Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Lví srdce
Originální název: Löwenherz
Rok vydání: 1997
Autoři: Klaus Teuber
Výrobci: GOLDSIEBER
Věk hráčů: Od 12 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Dlouhotrvající hra – 60 až 120 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Král se nachází na smrtelné loži. Princové (hráči) se začínají připravovat na to, kdo získá následnictví trůnu. Každý začíná s třemi hrady a třemi rytíři. Každý se snaží vybudovat stabilní regiony a poté je také rozšířit. Prostředky jsou ale omezené a času je málo...Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Rozehraná hra s krabicí
Rozehraná hra
Detail hry
Herní materiál
Variabilní plán hryZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   BoardGameGeekOcenění hry

  1997 - 1. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  1997 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 27 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,08) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 39.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  19.08.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Územní bitva s vysokou interakcí hráčů

Klaus Teuber, mimo jiné autor Osadníků, vytvořil ve hře Löwenherz opravdu unikátní dílko.

Po rozbalení krabice získáte variabilní hrací plán, který se mění s každou hrou. Ačkoliv mne grafika na první pohled vůbec nenadchla, musím říci, že po odehrání hry jsem s ní byl mnohem spokojenější, ba přímo nadšen. Asi za to může vynikající hratelnost hry.

Hra mírně čerpá inspiraci ze hry GO - to znamená, že cílem hráčů je zabrat co největší území. Území je zabrané, pokud jsou kolem něj položeny hranice z hradeb a uvnitř je právě jeden hrad daného hráče. Celkem můžu mít ve hře až tři území, protože hráči začínají se třemi hrady. Pokud území získám, mohu jej dále během hry rozšiřovat na úkor zatím neutrálních území nebo území ostatních hráčů.

Každé kolo se skládá ze tří možných akcí. Hráči postupně ukazují, kterou akci chtějí hrát. Pokud dojde k přání dvou a více hráčů danou akci zahrát, vstupují do hry dukáty a vyjednávání. Akci totiž může zahrát pouze jeden hráč. Existují tedy pouze dva způsoby, jak se touha zahrát akci mezi hráči vyřeší:

  • dohoda: jeden z hráčů nabídne druhému sumu peněz, druhý ji příjme a tím se vzdá svého tahu ve prospěch prvního
  • dražba: hráči se nedohodli. Každý nabídne tajně do dlaně určitou sumu peněz. Tuto sumu hráči naráz odkryjí a kdo dal více, odevzdá peníze do banku a hraje akci. Druhý hráč si bere peníze zpět a v tomto kole akci neuskuteční.

A tento princip je jedním z nejzajímavějších na celé hře. Hráči mezi sebou obchodují, vyjednávají, blafují. Někdy je také dobré zvážit, zda půjdu do konfliktu o některou akci, či zda půjdu sice méně výhodnou, ale o to jistější cestou. Také je důležité, co mi soupeřova akce může způsobit za škody, pokud bude zahrána proti mně.

Ve hře je obsaženo jak strategické plánování (který z hradů budu rozvíjet a který zatím nechám být), tak vysoká míra taktiky (co je v daný moment nejdůležitěší a nejvýhodnější). Hráči jsou vlastně neustále ve hře, jelikož nejvíce času stráví rozhodováním o akcích a vyjednáváním. Vlastní zahrání akcí je poté již velmi rychlé.

Hra má poněkud složitější pravidla, která ale nejsou samoúčelná a slouží k vynikající hratelnosti. Na 4 kartách také objevíte němčinu, která je ale doplněna naprosto jednoznačným obrázkem, takže po jednom vysvětlení není již potřeba pravidel.

A co říci závěrem? Löwenherz je vynikající hra především pro zkušenější hráče, ale i méně zkušení se v ní rychle zorientují. Nenechte se odradit německým názvem a méně zajímavou grafikou - tato hra opravdu stojí za to!Vytvořeno:  05.09.2004 uživatelem Láďa Smejkal . Hodnocení:
Staňte se na chvíli hradními pány!

Staňte se na chvíli hradními pány a starejte se o své léno!
Nejprve si musíte vymezit své území. To pak svými věrnými rytíři chráníte před ostatními a naopak se snažíte občas ukrojit kousek z cizího pro sebe.

Hra má krásný hrací plán, škoda jen sice pěkný, ale umělohmotných, figurek. Přestože nejsem zrovna přívržencem válečných her, Löwenherz si mne získal hned při první partii. Boj zde totiž není cílem, ale jedním z prostředků, jak získat body. Mimochodem, kdo zná nějakou jinou hru, kde se v průběhu hry ukazatel bodů pohybuje na bodovací tabulce dopředu i dozadu?

Ve hře jsou 4 různé akce, které může hráč provádět. Vzít si peníze, postavit hradby, umístit nového rytíře (popř. rozšířit své území), získat speciální kartu. V každém kole jsou ale k dispozici akce pouze tři. Každý hráč si zvolí, o kterou akci má zájem. Když se sejde zájemců více, buď se dohodnou na finančním odškodnění nebo musí do dražby.

Výběr akce je v každém kole velmi důležitý. Pokud nehrají zhruba vyrovnaní hráči, může nezkušený protivník partii výrazně ovlivnit tím, že nechá projít bez boje silnou akci.

Každé nové léno je okamžitě oceněno body dle tabulky, stejně tak se děje při rozšiřování území. Naopak pokud hráč o část území přijde, přichází i o body. Krajina obsahuje také města, která mají vyšší bodovou hodnotu a doly, za které hráči získávají několikrát za hru další body.

Tato hra patří k tomu nejlepšímu, co bylo na poli deskových her vymyšleno. Rozumná hrací doba, velký prostor pro vlastní invenci. Napínavé dohadování o ceně akcí, hraniční půtky, v nečekaných momentech zahrané akční karty. V Löwenherzu nic není zadarmo. Vše (nebo tedy skoro vše) ale máte ve svých rukou.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Lví srdce' obsahuje 2 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 01.04.2009 v 13:58 uživatel Adam.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
kde sa da zohnat v CR alebo v SR?tenista19.10.2008 12:55
Jak na politiku?Adam01.04.2009 13:58

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |