Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Město duchů
Originální název: Dodge City - High Noon
Rok vydání: 2005
Autoři: Emiliano Sciarra
Výrobci: ALBI, daVinci Games
Dovozci: ALBI 
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 3 až 8
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 4 - vysoká míra komunikace («»)
Humor: 4 - postavena na humoru («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Karetní hra («»), Párty hra («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Město duchů je rozšíření ke Hře Bang! Obsahuje dvě rozšíření kompletně v českém jazyce, které znáte pod názvy Dodge City a High noon. Nenechte si ho ujít !!!Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Krabice
Karty - Dodge City
Karty - High Noon
Krabice
Obsah hryZajímavé odkazy

  Město duchů   Pravidla hry: Město duchůHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 180
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,04)
Pořadí hry v žebříčku 47.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  08.07.2012 uživatelem anupinka . Hodnocení:
BANG - Přestřelka pokračuje...
Bez tohoto rozšíření jako by hra ani nebyla celá. Prostě to není ono. Rozšíření přináší více karet, které se nacházejí už i v základní sadě. Dále obsahuje nové karty se zeleným orámováním, které před sebe nejprve musíte vyložit na stůl a teprve až po oběhnutí kola je můžete použít. (Já osobně mám ty zelené karty ze všech nejradši.) A také se zde nachází speciální balíček karet, které se nepřimíchávají mezi karty ostatní, ale položí se zvlášť na stůl. Na začátku kola se vždy jedna z těchto karet otočí. Na ní je napsán nějaký speciální účinek, který platí během daného kola, a mnohdy hru velice ztíží. Mohou se tak do hry na jedno kolo např. vrátit i osoby, které již dříve byly zastřeleny. V tomto rozšíření také můžete najít návod, jak hrát hru ve třech hráčích, ale já to výrazně nedoporučuji, protože při hře ve třech je hned každému jasné, kdo je kdo a hra tedy ztrácí prvek anonymity hráčů, který je podle mě pro hru velice podstatný. Je přece zábavné zjistit, že se třeba celou dobu snažíte zabít nesprávného, no ne :)?


Vytvořeno:  19.03.2010 uživatelem Zafi . Hodnocení:
Nová dimenze hry
I pokud nejsou kovbojky a westernové příběhy váš šálek kávy, věřím, že se vám tato hra bude líbit, protože neznám nikoho, kdo by ji hrál nerad.
Jestliže vás baví BANG!, tak potom ho budete hrát ještě radši, protože tohle rozšíření hru dostane do nové dimenze.
Myšlenka hry přinesla zase něco úplně nového a originálního. Tento balíček Město duchů obsahuje dvě rozšíření - Dodge City a High Noon.

Dodge City
Do města zavítá patnáct nových postav. Také se zde objeví speciální zelené karty, u nichž musíte kolo počkat, než začne fungovat jejich efekt.

High Noon
13 karet, každé kolo se otočí jedna, která dá kolu zvláštní efekt. Do města přijde doktor, kazatel, reverend, zažijete požehnání i prokletí, poté vznik přestřelka, přijdou obávání Daltonové a nakonec se vrátí mrtví hráči, aby zvrátili průběh hry ve svůj prospěch. Doporučuji zakoupit i Fistful, protože tam jsou 2 nové karty High Noon.

Jak Město duchů změní průběh hry?
Mimo zelené karty přicházejí i nové obyčejné (hnědé karty). Můžete se lépe léčit, pokud najdete Tequilu nebo Whisky. Také zde najdete kartu Úder a Úhyb a nový efekt: 1+1, což znamená, že ke kartě např. RagTime nebo Rvačka musíte dodat ještě jednu libovolnou kartu.
Hra tedy získá nový stupeň zábavy a trochu se prodlouží.

Design
Hra má design od stejného ilustrátora Alexe Pieregeliniho. Design je stále velmi hezký a typický pro western. Hra je zabalena v krabičce pro jednoduchý úklid a přenos.

Verdikt
Celkem 76 karet je v poměru s původním balíčkem sice málo, ale nelituji, že jsem si ho koupil. Dávám pět hvězdiček a tuto hru vřele doporučuji!

Zafi


Vytvořeno:  14.12.2007 uživatelem Manas . Hodnocení:
Recenze
Město duchů
Počet hráčů:
3-8 hráčů

Doporučený věk:
10+
Časová náročnost:
20-40 minutMáte rádi hru BANG! ? Máte rádi kovboje? Pak si nenechte ujít rozšíření hry BANG - Město duchů. Město duchů se skládá ze 2 velice oblíbených rozšíření a to Dodge City a High Noon.
Město duchů osahuje
• pravidla v češtině
• 8 karet rolí
• 15 karet postav
• 40 herních karet
• 1 pomocnou kartu
Pokud vás klasická hra omrzela, vyzkoušejte Město duchů a určitě nebudete litovat.

Staň se kovbojem
Díky novým kartám hra navozuje prostředí Divokého západu.
Je zde několik postav a nový typ karet (zelené karty).

Jak se to hraje a v čem je to jiné?
Hra probíhá jako klasický BANG! Až na zelené karty, které se vykládají před hráče (podobně jako modré), ale aby byl jejich efekt platný, musí jedno kolo ležet na stole. Jsou to karty jako CAPPELLO a PONY EXPRESS. To je hlavní věc, kterou Město duchů nabízí. Dále obsahuje několik nových hnědých karet například WHISKY, RISSA a PUNGNO. Z modrých karet například SILVER a RIPARO.

HIGH NOON
High noon obsahuje 13 karet s novými efekty na hru.
Karty se na začátku zamíchají, na konec balíčku se umístí karta Pravé poledne a položí se vedle Šerifa. Na začátku druhého kola se otočí první karta a hraje se dál s efektem této karty. High noon dodá hře šmrnc a nový rozměr. High noon má k dispozici karty jako Kocovina, Doktor Kazatel.

Hodnocení
+ nové karty, pěkné obrázky a nový rozměr hry
-hra se začíná zpomalovat a je složitější


Vytvořeno:  08.10.2007 uživatelem Salamandr . Hodnocení:
High Noon- trochu zklamání,ale furt paráda
Město duchů dává prostor pro taktiku neb víte co se bude dít v příštím kole, ale dle mého názoru více zdržuje než původní hra, zelené karty jsou sice přínosem, ale nijak velkým. Velkým plus tohoto rozšíření jsou nové postavy, které se myslím velmi povedly.


Vytvořeno:  07.08.2006 uživatelem Honnza . Hodnocení:
S rozšířením je o zábavu postaráno
Město duchů je zajímavé rozšíření.

1. Jsou tu karty High Noon. Jsou dobré (např. Příjezd vlaku), občas dobré i špatné (např. Prokletí) a špatné (např. Daltonové). Obykle úplně nejhorší bývá Pravé poledne. V tom si každý hráč na začátku tahu ubere 1 život. Pro vyřazené hráče bývá dobré Město duchů. A nebo když je příjezd vlaku, hráč si vezme o jednu kartu navíc (obzvlášť dobré to má tedy hrdina Pixie Pete).

2. Přibyli nějací noví hrdinové a nové hrací karty. Mezi nové hrdiny patří např. Elena Fuente, Vera Custer, Pixie Pete, Bill Noface a mnozí další. Novinkou mezi hracími kartami jsou karty se zeleným okrajem. Ty může použít hráč pouze když není ve svém tahu. Mezi takové karty patří např. Nůž, Krytý vůz, Pony Express a další.
Pak tu jsou takové karty, které, když k nim přidáte ještě jednu kartu, mají účinek.
To jsou např. Springfield, Whisky, Ragtime a další. Pokud chcete tedy použít Whisky, která vrací 2 životy, odevzdáte tedy Whisky a Mancato! a vrátíte si 2 životy.

Tohle už pro úvod stačí. Rozšíření se povedlo a za rozumnou cenu se dobře pobavíte.


Vytvořeno:  03.05.2006 uživatelem Lukas . Hodnocení:
Western
Stojíte pred najobáveným banditom celého Západu, bang!!! Táto kartová hra má rozšírenie Mesto duchov. Toto dielo sa podarilo a v ňom sú zahrnuté ďalšie dve, Dodge City a High Noon. V Dodge City je o tom, že sú tam nové zelené karty, ktoré vykldajú ako modré, ale majú len rázny efekt, zatial čo modré majú stály efekt (okrem barela, dynamitu), taktiež v tomto rozšírení sú aj zaujimavé nové postavy. V High Noon sú nové také čierne karty, ktoré sa použivajú po troch kolách pred začiatkom ťahu šerifa, majú po celé kolo dlhodobý efekt. Tejto hre dávam preto hodnotenie 4 .5 lebo sa mi veľmi páči, ale uprednostujem stolné hry, preto nie hodnotenie 5.


Vytvořeno:  15.03.2006 uživatelem Imposektor . Hodnocení:
Naprosto úžasné...!!!
BANG! sem si koupil asi před půl měsícem, zatáhl sem jí mezi kámoše a teď jsme všichni tak trochu závisláci...a rozšíření "Město duchů" (Dodge City + High Noon) hře přidá ještě větší grády...hlavně co každého potěší je možnost krátkého comebacku do města jako duch s možností odehrání jednoho kola, a tak se hráč který už zemřel tolik nenudí...souhlasím se všemi názory, že čím víc lidí hraje tím větší je to pařba a čím míň lidí hraje tim se hra stává snadnější co se týče odhalení funkce, a tak často vznikají aliance banditů...nové postavy mají naprosto úžasné speciální vlastnosti...navíc když smícháte všechny funkce (vyjma jednoho šerifa), můžete hru pařit až ve 14 lidech...
Doporučuji koupit...!!! hra se dostává skoro do každého lepšího hračkářství a nachází se skoro v každé herní prodejně (např: Svět her)...a cena je naprosto skvělá...kolem 295,- ...


Vytvořeno:  15.11.2005 uživatelem sulzik . Hodnocení:
Super
Letos o prázdninách jsem hrál Bang! poprvé. Natolik mě dostal, že jsem si ho hned musel koupit. Bang! jsem hrál s kamarádama každý den, ale časem nás omrzel, tak jsem si koupil Město duchů a Bang! jsme pařili dál.

Bang! + Město Duchů = droga, jednou zkusíš a nemůžeš přestat.

Doporučuju je super za super cenu !!!!!!!!


Vytvořeno:  01.10.2005 uživatelem Ondra . Hodnocení:
Velmi zajímavé rozšíření
Toto rozšíření hry Bang vám přinese hned tři nové herní kombinace - můžete hrát jednotlivá rozšířění zvlášť, nebo obě dohromady - takže se jedná o skvělou věc pro ty, kterým už původní Bang přišel trochu ohraný. Zvýšením počtu karet se také otevírá prostor pro celou řady nových herních taktik. Navíc jsou součástí balení i nové karty rolí - 1 šerif, 2 zástupci, 3 bandité a 2(!) odpadlíci. Tato sada umožňuje hru až v osmi hráčích a ve spojení s původními rolemi můžete dokonce přidat ještě další. Mnoho zábavy také přinesou nové postavy, z nichž některé mají velice zajímavé a netradiční schopnosti.

High Noon se dá pochopit velmi rychle, ale s Dodge City je to někdy složitější - vznikají herní situace, které nejsou v pravidlech explicitně popsané a je třeba se nad nimi zamýšlet. Obzvláště, když bylo ve skupině několik hráču, kteří hráli pouze párkrát původní Bang, strávili jsme neůměrně dlouhou dobu neustálým vysvětlováním, co všechny ty nové karty znamenají. Když se také hraje někde v hospodě, těžko se může od hráčů očekávat přílišná chápavaost. Proto bych rozšíření doporučil spíše jen skupinkám, které mají původní Bang zvládnutý, jinak hrozí, že strávíte prvních pár her spíše přemýšlením nad pravidly, než hraním. Pro zkušené hráče, je to ale skutečný požitek :)Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Město duchů' obsahuje 19 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 01.08.2013 v 14:01 uživatel Vojta.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
vyborna hraHlava08.03.2006 10:42
Re: vyborna hraRaiden09.06.2011 13:28
Recenze - LukasShako20.05.2006 12:25
Ach ta česká verze...Petr26.06.2006 09:58
Re: Ach ta česká verze...murphy05.07.2006 17:41
Re: Ach ta česká verze...Adam21.07.2006 13:48
Re: Ach ta česká verze...murphy22.07.2006 15:29
Re: Ach ta česká verze...kubedan29.08.2006 18:08
pozn. k honnzovimurphy15.08.2006 22:35
Recenze Lukas - uplne mimo hru2vkjmch27.12.2006 02:41
dotaz k pravidlamdajo25.02.2007 15:48
stojí nám hra, rychlá odpověď nutnácojetidotoho07.05.2007 20:45
RecenzeManas04.12.2007 19:15
bangmartinek21.10.2008 16:35
José Delgado - chyba v české verziShark31.12.2009 12:38
presne takRaiden09.06.2011 13:30
presne takRaiden09.06.2011 13:31
nnRaiden09.06.2011 13:33
Chybějící kartaVojta01.08.2013 14:01

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |