Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Blokus
Originální název: Blokus
Rok vydání: 2000
Autoři: Bernard Tavitian
Výrobci: Sekkoia, WINNING MOVES
Dovozci: PIATNIK
Věk hráčů: Od 6 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 4 - bez náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Herní systém: Abstraktní strategie («»), Spojování («»)
Počeštění: Kompletně česká hra dostupná v ČR («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

Hráč má 21 kamenů své barvy. Pokládá je na desku, začne ve svém rohu. Nový kámen se musí dotýkat kamene stejné barvy rohem, ale ne stěnou. Cílem je pokrýt co největší plochu svými kameny.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Rozehraná hra
Rozehraná hraZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Svět deskových her
  BoardGameGeek   Možnost nákupu na Slovensku.
  Pravidla hry (www.deskovehry.cz)Ocenění hry

  2002 - nominace
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 33 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,71) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 123.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  09.08.2010 uživatelem Dušan Takáč . Hodnocení:
Blokus – zábava bohů
V této pradávné zábavě bohů se inspiroval tvůrce hry Bernard Tavitian, když vytvářel dnes již logickou legendu mezi hrami – Blokus. Vdechnul mu život v roce 2000 takovým způsobem, že si hra dodnes zachovala původní vzhled.

Celý prostor v nízké krabici zabírá vyvýšená čtvercová herní deska čítající celkem 400 plastických čtverečků. Kromě ní zaměříte rychle pozornost na čtyři pytlíky s různobarevnými tvary, které jsou vyrobeny kvalitně, a zároveň lahodí oku díky průhlednému zpracování. Tvoří je velký počet variabilních tvarů, které snadno hráče zmatou.

Ti, stejně jako bohové, pokládají jednotlivé dílky tak, aby spolu přímo nesousedily, ale dotýkaly se svými rohy. Vše se zdá být jednoduché do chvíle, nežli se začnou vaše dílky proplétat s tvary soupeřů a hrací plocha začne ožívat duhovými barvami. Až v té chvíli se ukáže, jak důležité jsou první tahy, které umožní hráči využít co nejvíce prostoru v jeho rohu desky.

Zásadní je nejen správně pokládat, ale také mít přehled o všech typech tvarů, které zbývá ještě položit. Pokud některé z nich neumístíte před setkáním s ostatními, tak už vám pravděpodobně zůstanou na ocet až do konce hry. Taktických variant se v celém průběhu skýtá nespočet. Lze jimi velmi účinně odříznout protihráče od dalších možností (poupravením tohoto principu koneckonců vytvořil Reiner Knizia hru Callisto) a zároveň si vytvořit cestu pro svůj rozvoj.

Blokus jako takový je primárně určený pro čtyři hráče. Všechny ostatní varianty (pro dva a tři soupeře) výrazně mění zážitek ze soupeření. Na hracím plánu totiž vždy musí být všechny čtyři barvy, jinak by nebyl problém umístit všechny dílky a hra by ztratila smysl. Nejcitelnější je změna při hře ve třech, kdy se postupně všichni střídají v pokládání zbývající barvy. Čtvrtá barva sice v závěrečném součtu nemá žádný vliv, ale dá se jí dobře využívat k taktickým účelům.

Pokud se do partie Blokusu pustí pouze dvojice zábavychtivých soupeřů, pak je nasnadě, že každý z nich dostane pod kontrolu dvě barvy. Tentokrát se na závěr započítávají všechny čtyři.

Dilema nižšího počtu soupeřů se dá vyřešit také jinak – zmenšením herního prostoru. Tento princip využil Reiner Knizia v již zmiňovaném Callistu. Nejedná se ovšem o oficiálně podporovanou změnu, pouze o zjednodušení, které vyplynulo z myslí samotných hráčů. Hra se tak stává přehlednější, než když každý hráč kontroluje dvojici barev.

Blokus je nejen u nás, ale i ve světě velmi oblíbenou hrou, a proto vznikly mnohé oficiální i neoficiální varianty. Lidská tvořivost dala vzniknout variantě pro jednoho hráče, která je spíše hlavolamem. Úkol je prostý – umístit na hrací desku všechny dílky při zachování všech zbylých herních principů.

Myšlenka Blokusu byla dále rozvíjena a dala vzniknout dalším hrám z řady, ať už se jedná o Blokus Trigon nebo Blokus Duo pro dva hráče. Zvláštní pozornost si zaslouží variace 3D Blokus, která byla v předchozích letech známá jako Rumis. Můžete se také setkat s obřím zpracováním, které vystupuje pod názvem Blokus Giant. Jedna strana jeho hrací desky měří 57 centimetrů a je tedy zhruba dvojnásobná.

Na rozdíl od hry Abalone je tato logická hra jako stvořená pro rodinný kruh a je vhodná i pro obyčejnou relaxaci. Princip proplétání jednotlivých barev přináší spoustu zajímavých situací a díky přítomnosti čtyř barev musíte pečlivě volit každý svůj tah. Jedná se o hru, která se určitě jen tak neomrzí a ať k ní budete přistupovat přemýšlivě, nebo jen jako k barevné skládance, ani v jednom z případů vás nezklame.

Recenze převzatá ze serveru DeskoveHry.com
http://www.deskovehry.com/s-pribehem/56/recenze-blokus-zabava-bohu


Vytvořeno:  11.11.2007 uživatelem pospa . Hodnocení:
super hra!!!
Překvapuje mě, že to jsem ještě nikdo nenapsal,je to totiž super hra. Logická,svižná,napínavá. Vřele doporučuju ke koupi.Česká pravidla jsou ,již k dispozici.Jediná chybička na hře je cena (700 Kč).Ale co je dnes zadarmo.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Blokus' obsahuje 3 příspěvky. Poslední příspěvek vytvořil dne 29.01.2011 v 11:34 uživatel MonMicu.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
Počet hráčůHortermann02.04.2008 10:44
Re: Počet hráčůpalcice29.06.2010 17:46
Re: Počet hráčůMonMicu29.01.2011 11:34

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |