Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Sága
Originální název: Saga
Rok vydání: 2004
Výrobci: KOSMOS
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Funagain GamewebHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 1 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,02) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 1004.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  16.06.2004 uživatelem Jersey . Hodnocení:
Karetní souboj o mytická království
Design: Čistě karetní hra, s žetonky peněz. Karty království (celkem 6, oboustranné) jsou pěkné, karty rytířů (5 sad) mají hrubé nedostatky v anatomii postav a působí hodně amatérsky (styl by se mi i líbil, ale něco vždy obrázek shazuje). Nicméně u karet rytířů je nejdůležitější barva a číslo, což lze obojí bez problémů rozeznat.
Pravidla: Nejsou složitá, ale je jich víc a je třeba kromě základního mechanismu hry a průběhu kola vysvětlit i funkci jednotlivých království. Obvykle je třeba hru začít hrát a při ní zdůraznit detaily či opakovat již dříve řečená pravidla.
Popis hry: Každý hráč má sadu karet vojska skládajícího se ze šesti barev (každý rytíř má jen jednu) a síly (od jedné do čtyř). Za jedno kolo mohu vyložit jednoho rytíře a první z rytířů v každé řadě svou barvou vybírá, na které království se bude útočit (každý hráč má jinak silné rytíře v jednotlivých barvách). Rytíři stejné barvy nesmí být ve stejném útočném ani obranném vojsku (tím je limitovaná celková síla vojska a možnosti hráčů). Jakmile síla útočného vojska překročí sílu obranného vojska, je dané království dobyto. Útočníci se mění v obránce, obránci se vrací do ruky hráči, který je zahrál. Na začátku jsou všechna království neutrální a mají svá obranná vojska (ta zůstanou ležet po dobytí jejich království uprostřed stolu a dají se naverbovat). Za držení království hráč dostává na začátku svého kola peníze. Hra končí, jakmile někdo vyloží posledního rytíře. Pak proběhne závěrečné hodnocení – za obránce (jejich sílu) jsou plus body, za útočníky nic a za rytíře v ruce mínus body. Vlastněná království také mění některá pravidla hodnocení.
Délka hry: Tři čtvrtě hodiny. Nejvíce hru zdržuje počítání síly vojska, což spočívá ve sčítání několika jedniček, dvojek, trojek a čtyřek. Je to poměrně nepříjemné zvlášť ke konci, kdy už je ve hře větší počet čtyř a pětičlenných armád.
Oblíbenost v HHK Elysium: Malý počet her (cca 4) má na svědomí především délka hry a neochota učit se nová pravidla. Ti, co hru hráli, si ji chtěli zahrát znovu, jen jaksi „nevyšel čas“.
Hodnocení: Složitější hra, vydrží nadlouho (všechna království jsou ve dvou variantách, podobně jako třeba v Magellanovi jsou dvě strany hracích desek s mořeplavci, kteří mají odlišné vlastnosti). Dle mého názoru nejlepší z pětice hodnocených her. Problémem je, že se jí musí věnovat více času, ani po první hře nemusí být hráčům jasné, co je třeba dělat pro vítězství. Hra nabízí jak strategické, tak taktické možnosti.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |