Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Skaal
Originální název: Skaal
Rok vydání: 2004
Autoři: Docteur Mops
Výrobci: Tilsit
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a materiálem neobsahujícím cizojazyčný text («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Svět deskových herHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 8 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,70) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 538.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  16.05.2007 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
Rodinná, pohádková hra
Skaal je rodinná, originální, pohádková, zábavná, nenáročná hra. Nejedná se o hru, kde se vedou velké strategické bitvy, ale opravdu spíše o zábavu, proto se hodí hrát s příležitostnými hráči nebo s dětmi. Nemohu souhlasit, že hra neobsahuje prvky náhody. Ve hře je jako jeden z možných tahů použití kostky a ta vždy přináší náhodu. Také je výsledek jednotlivce více než obvykle závislý na tazích protivníků a to z toho důvodu, že mohou částečně táhnout vašimi figurkami a to někdy až třemi najednou a to potom může být člověk sebevětší stratég a je mu to k ničemu. Jednoduše řečeno, v téhle hře, pokud se někdo rozhodne, že nevyhrajete, tak máte opravdu jen pramalou šanci a v tom bych také viděl prvek náhody. Dále pokud se dva hráči „perou“ o provincii, tak ten co ji ovládne vyhrává z pravidla celou hru a pokud do této bitvy nejste zapojeni, tak se bojujete jen o další umístění.
Popis hry : hrací plán je rozdělen na 12 provincií a po obvodu jsou bodovací pole, každý hráč má 12 figurek trpaslíků, dále je zde těžební kostka, hledač pokladu, který se umísťuje na bodovací pole a sáček z hrudkami zlata a červenými hrudkami, kterým se říká Ooops!. Na začátku se na střídačku do každé provincie umístí jeden trpaslík. Potom hra může začít a každý si má na výběr ze 6-ti tahů. 1. přidá do jakékoliv provincie trpaslíka ze zásob, 2. pohne s jakýmkoli trpaslíkem na hracím plánu o jednu provincii, 3. hledá zlato a to tak, že pohne s hledačem zlata na bodovacích polích o jedno dopředu a poté hodí kostkou, na které jsou znázorněny hrudky zlata od 1-5 a Ooops! Zlato nebo Ooops! umístí do jedné z provincií a z každé sousední provincie, které jsou vždy tři, sem stáhne libovolného trpaslíka, tento tah se může dělat až do té doby, kdy hledač zlata na bodovacích polích narazí na zasypaný důl, který je cca v polovině bodovacího obvodu, poté již nelze hledat zlato 4. umístí královský šenk do provincie, kde má nejvíce trpaslíků, 5. přemístí královský šenk, kde má nejvíce trpaslíků, 6. těží zlato a to tak, že podle počtu trpaslíků v dané provinci z ní odebere hrudky zlata a popojde o tolik bodů na bodovacích polích. Pokud máte v nějaké provincii královský šenk a máte nad provincií nadvládu točíte z něho pivo, za což dostáváte body a to, tak že před každým vaší tahem spočítáte trpaslíky protivníků v provincii s královským šenkem a tolik bodů si uděláte. Pokud zlato v provinci dojde dá se tam Ooops! a poté, kdy je Ooops! ve všech provinciích hra končí a vítězí hráč s největším počtem bodů.


Vytvořeno:  18.01.2007 uživatelem vlada . Hodnocení:
pekne
Moc pekna hra s velmi malou roli nahody. hral jsem ji 3x a jako jediny nedostatek bych vytknul, ze ve dvou hrach se stalo, ze dva hraci usilovne bojovali o jedno pole a diky nahromadeni zlataku a postavicek na tomto poli se stalo, ze ten, ktery nakonec souboj o tohle pole vyhral, vyhral temer zcela jasne i celou hru.


Vytvořeno:  13.06.2006 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Skaaland
V Skaalande, ríši trpaslíkov, sa chystá veľká kráľovská slávnosť. Ako patriarcha vášho klanu máte dlho vytúženú príležitosť získať titul Skaal a stať sa tak kráľovským klanom. Tohto najvyššieho vyznamenania môžete dosiahnuť len na základe všeobecného rešpektu....

... a uznanie u trpaslíkov dosiahnuť iba s jediným čestným spôsobom: dotyčný musí mať dosť zlata a hlavne musí vedieť variť také pivo, o ktorom si všetci myslia, že je najlepšie na zemi.Rodinná hra pre všetky vekové kategórie.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |