Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Mamma Mia!
Originální název: Mamma Mia!
Rok vydání: 1999
Autoři: Uwe Rosenberg
Výrobci: ABACUS, ALBI
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Tuto hru vám nedoporučujeme, najdou se pro vás lepší hry. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Mamma Mia je jednoduchá, rychlá a velmi zábavná hra o pečení pizzy, ve ktré může pomoci dobrá paměť. Hráči představují kuchaře, kteří se snaží upéci nejvíce pizz, které si objednají hosté v pizzerii. Do společného balíčku hráči odhazují pět druhů surovin olivy, papriky, houby, salám a ananas. Ve chvíli, kdy si hráč myslí, že v balíčku je dostatek surovin na některou objednávku, kterou drží v ruce, může ji do balíčku také odhodit. Po dobrání balíčku se zjistí, na které z objednávek bylo v balíčku dostatek surovin. Vyhraje hráč, kterému se podaří splnit nejvíce objednávek.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Svět deskových her
  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 97 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,61) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 159.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  17.07.2008 uživatelem MartinJa . Hodnocení:
Zábavné a svižné pečení pizzy
Principem hry je pečení pizzy. Hráči představují kuchaře. Na jeden balíček vykládají různé suroviny (na výběr je ananas, papričky, salám, olivy a žampióny – chvilku jsme uvažovali, proč tam nejsou rajčata a sýr, ale pak nám došlo, že ty jsou na každé pizze :-). Když si hráč, který je na tahu, myslí, že je v balíčku už dost surovin na pizzu, kterou drží v ruce, vyloží i příslušnou pizzu. Pro nové hráče je na první pohled těžko pochopitelná věc, že se každý dozví, jestli svou pizzu upekl nebo ne až na konci kola, kdy se balíček vyhodnocuje. Karty se třídí odspodu a pokud je na pizzu dost surovin, tak se odeberou, ostatní zůstávají k dispozici pro další pizzy. Ale v tom je právě nejlepší vtip a kouzlo hry. Často se stává, že některý hráč vyloží pizzu, protože si myslí, že na ni již je dost surovin, ale další hráč tuší, že jedna surovina chybí. Takže ji tam přidá a vyloží podobnou pizzu sám (každý hráč má trochu jiné saddy pizz). Celou věc, ale může zkomplikovat to, že při vyhodnocování lze ještě suroviny vykládat z ruky. Takže pokud někomu chybí jedna surovina a má ji v ruce, pizzu upeče. Tím pádem kalkul druhého hráče nevyjde.

Pizz je celkem osm druhů. Pět je přesně daných, např. jedna paprička a čtyři žampióny, ale tři jsou zvláštní. Nejradši máme Pizzu Bombastica. Na ní musím být alespoň 15 libovolných surovin. Pokud je jich ale víc, použijí se na ní všechny, co jsou k dispozici. Pak je Pizza Monotoni. Na ní je jedna základní surovina a šest libovolných surovin jiných než základní, ale musí být všech šest stejných. Záleží tedy, čeho je zrovna hodně. Tu pizzu každý na balíček dává s vítězoslavným zvoláním „pica bombástika“. Když mu potom při vyhodnocení nevyjde, smějí se o to více ostatní hráči. Pak je Pizza Minimale. U té je dost obtížné odhadhnout, zda vyšla. Použije se na ní jedna základní surovina a tři suroviny z těch ostatních. Konkrétně to bude ta, které je zrovna nejméně, ale musí být aspoň jedna. To si není nikdo schopen pamatovat, takže je to taková sázka do lorerie.

Hra je rychlá, má spád a hlavně napínavá, protože až do konce není jasné, kdo vyhrál. Hraje se na tři kola a teprve po vyhodnocení poslední pizzy ve třetím kole je jasno. Výhoda je mít dobrou paměť a vědět, od které suroviny je v balíčku hodně a od které málo. Ale už se stalo, že vyhrála naše osmiletá dcera, která se určitě počtem karet v balíčku netrápí. A když se hraje v pozdějších večerních hodinách a každý hází na balíček pizzy už skoro úplně náhodně, takže pak skoro nic nevychází, je to také dobrá zábava.

Výtku bych měl snad jedinou – pokud se hraje ve dvou, je lepší hrát jen dvě kola, protože v polovině třetího kola už máme většinou všechny pizzy upečené a jen přihazujeme suroviny.


Vytvořeno:  31.05.2006 uživatelem danielraska . Hodnocení:
Upečte Bombastiku!
Mamma mia je hra na, ktorú treba pamäť.
Vyberte recept a doufejte, že kamaradi prihrajou.
Každý hráč peče z iného druhu surovin.
Je tu celkem dost velký podíl náhody.
No 2 hvezdy stačí.


Vytvořeno:  09.05.2006 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Italy
Pravá talianska pizzeria. Je to veľmi rýchla kartová hra, kde sa vám hodí pamätaľ čo v nej je, bolo. Hráči sa snažia upiecť čo najviac pízz, zatiaľ čo vykladajú potrebné suroviny, napríklad musia vyložiť iba s rovnakým druhom, vyložia dve, dve si doplnia. Niekto, keď si je istý, že je tam dostatok surovin vyloží pizzu a suroviny pod ňou sú použité. Takto sa hrá kým sa nespotrebuje balík surovin, keď sa to stane vyhodnocuje sa balíček tým spôsobom že sa kontroluje po poradí či sa dané objednávky splnili. Hra sa končí po troch kolách, vyhráva ten kto upiekol najviac pízz. Sú tu aj pizze ťažšie, napríklad Bombastica a iné, ktorých keď sa zbavíte budete radi. Tejto hre dávam hodnotenie 3, lebo je rýchla, zábavná, ale než Bang, Citadela určite nebude lepšia.


Vytvořeno:  12.01.2006 uživatelem Darn . Hodnocení:
Velká porce zábavy
Existují lidé, kteří mají vrozený odpor ke karetním hrám a exitují lidé, pro které hra musí splňovat tato kritéria - minimální náhoda, 100% informace, složitý herní systém, dlouhá hrací doba. Tito lidé asi nikdy po Mamma Mia! nesáhnou... jejich škoda!

Tuto hru jsem dostal k Vánocům od svého kamaráda a přiznám se, že sám bych po ní v obchodě asi nesáhnul. A už dnes můžu říct, že vím, že bych se tím ochudil o několik příjemně strávených večerů.

Mamma Mia! je rychlá, jednoduchá, svižná, vtipná, skladná a návyková. A díky ní jsem si po dlouhé době uvědomil, že to, co moji kamarádi většinou u her hledají, je právě ta zábava a skupinová relaxace u podobných her. Ale pozor! Mamma Mia! není rozhodně hra hloupá a vše záleží z velké části na vaší taktice a především na vaší paměti (i když právě ta paměť může některé lidi poměrně lehce odradit).

Až příště půjdu na hrací večer se svými kamarády, tak asi nechám El Grande, Euphrat&Tigris a Portoriko doma a vezmu s sebou právě těch pár her, u kterých se člověk nemůže splést, pokud hledá rychlou a milou zábavu pro skupinu, která nemusí za každou cenu dvě hodiny v kuse přemýšlet... a v první řadě to bude Mamma Mia!


Vytvořeno:  25.02.2005 uživatelem Anna . Hodnocení:
trocha nejasností v pravidlech
Pořídili jsme si hru Mamma Mia! před týdnem a hned jsme si ji zahráli (zatím jen ve dvou). Princip hry se nám líbí, je to zase něco trochu jiného, člověk se musí naučit taktizovat, jestli je právě teď vhodné si přibrat recept nebo suroviny, jestli má dát všechny suroviny jednoho druhu najednou nebo raději počkat, aby o ně nepřišel, jestli se vyplatí zariskovat, nebo spoléhat na další kola,.... . Je toho hodně a pro člověka s mizernou pamětí , který si nepamatuje ani co sám dal do balíčku před pěti minutami (to je přesně můj případ), je to ze začátku docela problém. Ale myslím, že se to opakovaným hraním zlepší a už teď se také těším, až to vyzkoušíme ve více lidech.
...a ještě poznámečka....slabším náturám doporučuji mít při ruce telefonní číslo na donášku pizzy nebo hrát přímo v pizzerii, protože jinak budete za chvíli jen šilhat hlady a nesplníte objednávky....


Vytvořeno:  07.11.2004 uživatelem Láďa Smejkal . Hodnocení:
Vaříte rádi? Co takhle pica jako z italské picérie...

Tuhle hru jsem se naučil na herním víkendu zhruba v 5 hodin ráno a můj původní úmysl - totiž jít už konečně spát - jsem musel o několik hodin odložit. Ne že by hra byla tak dlouhá, ale je drobátko návyková a když se navíc hraje v tak exkluzivním složení jako tehdy... A tak jsme vařili jednu picu za druhou. A nebyly to ledajaké picy, ale kromě obyčejných paprikové, salámové, olivové, houbové a ananasové i takové speciality jako pica Minimale, Bombastika a Monotoni.

Hráč má na ruce na začátku celkem 7 karet. Z toho je jedna karta receptů a šest karet přísad do picy. Přísad je celkem pět druhů: salám, paprika, houby, olivy a ananas. Stejně tak je 5 odlišných sad receptů. Každý hráč obdrží na začátku hry sadu receptů. Ta se od sad receptů ostatních hráčů se liší tím, kterou přísadu preferuje. Preferovaná přísada je povinnou součástí všech pic dané sady. Herní princip je jednoduchý: Když je hráč na tahu, odloží na odkládací balíček libovolný počet kusů jedné přísady a pokud chce navíc jeden recept. Poté si dolízne do sedmi karet buď recepty nebo přísady. Když je rozebrán lízací balíček vezme jeden z hráčů (ten který si během hry lízl kartu Mama Mia) do ruky odkládací balíček, otočí ho rubem nahoru a začne třídit karty přísad do řad. V okamžiku, kdy narazí na recept některého z hráčů, ten se pokusí picu uvařit. Může použít přísady, které jsou na stole k dispozici, případně doložit další z ruky. Pokud se mu picu podařilo uvařit, recept i přísady se odloží a hráč získává bod. V opačném případě se recept hráči vrací na hromádku jeho receptů a všechny přísady na stole zůstávají a mohou být použity na jiné picy. Takto se odehrají tři kola (balíky). Nejlepším kuchařem je samozřejmě ten, komu se povedlo uvařit nejvíce pic.

O co jste tedy vlastně dosud přicházeli, když tuto svělou malou karetní hru neznáte? Především o spoustu zábavy a humoru. Původní italského pojmenování některých pic je roztomilé a navozuje navíc tu správnou atmosféru italské picérie. To se prostě musí zažít, když někdo zkouší uvařit picu Pizza Bombastica (musí obsahovat minimálně 15 kusů přísad) a stůl zeje prázdnotou nebo se pokouší o salámovou picu, ve chvíli, kdy salám je jediná přísada, která na stole není k dispozici :-). Hra ale rozhodně nepatří mezi ty, ve kterých bezduše odhazujete karty a váš mozek si vybírá volno. Ba právě naopak! Zkuste chvíli dávat pozor a snažte si zapamatovat jaké přísady budou nejspíše v době vaření k dispozici. A vyplatí se dobrat nové recepty nebo raději další přísady? Protože vše samozřejmě nespočte ani profesor matematiky, na své si ve hře Mama Mia přijdou všichni. Třeba k hraní nalákáte i nějakou tu hospodyňku od plotny!
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Mamma Mia!' obsahuje 16 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 03.11.2008 v 18:58 uživatel kath.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Nechapu pravidla :)corvus15.03.2008 21:27
Re: Nechapu pravidla :)Cholerus16.03.2008 11:43
Re: Nechapu pravidla :)corvus16.03.2008 11:59
Re: Nechapu pravidla :)Cholerus16.03.2008 21:49
Re: Nechapu pravidla :)corvus17.03.2008 13:45
Re: Nechapu pravidla :)MartinJa17.07.2008 13:29
Re: Nechapu pravidla :)mysula06.10.2008 21:31
Re: Nechapu pravidla :)REM06.10.2008 22:20
Re: Nechapu pravidla :)REM06.10.2008 22:23
Re: Nechapu pravidla :)corvus06.10.2008 22:51
Re: Nechapu pravidla :)mysula07.10.2008 23:22
POZOR NA PRAVIDLA !!!Rubic(k)17.07.2008 20:51
Re: POZOR NA PRAVIDLA !!! - Mamma Mia! & Sole Mio!REM17.07.2008 22:15
mamma mia X sole mio ???kath03.11.2008 11:45
Re: mamma mia X sole mio ???REM03.11.2008 12:49
Re: mamma mia X sole mio ???kath03.11.2008 18:58

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |