Hledat
Podrobné vyhledávání her
Najděte si spoluhráče
 | Úvod  | Přehled her  | Články  | Kontakt  | 
Uživatel: nepřihlášen      Budeme rádi, když nám pošlete váš názor či připomínku.
 Nastavení webu: Inzerce

Detail hry


Název: Mezinárodní kavárna
Originální název: Café International
Rok vydání: 2001
Výrobci: AMIGO
Dovozci: CORFIX
Věk hráčů: Od 10 let («»)
Počet hráčů: 2 až 4
Doba hraní: Středně trvající hra – asi 30 až 70 minut 
Stupeň náhody: 2 - střední podíl náhody («»)
Interaktivnost: 2 - komunikace není součástí hry («»)
Humor: 3 - hra má k humoru blízko («»)
Složitost: 2 - jednoduchá («»)
Počeštění: Hra není do češtiny lokalizována nebo se do ČR nedováží. («»)
Doporučení pro hráče: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)
Doporučení pro rodiny: Není známo nebo nedokážeme zařadit. («»)

Stručný popis:

V Café International se setkávají lidé různých národností. Mohou si při sklence vína, šálku kávy či dobrém zákusku příjemně poklábosit. Proto se často u jednoho stolu sejdou i lidé odlišné národnosti. A kdo si nechce nebo nemůže sednout ke stolu, najde vždy místo u baru. Podstatou hry je šikovně rozmístit hosty ke stolům nebo k baru tak, aby to hráči vyneslo co nejvíce bodů. Hosté, které hráč usadí ke stolu, mu vždy přinesou bodový zisk, ale s hosty umístěnými k baru může počítat i se ztrátou.Informace o prodeji

Zde najdete obchody se společenskými hrami a hlavolamy.

Pro nákup této hry vám doporučujeme využít tyto specializované obchody. Pokud je hra nedostupná, v obchodě vám poradí jinou vhodnou hru podle vašeho zájmu:

Tipy na nové hry a zajímavosti najdete v článcích na úvodní straně.
Aukce


Pro tuto hru aktuálně neprobíhá žádná aukce.Galerie obrázků

KrabiceZajímavé odkazy

  Funagain Gameweb   Pravidla hry (www.deskovehry.cz)
  Brněnský klub MoorboyzOcenění hry

  1989 - vítěz
Hra roku (Spiel des Jahres)

Hra roku (Spiel des Jahres) - pravděpodobně nejprestižnější anketa současnosti vyhlašovaná nezávislými novináři zabývajícími se společenskými hramiHodnocení a recenze hry

Zde můžete přidat recenzi a hodnocení této hry. Pro zadání hodnocení se přihlašte.
Počet hodnocení 37
Průměrné hodnocení hry (skóre: 3,38)
Pořadí hry v žebříčku 248.místo
Vaše hodnocení hry


Vytvořeno:  05.08.2002 uživatelem Jaromír Kovařík . Hodnocení:
Když si hosté chtějí užit pohodu...

Hra z roku 1989 patří dnes ke klasice, která si nachází ve své rodné zemi (Německo) pořád nové příznivce. Zisk prestižního titulu Spiel des Jahres 1989 jí patří určitě právem.

Po rozbalení získáte hrací plán kavárny se stolky označenými vlajkami států. Uprostřed se nachází bar s bodově označenými "židlemi". Žetony ztvárňují jednotlivé příslušníky národností, kteří postupně přicházejí do kavárny. Cílem hráčů - číšníků - je jednotlivé hosty usazovat ke stolků jim vyčleněným, nebo je uvést po jednom v libovolné pořadí k baru.

Vše je stížené tím, že některé židle jsou dvounárodnostní, takže na ně mohu uvést hosty z dvou zemí. Žádný host nesmí u stolku sedět sám a také tu nesmí být přílišná převaha žen nebo mužů (hosté jsou tedy rozděleni i pohlavím). Pokud nechci nebo nemůžu hosta uvést ke stolu, musím s ním na bar. Za každého usazeného hosta inkasuji body. Kdo jich má na konci hry více, vyhrává.

Hra je poměrně jednoduchá na vysvětlení, má krásnou grafiku kartiček, rychlý spád (cca 45 minut) a hraje se stejně dobře ve dvou, třech i čtyřech hráčích. Nabízí i různé způsoby taktizování a v podobě náhodně dolosované kartičky i střední míru náhody. Hrací plán obsahuje trošku němčiny, která ale pro vlastní hraní není vůbec podstatná. Pokud zvládnete základní verzi, můžete si přidat rozšiřující pravidla, jež Vám hru ještě více zpestří.

Dle mého názoru je hra vhodná především pro příležitostné hráče, ale i zarytý příznivec stolních her v ní objeví své kouzlo.Vytvořeno:  14.12.2005 uživatelem Damik . Hodnocení:
dobrá hra
Hra je opravdu jednoduchá,v tom je asi její největší síla i slabina. Doporučil bych pro  hraní s přáteli, kterým vysvětlíte pravidla během půl minuty a může rovnou hrát, hra trvá asi půl hodiny. Bohužel baví jen pár prvních her, potom se začne opakovat.


Vytvořeno:  30.11.2005 uživatelem eklp fistronek . Hodnocení:
Skvělý kosek pro dva
Asi vše podstatné bylo řečeno. Chtěl bych jen zdůraznit, že hra je skvělá pro dva hráče (asi nejvíc taktická). Vřele doporučuji.


Vytvořeno:  13.02.2004 uživatelem Lálá . Hodnocení:
Nenáročná, ale přesto velice zábavná hra!
Café International je skvělá hra, která se dá hrát od 2 - 4 hráčů a v jakémkoliv počtu hráčů je výborná. Cílem hry je získat co nejvíce bodů za obsazené stoly, buď stejnou národností, nebo odlišnou. Ale hra není tak jednoduchá, jak se zatím zdá. Jednotlive stoly národností na sebe navazují, tzn. že vedle sebe je např. stůl Němců se čtyřmi místy a vedle navazuje stůl např. s Francouzi s též čtyřmi místy, takže jedno místo je pro oba stoly. U stolku také musí sedět vždy dva muži a dvě ženy. Když vám zbyde kartička, kterou nemáte kam dát, tak ji dáte na bar.
Hra je naprosto nenáročná na přípravu, a je velice kvalitní. Opravdu se u ní velice pobavíte. Pro začátečníky určitě doporučuji hru Café International!


Vytvořeno:  04.01.2004 uživatelem PepaK . Hodnocení:
Skvělá hra pro celou rodinu a všechny kamarády i kamarádky!
Na tuhle hru jsem slyšel samé dobré reference, ale sám jsem neměl možnost si ji zahrát (dnes si říkám škoda, jinak bych jí objevil dříve). I přesto mě více méně nelákala, což ještě více podtrhovala její cena. Ovšem Ježíšek rozhodl jinak a tak se stalo, že tato hra je součástí mé herní pokladnice. A to mě nyní velmi těší. Jedná se totiž o skvělou hru s velmi originálním nápadem.

Přenesete se do role číšníků a vaším úkolem je podle určitých pravidel usazovat k jednotlivým stolům hosty a pokud není žádný stůl volný nebo nechcete usadit svého hosta ke stolu usadíte ho na bar. Za každého usazeného hosta body získáváte a v případě baru od určité chvíle ztrácíte. Pravidla nebudu blíže popisovat to už provedl recenzent Jaromír Kovařík.

Velmi vydařená hra, která si vás rychle získá. Její další velké plus je, že jí rychle propadnou i hráči něžného pohlaví, což se o všech hrách říci nedá. Od Vánoc se stala naší nejhranější rodinou hrou. Materiálové provedení bez chyb. Dávám bez diskuse 5 hvězdiček.Diskuzní příspěvky

Tato diskuze zatím neobsahuje žádný příspěvek. Buďte první, kdo tak učiní...

Přidat příspěvek do diskuze může jenom zaregistrovaný a přihlášený uživatel.
Pokud nejste zaregistrovaní, registraci můžete provést zde. Pokud nejste právě přihlášení, přihlašte se zde.

Vytvořit nový příspěvek

 
© MindOK 2002 - 2009 | design Továrna | development SoftGate  | XML rozhraní | RSS |