Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Alhambra: Prospěch vezírů (1. rozšíření)
Originální název: Der Palast von Alhambra: Die Gunst des Wesirs (die 1st Erweiterung)
Rok vydání: 2004
Autoři: Dirk Henn, Wolfgang Panning
Výrobci: PIATNIK, QUEEN GAMES
Dovozci: PIATNIK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Svět deskových her
  Funagain Gameweb   Možnost nákupu na Slovensku.
  Brett and Board - popis hry a recenzeHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 30 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,38) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 250.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  13.05.2011 uživatelem rulen . Hodnocení:
Trocha rozšíření
Toto první rozšíření jsme pořídili spolu se základní hrou Alhambra, protože jsme již předem předpokládali, že hra se nám bude líbit a také, že nebude nijak složitá na naučení.
Toto rozšíření přináší celkem 4 nové varianty, které můžete využívat samostatně nebo všechny dohromady. Týkají se směnárny, možnosti využívat vezíra, který vás posune při hře nebo sbírat další plusové budovy stranou nebo přímo při stavbě vaší Alhambry.
Nevím, jestli je rozšíření velké plus nebo velké mínus (nemohu to příliš posoudit, protože jsme hry kupovali současně a prakticky současně začali hrát), každopádně znám rozšíření her, které jsou mnohem více propracovanější a dávají více možností při hraní, toto rozšíření k nim však nepatří, rozhodně ne za tu cenu.


Vytvořeno:  13.12.2007 uživatelem Agáta . Hodnocení:
Poloviční recenze
V krabici jsou 4 rozšíření, pořádně jsme vyzkoušeli zatím jen 2 a velmi se nám líbí.

Vezírova přízeň (ten překlad fakt nechápu) vám umožní předbíhat. Když přijde do hry stavba, kterou opravdu, ale opravdu nutně potřebujete, nemusíte se už klepat hrůzou že vám ji někdo vyfoukne dřív než na vás přijde řada. Použijete Vezírovu přízeň a stavbu si koupíte hned. Musíte ovšem platit přesně. Skvělý způsob, jak přivést spoluhráče k zuřivosti, zoufalství a depresi. Získat přízeň vezíra však něco stojí - musíte obětovat tah (např. si nevezmete peníze, jste-li na řadě).

Wechselstube neboli vekslák čili směnárna vám umožní kombinovat dvě různé měny, podle toho jakou směnárenskou kartu máte. Směnárenské karty se zamíchají mezi karty peněz, vykládají a používají se jako peníze. Pokud hrajete s diamanty (rozšíření II.), tak těch se směnárenské karty netýkají.

Vezír je skvělý, směnárna fajn.

Hru + rozšíření máme z Německa, odpadly tak potíže s kvalitou českého vydání, přibyly potíže s luštěním pravidel.


Vytvořeno:  10.02.2007 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
oživení
Máme rádi základní verzi Alhambry, ale už jsme ji měli dost ohranou a také se spíše jedná o hru, kde hraje roli náhoda v podobě, jaké karty na vás vyjdou a není u ní možné vymýšlet a volit různé strategie. Takže jsme ji hráli spíše jako odreagovací, když se nechtělo moc přemýšlet a mít adrenalin. S tímto rozšířením však hra dostala nový náboj, kdy nové prvky zapojují hráče aktivněji do hry a není již zcela odkázán na náhodu. Rozšíření je rozhodně přínosem a celou hru oživilo.


Vytvořeno:  09.01.2007 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
Nový náboj hry
Máme rádi základní verzi Alhambry, ale už jsme ji měli dost ohranou a také se spíše jedná o hru, kde hraje roli náhoda v podobě, jaké karty na vás vyjdou a není u ní možné vymýšlet a volit různé strategie. Takže jsme ji hráli spíše jako odreagovací, když se nechtělo moc přemýšlet a mít adrenalin. S tímto rozšířením však hra dostala nový náboj, kdy nové prvky zapojují hráče aktivněji do hry a není již zcela odkázán na náhodu. Rozšíření je rozhodně přínosem a celou hru oživilo.


Vytvořeno:  03.11.2006 uživatelem karol . Hodnocení:
amatérský způsob lokalizace do češtiny
Tak tohle jsem jeste neviděla! Česká mutace tohoto rozšíření je zpracována tak amatérsky, že mne rázem přešla chuť kupovat hry od Corfixu... Že chybí polovina návodu v češtině, s tím se člověk vyrovná, protože má k dispozici pěkně zpracované návody ve čtyřech světových jazycích.
Horší to ovšem je s nekompatibilitou karet. Z rubu karet základní sady je totiž odstraněna část německého nápisu, zatímco zde je ponechána, takže si ani při nejlepší vůli při hře nelze nevšimnout, že příští karta nebude jen tak obyčejná...
A vrcholem všeho jsou popisky na samotných kartičkách (zde jsou myslím nazývány stavební dlaždice). Na krabici jsou fotografie pěkně rozosřrené, abychom nepojali podezření hned na začátku a nezadali třeba otevření hry již před koupí. Ovšem po otevření na nás jukají samé německé nápisy...
Proti cizím jazykům opravdu nic nemám, ale jestliže výrobce vydává hru za lokalizovanou, měl by udělat o něco více, než jen nechat (a to mizerně) přeložit návod a černobíle ho nafotit. I když on vlastně udělal: na originále ty fotky asi rozostřené nebyly.
V každém případě jsem zjistila, že u prodejců je nekompatibilita se základní sadou důvodem k reklamaci, takže toto rozšíření už nevlastním. A nedovím-li se, že ostatní rozšíření byla zpracována kvalitně, už si ani žádné další nekoupím...


Vytvořeno:  17.10.2006 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Štyri moduly
Toto rozšírenie je rozdelené do štyroch moduloch: Prístavby (24), Zmenárňa (6), Bonusové karty (10) a Vezírovia (6). Každé sa dá ľubovoľne pripájať, buď jedno alebo všetky štyri moduly. Prístavby sú na to aby zvyšovali hodnotu susediacej budovy, maximálne môže dávať hodnotu 1-3 budovám, ale niektré i menej, to zistite podľa hradby. Prístavby sa nekupujú ale si ich môžete zobrať zadarmo samozrejme, že za cenu ťahu. Zmenárňa sú ako peňažné karty, ktoré sa pred hrou zakopú do kopy peňazí, vopred určením pravidlám. Tieto karty majú na sebe 2 symboly peňazí: guldeny, dirhamy, denáre, dukáty. Napríklad budova stojí 11 guldenov máte pred sebou kartu guldeny/dirhamy, zaplatíte napríklad 5 guldenov a 6 dirhamov a zmenárňovú kartu vyhodíte. Bonusové karty sú karty, ktoré sa rozdelujú pred začatím hry. Na karte je naznačená stavba a vy sa snažíte ju získať presne tu istú. Keď ju máte môžete ju vyložiť a bude sa Vám počítať pri vyhodnotení kôl. Alebo môžete počkať a vyložíte ju aj vo vyhodnotení. Vezírovia sú druh, ktorými môžete kúpiť i namiesto vášho ťahu dlaždicu. Poviete ľubovoľné slovo a chcete si kúpiť dlaždicu. Stojí to však presne a naviac nezískavate najviac ťah ako normálne, potom si musíte otočiť vezíra smerom nadol a je deaktivovaný. Pri buducích ťahov ho môžete otočiť a aktivovať za cenu ťahu. Toto rozšírenie je veľmi dobré, čakal som niečo úplne iné, dávam mu hodnotenie 4.5, odporúčam všetkým priaznivcom Alhambry.


Vytvořeno:  25.10.2005 uživatelem Pelly . Hodnocení:
Prvni zkusenost?
Když už jsem se jednou dostal do ciziny, rozhodl jsem se rozšířit jednu z mých oblíbených her, Alhambru. Na snadě bylo první rozšíření.

Nejprve bych rád poznamenal, že český překlad názvu považuji za ne úplně vhodný, přesnější by bylo použít slovo Přízeň namísto Prospěch, ale to je jen maličkost.

Nyní k vlastní expanzi. Za vcelku přiměřenou cenu (necelých 11 GBP, tj. asi 450,-), dostanete na první pohled trochu málo ... : 16 karet, 24 stavebních dlaždic a 6 dlaždic vezírů, nicméně, jak už to u takovýchto her bývá, platí se především nápad... Vlastní expanze se skládá ze 4 samostatných modulů (takových malých rozšíření), které můžete dle libosti přidat k původní hře. Jsou to:

1. Přízeň vezíra
2. Směnárna
3. Stavitelé
4. Bonusové karty

Již tento prvek je velmi povedený. Zalíbení zde může najít začínající hráč i zkušený harcovník této hry. Jednotlivé moduly sebou nesou několik nových pravidel, které se nechají velmi rychle osvojit, a zároveň vnáší do hry nové možnosti.

Začínající hráči spíše ocení moduly Směnárna (6 karet, které se používají jako peněžní karty) a Bonusové karty (10 karet), které s sebou přinášejí především zábavu, a trochu náhody. Pro zkušenější hráče jsou tu Přízeň vezíra a Stavitelé, které vnášejí do hry výborný strategický prvek a hráč navyklý na dřívější jistotu se může do konce hry obávat, jestli náhodou jeho soupeř neprojeví lepší strategické schopnosti a "mazaným" umístěním Stavitele nezvrátí dřívější vývoj hry, nebo lépe odhadne situaci a použije Přízeň ve správný okamžik.

Nebo přidáte všechny moduly do velké rodinné hry ... ?

Chápu, může to znít trochu zmateně, nechtěl jsem zabředat moc do pravidel (zájemcům rád poskytnu více ...).

A závěrečné hodnocení? Jestliže jsem dal hře Alhambra 4.5, musím dát Přízni vezírů 5 z 5Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Alhambra: Prospěch vezírů (1. rozšíření)' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.01.2007 v 15:09 uživatel Aldomoro.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
RE: amatersky sposob spracovaniaMariano15.11.2006 14:56
Re: RE: amatersky sposob spracovaniaShark09.12.2006 23:51
Re: RE: amatersky sposob spracovaniaAldomoro04.01.2007 15:09

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |