Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření)
Originální název: Carcassonne: Burgfräulein und Drache
Rok vydání: 2005
Autoři: Klaus-Jürgen Wrede
Výrobci: HANS IM GLÜCK, MINDOK
Dovozci: MINDOK
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»), Pozor! Rozšíření hry («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

V pořadí již 3. rozšíření k oblíbené hře Carcassonne. Tentokrát nám přináší s sebou draka, který může létat nad poli a cestami, městy a kostely. Jeho pouhá přítomnost budí hrůzu sedláků, rytířů i lupičů, kteří se pak bezhlavě utíkají schovat k ostatním družiníkům svého pána. Dalším nebezpečenstvím je princezna. Je tak krásná, že kdejaký rytíř ztratí srdce a místo plnění svých povinností ve městě s ní raději uteče. Uvnitř najdete figurku draka a víly, která dokáže ochránit před drakem i princeznou a nové karty tunel, klášter ve městě a plno dalších.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Materiál
Krabice - zadní stranaZajímavé odkazy

  Pravidla hry Carcassonne 3. rozšíření   BoardGameGeek
  Carcassonne princezna a drak   Svět deskových her
  Seznam karet   Možnost nákupu na Slovensku.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 211 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,82) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 98.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  27.04.2009 uživatelem Phoenix . Hodnocení:
Za tu cenu to rozhodně stojí
Podle mého názoru velice povedené rozšíření a za tu cenu ke koupi stojí. Materiálu je oproti jiným rozšířením více. 30 nových kartiček mapy je fajn a na menší stolky už to teda opravdu není:-) Rozšiřující pravidla jsou velice nápadité. Vracení figurek drakem může být dosti drastické, princezna je taky dobrá "potvora" :-) Obsazování a kradení měst je tak mnohem nápaditější a strategičtější. Víla je také perfektní, bodík v každém kole se hodí a ochrana před drakem také:-) Další novinkou jsou tajné chodby, které umožňují nasazovat figurky prakticky kamkoliv na mapu, nejen na nově pokládanou kartičku. Hodnotím 5 hvězdami, nemám co vytknout.


Vytvořeno:  22.02.2007 uživatelem Jotunheimák . Hodnocení:
Za tu cenu to nestojí
Cena je trochu mizerná a pravidla se vám už budou pořádně motat, ale přesto doporučuji fanouškům Carcassonnu ji koupit. Dobrý nápad s drakem a princezna je taky super, ale jak sem řikal cena neni zrovna lidová!


Vytvořeno:  01.06.2006 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Nemilostivý drak, milá Víla
Áááááá, dráááák. Toto rozšírenie na Carcassonne prináša dobrodružstvo, akúsi novú etapu samozrejme pre Carcassonne. Sú tu proste dve nové veci. Prvá je víla, ktorá keď súperovi pomôžeš (myslí sa tým pridať kartičku ku jeho stavanej cesty, hradu atď), dostáva bod vždy, keď je práve na ťahu. Druhá nová vec, je drak, ktorý zo svojej sopky, keď niekto potiahne kartičku s erbom draka, drak sa posúva šesť polí. Robí sa to tak, že hráči si ho postupne posúvajú, ale nemôžu ho dať na pôvodné miesto a nemôže ísť tam kde je víla. Toto rozšírenie odporučujem najmä tým, ktorý sú fascinovaný do Carcassonne. Dávam hodnotenie 3, pretože nerobí Carcassonne tak, ako to má byť.


Vytvořeno:  21.05.2006 uživatelem PavelK . Hodnocení:
Skvělé rozšíření a to i pro dva
Jsem hráčem modrých Karkáčů :) a musím říci, že toto je skvělé rozšíření, které rozšíří základní hru o nový prvek a to je DRAK, který umožňuje svýmj pohybem při tahu vracet soupeřovy figurky zpět do ruky. Hra tak dostane novýn rozměr. Je to skvělé, když se vám uvolní pěkná louka právě díky drakovi. :)

Toto rozšíření doporučuji je skvělé a z "chudých" základních Carcassone to udělá pěknou akční hru.


Vytvořeno:  17.05.2006 uživatelem danielraska . Hodnocení:
Vilin bodík naviac
Drak divá šelma, ktará ničí rytíre,sedláky,mnichy a sedláky. Drak nemá zlitování.
Princezna zas mrcha, která vyhání rytíre. A VILA? ta zas má tu výhodu, že dáva bodík naviac.
Jedným slovem "PRIMA ROZŠRENÍ NA Carcassone"


Vytvořeno:  14.05.2006 uživatelem max . Hodnocení:
(Ne)Kazi hru
Ve 2 háčích absolutně k ničemu, kazí to hru. Hru kazí toto rozšíření tak moc, že jsme od něho upustili v polovině 1. hry a používáme jej jen jako krajinu.
Ve více lidech jsem zatím nehrál, ale může to být zajímavé. Určitě to posiluje prvek náhody, což může být při více lidech zábavné.


Vytvořeno:  04.09.2005 uživatelem Pitr . Hodnocení:
Carcassonne jak ho neznate !
Hra s timto rozšířením dostává zcela nový rozměr. Přidáním herního prvku "vyhazování" (ať už drakem nebo princeznou) už ve hře neplatí, to co platilo doposud - konkrétně základní pravidlo, že postavený rytíř, sedlák, lupič či mnich je nedotknutelný a soupeřit je možné pouze přidáváním konkurence. S velkou nadsázkou je možné nový typ strategie přirovnat k "Člověče nezlob se". V Carcassonne je to tak však tak dynamický prvek, že je hra plná zvratů doslova nepřetržitě a tak není ani chvilku jisté, komu nakonec připadne město, zda se cesta dostaví nebo jak dlouho vydrží stát mnich na svém klášteru. Hra má největší efekt ve 3 a více hráčích, ve dvou je vyloženě nezajímavá. Kombinace se všemi předchozími rozšířeními zajistí dokonalou zábavu.

Nikdy nebylo Carcassonne tak zábavně hratelné jako s tímto rozšířením. Opravdu doporučuji.


Vytvořeno:  11.08.2005 uživatelem Veronika . Hodnocení:
Záškodnické rozšíření
Na toto rozšíření jsem se velmi těšila. Poetický název sliboval poetickou hru. Opak je však pravdou. Nikoho nepřekvapí, že drak škodí kudy chodí, ale když totéž dělá i princezna, člověka to moc nepotěší. Ani víla to svým pozitivním působením nemůže vynahradit.
Neboť Carcassonne hrajeme nejčastěji pouze ve dvou a to ne příliš dravě, rozhodli jsme se nové figurky nepoužívat. Používáme tedy pouze nové kartičky bez akceptování jejich symbolů. Draka a spol. schováváme na krvavé řeže vícero hráčů. Zde skutečně dokáže zásadně ovlivnit průběh hry i herní strategie.


Vytvořeno:  08.08.2005 uživatelem Kirt . Hodnocení:
Rozpaky
S přáteli jsme hráli toto rozšíření a musím se přiznat, že ve mě budilo rozpaky. Rozšíření tvoří několik nových karet, které ale zásadním způsobem mění celou hru. Nějak se mi příčilo hrát drakem. Přiznám se, bylo to hlavně tím, že už jsem hru "projel" tak jako tak a neměl jsem žádnou motivaci, "škodit" ostatním.
Svou roli sehrálo i to, že jsem toto rozšíření hrál poprvé...
Je to opravdu něco nového...


Vytvořeno:  24.07.2005 uživatelem Láďa Smejkal . Hodnocení:
Carcassonne opět trochu jinak
Zprávu o vydání nového rozšíření ke Carcassonne jsem vítal poněkud s rozpaky. Přináší do hry něco nového nebo jde jen o další pokus využít velkého úspěchu této hry?

Teprve nedávno jsem měl možnost novinku si vyzkoušet. Balení odpovídá dříve vydaným rozšířením (hromádka kartiček + nějaké ty nové figurky). Pravidla jsou poměrně jednoduchá, pár nejasností jsem pochopil při hře. Nové herní mechanizmy (drak, víla a princezna) mají ale na hru zcela zásadní vliv.

Představte si, že v krajině kolem Carcassonne žije drak, který se čas od času proletí po okolí svého doupěte. Dráhu letu ovlivňují všichni hráči, takže odhadnout, kudy drak poletí může být někdy hodně těžké. Jak dopadnou figurky hráčů, které cestou potká, vám asi nemusím vysvětlovat. Na políčku, kde svůj let skončí, opět v klidu čeká na další výlet. Aby to nebylo nudné, čas od času se teleportuje do jiné oblasti (přiláká ho každá nově vzniklá sopka :-)), kde obtěžuje pro změnu zas jiné figurky.

Víla je naopak postava veskrze kladná. Chrání figurku, u které stojí, před drakem a přidává hráči body. Vílu můžete přilákat ke své figurce jen, pokud jste ve svém tahu nevyužili právo umístit figurku. To je užitečné zejména, když dostaneme kartičku, která se nám vůbec nehodí.

Naopak princezna je pěkně zlomyslná osůbka a nepotěší především ty hráče, kteří si zvykli budovat rozsáhlá města. Když vám k němu "kamarád" přiloží kartičku s vílou, vaše figurka ve městě se musí pakovat pryč.

Ty tam jsou rozsáhlé městské komplexy. Kdo má taky riskovat, že soupeři přijde princezna, že? Na plánu není tak zalidněno jako obvykle. Některé figurky poslouží jako potrava drakovi, místo nasazení dalších figurek hráči lákají k těm zbylým vílu.

No a jaké tedy tohle rozšíření je? Upřímně řečeno, klobouk dolů před autorem, který dokáže vymýšlet nové nápady jako na běžícím pásu. Skutečně se nejedná jen o pár kartiček a nepodstatných efektů, ale o výrazné ovlivnění mechanizmu hry.

Ti, kdož propadli kouzlu Carcassonne a jeho rozšíření, mohou pro ně směle utíkat do krámu. Jejich lité boje dostanou s tímto rozšířením opět další dimenzi. "Princezna a drak" může nově přilákat hráče, kteří mají rádi boje, škození a diplomacii. Zde se jim odkrývá široké pole působnosti. Hráči mého typu, kteří preferují čistou strategii s minimem náhody, se ale obejdou i bez tohoto rozšíření.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Carcassonne: Princezna a drak (3. rozšíření)' obsahuje 27 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 31.12.2012 v 00:40 uživatel Lucaso.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Dort od pejska a kočičkyDr.A.K.30.01.2006 20:42
Re: Dort od pejska a kočičkymurphy16.02.2006 20:58
Re: Dort od pejska a kočičkymurphy16.02.2006 21:00
Re: Dort od pejska a kočičkyDarn23.02.2006 21:18
méně je víceAgáta14.02.2006 23:26
je to super ivet19.12.2006 21:26
figurka VilamOzkiT03.04.2007 14:25
Re: figurka VilaPhoenix27.04.2009 20:20
Dobrépatrmont03.06.2007 22:38
Pravidla pro rozsireni princezna a drakkendy30.12.2007 15:10
princezna a můj rytíř ????lukas24.01.2008 20:01
Re: princezna a můj rytíř ????Phoenix27.04.2009 20:19
Re: princezna a můj rytíř ????zeppelin28.04.2009 14:03
Re: princezna a můj rytíř ????Cholerus29.04.2009 12:10
Re: princezna a můj rytíř ????zeppelin29.04.2009 12:58
Něco k víleBraveheart19.03.2009 09:57
Re: Něco k vílePhoenix27.04.2009 20:15
Re: Něco k víleDavides28.08.2010 22:40
Perfektní rozšířeníPhoenix27.04.2009 20:36
Výrazná změna dosavadního pojetíRoBo02.05.2009 09:51
niečo k vílelucia01.01.2011 17:43
Re: niečo k vílepogo03.01.2011 08:47
otázka k pokládání figurekVojta21.01.2011 17:51
Re: otázka k pokládání figurekErumoico22.01.2011 23:20
patová situaceVojta19.02.2011 17:41
Re: patová situaceErumoico20.02.2011 11:14
Dotaz: Dvojitý tah vs DrakLucaso31.12.2012 00:40

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |