Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Hansa
Originální název: Hansa
Rok vydání: 2004
Autoři: Michael Schacht
Výrobci: ABACUS
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Podnikatelská hra («»), Železniční a jiné sítě («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a nepodstatným cizojazyčným materiálem («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Pravidla v češtině
  Funagain GamewebHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 24 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,21) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 320.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  16.02.2005 uživatelem pogo . Hodnocení:
Ovládněte obchod v Baltském moři
Hansa je jednoduchá obchodní hra. Hráči v ní představují obchodníky, kteří se na jedné obchodní lodi pohybují mezi středověkými hansovními městy v Baltském moři. V jednotlivých městech si každý staví svá obchodní zastoupení, nakupuje a prodává několik druhů zboží. Hra obsahuje velmi zajímavý a jednoduchý systém směny herních hodnot a další zajímavostí je, že všichni hráči využívají pohybu jediné obchodní lodi.
Do začátku hry se na herním plánu naplní všechna skladiště zboží a obchodní loď vyplouvá z Kodaně. Každý hráč založí postupně po dvou svých obchodních zastoupeních ve třech městech a dostane 3 peníze – tolary. Nenechte se zmást, peníze v této hře nejsou jen finanční hodnotou, ale představují akční body. Za každý peníz může hráč ve svém kole provést jednu akci. Akce pro každé kolo hráče jsou zajištěny tak, že na začátku svého kola každý vždy dostane tři peníze. Když je na tahu, může tedy hráč provést určitý počet akcí.
Základní akcí je pohyb obchodní lodí. Ten je možný pouze ve směrech naznačených na herním plánu, takže do některých měst je snadnější přístup než do jiných. Ostatní akce mohou být totiž ve městě provedeny pouze tehdy, nachází-li se tam obchodní loď. Velká část akcí jsou tedy pohyby lodí a může být velmi důležité, kde zanecháte loď na konci vašeho tahu, protože z toho místa musí začít svůj tah hráč, který je na řadě po vás.
Ve městě, do kterého dorazíte obchodní lodí můžete provést jednu z následujících možných akcí:
Koupit jeden žeton zboží – A za ten zaplatit jeden peníz hráči, který má v daném městě většinu obchodních zastoupení. Pokud nemá většinu nikdo, peníz je zaplacen do banku a hlavně pokud má většinu hráč, který je na tahu, může koupit zboží zadarmo. Komu se podaří tuto výhodu často využít, bude mít ve hře dobrou výhodu.
Postavit obchodní zastoupení – Zahodit jeden žeton zboží a dle jeho hodnoty postavit ve městě jedno až tři obchodní zastoupení.
Zboží prodat – Ve městě, kde má hráč alespoň jedno obchodní zastoupení, alespoň dva žetony zboží stejné barvy proměnit na vítězné body. Za to hráč zaplatí jedním svým obchodním zastoupením z daného města.
Zvláštní akcí je doplnění skladů. Kdo je na tahu, může jako svoji první akci za jeden peníz doplnit zboží do všech skladů na plánu.
Ve hře tedy probíhá výměna akcí za zboží, zboží za obchodní zastoupení a obchodních zastoupení za vítězné body. Hráč, který přes tyto výměnné vztahy získá nejvíce vítězných bodů zvítězí. Klíčem mohou být převahy obchodních zastoupení v důležitých městech, ale i jiné strategie.
Zpočátku ve mně Hansa nevzbuzovala zrovna pozitivní pocity. Hra je spíše průměrně graficky vyvedená a komponenty také nejsou zrovna dokonale krásné, až na loď, která je pěkná dřevěná. Zdálo se, že ve hře se děje málo věcí a těžko ovlivním, zda zvítězím. Postupně jsem ale do hry více pronikal a dnes je můj názor na ni výrazně lepší. Existují opravdu velmi rozdílné vítězné strategie a je hodně důležité správně zareagovat na tahy protihráčů.
Hansa je tak podle mě velmi dobrou alternativou pro hráče, kteří hledají jednodušší a svižnou hru založenou na obchodování. Pravidla jsou velmi jednoduchá a vyhovují začínajícím hráčům, hloubku však ve hře najdou i zkušenější hráči. V tomto směru tedy velmi univerzální hra.
Zahrajete si nejlépe ve čtyřech hráčích. Ve třech či dvou hráčích se kouzlo hry lehce ztrácí. Co se týká počtu hráčů, bohužel Hansa už tolik univerzální není. Ve čtyřech hráčích ale rozhodně stojí za to.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |