Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Ticket to Ride Europe
Originální název: Ticket to Ride Europe
Rok vydání: 2005
Autoři: Alan R. Moon
Výrobci: Days of Wonder
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 8 let («»)
Počet hráčů: 2 až 5
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 2 - spíše seriózní hra s prvky humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Železniční a jiné sítě («»)
Počeštění: Hra s českým návodem obsahující materiál v cizím jazyce («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Navazuje na Ticket to Ride. Oproti původní hře přibyly trajekty, tunely a stavby nádraží. NEVYŽADUJE PŮVODNÍ HRU.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Days of Wonder
  Funagain Gameweb   Česká pravidla na www.zatrolene-hry.czOcenění hry

  2005 - vítěz
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 63 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,16) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 23.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  05.08.2014 uživatelem Lucejz . Hodnocení:
Doporučení
Pokud máte rádi strategické hry u kterých se pobavíte, pak ji mohu naprosto doporučit. Zároveň je dobré, že vykresluje období počátku 20. století, původní názvy měst a získáte i představu, kde skutečně města na mapě jsou, myslím, že tohle je dobré i pro starší děti.

Výhodou hry jsou snadná pravidla. Hra v našem případě vtáhla každého.


Vytvořeno:  14.02.2011 uživatelem ikri . Hodnocení:
Nastupte do evropského expresu
Pokud se rozhodnete pořídit si evropskou variantu hry Ticket To Ride, po otevření majestátní krabice na vás vykoukne slušné množství herního materiálu, který se navíc musí líbit snad každému.

Najdete zde:
- 110 karet s lokomotivami a vagónky v osmi barvách – bílé, černé, červené,
žluté, modré, zelené, fialové a oranžové
- karty tratí - 6 dlouhých a 40 běžných
- hrací plán - velká mapa Evropy (přibližně 50 x 80 cm) – která znázorňuje barevné trasy a vlakové stanice
- bodovací kameny v pěti barvách
- 45 vláčků v každé z pěti barev – červené, zelené, modré, žluté, černé
- 3 náhradní vagonky od každé barvy pro případ ztráty
- 3 železniční stanice v každé z pěti barev
- pravidla hry a přístupový kód pro hraní online

Tvůrci mysleli i na ty, kteří mají potíže s rozlišováním barev a kromě barevného označení používají i značky jak na mapě, tak na kartičkách vozů – u nás je toto vylepšení hojně využíváno.

Základní přehled pravidel:
Každý hráč má za úkol propojit vlastní tratí konkrétní města, která jsou uvedena na kartách, které jsou mu rozdány na počátku hry, nebo si je dobere během hry, pokud chce. Vyhrává ten, kdo má na konci hry nejvíce bodů. Přitom body se získávájí dvěma způsoby – v průběhu hry propojením dvou měst a na konci hry za splněné karty tratí.
Propojení dvou měst a postupně tak celé trati provede hráč takto:
Mezi dvěma sousedícími městy je na mapě vždy vyznačen určitý počet políček pro vagonky v určité barvě (někde je možné použít libovolnou barvu, nebo se musí použít lokomotiva – žolík). Odhození daného počtu karet vozů v této barvě potom hráči umožňuje obsadit trať svými vagonky.

Ve svém tahu má hráč 4 možnosti:
- líznout si dvě karty vozů
- dobrat si karty tratí
- umístit vagónky na mapu
- umístit jednu stanici do města (umožňuje využít jeden úsek soupeřovy trati, ale není to zadarmo)

Hráči se střídají po jednom tahu a když jednomu zbývají dva poslední vagónky, dohrává se poslední kolo. Hráč, který má nejdelší souvislou trať (nejvyšší počet vagónků v řadě), si připočte ještě deset bodů za “Evropský expres”.

Hodnocení hry:
Hra odsýpá poměrně rychle, protože hráči mají dost času na přemýšlení během tahu ostatních. Bývá napínavá a tato vlastnost se stupňuje s počtem hráčů.

Ticket to Ride - Europe je vydavatelem určena pro 2 – 5 hráčů.
Hru ve dvou doporučuji jen po promyšleném omezení hrací plochy (vyřazení určitých tratí). Podle běžných pravidel bych to raději nezkoušela, protože princip je postaven na konkurenci mezi hráči a pro dva je mapa příliš veliká.
Ve třech hráčích se dají hrát vyrovnané, pohodové partie, je to vhodný počet pro ty, kteří nemají rádi škodící prvek ve hře. To, že by hráč nemohl splnit své tratě, se v tomto počtu nestává moc často. Přesto už ale dochází k roztomilým konfliktům.
Ve čtyřech hráčích už to je opravdu napínavé a všichni mají co dělat, aby se „nacpali“ kam pořebují dřív než soupeři.
V pěti hráčích už je skoro nemožné, aby všichni splnili svoje úkoly. Hra se stává opravdovým soubojem „kdo s koho“.
Ve všech případech ale hraje roli jak štěstí, tak strategie. Když karty nechodí, tak je těžké uspět.

Tato hra si podle mého názoru najde příznivce ve všech věkových kategoriích, mezi hráči, nehráči i fajnšmekry. Může hodně nadchnout, ale určitě neotráví. Strávíte nad ní tak něco mezi 60ti a 90ti minutami. Pravidla nejsou nijak složitá, po první hře jsou jasná. Ke hře si můžete pořídit několik dalších variant a rozšíření.
U nás doma je to zatím jediná hra, která se dočkala titulu: „Kdy si zase zahrajeme?“Vytvořeno:  06.01.2007 uživatelem oplprokop . Hodnocení:
Zug um Zug Europa vs. Thurn und Taxis
Osobně mám raději složitější komplexní hry, ale někdy mám i chuť vypnout hlavu a jen se bavit. A u těchto her jsem se bavil skvěle vždycky.

Obě dvě hry patří mezi naprostou špičku "rodinných" her. Hrací doba je něco kolem hodiny a pravidla vysvětlíte nováčkům během 3-5 minut, což je určitě velké plus.

Obě hry se vyznačují nádherným grafickým zpracovaním.Co najdete v krabicích?U TuT je to nádherně provedená hrací deska, 80 dřevěných domečků ve čtyřech barvách a něco kolem stovky hracích karet. U ZuZ najdeme o něco větší hrací desku, 225 umělohmotných vagónků v pěti barvách, 15 nádraží a spoustu hracích karet.

Cílem hry u Zug um Zug je propojit všechny města, která máte vyznačená na vylosovaném lístku. Mezi městy jsou různě dlouhé spoje vyznačené různými barvami. K postavení trasy mezi určitými městy musíte z ruky vyložit daný počet barevných vagónků vyznačených na desce. Každé kolo si pak můžete buď vzít si dva nové vágonky do ruky z pěti otočených karet vagónků v nabídce. Nebo si postavit novou trasu. A nebo si vzít nové lístky. Během hry získáváte body právě za stavbu trasy a na konci hry se každému hráči ještě přičtou body za splněné lístky.

V TuT se stáváte poštovním kurýrem a snažíte založit své poštovní pobočky ve městech různých regionů. Vždy když budete mít svou pobočku ve všech městech daného regionu, získáte body. Na hrací desce je vždy nabídka šesti karet měst otočených lícem nahoru, ze které si každé kolo jednu vyberete. Poté musíte jednu kartu vyložit na stůl před sebe, čímž vytváříte trasu vašeho kurýra. Ve třetí fázi můžete vaši trasu vyhodnotit a umístit své pobočky. Každé kolo mužete použít jednoho ze čtyř pomocníků, kteří vám dají nějakou výhodu ( vzít si 2 karty měst do ruky, vyložit 2 karty z ruky...)

V TuT nemůžete soupeřům při hře vyloženě zaškodiť, za to v ZuZ můžete soupeřovi zablokovat nějakou trasu.

Nevíte, kterou z nich si vybrat?
TuT jo opravdu skvěle hratelné v jakémkoliv počtu hráčů (2-4). ZuZ si ve dvouch tak neužijete. Jestli chcete hru s větší mírou interakce mezi hráči, tak vám více sedne ZuZ. Pro TuT je určitě velké plus, že ji nyní pořídíte i u nás v české lokalizaci. ZuZ si u nás také pořídíte, ale starší americkou verzi a za dvojnásobek ceny. Pokud budete chtít její Evropskou verzi, budete se muset mrknout v zahraničí.

Snad jsem vám trošku pomohl s rozhodováním. Obě hry jsou opravdu tím nejlepším z rodinných her a koupí jakékoliv z nich určitě neprohloupíte. Každému s kým jsem tyto hry hrál se velice líbili.


Vytvořeno:  07.02.2006 uživatelem Darn . Hodnocení:
Lepší nebo ne?!
Zug um Zug Evropa (Ticket to Ride Europe) navazuje na úspěch svého předchůdce, který byl zvolen Hrou roku 2004. Zatímco původní verze se odehrává na mapě Spojených států, Ticket to Ride Europe nás přenese na starý (dobrý) kontinent. Nová mapa by ale samozřejmě za ty peníze asi nebyla dostatečným lákadlem, a tak Alan R. Moon přidal do své hry ještě pár nových pravidel. Otázkou zůstává, jestli tyto změny jsou k dobru věci...

První změnou je grafická stránka věci. Že se celá hra odehrává na nové mapě již zmíněno bylo, nutno jetště dodat, že mapa je velice vydařená a pěkná. Další změnou v designu je výrazné zvětšení kartiček s vagóny, které jsou v evropské vezi snad ještě hezčí, než ty původní. Grafická stránka je tedy jasné plus.

Změn ovšem dostál i herní systém. A to hned několika. První důležitou změnou je rozdělování lístků na začátku hry, kdy kromě klasické trojice dostanete ještě jeden bonusový s opravdu dlouhou a složitou tratí. Tento prvek má snížit procento náhody ve hře (přeci jen ty dlouhé tratě mohou přinést opravdu velký počet bodů) a rozhodně patří k pozitivům této hry. Další změnou jsou zvláštní spoje mezi městy. Zaprvé to jsou spoje přes moře, na které musíte použít určité množství lokomotiv, a potom spoje vedoucí v tunelu, kde hrozí, že i přes dostatečný počet vagónků se vám trať nemusí podařit postavit kvůli závalu. Tyto speciální tratě bych opět zařadil mezi pozitivní faktory. Na závěr jsem si nechal asi nejspornější úpravu, kterou evropská verze přináší, a to nádraží. Každý hráč má totiž k dispozici tři nádraží, která může postavit do nedostupných měst a využít tak soupeřovu trať, aby mohl splnit některý ze svých lístků. V praxi to znamená, že ve hře je poměrně hodně potlačen prvek blokování tratí, protože tři nádraží většinou stačí, abyste se dostali téměř kamkoli (zvláště při menším počtu hráčů). Čímž se hra může stát pouze honem na lukrativnější lístky.

Na závěr si zbývá položit otázku, jestli zvolit starou USA verzi nebo tu novou evropskou. Ticket to Ride Europa rozhodně neztrácí nic ze svého původního kouzla (je to pořád stejně chytlavá hra, jednoduchá na vysvětlení a velice zábavná) a grafickým zpracováním svého staršího bratříčka rozhodně předčí. Nápad s lístky je rozhodně velké plus, ale člověk ho může použít i u své staré verze (prostě jenom vyberete těch 6 nejdelších lístků). A co se týče nádraží? Pokud se vám hra s nimi zdá příliš jednoduchá a nezajímavá, není nic jednoduššího, než hrát bez tohoto pravidla.

Zug um Zug Evropa je rozhodně důstojný nástupce Hry roku 2004 a pokud ještě doma nemáte hru s tímto názvem, tak rozhodně sáhněte po té evropské. Jenom je škoda, že Days of Wonder nedistribuují pro zájemce pouze evropskou mapu. Přeci jen těch tisíc korun je za trochu větší kartičky a jednu mapu je možná trochu moc, když už doma máte původní verzi...Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Ticket to Ride Europe' obsahuje 12 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 25.09.2014 v 14:57 uživatel Basic.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Ticket to Ride nebo Trans Americazdendalini11.02.2008 20:11
Re: Ticket to Ride nebo Trans AmericaBruno11.02.2008 23:09
Re: Ticket to Ride nebo Trans Americazdendalini11.02.2008 23:16
TTR vs TAthe_mole01.09.2008 12:36
Re: TTR vs TAplejmejkr08.09.2008 12:00
Vysvetleni pravidelMrskoš31.10.2012 23:36
Re: Vysvetleni pravidelkarel01.11.2012 20:54
Re: Vysvetleni pravidelMrskoš01.11.2012 22:43
Re: Vysvetleni pravidelkarel02.11.2012 00:03
Re: Vysvetleni pravidelMrskoš02.11.2012 11:32
pravidla na konci hryStanley06.01.2014 18:24
Re: pravidla na konci hryBasic25.09.2014 14:57

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |