Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Warcraft
Originální název: Warcraft
Rok vydání: 2003
Autoři: Kevin Wilson
Výrobci: Devir, Fantasy Flight Games, PS-Games
Dovozci: ADC Blackfire, BILLARD CENTRUM, HRAS
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Hra s českým návodem obsahující materiál v cizím jazyce («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Ve Warcraftu: Deskové hře každý hráč velí jedné ze čtyř ras: Lidské alianci, Nemrtvé Zkáze, Orčí hordě, nebo Hlídce nočních elfů. Během hry se hráči pokoušejí vést své rasy k vítězství pomocí vojenské síly, magické moci, a silné ekonomiky. Srdcem Warcraftu je scénář. Než začnete hrát hru, musíte si vybrat který scénář budete hrát. Scénář vám řekne jak připravit hrací plochu, speciální pravidla pro hraní hry, a jak lze hru vyhrát. Můžete si vymyslet vlastní scénáře se součástmi poskytovanými s hrouInformace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Informace o hře   Fantasy Flight Games
  Informace o prodeji   PS-GamesHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 52
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,65)
Pořadí hry v žebříčku 145.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  22.05.2007 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
Výborná hra
Výborná fantasy válečná strategická hra. Opravdu komu se líbí PC hra bude se mu pravděpodobně líbit i tato desková verze. Recenze přede mnou je poměrně vyčerpávající, takže o systému hry se nebudu již rozvíjet. Délka hry není tak dramatická, sehráli jsme již dost partií a ve 3 je nejkratší, ve 2 a 4 trvá od 90-150min., zcela výjimečně jsme hráli přes 3 hod. Samozřejmě pokud nechce nikdo útočit, dá se hrát déle, ale to pak už není žádná zábava, jelikož pak už není co vymýšlet. Zatím vždy byl někdo nucen vyvolat bitvu/y a ve 3 toho potom většinou využije 3. neoslabený hráč a oba smete. Proto je hra lepší ve 2 a 4. Co se týče provedení, tak mohly být lépe promakané válečné jednotky, nezřídka jsou třeba střelecké jednotky označovány jako zajíci či motorkáři. Dávám čtyři hvězdičky, jelikož půl si nechávám pro rozšíření a půl pro něco ještě lepšího.


Vytvořeno:  10.08.2004 uživatelem Honza . Hodnocení:
Pokud máte rádi strategickou PC hru Warcraft, budete nadšeni
Desková hra Warcraft vychází z úspěšné počítačové hry stejného jména a je určena pro 2-4 hráče. Hra proíihá na plánu, skládajícím se z šestiúhelníkových polí (trochu podobné Osadníkům, ale tvar plánu se liší), přičemž tvar plánu lze uzpůsobit počtu hráčů. Provedení hry považuji za velmi zdařilé, a i přes poměrně velký počet různých jednotek a kartiček kouzel se lze pomerně rychle zorientovat.

Myšlenka hry věrně odpovídá počítačové předloze. Každý hráč má domovskou základnu, z níž vyráží jeho dělníci těžit na příslušná pole zlato a dřevo. Natěžené suroviny je možné použít na stavbu nových jednotek, zlepšení jejich bojových vlastností nebo investice do nových budov. Vzhledem k omezenému množství zdrojů, kterých navíc v průběhu hry ubývá vytěžením, je zapotřebí před každým utrácením velmi pečlivě přemýšlet. Na základně je možné vytvářet rovněž bojové jednotky, které hráči následně vysílají rozsévat zkázu mezi jednotkami soupeře. Hra obvykle končí zničením domovské základny některého hráče.

K bitvě se soupeřem dojde vždy, když se na jednom poli setkají nepřátelské jednotky, pričemž bitvy se účastní nejen jednotky na daném poli, ale i na všech polích sousedních. Při přesunech je tedy nezbytné naustále dbát na to, aby se jednotky držely pohromadě a navzájem se "kryly". Samostatnou kapitolou jsou kouzla, jejich použití zvyšuje šanci v boji s protivnikem (nebo naopak umožnují z bitvy utéci). Kouzla hráči obdrží na začátku a doplňují se po každé bitvě, přičemž vítěz dostane o kouzlo navíc. Každá z ras, za kterou můžete hrát (lidé, orci, elfove a nemrtví), má navíc k dispozici jiná kouzla, takže o překvapení nikdy není nouze.

Ačkoli určitou roli při boji hraje náhoda (na zásah se hází kostkami, přičemž silnější jednotky mají větší šanci na úspěch), správné rozložení jednotek a používání vhodných kouzel má na celkový výsledek zásadní vliv. Klíčové bitvy jsou obvykle strhující a napínavé do samotného konce, a slabší povahy u nich možná budou vstávat ze židlí.

Hře jsem nepřidělil plný počet bodů kvůli některým drobným muškám, konkrétně: česká verze pravidel, které jsem stáhl z web. stránek distributora, je nepřesně přeložena a dává příčinu k mnoha zbytečným sporům (např. kdy se hrají která kouzla a v jakém pořadí). Anglicka pravidla jsou mnohem lepší, ale i ta nejsou bezchybná. Určitou nevýhodou je i to, že hra ve třech hráčích je extrémně zdlouhavá (nikdo nechce útočit jako první). Ovšem i hra ve dvou či týmová hra ve čtyřech nezřídka trvají 3-4 hodiny, tedy mnohem déle, než je avizováno na obalu.

To vše ale jsou jenom drobnosti ve srovnaní s obrovskou zábavností a vzrušením, které hra zejména strategičtěji založeným hráčům může nabídnout. Až se Vám poprvé podaří kouzlem znehybnit jádro soupeřovi armády, rychle se přeskupit se svými vojsky, pomocí speciální vlastnosti odrazit poslední zoufalé útoky a zasadit nepřátelské základně poslední ránu, budete chtít jenom jedno - hned si zahrát znovu.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Warcraft' obsahuje 12 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 13.01.2013 v 17:03 uživatel Lachvos.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
FazolFazol27.04.2006 16:34
Re: Fazollasa_wokurky_cz03.04.2007 20:20
Re: Fazolhoudeks08.05.2008 09:37
Moc dlouhá......katka9704.12.2007 12:51
Re: Moc dlouhá......the_mole01.09.2008 12:40
totalhoudeks08.05.2008 09:36
Re: totalthe_mole01.09.2008 12:44
ako to jeklato01.09.2008 13:22
Re: ako to jeAldomoro01.09.2008 16:17
Re: ako to jeplejmejkr08.09.2008 14:25
pravidlapepiz03.01.2009 15:35
Hry na motivy PC: Kterou byste doporučili?Lachvos13.01.2013 17:03

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |