Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Fluxx
Originální název: Fluxx
Rok vydání: 2003
Autoři: Andrew Looney
Výrobci: AMIGO
Dovozci: specializované maloobchodní prodejny
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Herní systém: Karetní hra («»)
Počeštění: Hra je v ČR dostupná, ale pouze bez přeložených pravidel («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Fluxx je originální karetní hra se stále se měnícími pravidly! Začínáte se třemi kartami a jednoduchým pravidlem líznout si jednu kartu a jednu zahrát. Pak se ale do hry vmísí další pravidla a situace se rychle začne měnit. A pak se začne měnit i cíl hry.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Ukázka hryZajímavé odkazy

  Pravidla hry (www.deskovehry.cz)   BoardGameGeekHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,01) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 384.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.07.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Fluxx, neobyčejná karetní hra
Fluxx klame už obalem své malinké krabičky. Na ní naleznete totiž několik kreslených planet se Sluncem v pozadí. Je pravda, že Fluxx vás může vzít na cestu do kosmu, ale především to bude opačně. I kdybyste letěli do kosmu, budete si s sebou chtít Fluxx. Sice předbíhám už teď výsledek recenze, ale u této hry je již od prvního pohledu vidět, že máte do činění s něčím výjimečným.

V počátečních okamžicích nejistého seznamování a oťukávání vám pomohou pěkně přeložená česká pravidla. Karty samotné bohužel nejsou přeloženy do češtiny. Proto je v krabičce přiložen i druhý list papíru s překladem funkce všech zásadních karet. Těch najdete v základním balení celkem stovku.

Pravidla, podle kterých budete tuto karetní hru hrát, budou pokaždé jiná. V návodu existuje pouze několik základních mezí, kterých se musíte držet, o všechno ostatní se postarají už samotné karty. Že vám to přijde nemožné? Možná. Ale ne ve světě Fluxxu!

V balíčku najdete celkem pět různých druhů karet, plus další dvě nazvané základní pravidla a meta pravidla, která používají zkušenější hráči pro urychlení průběhu partie ve více hráčích.

Před hrou je nutné všechny karty s výjimkou dvou zmíněných pečlivě zamíchat do jedné hromádky a rozdat každému tři z nich. Do středu stolu jsou vyložena základní pravidla, která označují povinnosti všech účastníků v počátcích hry. Ukládají dobrat si jednu kartu z balíčku a jednu z ruky zahrát.

Každý z druhů karet se používá odlišně. Hráči se už od začátku snaží sbírat kartičky pašáků (keeper) a vyhýbat se strašákům (creeper). Pašáky mohou soupeři za cenu akce vykládat na stůl před sebe a tím se přiblížit vítězství. Strašáci je naopak ve většině případů výhře vzdalují, ale pokud vám přijdou do ruky, musíte je okamžitě vyložit před sebe a není před nimi úniku.

Výchozí pravidla tahu hráčů modifikují kartičky s názvem New Rule, tedy Nové pravidlo. Mají za úkol rozšiřovat stávající povinnosti hráčů. Díky nim si můžete dobírat v každém tahu třeba pět karet, ale mohou také ovlivnit počet karet, které si můžete na konci každého tahu ponechat v ruce pro další použití nebo počet pašáků vyložených na stole. Nových pravidel je celkem 24 a už samy o sobě zaručují různorodost každého souboje.

Pravidla však pouze omezují počínání hráčů na stole. Co ke hře opravdu potřebujete, jsou kartičky 29 cílů. Právě ty určují, které kartičky pašáků potřebujete zrovna k vítězství. Většinou se jedná o kombinaci dvou karet, například Čas jsou peníze, kdy vám k vítězství stačí mít před sebou vyloženy karty času a peněz. Někdy se zadaří do cílů propašovat i povinnost držet některého ze strašáků, například Přežrat se čokoládou (pašák Čokoláda + strašák Smrt).

Celou hru mohou ovlivnit i akční karty, které umožní soupeřům některé nestandardní věci, jako brát si z cizí ruky, krást některé pašáky jiným hráčům, ale také třeba prohledávat hromádku odložených karet.

Všech pět typů dohromady vytváří neustále se měnící podmínky, které vás nutí být pořád ve střehu. Úkoly se mění jako na běžícím pásu, někdy se potýkáte s nedostatkem karet v ruce, jindy musíte hrát všechny, které si líznete a někdy máte problémy všechny ty karty v ruce udržet.

Fluxx prošel velkým vývojem od svého prvního uvedení na trh v roce 1996. Nyní, od roku 2008, je k dispozici již verze 4.0, která je dokonale zoptimalizována pro hráčský zážitek.

Hra byla v roce 1999 oceněna intelektuální cenou Mensa Select. Ona v podstatě ani tak o inteligenci není, často je hra založena na náhodě, ale přesto vám vhodné plánování může cestu k vítězství velmi zjednodušit.

Pokud si všechny karty pečlivě prohlédnete, naleznete mezi nimi i tři bílé a nepopsané. Nejedná se o tiskovou chybu ani černý žertík autorů, ale naopak o mrknutí tvůrců směrem k hráčům, takzvané Fluxx Blanxx. Fluxx je totiž otevřen vašim modifikacím a přímo se očekává, že si budete vytvářet svoje světy, akční karty a pravidla. Z Fluxxu se tak stává naprosto neomezená zábava.

Svět již spatřilo také velké množství vtipných variant, jako je mimozemský Martian Fluxx, hororový Zombie Fluxx, rodinný Family Fluxx nebo třeba přírodomilný EcoFluxx. Kromě těchto samostatných variant, které sice jdou se základní verzí hry použít, ale za určitých obtíží, existují i malá rozšíření pro původní Fluxx. Jedná se o celkem čtrnáct karet – sedm se židovskou a sedm s křesťanskou tématikou.

Škoda, že se hra nestane tradiční českou domáckou zábavou. K tomu jí totiž chybí lokalizace samotných kartiček. Angličtina je překážkou pro mnoho příležitostných hráčů a kazí obrovský potenciál Fluxxu na českém trhu.

Můžete ho hrát ve dvou i v šesti. V páru se dočkáte velmi rychlých partií, ale ty pravé a delší bitvy nastávají až s přibývajícími soupeři. Ale bez ohledu na počet karbaníků poskytuje hra od Looney Labs ohromnou porci zábavy, napětí v každém duelu a zároveň tahy, při nichž se nikdo nenudí. Fluxx je exxtra zábava, a pokud vám nevadí angličtina, neváhejte a fluxxujte s námi.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/58/recenze-fluxx-neobycejna-karetni-hraDiskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Fluxx' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 27.12.2010 v 17:26 uživatel Andy636.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Česká verzeikri30.05.2010 08:56
Re: Česká verzeAndy63627.12.2010 17:26

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |