu malé děti, pak hru doporučuju, jinak RUCE PRYČ. Nejhorší a nejodfláklejší hra, se kterou sem měl tu čest.


Vytvořeno:  21.02.2009 uživatelem davidko7 . Hodnocení:
nova pravidla

takže no.

hra byla velmi dobrá ale se mi počas přestala líbit ne v pravém slova smyslu ale proto proto že si se mnou tatínek a maminka nehráli. takže na věc.

skuste to třeba takhle:

1. Při nákupech se vám nemusí líbit že sou rúzne ceny. Proč? Tak si tam dejte že čím drahší tím více použitelné nebo lépe učinkuje.
2. meče se postupem času otupí a brnění zeslábnou.
3. je možné za 3 zlatky naostřit meče atd...

TOHLE BYLA JENOM INSPIRACE PRO POVZBUDZENÍ DO DALŠÍCH NÁPADÚ.

promiňte u s kroužkem tady nemám.Vytvořeno:  13.12.2006 uživatelem Slider . Hodnocení:
No neviem...
Kupil som si tuto hru plný očakávania, že konečne presadnem od počítača za stol, ale musím povedať, že ma fakt sklamala. Čakal som prepracovanejšie pravidla, väčšiu možnost výberu a hlavne dlhšiu zábavu. Tuto hru dohráte do konca možno za pol hodinku a každa dalšia hra sa podobá na tu predchádzajucu.Bol som prekvapený, aká je tu malá variabilita kariet v labyrinte a aké sú súboje nudné. Tuto hru som chcel mať ako lacnejšiu variantu na World of Warcraft, ale povedzme si na rovinu, ak hladáte nejaku prepracovanu doskovu RPG strategiu,v ktorej je každá dalšia hra odlišná od tej predchadzajucej, Dračí Hrad to určite nie je. Na druhej strane, mojho 8 ročneho bratranca to dost bavilo, tak si myslim, že je to hra mierena skor detom, aj ked je doporučený vek tuším od 10 rokov. Ja osobne by som poradil nechat ju v obchode a vybrat si niečo ine.


Vytvořeno:  04.06.2006 uživatelem michal . Hodnocení:
Potřebuje upravit...
Musím se přiznat, že první hra byla velice zajímavá. Po několika dalších hrách mě ale napadlo trochu hru doupravit a dodělat. A tak postavám upravuju statistiky - lučištníci ůtočí dvakrát a mají vyšší OČ apod. Také jsem vytvořil novou postavu - barbarského válečníka Korgana, ne nepodobného vlastnostmi Parbatovi. Tuto hru doporučuji i začínajícím PJ do DrD coby inspiraci jak vytvořit novou nestvůru nebo postavu.


Vytvořeno:  10.03.2006 uživatelem Ariadna . Hodnocení:
Hrajeme a zatím si to úžíváme!
Ahoj lidi,
tuto hru jsem dostala od manžílka teď naposledy k vánocům. Hned jak jsem si ji zahráli poprvé, rozhodli jsme se o úpravu pravidel. Několik věcí tam není řečených a tak to zůstalo na nás! Striktně určenými pravidly se vyhneme konflikním a nejasným situacím.
Jinak pod našima rukama vznikli úplně noví hrdinové např. mnich (zvláštnost: 1x možnost mentálního útoku o síle 18), kentaur (zvl: přeskakuje skály a v krvi má protijed), kouzelnice (zvl: nepotřebuje kouzelné předměty), paladin (zvl. umí se léčit). Navíc jsme upravili vlastnosti původním hrdinům např. lučišnice střílí 2x na obranu a orientuje se mlze.
Upravili jsem i ceny za zbroj a zbraně. Každý hrdina má vymezeno co si může koupit.
Hru jsme stížili tím, že jsou hrdinové mnohem slabší. Draka jsou schopní porazit min. ve dvou.
V poslední naší hře se spojili dva hrdinové proti trpaslíkovi - ten je porazil a schrábl jejich zlato, ale jelikož hra u nás nekončí dřív než porážkou draka, tak po vyléčení šel na něj a prohrál.
Smutný konec, ale i to je hra!!!!

Pokud tuhle hru máte doma a už vás nebaví, zkuste ji oživit třeba těma novýma postavama!


Vytvořeno:  10.03.2006 uživatelem Ariadna . Hodnocení:
Hrajeme a zatím si to užíváme!
Tuto hru jsem dostala od manžílka teď naposledy k vánocům. Hned jak jsem si ji zahráli poprvé, rozhodli jsme se o úpravu pravidel. Několik věcí tam není řečených a tak to zůstalo na nás! Striktně určenými pravidly se vyhneme konflikním a nejasným situacím.
Jinak pod našima rukama vznikli úplně noví hrdinové např. mnich (zvláštnost: 1x možnost mentálního útoku o síle 18), kentaur (zvl: přeskakuje skály a v krvi má protijed), kouzelnice (zvl: nepotřebuje kouzelné předměty), paladin (zvl. umí se léčit). Navíc jsme upravili vlastnosti původním hrdinům např. lučišnice střílí 2x na obranu a orientuje se mlze.
Upravili jsem i ceny za zbroj a zbraně. Každý hrdina má vymezeno co si může koupit.
Hru jsme stížili tím, že jsou hrdinové mnohem slabší. Draka jsou schopní porazit min. ve dvou.
V poslední naší hře se spojili dva hrdinové proti trpaslíkovi - ten je porazil a schrábl jejich zlato, ale jelikož hra u nás nekončí dřív než porážkou draka, tak po vyléčení šel na něj a prohrál.
Smutný konec, ale i to je hra!!!!

Pokud tuhle hru máte doma a už vás nebaví, zkuste ji oživit třeba těma novýma postavama!


Vytvořeno:  12.12.2005 uživatelem Dadia . Hodnocení:
Veľmi zaujímavá, ale myslím že na OSADNÍKOV Z KATANU nemá, ale aj tak dávam 5 hviezdičiek
Túto hru dostali moji bratranci a hneď sme ju začali hrať. Moj názor je, že je tam trochu veľký podiel náhody akú kartu si otočíte ale o tom to je. Doporučujem aby ste to hrali vo väčšom počte ľudí ale aj v trojke je to fajn. Je to veľmi vyšpekulovaná hra a to našu rodinu baví, ale myslím že OSADNÍCI Z KATANU sú o niečo lepší. DOPORUČUJEM!!!!!!!!!!!


Vytvořeno:  03.12.2005 uživatelem Mariano . Hodnocení:
Vysoký potenciál, ktorý nebol využitý
Dračí hrad predstavoval prvú drahšiu modernú stolovú hru, ktorú som sa rozhodol zakúpiť si (v tom čase som ešte nepoznal žiadnych osadníkov, carcassone a pod.). Musím povedať, že podľa ceny a krabice som do nej vkladal vysoké nádeje. Tie sa mi z časti aj naplnili, avšak na druhej strane a s odstupom času musím konštatovať aj mierne sklamanie.
Ide o dobrodružnú hru,v ktorej cieľom je vytvoriť si vlastného hrdinu pomocou kúpy zbroje a rôznych doplnkových predmetov využiteľných v ďalšom priebehu hry. Toto sa deje v prvej časti hry pri ceste mestom. Treba povedať, že táto pasáž hry je pomerné jednotvárna a veľa závisí od náhody. Stratégiu možno uplatniť maximálne pri rozhodovaní sa, čo a v akom objeme nakúpite. Druhú časť hry tvorí cesta samotným Dračím hradom. Tá je už o poznanie zaujímavejšia a vtiahne viac do hry. Úlohou je postupne otáčať rozložené kartičky a čeliť rôznym nástrahám, až sa dakomu podariť získať kráľovské žezlo na konci cesty.
Potenciál hry, ktorý hra nesporne má, však ostal nevyužitý. Pravidlá, aj keď sú prehľadne a pekne spracované, nie sú dotiahnuté a chýba im viac variability, čo by hru určite zdynamizovalo a urobilo zaujímavejšou. Potom je už na každom si pravidlá upraviť individuálne, aby hra nebola rozporuplná a priťahovala aj po viacerých odohratých partiách. Je vidieť, že tvorcovia hry sa snažili inšpirovať inými hrami a na vlastnú originalitu veľa priestoru neostalo. Osobne si ale myslím, že hráčom začiatočníkom sa hra páčiť bude.
Aj napriek negatívam má však Dračí hrad veľké plus. Je nádherne graficky spracovaný a obsahuje kvalitný materiál, čo aj rozhodlo, že som sa nakoniec priklonil k trom hviezdičkám, pričom nie všetky tri sú len za dizajn.


Vytvořeno:  18.02.2005 uživatelem Iggy . Hodnocení:
Nic moc
Vážení, hru jsem si koupil bez jakýchkoliv referencí cca před třemi týdny a již teď vím, že jsem krapet sekl. Po pár vítězných pokusech mě přestala bavit. Navíc se cítím ošizen, že nemohu zničit toho, který sedí naproti. Vynikající grafické zpracování nevyváží můj špatný dojem a už teď mi na ni padá prach....


Vytvořeno:  05.01.2005 uživatelem jerry1989 . Hodnocení:
I Člověče nezlob se je zábavnější!!!
Mám hned několik důvodů proč hru odsuzuji. Prvním jsou poměrně nedokončená pravidla např. Příšery mají v pravidlech napsaný popis, ale už se tam nepíše jestli se má hrát na schopnosti, které jsou tam popisované (ve hře je nestvůr asi jen 10), třeba Rzí červ má napsáno, že po zásahu zbraní ihned zrezivý, ale jestli si mám zbraň vyřadit nebo jestli ty kecy mají na hru vliv to už nenapíší. Za druhé je tam málo postav, za které je možno hrát (Je jich tam sice 10, ale vždy jsou tam dvě s jiným jménem a obrázkem a to je tak všechno. Mají úplně stejný charakter vlastností). Za třetí po pár zahráních už víte, co si máte koupit a je to pořád dokola. Za čtvrté jsou tam postavy (Barbar Parbat i jiné), které se stávají pomocí zbraní takřka neporazitelné. Jediné plus je poměrně dobrá grafika nestvůrek a předmětů (kterých je ve hře taky jenom pár druhů). Jestli si chcete zahrát opravdu dobrou fantasy hru pořiďte si Proroctví, nestojí o mnoho víc a je stokrát zábavnější.


Vytvořeno:  05.09.2004 uživatelem Erliiik . Hodnocení:
I doupatáci si přijdou na své
Dračí hrad je hra skvělá a i když časem trochu zevšední (jak psala i Agáta), je každého věc, jak si hru zpestří.
Celkem úspěšně jsme do systému zapracovali expy za potvory, postupování na další úrovně a následné vylepšování postav (ÚČ, OČ, životy...), lučištníkům jsme zdvojnásobili počet útoků za kolo, aby se trochu chytali s tím svým malým obranným číslem. Zavedli jsme házení kostkou po šestce, aby si člověk nemohl být nikdy jistý ani u neslabších zrůd, vyřešili jsme reinkarnaci postav s výběrem zachování úrovně nebo zbraní. Draka jsme obrali o zlato (jinak stačilo vykydlit draka a bylo vyhráno), za to jsme ho vybavili koncem hry. A i když to začlo být trochu nuda, trochu jsme posílili potvory, aby bylo opravdu nutné pracovat v týmu a nakonec jsme si vymysleli i nové potvory a nové předměty. A jako perličku máme každý hráč jednu zrůdu, jejíž parametry a zvláštní schopnosti si před každou hrou nadefinuje, jak chce. Nikomu je neřekne a ostatní se to dozví, až když na ni někdo (nebo autor sám) šlápne. Kromě zkameňující medůzy a spektry ubírající úrovně jsme tak měli i paní ze studijního, jejíž úspěšný útok znamenal, že hráč musí jít ven, přijít a SLUŠNĚ zaklepat:)

Hra je super a všem ji můžu jen doporučit.


Vytvořeno:  17.08.2004 uživatelem Honnza . Hodnocení:
Super hra
Dostal jsem Dračí hrad za vysvědčení, a když jsem hru otevřel, byl jsem velice překvapený. Když jsem viděl její obsah, tak jsem to hned přichystal. Když jsme ji hráli poprvé, kámošům se moc nelíbila. Ale když jsme to hráli aspoň po
desáté, tak jsme ničili a ničili Harpyje, Rzičervy, atd. Pokaždé to hrajeme tak, že nejdřív vybereme všechny normální karty a až pak jdeme na draka a najít kouzelné žezlo. Vždycky si místo bodů bereme peníze, a pokaždé až šlohnem bance všechny 10, tak použijeme přenášedlo. Už mi Dračí hrad pochválilo asi 10 lidí, avšak jednomu kámošovi se líbil taky Dračí hrad, ale taky Dostihy a sázky II. Hned si chtěl Dostihy a sázky II koupit, a myslím, že si je koupí. Prostě
Dračí hrad je nej!


Vytvořeno:  06.04.2004 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Je vás málo na Dračí doupě?

Je vás málo na Dračí doupě?  Nebo vám něco ošklivého spolklo Pána jeskyně? Pak zkuste Dračí hrad!

Ano, je to tak: Dračí hrad je desková variace na oblíbenou fantasy RPG Dračí doupě. Ocení ji asi nejspíše úplní začátečníci, kteří nemají mezi sebou schopného Pána jeskyně. Hodí se i v případě, že se sejde příliš málo hráčů (dá se velmi dobře hrát i ve dvou).

Hra je velice pěkně a kvalitně provedena – krabicí počínaje a pravidly v češtině i slovenštině konče.

Pravidla jsou poměrně jednoduchá. Hráči si zvolí postavu (barbar, elf, trpaslík atd...). Nakoupí zásoby, kouzelné předměty a vražedné nástroje a hurá na draka. Během hry postavy postupně prozkoumávají území tak, že odkrývají kartičky na hrací ploše 8 x 11 kartiček (princip je velmi podobný jako ve hře Zlatohrad, resp. Lovci pokladů - viz recenze na tomto webu). Často přitom narazí na ošklivé nepřátelské potvory i jiná překvapení. Boj s potvorami probíhá tradičně – rozhodují body při hodu kostkami, přičemž se přičítají další body za výzbroj a jiné okolnosti. Procvičíte se tedy ve sčítání a odečítání. Poraženou potvoru můžete obrat o cennosti; zlato se vždycky hodí.
na hráče čekají i jiné překážky, které je možno překonat pomocí nějakého předmětu, který si hrdina prozíravě opatřil předem. Nemá-li ho, dá se to obvykle obejít. Vítězem se stane ten, kdo nashomáždí nejvíce pokladů, respektive peněz.
Hra umožňuje i společný útok dvou a více hráčů na jednoho nepřítele, což se hodí zejména,chystáte-li se třeba právě na souboj s drakem.

Velká výhoda hry, která spočívá v jasně daných pravidlech, charakterech postav a vyvážených schopnostech postav i nepřátel, je současně její největší slabinou. Někoho za čas omrzí bojovat se stále stejnými nástarahami a nepřáteli v labyrintu. Pak se otevírá prostor pro vlastní úpravy hry a pravidel – a to už je vlastně Dračí doupě jak se sluší a patří. Obávám se, že pro pokročilejší drakobijce bude hra příliš slabou kávou, kterou vezmou zavděk jen v nouzi.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Dračí hrad' obsahuje 4 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 10.04.2014 v 15:50 uživatel Adneam.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Potřebuje upravit...michal04.06.2006 16:00
humusbořek26.07.2006 09:56
pravidláwaldez928.03.2008 18:46
Měl bych zájem ...Adneam10.04.2014 15:50

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |