Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Sabotér
Originální název: Saboteur
Rok vydání: 2004
Autoři: Frédéric Moyersoen
Výrobci: AMIGO, CORFIX
Dovozci: CORFIX
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 3 až 10
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Svět deskových her
  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 88 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,51) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 201.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  21.09.2011 uživatelem Atik-Dick . Hodnocení:
vozík, krumpáč a lucerna
Sabotér
"oddechovka" po náročném dni. Zajímavá hra to byla, než jsme si pořídili Bang!
Myšlenka hezká, jednoduchá pravidla, časově nenáročná, dá se hrát i s menšíma dětma - aby se děti trochu snažili přemýšlet a dospělí si odpočinuli. Z tohoto důvodu dávám trojku.
Je to hra pro mladší hráče, aby se při ní učili přemýšlet. A tam je jedno, jaký je počet hráčů. (když se to ale naučí, půjdou na jinou pokročilejší hru) Pro dospělé je to zajímavé ve chvíli, kdy hrají čtyři hráči ve složení 2-2; pět hráčů ve složení 3-2; a vícero hráčích. Jakmile je rozdíl dvou trpaslíků, sabotéři nemají šanci. Vesměs ji pak nemají i trpaslíci při zhodném počtu trpaslíků i sabetérů. Nejlepší je to v sestavě 3-2 nebo 4-3, ale i 4-2. Relativně brzy se totiž dobere hromádka a záleží skutečně na tom, jak si trpaslíci dokáží vzájemně "vypomoct" - či už stavěním, alebo vzájemným osvobozováním anebo poškozováním sabotérů.
Před měsícem jsem si pořídil sabotér 2, a to už je takové lepší zpestření. Zatím jsem u toho četl jenom pravidla, takže za nějakou dobu se dočkáte recenze i toho.Vytvořeno:  10.09.2011 uživatelem carom . Hodnocení:
Lehce nudné
Tuto hru si občas zahrajeme s našimi sousedy ve čtyřech a to průměrně tak jednou z dvaceti návštěv. Je to dáno tím, že hra je skutečně celkem nezábavná. Myšlenkou a záměrem hry je blafování, ovšem je to trochu nedomyšleno. Zájem na blafování má pouze sabotér a ten může blafovat skutečně chviličku, jinak velice rychle zjistí, že už je příliš pozdě na to zastavit trpaslíky. Takže v zásadě se hra vyvíjí tak, že je od začátku jasné kdo je kdo a k výhře/prohře významně pomáhá náhoda ve formě tahání blokovacích či bouracích karet (za předpokladu, že počet sabotérů vůči počtu trpaslíků je vyrovnaný). Karet s mapami je ve hře příliš mnoho, takže trpaslíci si vždy jednoznačně ověří, kam za zlatým nugetem. Záměrem autora hry bylo asi také to, aby se před cílem trpaslíci prali o vyhrané nugety, kdy vítěz má právo vybrat si největší počet bodů. Ve výsledku však trpaslíci raději nehledí na to, který z nich nugetu vykope a jsou rádi, že jí vykope kterýkoliv z nich než aby kvůli vzájemnému handrkování darovali body sabotérům. Z toho pak vyplývá systém rozdělování vítězných bodů zcela nesmyslný. Sabotér je taková nenáročná rychlovka pro ty, co chtějí po dvaceti hrách kanasty nějakou změnu a nevadí jim, že jsou i zábavnější (a přitom stejně jednoduché) karetní hry (např. 6 bere!)


Vytvořeno:  17.07.2008 uživatelem MartinJa . Hodnocení:
Počet sabotérů a trpaslíků
Po několika desítkách her můžu říct, že hra má dost odlišné vyznění v závislosti na počtu sabotérů a trpaslíků. Pro mě je jednoznačně nejzábavnější být sabotér, který ale má šanci.

Nejčastěji jsme hráli doma ve čtyřech, kdeje 0-1 sabotér a 3-4 trpaslíci. Samotný sabotér proti třem nemá prakticky šanci. Kdo si pak ve čtyřech vylosuje sabotéra, není ze hry moc nadšený.

Pak jsme ale na dovolenou jeli jen s jednou dcerou a hráli jsme hru ve třech, kde může být 0-1 sabotér a 2-3 trpaslíci. Když je jeden sabotér a nejdou mu úplně špatné karty, tak je hra celkem vyvážená a sabotérovi se celkem daří jeho "špinavá" práce. Musím říct, že na základě hraní ve čtyřech hráčích bych dal tři a možná ještě méně hvězdiček, ale hraní ve třech mě přimělo dát 3,5.

Párkrát jsme hráli i ve více lidech (v pěti a šesti) a i když se jinde můžete dočíst, že v pěti je to nejlepší, tak mě se moc nezdálo. Je to dáno asi ale malým počtem her. Tam může být sabotérů 1-2. Pokud jsou 2 proti třem, je to vyrovnaná, pokud je ale sám proti čtyřem, nemá sabotér moc šancí.

Takže já hlasuju za tři hráče.

Pak bych ještě dodal, že hru hrajeme s dětmi, což je OK, ale neumím si ji moc představit jen mezi dospělými.


Vytvořeno:  27.09.2006 uživatelem Martin Blatný . Hodnocení:
Jednodušší Bang
I když je jasné, že se srovnání s Bangem nevyhneme, začněme stručným popisem herních mechanismů.

Parta trpaslíků se vydala kopat poklad. Jsou mezi nimi ovšem sabotéři, kteří se naopak snaží práci "hodných" trpaslíků co nejvíce ztížit. A tak vytvářejí slepé cestičky, kopou špatným směrem či dokonce způsobují závaly. Hodní trpaslíci si ovšem nenechají nic líbit a sabotérům rozbíjejí nářadí, bez kterého nelze kopat. Sabotéři jim ovšem oplácejí stejnou mincí. Na začátku hry nikdo neví, kdo je kdo, takže dochází k situacím, že si navzájem škodí hráči, kteří hrají spolu. Uplatní se zde tedy i blufování.

Hráč, který je na tahu, zahraje jednu kartu a dolízne si místo ní náhradu. Většinou pomocí karet buduje cestu směrem k pokladu (případně zahradit cestu kartou se slepou uličkou), může však i zahrát akční kartu. Třetí možností je kartu odhodit, a to ji tajně.

Akční karty jsou několika druhů. Kterémukoliv trpaslíkovi lze rozbít příslušenství (krumpáč, vozík či lucerna), bez kterého nelze kopat cestičky (takový trpaslík pak může zahrát jen akční karty). Jinými akčními kartami lze rozbité příslušenství opravit (sobě i jinému trpaslíkovi). Pomocí mapy se lze tajně podívat na jednu ze tří cílových karet, zda tam je umístěn poklad. A konečně zával odstraňuje ze hry jednu kartu s již postavenou cestou. Tuto nejmocnější kartu ve hře mohou použít jak sabotéři (přerušení cesty těsně před dosažením cíle), tak hodní trpaslíci (odstranění slepé cesty).

Hra končí v okamžiku, kdy je nalezeno zlato (pak vyhrávají hodní trpaslíci) nebo když dojdou karty (pak vyhrávají sabotéři). Hodní trpaslíci si v případě výhry rozdělí poklad, jehož výše není známa předem. Hráč, který položil poslední kartu a zajistil tak hodným trpaslíkům vítězství, má právo prvního výběru a získává tak nejvíce zlata - to může být u pokročilejších hráčů zdrojem taktizování. Hraje se celkově na tři kola, při každém se samozřejmě role losují znovu. Vítězí ten hráč, který má po třech kolech největší počet zlatých valounů.

Sabotéři mají s Bangem mnoho společného - jedná se o karetní hru pro větší počet hráčů (v Bangu až 7, u Sabotérů dokonce až 10), kde proti sobě bojují skupiny, nicméně na začátku hry nikdo neví, kdo je kdo, a teprve podle průběhu hry lze odhalit své protihráče. Blufování má i zde nedílné místo, i když zdaleka ne v takovém rozsahu jako v Bangu. Sabotérům totiž většinou nezbývá jiná možnost než škodit od začátku, neboť se může stát, že pokud kolo či dvě taktizují a tváří se neutrálně, nestihnou už převahu hodných trpaslíků zablokovat (zvlášť v případě většího počtu hráčů).

Hra není příliš vyvážená, ve většině her vyhrávají hodní trpaslíci, což může být pro sabotéry frustrující (zvlášť když se může stát, že je ve hře pouze jeden sabotér - pak jsou jeho šance docela malé). Na druhou stranu tak obvykle vítězí většina hráčů u stolu. Pokud se ovšem sabotérům daří, je hra zajímavá a napínavá až do poslední chvíle.

Hra je poměrně svižná, tři kola se dají odehrát během půl až tři čtvrtě hodiny, takže nebývá výjimkou, že se za večer odehraje her několik. Oproti Bangu mají Sabotéři výrazně jednodušší pravidla, která se dají vysvětlit za pět minut a začátečník může plnohodnotně hrát již první hru. Nemůže se stát, že by se hra výrazně protáhla, ani nenastane situace, že je některý hráč již ze hry a jen smutně sleduje dohrávku (jako u Bangu). Hra je hratelná i při velkém počtu hráčů (10), nicméně by měli (jako u Bangu) všichni dávat pozor, jak kdo hrál, komu co polámal či na kterou cílovou kartu se díval.

Na druhou stranu mají Sabotéři přece jen méně herních mechanismů a možností než Bang a tak mohou někomu připadat příliš jednodušší. Ve většině her je rozložení rolí jasné již po několika kolech a pak záleží jen na náhodě (na kartách, které mají hráči k dispozici), jestli se sabotérům podaří jejich škodící záměr či ne. Hodní trpaslíci mohou ze začátku bez přemýšlení kopat cestu vpřed a teprve podle škodících tahů sabotérů začít zahrávat akční karty.

Nicméně pro začátečníky jsou Sabotéři ideální - mám to prakticky ověřeno na letních i zimních pobytech, kde není čas na dlouhé vysvětlování pravidel, zato se tam obvykle sejde větší počet lidí ochotných si něco zahrát. Pokud tedy hledáte zábavnou karetní hru pro větší počet hráčů bez přílišného přemýšlení a taktizování, jsou Sabotéři dobrou volbou.


Vytvořeno:  22.03.2006 uživatelem Gin Dry . Hodnocení:
Slušná oddychovka
Tato hra je celkem zábavná, hraje-li vás alespoň pět. Pravidla jsou ale dosti nedomyšlená a jejich český překlad nechává možnost dvojího výkladu u dost podstatných věcí. Na večírek s partou kamarádů ji mohu s klidným svědomím doporučit, hledáte-li ale lepší a tvárnější hru, zkuste raději Bang! - je sice složitější, ale mnohem, mnohem zábavnější.


Vytvořeno:  09.01.2006 uživatelem eklp fistronek . Hodnocení:
Asi jsem udělal něco špatně
Hra mi nepřijde moc zábavná, i když z mnoha stran jsem na ni slyšel kladné ohlasy. Především mi přišlo, že jde velice brzy poznat, kdo je zaškodník, a kdo ne. Po odhalení byla už hra celkem nudná. Nemyslím jsi, že bych ji hrál se "špatnými hráči". Prostě se to nějak nerozjelo. Asi jsem udělal při hraní chybu. Pokud máte nějakou doubrou radu jak hru zlepšit jsem s ní. :)


Vytvořeno:  13.10.2005 uživatelem Malič . Hodnocení:
sranda pro víc lidí
Ve větším počtu lidí je tato hra dost hustá (zábavná). Jde o boj dvou stran - trpaslíků zlatokopů a trpaslíků sabotérů. Na začátku ovšem nevíte, kdo je kdo. Sabotéři (kterých je pochopitelně méně) škodí všem a lámou nářadí, kutají špatným směrem, atd. Zlatokopové se chtějí dostat ke zlatu a bojují mezi sebou, protože kdo se k němu dostane první má zlata nejvíc,...Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Sabotér' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 11.01.2013 v 19:26 uživatel miwinkaa.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
saboterkilgrim21.07.2007 19:37
SuperLucio316.12.2009 12:35
Poker face na n-toumiwinkaa11.01.2013 19:26

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |