Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Ubongo
Originální název: Ubongo
Rok vydání: 2005
Autoři: Gregor Rejchtman
Výrobci: ALBI, KOSMOS
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 3 - malý podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Určitě vyzkoušejte, neměla by uniknout vaší pozornosti. («»)

Stručný popis:

Ubongo je určené všem, kteří neradi tráví čas studiem dlouhých pravidel. Jde o rodinou hru s vyváženým poměrem rychlosti a strategie, hru ve svižném tempu a napětí. Stanete se objeviteli a přenesete se do světa šamanů, džungle a tajemných pokladů. Rychlé vyřešení záhadných hlavolamů vede k nalezení cesty k ukrytým diamantům. Ubongo je hra pro všechny nadšence skládaček a hlavolamů. Hra má velmi pěkné grafické ztvárnění a její princip je velmi jednoduchý. Hráči se snaží sestavit skládačku z barevných dílků, posunout svou figurku na hrací desce a vzít si drahokamy. To vše musí stihnout dříve, než se přesypou hodiny. Vítězí hráč s největším počtem kamenů jedné barvy.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Svět deskových her   Pravidla hry UbongoOcenění hry

  2005 - 4. místo
Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis)

Hra německé veřejnosti (Deutscher SpielePreis), je hlavní cena, která je udělována časopisem Die Poppel-Revue a veřejností
  2005 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 89 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,76) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 110.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  10.03.2013 uživatelem Moniak . Hodnocení:
Ubongo - možnosti vylepšenia hry
Naša obľúbená rodinná hra, ktorú hrávame pravidelne raz za mesiac a dospeláci, čiastočne už seniori, sa snažia udržať tempo s čerstvo desaťročnou favoritkou.

My, seniori, by sme uvítali nové prevedenie hry - po prvé - kamienky sú príliš malé a keď zabudneme odložiť zo stola obrus, škaredo prepadávajú cez otvory. (alebo adekvátne zmenšiť otvory)

Po druhé, je príjemné hrať hry bez okuliarov, ktoré už nablízko viacerí potrebujeme. Kartičky majú dokonalé grafické prevedenie až na to, že symboly sú "utopené" v červenom pozadí. Chcelo by to buď kontrastnejšie farby alebo jednoduchšie rozlíšiteľné symboly - mýli sa najmä "maska" s "chrobákom".

Táto hra by bola vynikajúca pre dieťa s jedným tupozrakým okom, keby aj kocka bola väčšia. Deti nerady nosia klapku na zdravom oku a hranie hier je dobrá motivácia, aby ju chvíľu vydržali. Tak by sa z hry stala vlastne zdravotná pomôcka.

Na hru začiatočníkov/menších detí by to ešte chcelo zväčšiť aj presýpacie hodiny - do krabice by sa pokojne zmestili dvoje a hráči by si vybrali veľkosť, ktorá lepšie vyhovuje.

Aby som to s tým zväčšovaním neprehnala, krabica by zniesla zmenšenie :)


Vytvořeno:  23.01.2012 uživatelem Pamir . Hodnocení:
tetris - nostalgie v novém hábitu
Při oslavě narozenin se mi podařilo dostat k této hře. Na první pohled hra vypadá velice jednoduše. Co je na tom, poskládat pár tvarů do slepé předlohy..... na tom přece nic není…. a usedla jsem ke stolu, kde se právě uvolnilo místo.

Pravidla mi vysvětlily během minuty. Dostala jsem tabulku, na kterou se skládají tvary, hodilo se kostkou a otočily se hodiny. Podle toho co padlo na kostce za obrázek, si hráč vybral tvary v příslušné řadě pod obrázkem a začal umisťovat tvary do slepé předlohy. Jakmile sem to poskládala, zavolala jsem Ubongo a posunula svoji figurkou o tolik polí, kolikátá jsem skončila se skládáním a sebrala si dva kameny z příslušné řady (Možná tady je trochu náhody v tom, co na Vás zbude za kameny, ale zase je to o tom, kdo je nejrychlejší a vybírá jako první) A to vše sem musela stihnout než čas vypršel. Hra se takto opakovala, dokud se nedobraly všechny tabulky. Potom se spočítalo, kdo má nejvíce kamenů od jedné barvy. To určilo vítěze.

Může hrát kdokoliv a šance na výhru je opravdu o šikovnosti a ne o tom jak zvládáte pravidla nebo kolik je Vám let. Přesýpací hodiny neúprosně krátí čas a je potřeba se soustředit a nevzdat to, ani když to nejde. Sama sem se přesvědčila, že se to vyplatí. Když už sem měla pocit že to nedám, tak neúprosnou snahou se mi to podařilo dát… , samozřejmě ne vždycky. Věkový rozdíl byl 6 – 35 let. Malý piškoti hráli se třemi tvary a dospělí se čtyřmi tvary, což naprosto smazalo věkový rozdíl a ukázalo se, jak dospělí občas podceňují ty nejmenší. Dokonce se stalo i to, že piškot skládal 4 tvary a dospělák 3 (protože 4 mu prostě nešly) a vyhrál piškot….

Celkový dojem ze hry je fakt dobrý (mínusy jsem žádné nenašla)
+ během minuty vysvětlený pravidla
+ hru nerozhoduje znalost pravidel již ostřílených hráčů
+ na věku opravdu nezáleží, je to o šikovnosti
+ hrou se naučím soustředění pod tlakem, trpělivosti, představivosti a postřehu
+ náhoda mi tu přejde minimální a docela šikovně vyvážená
+ hra se jen tak neohraje – spousty možností pro skládání
+ zajímavá grafika a nádherné kamínky (ty mě dostali)


Vytvořeno:  21.10.2010 uživatelem jazaj . Hodnocení:
Skvělá hra i hlavolam
Ubongo už máme víc než rok a zdaleka nás neomrzelo.
Je to vlastně společenská hra a sada 432 hlavolamů v jednom. Hra obsahuje mimo jiné 36 karet, které jsou oboustranně potištěny. Na jedné straně se pokrývají bílé plochy 3 dílky, na druhé - té těžší - 4 dílky. Pro každou z bílých ploch je zadáno 6 sad dílků, které hráč při hře použije.
Krabice s Ubongem je velká, musí se do ní totiž vejít i krásně baravné diamanty, 4 sady 12 hracích dílků, 4 nádherné figurky, hrací kostka a přesýpací hodiny. Ty odměřují hráčům čas a vlastně se starají, aby hra nepřesáhla 30 minut.
Ve hře nevyhraje ten, kdo poskládá rychleji všechny dílky, ale ten, kdo má nejvíc diamantů od jedné barvy. Tento fakt dělá ze sady hlavolamů skutečnou společenskou hru.
Doplnila bych, že i jeden člověk se může krásně s Ubongem pobavit a potrápit své mozkové závity. Stačí jen skládat určené dílky na bílé plochy na kartách. Některé tvary zvládne i malé dídtě za chviličku, jiné dají i dospělému zabrat.
Doma hrajeme Ubongo tak, že dospělí skládají plochy ze 4 dílků a menší děti ze 3, tak lze ubrat velkým na výhodě a dát možnost vyhrát i menším dětem. Možná by bylo dobré tuto úpravu obrátit při hře dětí s prarodiči a dát výhodu babičce či dědečkovi, kteří ke hrám neusedají tak často jako děti.
A ještě jednu změnu jsme si vymysleli. Jestliže někdo z hráčů nesloží dílky na bílou plochu, než se přesype písek v hodinách, hodiny otočíme a má možnost skládat dál. Když hlavolam složí, může si vzít 1 diamant.
Líbí se nám africké motivy, které zdobí celou hru.
Pravidla jsou jasná a srozumitelná.
Jediným mínusem je pro mne to, že je třeba se na hru pořádně soustředit, což není dost dobře možné, když musím ještě hlídat batole.
Ubongu dávám plných 5 bodů, určitě si je zaslouží.


Vytvořeno:  16.03.2010 uživatelem Zafi . Hodnocení:
Ubongo - skvělá logická hra...

Ubongo je jedna z nejlepších her jakou jsem kdy hrál. Jasná pravidla, jednoduchý princip a přitom skvělá logická hra! Zatímco některé puzzle vyřešíte během několika vteřin, nad některými skládačkami se musíte pořádně zamyslet. Překvapí vás, kolik zajímavých kombinací se dá vymyslet s dvanácti barevnými dílečky a herní kartou. Hra vás úplně pohltí a nebudete se moct dočkat, až zase budete bojovat o diamanty. U hry se i zasmějete, když zjistíte, že máte špatné dílky, je tam docela malý podíl náhody a hra trvá něco málo přes půl hodiny, takže je rychlá a můžete ji hrát na zabití jakékoli volné chvíle.
Plusem je, že každá karta má dvě strany s jednodušší a těžší skládačkou.

Princip hry: Hráči dostanou hrací kartu. Poté se hodí kostkou a padne jeden z šesti znaků. Otočí se přesýpací hodinky a hráči mají jednu minutu, aby našli dílky, poskládali je do vyznačeného prostoru, vykřikli „Ubongo!“, posunuli svojí figurkou na mapce a vzali si dva diamanty.

Cíl: Vyhrává hráč s největším počtem stejných drahokamů.

K Ubongu existují další verze, jako je Ubongo Duel, které je však ochuzeno o diamanty, ale nabízí 360 herních variant. Verze Ubongo na cesty je lehká a vleze se do malé krabičky. A obzvláště se těším, až se počeští další verze jako je Ubongo 3-D, kde hra dostává nový rozměr a tvary se staví do výšky. Ubongo Extreme se skládá v hexagonových polích, čímž se stává hrou pro opravdové experty. Při hře si určíte vlastní obtížnost, od základního Ubonga přes 3-D verzi až po hexagonové Ubongo Extreme.


Hodnocení: Hodnotím na pět hvězdiček z pěti. Tuto hru vřele doporučuji!!!


Vytvořeno:  02.02.2008 uživatelem kpatek . Hodnocení:
výborná hra
Hru jsem ocenil téměř maximálním počtem bodů, ale je nutné si uvědomit, že to platí jen pro toho, kdo má náladu na tento typ hry.
Jedná se postřehovou hru, přesněji o jednoduché hlavolamy řešené na čas. Tyto úlohy spočívají v tom, že vždy tři nebo čtyři dílky musíne umístit dovnitř daného pole na kartě, se kterou právě hrajeme. Úlohu řeší všichni hráči najednou, což právě přináší správný herní zážitek. Jakmile hráč úlohu dořeší, a jestli mu ještě zbývá čas měřený miniaturními přesýpacími hodinami, může si vzít z herního plánu dva drahé kameny. Vítězí ten, který má nejvíce kamenů od některé z barev.
Systém hry je tak velmi jednoduchý, ale hra je vynikající celkovým vyzněním. Hra nás potěší velmi pěkným a nápaditým provedením s africkými motivy a výraznými barvami. Hrajeme o tak barevné drahokamy, že vyhrát je prostě radost, pro dítě i pro dospělého. Navíc je nutné se hodně soustředit, protože třeba únava je na výkonu velmi vidět, a čas vymezený na vyřešení přímo letí. V daném čase musíte i vyhodnotit, které drahokamy v rámci pravidel posunu figurek jsou pro vás nejvhodnější a stačit si je vzít. Tak se při hře střídá pocit euforie, že jsme chytřejší a rychlejší než spoluhráčí se stavy beznaděje, že to prostě nestíháme, čí dokonce, že daný úkol není řešitelný.
Vynikající je i to, že se cvičíme v představivosti, ve schopnosti rychle řešit dvojrozměrné geometrické, nebo spíše topologické úlohy. Pro děti je to tedy navíc i výborná pomůcka pro jejich rozvoj hrou, ale i dospělí přivítají zapojení mozku.
Kupodivu i zde hraje určitou roli náhoda, protože ne všechny úlohy jsou stejně těžké, a také někdy se štěstím přijdeme zrovna na tu správnou kombinaci. To je ale dobře, protože jinak by hrozilo, že vždy bude vyhrávat jen jeden a ten samý hráč, což se zde neděje.
Koupi proto vřele doporučuji všem, kteří mají o podobnou hru zájem.
Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Ubongo' obsahuje 4 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 31.12.2008 v 08:24 uživatel zeppelin.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Ubongo - super hra!!!Křepelka29.12.2008 13:36
Re: Ubongo - super hra!!!zeppelin30.12.2008 10:38
Re: Ubongo - super hra!!!REM30.12.2008 11:25
Re: Ubongo - super hra!!!zeppelin31.12.2008 08:24

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |