Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Railroad Tycoon
Originální název: Railroad Tycoon
Rok vydání: 2005
Autoři: Glenn Drover, Martin Wallace
Výrobci: Eagle Games
Dovozci: ADC Blackfire
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 6
Doba hraní: Velmi dlouhá hra – trvá většinou více než 2 hodiny
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 3 - ustálená komunikace («»)
Humor: 1 - seriózní hra («»)
Složitost: 3 - rozvinutá («»)
Herní systém: Pokládání kartiček («»), Spojování («»), Železniční a jiné sítě («»)
Počeštění: Hra s českým návodem a nepodstatným cizojazyčným materiálem («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Asi nebudete zklamáni, ale také vás asi nenadchne. («»)

Stručný popis:

Tvoříte železniční síť v Severní Americe. Postupně propojujete města a dovážíte zboží dle jejich poptávky. Můžete při stavbě používat akční karty či plnit různé úkoly, které vám přináší body a s tím související příjmy vaší společnosti. Vzhledem k silně se rozvíjejícímu průmyslu je však zájemců o budování železnic více. Musíte proto dobře hospodařit - vydávání příliš mnoha akcií a zadlužování se vám může vymstít (akcionáři požadují každé kolo dividendy a vy je musíte vyplatit).Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

Krabice
Herní plán
Rozehraná hra
Detail hry
Detail hry
Herní materiál
Herní komponenty
Rozehraná hra
       Zajímavé odkazy

  BoardGameGeek   Funagain GamewebOcenění hry

  2006 - nominace
International Gamers Awards

Mezinárodní ocenění společenských her. Uděluje mezinárodní porota.Hodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 82 Hodnocení na BoardGameGeek
Průměrné hodnocení hry (skóre: 4,21) Název hry: N/A
Pořadí hry v žebříčku 17.místo Hodnocení hry: N/A
Vaše hodnocení hry Umístění hry: N/A


Vytvořeno:  26.02.2008 uživatelem Mirunak . Hodnocení:
Super hra, ale jde o DoDO
Jedná se opravdu o velice dobrou hru. Zatím jsem ji hrál pouze s manželkou a bylo to velice dobré. S větším počtem hráčů bude hra jistě ještě zajímavější. Pro "vláčkáře" je to snad povinost, stejně jako počítačová verze a předloha k této hře. Plán je opravdu velký, skládá se ze 3 částí a chce to velký stůl. Zpočátku to může být i nepřehledné. Bankovky, to opravdu nejsou žádné náhražky jako ve Vysokém napětí. A akcie, to už tady bylo také řečeno, krásné. Stejně tak dobové obrázky na akčních kartách. Proč jsem uvedl, že jde o DoDo.Inu, domníval jsem se, že hra prošla alespoň nějakou testovací hrou. Kdyby prošla, tak by výrobce nemohl udělat tak nemožnou chybu, že města označená podle barvy budou jen těžko k rozeznání. Tento problém byl největší v modré barvě a fialové. Velice špatně se to rozeznává. K tomu se přidala i černá barva. Český člověk je tvor tvořivý a proto nastupuje metoda DoDo (dodělej doma ). Modrou barvou jsem vybarvil bílý střed města a najednou to bylo super. Potom byl ještě problém se zbožím. Dost se pletla černá a modrá kostka. Další DoDo. Vzal jsem kostky ze hry El Grande, tam jsou modré kostky hodně světlé a bylo okamžitě také po problému. Jinak mohu hru vřele doporučit.


Vytvořeno:  24.02.2008 uživatelem kika . Hodnocení:
Úžasná hra
Túto hru kúpil môj drahý na moje naliehanie. Doteraz sme hry kupovali spoločne, ale tentokrát sa na to podujal sám. O to ťažšie bolo naše rozhodovanie, či ju kúpiť, alebo nie. Pretože je to najdrahšia hra, o akej sme doteraz premýšľali. Ale nakoniec sme dali na recenzie (a báli sme sa, že by sme ju už nemuseli dostať, nakoľko sme ju našli len v jednom obchode) a neľutujeme. Je to najlepšia seriózna hra, akú sme doteraz hrali. Mysleli sme, že Carcassonne nič neprekoná, ale oproti Railroad Tycoon je to fakt len slabý odvar a Carcassonne odteraz bude pre nás len takou oddychovou hrou.
Zo začiatku sme mali trošičku problém s pravidlami, nakoľko boli len v angličtine, ale keď sme sa cez ne prekúsali, tak už to bolo ok. Oproti takému BANGu sú fakt jednoduché.
Problém je ešte vo veľkosti hracieho plánu - takmer sa nedá vojsť do izby, keď hráme, a ešte bol problém odlíšiť fialovú a modrú - tak sme to dofarbili.
Uvidíme, či zmeníme názor po viacerých odohraniach, ale pochybujem. Fakt stála za tých 2700,- Sk. Ak ste schopní obetovať hre aj niekoľko hodín (nám táto tretia hra trvala asi štyri), tak RT je super voľba...


Vytvořeno:  13.02.2008 uživatelem Aldomoro . Hodnocení:
Skvělá a to i pro 2 hráče
RT je skvělá hra se vším všudy – grafika, provedení komponentů, pravidla, krabice, podobnost s PC hrou. Fakt je škoda, že Eagle Games krachnul, protože tohle je skvost a zasloužil by si nějaké skvělé rozšíření, třeba v podobě vylepšení pravidel, která by se ještě více přiblížila PC hře. Mile nás překvapilo, že je výborně hratelná i ve 2 hráčích(sehráli jsme již kolem 20-ti partií), i když samozřejmě ve více to má větší grády. Hráli jsme ještě ve 3 a 4 a myslím, že v 5 a 6 to musí být mazec. Souhlasím s jedním názorem na BGG, že RT je dost podobná Funkenschlagu (Vysoké napětí), ale mnohem propracovanější a to ve všech ohledech. Pravidla hry zde nebudu popisovat, jelikož byla shrnuta v recenzi přede mnou.
Jediné dvě drobnosti, které bych mohl vytknout je modrá barva na hracím plánu, kdy spíše odpovídá fialovým kostkám, takže jsme to trošku dobarvili a už jsme si zvykli. A vyhodnocení stavby řeky svádí k dohadům, jelikož se platí 2 nebo 3 tisíce, ale řeky jsou na hracím plánu sporně zakreslené, takže jsme cenu sjednotili na 3 tisíce – také se to lépe vysvětluje novým hráčům.

P.S.: Pokud by měl někdo zájem o bližší informace o hře nebo si prostě o ní jen tak pokecat, tak jsem vždy k dispozici a neváhejte mě kontaktovat.


Vytvořeno:  03.12.2007 uživatelem Adam . Hodnocení:
Hra s velkým H
Hned na začátku recenze musím říct, že dávám bez rozmýšlení 5 hvězdiček, protože tahle hra se od začátku líbí a hraje tak, jako málokterá jiná.

Na první pohled vám oči pohladí velmi hezké zpracování, extrémní velikost a nádherné grafické provedení herního plánu, propracované modely lokomotiv a nádražních staveb, velice povedené bankovky dolarů (neskutečně odfláknuté Elektra ve Funkenschlagu ať se jdou zahrabat!!!). Tady když máte v rukou balík peněz, tak je to vážně balík, a ne hromádka papírků o velikosti vizitek. Možná papír bankovek mohl být trochu tlustší ale to je jen malý detail. Hra obsahuje další komponenty, jako akční karty, karty železničních magnátů, černobílé s působivými dobovými obrázky a písmem, dřevěné kostičky nákladu, vše ve velice decentní kvalitě. Svým zpracováním si mě ale asi nejvíce získaly akcie, ty nemají chybu. Co se týče provedení, hra působí opravdu velice příjemně a poctivě. Jestli se vám občas stane, když vás napadá neodbytná myšlenka, za co že jste ten balík peněz vlastně zaplatili, když na vás z krabice hry za 1.000 Kč vykoukne pár laciných plastových figurek a balíček karet, tak to se vám s Tycoonem ani náhodou nemůže stát.

Dobře - zpracování výborné, ale jak se to hraje? To je snadné, hraje se ještě lépe než vypadá. Pravidla nejsou komplikovaná, jak by se na první pohled mohlo zdát a za 20 minut jsou i nováčči připraveni ke hře. Kdykoli během hry můžou hráči vydávat akcie a tak získávat prostředky pro rozvoj firmy. Akcií lze vydat neomezené množství, ale není radno to přepálit, protože na konci každého kola je třeba vyplatit vašim chtivým akcionářům dividendy. Za peníze budujete železiční síť a pořizujete lepší lokomotivy, nebo třeba můžete dotovat industriální rozvoj vybraného města. Je možno získávat akční karty, jako např. pořídit si hotel v některém z měst na východním pobřeží, nebo podepsat s vládou kontrakt o volné půdě k výstavbě železnice. Každý z hráčů si také na zaátku hry losuje železničního magnáta, který mu bude šéfovat ve firmě, což vlastně znamená tajný úkol, neboť každá z těchto historických osobností má jiný cíl, např. vlastnit na konci hry největší železniční síť nebo mít nejvíce peněz. Určité události odmění hráče, např. první kdo vybuduje spojení se západem, nebo kdo doveze první pasažéry do určitého města. Ale hlavní náplní je samozřejmě přeprava nákladu, a to v ideálním případě po vámi provozovaných tratích. Za to získává firma na hodnotě, což generuje zisk a také je to určující kritérium v závěrečném hodnocení.

K tomu všemu přistupuje ve hrách vždy atraktivní prvek aukce, kdy se draží pořadí hráčů během tahu. To má velký význam např. v situcích, kdy je třeba postavit klíčový úsek železnice jako první, nebo dosadit na federální ředitelství železnic svého člověka a získat tak akci navíc.

Připadá mi, že ve hře je pořád prostor pro vymýšlení té správné strategie a že hra se téměř nedá ohrát, už jenom proto že rozmístění nákladních komodit se při každé hře náhodně losuje a navíc čtu na Boargamegeeku názory lidí, kteří mají za sebou desítky partií a hru si nemůžou vynachválit. Takže co říct na závěr? S Tycoonem asi nemůžete udělat chybu - zkuste a uvidíte:-)


Vytvořeno:  22.03.2007 uživatelem Aha . Hodnocení:
Výborná hra
Jedná se o hru z rodiny "velkých her" převedených z PC verze, podobně jako Civilizace, Age of Mythology nebo World of Warcraft. Zprvu jsem dost váhal nad koupí této hry kvůli ceně. Nakonec jsem si ji pořídil a nelituji! Je to vynikající, propracovaná a graficky nádherná hra. Je trochu podobná Ticket to Ride, ale mnohem propracovanější a zábavnější. Ale také delší. Trvá v průměru 2-4 hodiny (dle počtu hráčů). Pokud si ale ten čas uděláte, stojí to za to. Je to však nejlepší desková hra, jakou jsem kdy hrál. Doporučuji.
P. S. Vydavatel této hry bohužel zkrachoval, takže máte zřejmě poslední možnost si tuto hru sehnat. Rozhodně neváhejte. Opravdu to stojí za to.


Vytvořeno:  10.12.2006 uživatelem Ladik81 . Hodnocení:
Skvělá "cover verze" počítačové předlohy
Po dlouhé době hra, kde se člověk nemusí obávat vložených peněz (cena kolem 2000,- se může zdát vysoká, ale za tu zábavu při hraní to opravdu stojí).
Zpracování plánu a jednotlivých částí je krásné, plán je složen ze tří částí a je opravdu veliký, prostoru pro strategii a taktizovaní je dost a dost. Cílem hry je, stejně jako v Pc verzi převážet zboží tam, kde je o ně zájem. Za tyto převozy hráči získavají body, které rozhodují o vítězi.
Pravidla hry jsou stručná a jasná a dají se velmi rychle zvládnout, takže nehrozí, že byste museli neustále nahlížet do pravidel během hraní.
Hru doplňují také karty s různými bonusovými úkoly, za které je možnost získat body navíc (například spojování různých měst).
Hru bych doporučil všem, kteří buď hráli a měli rádi PC verzi, ale také všem, kteří se nebojí dvě hodinky strávit přemýšlením nad nejlepší taktikou, jak co nejrychleji a nejvýhodněji převézt určité zboží.
Moje hodnocení je nejvyšší možné, protože jsem nikdy nehrál ani neviděl lepší společenskou hru.Diskuzní příspěvky

Diskuze na téma 'hra Railroad Tycoon' obsahuje 104 příspěvků. Poslední příspěvek vytvořil dne 04.09.2014 v 15:20 uživatel Basic.

Nadpis příspěvkuVytvořil uživatelVytvořeno
krach vydavateleAldomoro24.03.2007 09:23
Re: krach vydavateleShako29.03.2007 12:36
Re: krach vydavateleAha29.03.2007 19:11
Re: krach vydavateleLontheo02.04.2007 01:22
Re: krach vydavateleLadik8105.04.2007 20:56
Re: krach vydavatelemuf10.05.2007 12:46
Re: krach vydavatelezemka10.07.2007 08:32
Výborná hramuf27.10.2007 10:05
Re: Výborná hraAldomoro28.10.2007 14:00
Railroad Tycoon vs Age of SteamShadoWWW05.12.2007 11:58
Re: Railroad Tycoon vs Age of SteamBruno10.12.2007 02:26
Jak posuzujete stavbu řeky?Aldomoro02.02.2008 20:10
Skvělá a to i pro 2 hráčeAldomoro13.02.2008 12:39
Re: Skvělá a to i pro 2 hráčeBruno15.02.2008 12:15
Re: Skvělá a to i pro 2 hráčeRichmond26.02.2008 16:11
Re: Skvělá a to i pro 2 hráčeAldomoro26.02.2008 16:40
Re: Skvělá a to i pro 2 hráčeAdam27.02.2008 09:32
Ralis of Europe na netuAdam27.02.2008 09:42
Re: Rails of Europe na netuTommy27.02.2008 10:51
Re: Rails of Europe na netuAldomoro27.02.2008 11:47
Re: Skvělá a to i pro 2 hráčeRanca27.05.2008 19:11
Re: Skvělá a to i pro 2 hráčeRichmond27.05.2008 20:20
Rails of Europe v ČecháchAldomoro14.03.2008 21:20
Re: Rails of Europe v ČecháchCholerus24.03.2008 13:49
Operační karty se zeleným kruhem - pravidlaBobr03.04.2008 17:04
Re: Operační karty se zeleným kruhem - pravidlaMirunak03.04.2008 18:46
Re: Operační karty se zeleným kruhem - pravidlaAldomoro04.04.2008 19:55
Re: Operační karty se zeleným kruhem - pravidlaMirunak05.05.2008 12:29
Re: Operační karty se zeleným kruhem - pravidlaAldomoro05.05.2008 14:36
Zatím čtu pravidla...Standa16.04.2008 22:03
Re: Zatím čtu pravidla...Adam17.04.2008 12:09
Re: Zatím čtu pravidla...Ranca17.04.2008 16:54
Re: Zatím čtu pravidla...Aldomoro18.04.2008 12:40
Dotaz na operační kartyStanda17.04.2008 19:04
Re: Dotaz na operační kartyAldomoro18.04.2008 12:48
Prodám RTVosi15.05.2008 20:34
Re: Prodám RTVosi27.05.2008 19:36
Government Land Grant a prázdná městaStanda27.05.2008 18:21
Re: Government Land Grant a prázdná městaRanca27.05.2008 19:07
liznutie a doplnanie operacnych karietdajo10.06.2008 18:08
Re: liznutie a doplnanie operacnych karietkika11.06.2008 00:19
Re: liznutie a doplnanie operacnych karietCholerus11.06.2008 08:49
Re: liznutie a doplnanie operacnych karietdajo11.06.2008 11:09
Railroad Tycoon k prodejiLuky29.06.2008 19:04
Re: Railroad Tycoon k prodejiLuky31.07.2008 20:50
Ujištění ohledně urbanizaceStanda07.07.2008 20:54
Re: Ujištění ohledně urbanizaceCholerus07.07.2008 21:30
ředitelství železnicpospa31.07.2008 09:19
Re: ředitelství železnicpospa31.07.2008 09:42
Re: ředitelství železnicCholerus31.07.2008 15:26
Re: ředitelství železnicpospa31.07.2008 18:58
western linkpospa31.07.2008 09:25
Re: western linkpospa31.07.2008 09:40
Re: western linkAdam31.07.2008 10:00
Re: western linkCholerus31.07.2008 15:34
Re: western linkAdam31.07.2008 16:01
Re: western linkpospa31.07.2008 19:00
Re: western linkCholerus31.07.2008 20:19
Je western link trať ?Mirunak02.09.2008 23:23
Re: Je western link trať ?Cholerus03.09.2008 09:51
Španělské komponenty hry ?Zyralt14.09.2008 13:18
Re: Španělské komponenty hry ?dajo14.09.2008 19:12
Re: Španělské komponenty hry ?Sodovka15.09.2008 12:10
Re: Španělské komponenty hry ?oplprokop16.09.2008 07:57
Re: Španělské komponenty hry ?Sodovka16.09.2008 08:20
Re: Španělské komponenty hry ?Standa24.09.2008 22:19
Re: Španělské komponenty hry ?Jouda02.11.2008 20:27
DotazyStanda15.09.2008 21:54
Re: DotazyAldomoro17.09.2008 16:52
Re: DotazyCholerus17.09.2008 21:27
Rails of EuropeAldomoro17.09.2008 17:08
upřesnění pravidel-operační kartyStanda19.03.2009 15:25
Re: upřesnění pravidel-operační kartyCholerus20.03.2009 08:41
Re: upřesnění pravidel-operační kartyBasic08.06.2009 09:11
Re: upřesnění pravidel-operační kartyAldomoro11.06.2009 11:37
Dotaz ohledně pravidelRobin.m21.04.2009 13:39
Re: Dotaz ohledně pravidelCholerus21.04.2009 15:17
Re: Dotaz ohledně pravidelRobin.m21.04.2009 18:48
Re: Dotaz ohledně pravidelCholerus22.04.2009 16:57
3 akce můžu nebo musímMirunak27.04.2009 11:21
Re: 3 akce můžu nebo musímAldomoro27.04.2009 14:55
Nedám si pokoj :-)Standa06.06.2009 22:09
Re: Nedám si pokoj :-)Basic08.06.2009 09:01
Rails of Europe-počet hráčůMari07.06.2009 17:01
Re: Rails of Europe-počet hráčůBasic08.06.2009 08:51
Včera jsem hrál hru ...OR se zel. kruhemStanda22.06.2009 18:36
Re: Včera jsem hrál hru ...OR se zel. kruhemAldomoro23.06.2009 11:21
Re: Včera jsem hrál hru ...OR se zel. kruhemBasic02.07.2009 07:39
Re: Včera jsem hrál hru ...OR se zel. kruhemBasic02.07.2009 07:52
Akční karta "fialový kosočtverec"Brambram27.06.2009 22:44
Re: Akční karta "fialový kosočtverec"Cholerus28.06.2009 20:43
Re: Akční karta "fialový kosočtverec"Brambram28.06.2009 21:09
železniční síť - musí navazovat či nemusí?Standa01.07.2009 11:49
Re: železniční síť - musí navazovat či nemusí?Basic02.07.2009 07:31
ProdámRobin.m07.08.2010 10:35
Re: ProdámMirka09.08.2010 12:47
Re: ProdámRobin.m12.08.2010 16:44
Re: Prodám - kde je aukceREM13.08.2010 07:38
Střední podíl náhody?remone25.09.2010 10:40
Připravení Operačních karetnikdo12331.07.2011 00:21
Re: Připravení Operačních karetRanca01.08.2011 13:33
Re: Připravení Operačních karetnikdo12308.08.2011 00:15
Major linekoly24.08.2014 11:57
Re: Major lineBasic04.09.2014 15:20

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek
Zobrazit všechny příspěvky

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |