Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Palazzo
Originální název: Palazzo
Rok vydání: 2005
Autoři: Reiner Knizia
Výrobci: ALEA, RIO GRANDE
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: Není známo («»)
Interaktivnost: Není známo («»)
Humor: Není známo. («»)
Složitost: Není známo («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
HraZajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Funagain GamewebHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 5 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 2,76) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 502.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  19.11.2007 uživatelem Richmond . Hodnocení:
Výzva pro stavitele paláců
Pojďme se podívat na Palazzo - jednu z mnoha her profesionálního autora deskových her Reinera Knizii. Tento kousek asi není moc známý, což může pro někoho znamenat, že hra asi není moc dobrá. Jak vyplyne dále z mé recenze, hra dobrá je a dokonce dle mého názoru bych přidal i další adjektivum „velmi“ – hra je totiž velmi dobrá!

Hráči se stávají v této hře staviteli paláců ve Florencii v 15.století. Jejich úkolem je tak celkem logicky stát se nejváženějším stavitelem ve městě i širokém okolí, což znamená jediné – postavit nehodnotnější paláce.

Herní mechanismy připomínají do značné míry hru Alhambra, ale Knizia k tomu přimíchal některé další prvky, které posouvají Palazzo trochu směrem k náročnějším hráčům. Hrací deska je společná a je tvořena skladištěm a 4 kamenolomy, které obklopují centrální sklad. Každý hráč staví své paláce před sebou a nepotřebuje žádný svůj herní plán. Paláce mohou být jedno- až pětipatrové, mohou mít různý počet oken(dveří) a je možné použít na stavbu 3 různé materiály (cihly, mramor či pískovec). Počet postavených paláců není limitován, ale je třeba vědět, že pouze paláce o 3 a více patrech přináší body, zatímco dvoupatrový je za „nulu“ a jednopatrový dokonce je hodnocen –5 vítěznými body! Při bodování je pak zohledněn počet oken(dveří) , výška paláce a také bonusy za stavbu z jednoho materiálu.

Hráč na tahu může zvolit ze 3 akcí:
o příjem peněžních karet
o stavba paláce (nákup ze skladu či dražba z kamenolomů)
o přestavba paláce

Peníze jsou v podobě karet a jsou denominovány ve 3 měnách (barevně odlišené) a princip jejich použití při nákupu a dražbě je zajímavý. Platit je možné totiž vždy v jedné měně! Ve hře jsou ještě certifikáty s hodnotou 2, které platí za „žolíky“, tedy je možné je použít s jakoukoliv měnou. Navíc 3 karty stejné hodnoty a různě měny platí vždy za 15, což je výborný prvek, který často rozhodne důležitou dražbu!

Pokud chce aktivní hráč stavět má 2 možnosti. Buď si koupí 1-2 stavební díly v centrálním skladu a zaplatí za každý cenu odvislou od počtu dílku na skladišti. Nebo má zálusk na dílky na některém z kamenolomů. Pak ale musí počítat s tím, že o ně budou bojovat i další hráči. Nastupuje fáze dražby, kdy aktivní hráč má počáteční výhody, neboť umisťuje vždy unikátní certifikát s hodnotou „3“. Opět platí pravidlo o dodržování stejné měny v rámci jedné dražby. Vítěz dražby bere tentokrát všechny díly! Výjimku tvoří situace, kdy v kamenolomu je 4 a více dílků, pak se dražba nekoná, dílky si rozeberou všichni hráči (pouze jeden dílek) a zbylé se odstraní ze hry.

Pokud bych měl stručně shrnout vlastní dojmy a ohodnotit hru, bude to velice jednoduché. Hra má spád, je hratelná jak 2, ve 3 či ve 4 hráčích (což samo o sobě je plus), není potřeba velká příprava hry. Líbí se mi i princip dražby s uplatněním podmínky jednotné měny a samozřejmě jako tradičně u Knizii mám rád jeho závěrečné bodování :) Hru mohu doporučit jak zkušeným stratégům tak i příležitostným hráčům, přestože pro ně asi bude schůdnější Alhambra.

Celkově dávám hře 4/5 (nebo 8/10).Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |