Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Ztracené údolí
Originální název: Lost Valley
Rok vydání: 2004
Autoři: Roland Goslar, Tobias Goslar
Výrobci: Kronberger Spiele
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 3 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Hra s českým návodem obsahující materiál v cizím jazyce («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice
Herní materiálHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 22
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,52)
Pořadí hry v žebříčku 199.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  26.10.2006 uživatelem chloridka . Hodnocení:
Dobrá odreagovačka
Tuto hru jsem hrála pouze jednou, ale musím říct, že mě hned od začátku chytla. Je sice pravda, že se člověk musí nejprve prokousat trochu zdlouhavými pravidly, ale to je vykompenzováno samotnou hrou, která je sama o sobě zábavná a určitě vás neunudí.
Materiál také musím vyhodnotit kladně. Je velmi pěkně graficky navržen a ani častým hraním se podle mého moc neopotřebuje. Jediná výtka je snad k velkému množství malých částiček, které mohou přímo svádět nesvědomité hráče ke ztrátě, ale to už záleží na každém z nás, jak se ke hře budeme chovat. :-)
Rozhodně bych hru doporučila, protože vám zajistí zcela určitě zábavné chvilky, u kterých se odreagujete. Hra je určena jak pro začátečníky, tak pro již zkušené hráče, kteří holdují promyšlené strategii.


Vytvořeno:  07.02.2005 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Zlatokopové
Mezi základní principy hry patří objevování nového území (stavíte herní plán, stejně jako v Carcassonne, Tikal či Java). Dílky herního plánu mají tvar kosočtverců a trojúhelníků. Centrálním motivem hrací plochy je řeka obklopená lesy, tundrou a zlatonosnými horami. Hráč hraje roli zlatokopa, který soutěží s ostatními o získání největšího množství zlatých nugetů. Figurky se pohybují po hranách dílků, rozlišuje se pohyb podél řeky (rychlejší) a ve vnitrozemí (pomalejší). Rychlost pohybu lze zvýšit nákupem kanoe či koně. Ve hře dolujete zlato z řeky a nebo si postavíte důl a těžíte výnosnější zlato v horách. Dále se zaobíráte činnostmi jako je lov zvěře, chytání ryb a těžba dřeva. Ke všem akcím potřebujete materiál (jídlo, dřevo, nářadí). Vaše akce jsou ovlivňovány vybavením (kanoe, kůň, vozík, dynamit, puška, prut, whisky, ...), které si kupujete na obchodní stanici. Samozřejmě nemůžete mít všechno a tak musíte pečlivě vybírat, co si koupíte a co raději oželíte.

Ve hře je obsaženo velké množství různých žetonků a kartiček. Na první pohled to je chaotický mumraj, ale po pečlivém přečtení návodu a nebo po první hře se již ve všem bez problémů orientujete. Systém pravidel je docela dobře rozdělen podle toho, jak na sebe akce navazují - nejdříve objevujete terén, pak provádíte akci (stavíte, těžíte, lovíte, nakupujete) a nakonec posunujete ledovou kru, která odpočítává konec hry.
V českém návodu nejsou obrázky, ty si musíte prohlížet na cizojazyčné verzi (anglické, francouzské či německé). Ve hře nejsou cizojazyčné nápisy kromě ceníku vybavení a karty zlatokopa - obojí je dostatečně jasně ilustrováno a navíc přeloženo v lokalizovaném návodu.

Grafické zpracování je pěkné, žetonky jsou oboustranné, v herním plánu vznikají maximálně milimetrové mezery. Kartičky jsou z tvrdého kartonu a kupodivu se s nimi dobře manipuluje (bál jsem se, že deset malých žetonků bude těžké udržet na jedné větší kartičce, ale není to problém).

Jedna partie trvá 45 - 90 minut. Mezi hlavní důvody, proč si chcete dát ještě další partičku, patří touha po vyzkoušení nové strategie (Příště se vykašlu na koně a radši koupím dynamit, rychle získám deset žetonků a zavřu, .... variací je mnoho).

Doporučuji následující odkazy:
http://www.boardgamegeek.com/game/9341 - detailní obrázky, další postřehy hráčů
http://www.kronberger-spiele.de/eng/lost_valley/lostvalley_tut.html - překrásně zpracovaný tutoriál - ukázková hra dvou hráčůDiskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |